Skocz do zawartości
harkins

Plazma vs. LCD ostateczna decyzja - pomóżcie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Jestem już blisko podjęcia ostatecznej decyzji w sprawie zakupu tv. Na początku chciałem LCD teraz myśłę o plazmie. Mam do wydania 4500 zł. TV oglądam w odległości 3-4m w zależności od miejsca siedzenia. Sygnał mam z Cyfry+. Myślę że do tej odległości 40-42" będzie najlepszym rozwiązaniem.
Waham się między Samsungiem LE40N87B a Panasonic TH-42PV700P.
Lepiej wziąć LCD Full hd czy tą plazmę HD? Czy przy moich warunkach oglądania będzie widoczna różnica w jakości sygnału HD między nimi?
Dodam że oglądam tv głównie w weekend (sport) a w tygodniu więcej oglądają rodzice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='harkins' post='81548' date='25.01.2008, 15:13 ']Witam.
Jestem już blisko podjęcia ostatecznej decyzji w sprawie zakupu tv. Na początku chciałem LCD teraz myśłę o plazmie. Mam do wydania 4500 zł. TV oglądam w odległości 3-4m w zależności od miejsca siedzenia. Sygnał mam z Cyfry+. Myślę że do tej odległości 40-42" będzie najlepszym rozwiązaniem.
Waham się między Samsungiem LE40N87B a Panasonic TH-42PV700P.[/quote]
Szczerze ?

LCD, ale dołóż 500-600 PLN do Samsunga z serii M 86/87 Full HD, skoro ma to byc Samsung. Mam, polecam.
Juz można kupić około 5 k PLN np:
[url="http://www.allegro.pl/item298476581__samsung_le_40m87_full_hd_nowy_gwarancja_raty_.html"]http://www.allegro.pl/item298476581__samsu...ncja_raty_.html[/url]

Ta plazma nie jest HD ponieważ rozdzielczość 1024x768 nie jest rozdzielczością HD.
Spełnia jedynie wymaganie HD-Ready co do ilości linii.

Robert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='robert71' post='81566' date='25.01.2008, 14:56 ']skoro ma to byc Samsung.[/quote]

No Samsung nie koniecznie ale w tej cenie co szukam i przy tej wielkości to chyba nie ma nic konkretnego. Chyba że coś mi polecicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='harkins' post='81548' date='25.01.2008, 13:13 ']Witam.
Jestem już blisko podjęcia ostatecznej decyzji w sprawie zakupu tv. Na początku chciałem LCD teraz myśłę o plazmie. Mam do wydania 4500 zł. TV oglądam w odległości 3-4m w zależności od miejsca siedzenia. Sygnał mam z Cyfry+. Myślę że do tej odległości 40-42" będzie najlepszym rozwiązaniem.
Waham się między Samsungiem LE40N87B a Panasonic TH-42PV700P.
Lepiej wziąć LCD Full hd czy tą plazmę HD? Czy przy moich warunkach oglądania będzie widoczna różnica w jakości sygnału HD między nimi?
Dodam że oglądam tv głównie w weekend (sport) a w tygodniu więcej oglądają rodzice.[/quote]

Siedząc 3-4 metry od ekranu o przekątnej 40-42" nie zobaczysz różnicy między SD a HD, a nawet sygnał SD prawdopodobnie będzie wyglądał gorzej w telewizorze HD. Żeby zobaczyć FullHD musiałbyś usiąść w połowie tej odległości. Ponieważ na razie materiału HD jest mało, więc może wystarczy od czasu do czasu przysunąć fotel bliżej telewizora?
Jeśli jednak telewizor ma być na kilka lat to kupuj tylko FullHD. Choćby ze względu na sport w HD. Ten Panasonic to słabiutkie HD Ready (nawet nie 1366x768). Edytowane przez viewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='viewer' post='81585' date='25.01.2008, 16:19 ']Siedząc 3-4 metry od ekranu o przekątnej 40-42" nie zobaczysz różnicy między SD a HD, a nawet sygnał SD prawdopodobnie będzie wyglądał gorzej w telewizorze HD. Żeby zobaczyć FullHD musiałbyś usiąść w połowie tej odległości. Ponieważ na razie materiału HD jest mało, więc może wystarczy od czasu do czasu przysunąć fotel bliżej telewizora?
Jeśli jednak telewizor ma być na kilka lat to kupuj tylko FullHD. Choćby ze względu na sport w HD. Ten Panasonic to słabiutkie HD Ready (nawet nie 1366x768).[/quote]

A polecasz jakieś FullHd oprócz Samsunga w tej cenie w jakiej szukam czyli 4500 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='harkins' post='81626' date='25.01.2008, 19:17 ']A polecasz jakieś FullHd oprócz Samsunga w tej cenie w jakiej szukam czyli 4500 zł?[/quote]

Sam niedawno szukałem, ale w większym rozmiarze (>= 50"), a tam ceny są niestety dużo wyższe i królują plazmy. Gdybym miał kupować 40", to wybierałbym pewnie między LCD Sharpa, Samsunga i Toshiby. Przejrzyj wątki poświęcone LCD tych marek. Myślę, że znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje. Edytowane przez viewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...