Skocz do zawartości
Gmeru

Wywiad 1: Dyrektor programowy kanału nSport HD: Pan Grzegorz Płaza

Rekomendowane odpowiedzi

@skar Jak pisałem wyżej to co zamieściłem nie ma niczego udowadniać a tylko pokazywać pewne rzeczy. Co do zamieszczonych przez Ciebie zrzutów to jak dla mnie to dobrej jakości upscal (prawdopodobnie po torze kamerowym co jest logiczne biorąc pod uwagę że mecze "robi się wozami" ) a tylko lepszej jakości (czyt. niekompresowane i PRZEMIELONE/jak pisał kolega hr.susel/). Edytowane przez Maro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maro czyli ze niby cyfra ligi polskiej tez w HD nie nadaje. No bez przesady ;p moze teraz jakis wywiad ze specami Canal+ :)

Edit:

Na koniec jako ostateczny dowód dwa 20 sekundowe pliki .ts. Jeden z ligi hiszpańskiej i drugi z ligi mistrzów z meczu transmitowanego przez nSport HD.
Oba pochodzą z przekazów bezpośrednio z wozów transmisyjnych. Ten z ligi mistrzów jest w formacie 4:2:2 wiec potrzeba odpowiednich filtrów zeby go odtworzyc ;)
[url="http://rapidshare.com/files/87540794/hd.ts.html"]La Liga w HD[/url]
[url="http://rapidshare.com/files/87545135/nhd.ts.html"]Liga Mistrzów[/url]

Pozatym niech mi ktos z was mowiacych ze liga wloska nie jest realizowana w HD powie dlaczego niby te mecze nie są w HD skoro mecze ligi mistrzów rozgrywane we włoszech realizowane przez Sky Italia są? Włosi mają sprzęt na ligę mistrzów więc mają także na lige włoską.

Edytowane przez skar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki:)

Nie skojarzyłem po prostu kontekstu Twojej wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fajnie poprowadzony wywiad, szkoda ze nie wykupuja licencji na wiecej sportu naprawde przydało by sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nadal otwarte pozostaje pytanie (choć podobno otwarte będzie tylko do jutra - pogłoski mówią o rychłym rozstrzygnięciu) co z prawami do OE?

Pomijając dyskusję nt. jakości nadawania OE przez C+ ( :angry: , że zacytuję kolegę [b]skar'a[/b]), to współpraca "konsorcjum" ITI - Polsat rokuje miłe dla oka doznania. Biorąc pod uwagę jakość nSportu (nawet 10Mbps daje radę) i poziom PolsatuSportHD (siatkówka) można mieć nadzieję, że w razie wygranej ITI-Polsat nawet gra naszych trampkarzy będzie się podobać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]Gmeru[/b] brawo za wywiad. Szkoda, że nie wiedziałem nic wcześniej. Gdybym mógł to zapytałbym, czy jest możliwość zakupienia praw do pokazywania NBA z lat '90 ? To nic, że nie byłoby w hd tylko upscal, ale za to zobaczyć jeszcze raz tamte mecze - bezcenne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='airjack' post='82311' date='29.01.2008, 18:51 '][b]Gmeru[/b] brawo za wywiad. Szkoda, że nie wiedziałem nic wcześniej. Gdybym mógł to zapytałbym, czy jest możliwość zakupienia praw do pokazywania NBA z lat '90 ? To nic, że nie byłoby w hd tylko upscal, ale za to zobaczyć jeszcze raz tamte mecze - bezcenne :)[/quote]
piekne czasy jordana, rodmana, pipena, kerra i kukoca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to d..... .wywiad super pytania celne tak bardzo że straciłem nadzieję na sensowną ramówkę n-sportu. Polemika na temat jakości obrazu i dywagacji 720p czy 1080i tego programu byłaby wciągająca gdyby..... , no właśnie. Kolejny szef kanału sportowego który tworzy programy , gdzie widowisko ustępuje gadającym głową . Nie pociesza mnie że mogę oglądać na swojej TOŚCE z3030 wszystkie mankamenty faktury skóry rozmówców w proporcji do 47 cali. Ponoć programy się dublują na kanałach ale jakoś F! nigdzie obejrzeć na n-ce nie mogę a od tego roku MotoGP także. Poprzednik dyrektora sportowego TVP mówił o topowych sportach w sposób podobny czyli że są nic nie warte jak ktoś jeździ w kółko. Super są audycje w radio i HD do tego nie trzeba. Rozumiem że klucz doboru dyrektorów sportowych jest w PL podobny . To księgowi ,którzy boks świetlicowy wyemitują , wyścigi hodowców szyszek na eksport i takie tam za to w HD i myślą o DD5.1 - brawo.Nie mam szkoleń w ZEN by sama droga tutaj oglądaniem będąca była ważniejsza od celu czyli treści . Szkoda że ludzie przygotowani do oglądania widowisk na swoich HD sprzętach tychże nie zobaczą. Jeszcze raz dziękuję Gmeru za zadanie takich pytań .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pociesza mnie że mogę oglądać na swojej TOŚCE z3030 wszystkie mankamenty faktury skóry rozmówców w proporcji do 47 cali.

No coz, i tak te wszystkie mankamenty twarzy emitowane ze studia to nie sa HD mankamenty.

Natomiast coraz wiecej jest obaw czy ten kanal bedzie istnial - przetarg o prawa do Ligi Mistrzow postawi kropke nad "i".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście chcę, aby eŃka przegrała ten wyścig. Z drugiej strony (bez osobistych urazów) uważam, że LM dla eŃki, się należy. W innym przypadku CP albo Cyfra dostanie "korby" dla szkody nas wszystkich. Poprawcie Panowie dzwięk DD 5.1 i będę Wam kibicował. No może jeszcze tych panów komentatorów na Księżyc....

PS. Panie Grzegorzu Płaza czy my się nie znamy osobiście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wam się zachciało odgrzebywać stary temat. Uważam, że N nie ma najmniejszych szans na wygranie przetargu o LM. Doprowadzi to oczywiście do ogólnego rozgoryczenia abonentów. Następstwem będzie spora liczba rezygnacji z pakietu sportowego i platformy. Kanał Nsport, dogorywając, sobie będzie aby tylko był, tak jak PolsatNews. No i jak znajdzie się ktoś litościwy to zakupi te 49% od ITI co by całkowitego wstydu nie było. Do trzecich urodzin mogą nie dociągnąć. Nsport i N.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż Arsenal, pomimo wielkiego wewnętrznego rozdacia, potwierdzam, że Twoje "spekulacje" mają olbrzymie szanse na spełnienie. Wiele czynników składa się na taką pozycję rynkową eŃki. Ogólnie nudny N Sport, który żyje dzięki LM. Pakiet "Hity filmowe", który powinien ciągnąć platformę - żenada. Chałturzenie na kanale TVN (Tańce gwiazd i innych predendentów do gwiazd o "Teraz, albo nigdy" nie wspominając). Kanał TVN 24 ma równorzędną konkurencję, z zatem strata po mim - żadna. Tym bardziej, że większość tych "hitów" dostępna jest u innych operatorów. Dotychczas utrzymywanie boxa miało sens z powodu kanałów HD. Teraz powód ten nie istnieje. Czy znajdzie się ktoś, kto obroni przegrany temat. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy wiadomo kiedy zadecydują się losy LM? Miało to być podobno w lutym? Ta decyzja może trochę namieszać na rynku. Osobiście kibicuję Cyfrze, ale myślę że wygra Polsat, moim skromnym zdaniem N-ka nie ma szans i dobrze bo realizacja (z komentarzem na czele) nie jest na najwyższym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kibicuje TVP

jakosc przekazu na TVP HD rządzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co gdybać.. pożyjemy zobaczymy. Jak dla mnie Nka mogłaby wygrać bo właśnie ją mam no byłaby lipa gdybym nie mógł oglądać LM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...