Skocz do zawartości
Gmeru

Lista użytkowników Media Player PopCorn Hour

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='kodijak' post='128281' date='29.10.2008, 18:40 ']Stargard Szczeciński EG-32A + 750 GB :)[/quote]

EG to chyba nie Popcorn ;) ?


ps. Miasto między Łodzią a Warszawą narazie 1 szt kukurydzy A-100 with hdd ;)

Edytowane przez Qubus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='white' post='131501' date='16.11.2008, 11:49 ']B-110 + HDD 500GB 2,5" - w obudowie od DVD :lol:
Wawa[/quote]

A możesz dać jakieś zdjęcia jak to wyszło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Qubus' post='132142' date='20.11.2008, 09:18 ']A możesz dać jakieś zdjęcia jak to wyszło ?[/quote]

no pewnie, dawaj te zdjęcia (obudowa DVD ?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam konta na żadnym serwerze na który moge wgrać te zdjęcia.

Może niech ktoś mi poda e-mail to mu prześle a on umieści.

W sumie nie ma nic niezwykłego w tym co zrobiłem.

Płytę wsadziłem do uszkodzonego DVD firmy YAMADA. Piny power i reset oraz diody przedłużyłem drucikami i przylutowałem do odpowiednich nóżek na panelu przednim DVD.

Do zamontowania HDD 2,5" użyłem podstawek od płyty głównej DVD (takie nóżki z gwintami).
Wcześniej zamontowany jeszcze był dysk 3,5" ale to miejsce które zajmował chce przeznaczyć na wewnętrzny zasilacz.

Aktualnie do DVD jest podłączony na zewnątrz zasilacz z komputera (jakiś stary DELL).

Szukam teraz zasilacza DC/DC i AC/DC (DC/DC będzie wewnątrz a AC/DC na zewnątrz tak jak w notebookach). Nie będzie wtedy żadnych wiatraków i będzie supercicho :D

I to tyle :o

Czekam na info odnośnie e-maila.

pozdrawiam,

wHiTe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia maszyny [b]white'a[/b]
[url="http://img126.imageshack.us/my.php?image=imag0001gm9.jpg"][img]http://img126.imageshack.us/img126/442/imag0001gm9.th.jpg[/img][/url][url="http://g.imageshack.us/thpix.php"][img]http://img126.imageshack.us/images/thpix.gif[/img][/url][url="http://img209.imageshack.us/my.php?image=imag0002co3.jpg"][img]http://img209.imageshack.us/img209/6771/imag0002co3.th.jpg[/img][/url][url="http://g.imageshack.us/thpix.php"][img]http://img209.imageshack.us/images/thpix.gif[/img][/url]


ps. Tak z ciekawości da się to zamknąć pokrywą ? Przedni panel też ma jakieś modyfikacje ? Ja bym jeszcze jakiś napęd slim dvd zamontował :lol:.

Edytowane przez Qubus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na panelu nie ma żadnych modyfikacji.
Do 2 diód i 2 przycisków są przylutowane kabelki które są połączone z płytą główna (te żółte) - POWER, RESET, PWR LED, HDD LED.

Normalnie DVD jest w zamkniętej obudowie ale nie wyśle zdjęć bo ją totalnie zepsułem. Chciałem na całej powierzchni wywiercić otwory wentylacyjne ale niestety nie miałem wiertarki na stojaku i robiłem to ręcznie... wyszło nierówno i w połowie zrezygnowałem.
Ale biorąc pod uwagę że urządzenie stoi pod biurkiem górnej części obudowy nie widać wiec jakoś bardzo nie płacze z tego powodu.

Co do napędu slim to też o tym myślałem ale może poczekam aż stanieją blu-reje :lol:

Tak wogóle przymierzam się do kupna obudowy którą pokazał pmcomp. Z tego co czytam to jestem kolejną osobą zarażona tym cudeńkiem ;)

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Qubus' post='128474' date='30.10.2008, 21:39 ']EG to chyba nie Popcorn :) ?[/quote]

Poza wyglądem i nazwą niczym się nie róźni. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kodijak' post='134420' date='02.12.2008, 18:34 ']Poza wyglądem i nazwą niczym się nie róźni. :)[/quote]
Ta i niestabilnym softem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Qubus' post='134777' date='04.12.2008, 11:11 ']Ta i niestabilnym softem :)[/quote]

Rozwiń swoją wypowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kodijak' post='135084' date='05.12.2008, 19:54 ']Rozwiń swoją wypowiedź.[/quote]
Poszukaj a znajdziesz.


Po moim zakupie A-100 w rodzince napalili się też na odtwarzacz NMT, ponieważ w HM nie mieli już kukurydz, wzięli edzia z wifi. Co przechodzą to prawie horror a to wifi nie działa, a to resetuje ustawienia, a to czasami odmawia posłuszeństwa torrent, raz na jakiś czas się wiesza całość. Do tego głośny wiatrak, niby sprzęt na papierze ma lepsze możliwości ale wystarczy porównać wsparcie na forum producenta, kukrydz i edk'ów żeby zorientować się kto ma lepszy support.
Może trafiliśmy na jakiś ułomny egzemplarz ale tu na forum ktoś pisał też że miał jakieś problemy z edziem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do eGreat - spełnia swoje zadania, podobnie jak i PCH.
- WiFi testowałem, działało. Nie stosuję, bo transmisja jest za wolna. Mam LAN na kabelku.
- ustawień nie resetuje.
- torrenta nie próbowałem, pewnie trzeba zainstalować Transmission 1.40 jak piszą koledzy na Netplayer.
- wiatraczek - tak jest głośny. Zadanie spełnia, wyciaga ciepłe powietrze. Konstrukcja eGreata jest nieco inna niż PCH. Dysk siedzi na płycie głównej, chipset Sigmy jest pod spodem. Pewnie chodziło o polepszenie chłodzenia. W PCH dysk leży obok płyty głównej. Ale jak widziałem na tym forum, niektórzy userzy montują w PCH wiatraki i to monstrualne... W eGreat można wymienić wiatrak na nieco lepszy (daje się wcisnąć nieco szerszy) ale zasilanie podpina się gdzie indziej. Dokładniej piszą o tym na forum egreata (zainteresowani wiedzą na którym)
- miałem problem z eGreatem - znikała mi wizja po HDMI. Pomogła prosta rzecz - zamiana na wyjściu wizji - z [i]Auto[/i] na [i]1080p@60Hz[/i] na stałe. Od tej pory wizja powraca spokojnie.
- jakoś sprzęt mi się nie wiesza
- software nowe miałem niedlugo po PCH110. Pisze je Sybass.
- dostęp do serwisów jest chyba ten sam co w PCH.

Ten sprzęt nie ma być jakimś superkompem do wszystkiego. Ma odtwarzać filmy, szczególnie mkv. Te wszystkie dodatki (zarówno w PCH jak i w eGreat) dodane są jakoś na siłę. Ale jak są to niech sobie będą.
Jedyne co trzeba by rozwiązać inaczej w eGreat to ten wiatrak. Podobno M33A działa ciszej. Jest tu jeden forumowicz, ktory może to opisać dokładniej :). Wiadomo który ;)

Aha - jeszcze ta kwestia podpięcia pod eG i PCH napędu DVD. Chyba odtwarzania płyt zakodowanych CSS nie rozwiązano w pełni....

Edytowane przez Lord Rayden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lord Rayden' post='135143' date='06.12.2008, 07:59 ']Co do eGreat - spełnia swoje zadania, podobnie jak i PCH.
- WiFi testowałem, działało. Nie stosuję, bo transmisja jest za wolna. Mam LAN na kabelku.[/quote]
Też się przestawili na lan ale z wifi były problemy raz działał raz nie.
[quote name='Lord Rayden' post='135143' date='06.12.2008, 07:59 ']- ustawień nie resetuje.[/quote]
Głównie ustawienia wifi "leciały" po kilku dniach używania.
[quote name='Lord Rayden' post='135143' date='06.12.2008, 07:59 ']- torrenta nie próbowałem, pewnie trzeba zainstalować Transmission 1.40 jak piszą koledzy na Netplayer.[/quote]
na PCH nie ma problemu ze starszymi wersjami jeżeli chodzi o stabilność - 1.40 podnosi trochę wydajność ale do uTorrent'a jeszcze trochę brakuje, na eGreat np. zdarzyło się że pomimo uruchomionej usługi po kilku dniach nie można było się dostać przez www do klienta.


[quote name='Lord Rayden' post='135143' date='06.12.2008, 07:59 ']Ale jak widziałem na tym forum, niektórzy userzy montują w PCH wiatraki i to monstrualne... W eGreat można wymienić wiatrak na nieco lepszy (daje się wcisnąć nieco szerszy) ale zasilanie podpina się gdzie indziej. Dokładniej piszą o tym na forum egreata (zainteresowani wiedzą na którym)[/quote]
Niektórzy nie lubią żeby hdd miał 50 stopni, a co do wielkości lepiej zamontować 92 mm ale bezgłośne niż taką "pilarkę" jak w eGreat - wg. mnie jeżeli ktoś lubi słuchać coolerów to niech pc media center złoży :).

[quote name='Lord Rayden' post='135143' date='06.12.2008, 07:59 ']- miałem problem z eGreatem - znikała mi wizja po HDMI. Pomogła prosta rzecz - zamiana na wyjściu wizji - z [i]Auto[/i] na [i]1080p@60Hz[/i] na stałe. Od tej pory wizja powraca spokojnie.[/quote]
No to coś nie bardzo bo w moim PCH działa normalnie - przy 50 Hz, czyli jednak jakieś różnice są w sofcie.

[quote name='Lord Rayden' post='135143' date='06.12.2008, 07:59 ']- jakoś sprzęt mi się nie wiesza[/quote]
nie oznacza że innym się nie wiesza :D
[quote name='Lord Rayden' post='135143' date='06.12.2008, 07:59 ']- software nowe miałem niedlugo po PCH110. Pisze je Sybass.[/quote]
a PCH110 miał kilka dni po PCH100 - patrzę pod swoim kątem :)

[quote name='Lord Rayden' post='135143' date='06.12.2008, 07:59 ']Ten sprzęt nie ma być jakimś superkompem do wszystkiego. Ma odtwarzać filmy, szczególnie mkv. Te wszystkie dodatki (zarówno w PCH jak i w eGreat) dodane są jakoś na siłę. Ale jak są to niech sobie będą.[/quote]
No ale jak są to niech działają poprawnie a nie raz działają raz nie :).

[quote name='Lord Rayden' post='135143' date='06.12.2008, 07:59 ']Aha - jeszcze ta kwestia podpięcia pod eG i PCH napędu DVD. Chyba odtwarzania płyt zakodowanych CSS nie rozwiązano w pełni....[/quote]
Też to zauważyłem i raczej nie podejrzewam że coś z tym zrobią w PCH czy eG bo chyba rozbija się wszystko o licencje ale mogę się mylić.

Edytowane przez Qubus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dostałem dziś swojego PH-A110 :) Teraz jeszcze jakiś dysk musze kupić, a póki co wieczorem pierwsze próby po LAN'ie z laptopa.

Edytowane przez machina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziś dostałem A-110, wstawiłem do niego WD 640GB Green Power - Szczecin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A-110 - mam i JA :P >SOSNOWIEC

Edytowane przez kwiatech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...