Jump to content
Sign in to follow this  
RobertKzn

Ankieta na temat LCD i plazmy

Recommended Posts

Witam,
Jestem ankieterem GfK Polonia i mam do przeprowadzenia ankietę na temat tv LCD i plazm. W związku z tym poszukuje 8 osób, które zgodziłyby sie wziąć w niej udział. Osoby [b]muszą być z Krakowa[/b] i kupiły taki tv w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Ankieta trwa około [b]20 minut[/b]. Więc jeśli ktoś zgodziłby się pomóc z zrealizowaniu tej ankiety będę bardzo wdzięczny:)
Miejsce przeprowadzenia ankiety zależy od Was, mogę przyjechać do domu, pracy lub jakiegoś innego miejsca (mowa o terenie Krakowa).

Poszukiwani:
3 osoby, które kupiły tv LG
2 osoby, które kupiły tv Philips
1 osoba, która kupiła tv Samsung
1 osoba, która kupiła tv Sony
1 osoba, która kupiła tv Panasonic

Długopis firmowy gratis ;) heh (wiem, że skromny prezent).
Z góry dziękuję.

Ps. Ankiety muszę zrobić do 4 lutego, czyli do poniedziałku.

dlaczego nie ma innych firm?
dlaczego jednych ma byc mniej innych wiecej?

czyli ta ankieta bedzie warta tyle co nic ....

na koniec okaze sie, ze prawie 50% kupilo LG

to nie jest ankieta który tv lub która firma jest najpopularniejsza! to jest ankieta z osobami które kupiły wyżej wymienione tv. a pytania są odnośnie tego dlaczego akurat ten tv, czym sie kierowali, na co zwracają uwagę, co jest ważne dla nich przy zakupie, jakie parametry, skąd się o tym modelu dowiedzieli.
innymi słowy któraś z tych firm jest ciekawa (ponieważ zleciła te badania) jak myśli potencjalny kupujący, jak do niego trafić

[quote name='RobertKzn' post='82509' date='30.01.2008, 16:54 ']... innymi słowy któraś z tych firm jest ciekawa (ponieważ zleciła te badania) jak myśli potencjalny kupujący, jak do niego trafić[/quote]

niech ktoś z tej firmy poczyta sobie to forum :) więcej się dowie niż z wiieeeeeellluuuu ankiet :)

pozdr. dawmac

PS. a kłamać można :) czy to jakieś zeznania pod przysiegą sa :) jakoś nie widze sensu takiej ankiety a tym bardziej jej wiarygodności > 8 osób wyznacznikiem dlaczego Kowalski kupuje taki a nie inny TV na sprzedanych kilka set / tysięcy TV miesięcznie.

osób badanych jest więcej, po prostu tyle ja dostałem za zadanie wykonać. liczyć sie należy z tym, że w samym Krakowie kilka osób zrobi tych ankiet tyle ile ja, a przecież badania są robione w wielu miastach jednocześnie. także jak łatwo sie domyśleć będzie tego kilkadziesiąt a raczej kilkaset.

co do wiarygodności to każde badanie (nie ważne czy chodzi o telewizory czy papiery toaletowe, szampony, piwo...cokolwiek) wykonuje się na pewnej grupie ludzi z różnych części kraju, różnych zawodów itp. Następnie bierze jakieś wnioski, punkty wspólne, różnice. Inaczej sie tego nie da zrobić.

kłamać nie trzeba, pytania są proste :) zresztą objęte później tajemnicą

ponawiam pytanie, czy poświęciłby ktoś chwile swojego czasu po pracy lub w weekend??

Edited by RobertKzn

Nie marnuj czasu - mogę Ci podać wyniki od razu - takie jakie chcesz ... :( tak właśnie wyglądają ankiety ... długopisy rozdaj dzieciom ! :)

Pzdr.

Jak widzisz niewielu tu znajdziesz chętnych do pomocy w udziale w ankiecie. Pewnie zastanawiasz sie dlaczego. Ano temu, że gro osób urzędujących na forach to osoby, które wyboru swojego TV chcą dokonać w pełni świadomie. Ankiety to tylko jakiś drobny ułamek tego co jest w rzeczywistości. Sam piszesz, że ankiety będzie robiło ileś tam osób, każda będzie mieć grupkę osób do przepytania potem zbiórka wyników i ich przedstawienie. Niestety to nie pokaże całości obrazu kto czym się kierował przy wyborze sprzętu itd. itd.

Tu na forum znajdziesz osoby, które mają konkretne wymagania co do sprzętu. Część z nich wie więcej o sprzęcie, część chce się czegoś dowiedzieć na jakiś temat.

Poza nami są osoby, które kupują sprzęt na podstawie "pomocy" lub "porady" sprzedawców w sklepach. A z tymi wszyscy tu wiemy jak jest (premia od producenta za "promowanie" danej marki itp układziki). Nie chcę oczywiście obrażać sprzedawców, którzy rzetelnie potrafią doradzić, ale tych jest niestety mniej.
Poza tym do ankiety wybierasz grupę osób a żeby mieć prawdziwy obraz powinno się przepytać wszystkich kupujących. Każdy ma inne wymagania i oczekiwania od sprzętu. Niestety to jest niemożliwe. Jedna firma będzie mieć dobre plazmy, inna LCD, jaszcze inna tylną projekcję itd. Konkretny model danej firmy może być super rewelacyjny, natomiast inny może być totalną porażką. Na tej podstawie nie możesz ocenić firmy jako takiej. Ale znowu - nie przepytasz nabywców wszystkich modeli danej marki.

Tak więc Wasze ankiety nic nie dają, poza jakimś tam obrazem dla zlecającego.
I teraz pomyśl sobie - przeprowadzono ankietę taką jak Twoja. Wyjdzie z niej, że firma X robi dobre LCD, firma Y dobre plazmy czy jakieś inne podobne kategorie. Osoba, nie będąca w temacie widzi takie wyniki i myśli, że zakup produktu firmy Z będzie dobry. Niestety może się bardzo pomylić gdy weźmie model, który firmie się nie udał, chociaż ona sama uchodzi za dobrą/popularną markę.

Pozdrawiam

wszystko ładnie pięknie napisałeś. oczywiście zgadzam sie ze wszystkim. proste rzeczy. Ale ja już pisałem jakie to są ankiety i chyba nikt tego nie pojmuje za bardzo. otóż: NIKT TYCH WYNIKÓW NIE BĘDZIE WIDZIAŁ poza firma którą je zleciła i GfK Polonia!! więc nie bój sie że ktoś kupi taki tv a nie inny bo zobaczy wyniki.
i powtarzam to nie jest ankieta na temat który tv jest lepszy a który gorszy, nie jest to żaden ranking. To ma pokazać TEJ FIRMIE jak myśli potencjalny kupujący. ludzie na tym forum to tez potencjalni kupujący, różnią sie tylko źródłem i poziomem wiedzy na temat tv i zainteresowaniami. więc taką grupę też w badaniach należałoby uwzględnić. Dlatego też tu napisałem. Pomyśl, że robiąc z Wami ankietę daję firmie X do myślenia, że nie każdy kupujący jest matołem w tej sprawie i pójdzie ślepo za jakąś durną reklamą na plakacie.
Powtarzam: firma która zleciła te badania chce wiedzieć co ma zrobić żeby dotrzeć do klienta, co zrobić by podreperować sobie ewentualnie wizerunek albo czy zainwestować w billboard, info w necie, w sklepie na broszurkach a może wydrukować specjalny papier toaletowy z napisem SONY co kilka centymetrów., whatever. Pytania są różne. Takie jak: jaki model sie kupiło i dlaczego ten a nie inny, czy sie jest zadowolonym, jakie ma sie poglądy na inne marki, co jest dla takiej osoby ważne: parametry, wygląd etc.
wiem, że niemożliwością jest zbadanie wszystkich, ale uwierz mi, że takie badania są wiarygodne. a ja jako użytkownik tego forum po prostu chciałem, żeby wyniki obejmowały również grupę ludzi znających sie lepiej na tv niż reszta społeczeństwa.

bardzo prosto można sobie to przełożyć na inny towar, np. na piwo. firma przeprowadza badania bo chce wiedzieć czy ludzie kupują je (pomijając smak) dlatego że ma ładną etykietke, czy może fajna du.a występuje w reklamie... i potem robi tak żeby trafić do większej liczby ludzi, zrobić coś żeby ludzie kupujący inne piwo zauważyli to ich, a może ich piwo jest tak do [beeep], że w ogóle trzeba nad nim popracować od podstaw.uff
mam nadzieję, że zrozumiały jest ten mój wywód :)

konkluzja: nikt na tym nic nie traci, zyskuje tylko firma i pośrednio klient bo może firma coś poprawi w produkcie, to co sie nie podoba.

Ps. a ja jestem tylko pracownikiem firmy, na najniższym możliwym szczebelku i tak na prawde mam gdzieś po co oni to robią. mam zadanie które muszę wykonać i tyle.

Edited by RobertKzn

Rozumiem Cię bardzo dobrze, masz do wykonania zadanie i starasz się jak możesz by zrobić to jak najlepiej.

[quote name='RobertKzn' post='82899' date='01.02.2008, 14:26 ']To ma pokazać TEJ FIRMIE jak myśli potencjalny kupujący...
Pomyśl, że robiąc z Wami ankietę daję firmie X do myślenia, że nie każdy kupujący jest matołem w tej sprawie i pójdzie ślepo za jakąś durną reklamą na plakacie.[/quote]
Przebadanie nas jako osób zainteresowanych kupnem tv rzeczywiście może pokazać każdej firmie, że nie tylko marka czy ładna reklama jest drogą do kupna sprzętu.

[quote name='RobertKzn' post='82899' date='01.02.2008, 14:26 ']...co zrobić by podreperować sobie ewentualnie wizerunek albo czy zainwestować w billboard, info w necie, w sklepie na broszurkach a może wydrukować specjalny papier toaletowy z napisem ... co kilka centymetrów.[/quote]
Najpierw konstruowanie produktów godnych kupienia, a potem ta cała reszta związana z reklamą, marketingiem itd. Nas te ostatnie raczej mało interesują.

[quote name='RobertKzn' post='82899' date='01.02.2008, 14:26 ']ja jako użytkownik tego forum po prostu chciałem, żeby wyniki obejmowały również grupę ludzi znających sie lepiej na tv niż reszta społeczeństwa.[/quote]
I chwała Ci za to, że chcesz uwzględnić osoby bardziej świadome wyboru. Chętnie bym Ci pomógł, ale lokalizacja nie ta.

Pozdrawiam