Skocz do zawartości
raf44

Plazma 42" Q91 kontra PV70

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam sie do zakupu plazmy 42" najpierw myślałem o panasie PV7 ale ubogie wyposażenie w złącza szybko mnie z tego pomysłu wyleczyło teraz nr jest Szajsung Q91 ale trochę mnie przeraża ta różowa biel - tak przynajmniej wyświetlał w MM obok stał starszy model i biały kolor to był biały. Powiedzcie czy da się to ustać tak by biały był biały i jak wypada Q91 w porównaniu z PV700?
I jeszcze jedno może polecacie jakiś sklep internetowy z dobrymi cenami i godny zaufania - sprzedający sprzęt bez przebiegu?

Z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='raf44' post='84036' date='06.02.2008, 11:46 ']BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZI[/quote]
PV 70 wyświetla obraz(głównie czarnobiały w szybkim ruchu) z zielononiebieskimi powidokami-podobno przechodzi,ale ja mam go od 3 m-cy i jakoś cały czas jest tak samo-to nie jest dobry telewizor. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='angola' post='84039' date='06.02.2008, 12:09 ']PV 70 wyświetla obraz(głównie czarnobiały w szybkim ruchu) z zielononiebieskimi powidokami-podobno przechodzi,ale ja mam go od 3 m-cy i jakoś cały czas jest tak samo-to nie jest dobry telewizor. :lol:[/quote]

Dzięki za informację, chyba w tej klasie nie ma dobrych TV wolnych od wad: jak piszesz panas ma zielone powidoki a samsung rózową biel i co to wybrać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='raf44' post='84257' date='07.02.2008, 13:43 ']Dzięki za informację, chyba w tej klasie nie ma dobrych TV wolnych od wad: jak piszesz panas ma zielone powidoki a samsung rózową biel i co to wybrać :lol:[/quote]
Niestety-podobno znakomita większość plazm ma "problem z zielonym"-szkoda,że nikt z osób,które mają PV70 np.8 od m-cy nie wypowie się,czy ten problem z czasem zanika(podobno po ok.1500h ten problem ulega ograniczeniu-starzenie się luniformu,czy coś takiego).Cała sprawa wynika chyba z opóżnienia zapłonu fosforu w plaźmie-ale oglądanie np. takiego SIN CITY czy LISTY SHINDLERA to koszmar. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='angola' post='84262' date='07.02.2008, 13:58 ']Niestety-podobno znakomita większość plazm ma "problem z zielonym"-szkoda,że nikt z osób,które mają PV70 np.8 od m-cy nie wypowie się,czy ten problem z czasem zanika(podobno po ok.1500h ten problem ulega ograniczeniu-starzenie się luniformu,czy coś takiego).Cała sprawa wynika chyba z opóżnienia zapłonu fosforu w plaźmie-ale oglądanie np. takiego SIN CITY czy LISTY SHINDLERA to koszmar. :lol:[/quote]


Technika plazmowa, zresztą jak każda inna, ma swoje wady i zalety. Ale akurat zielona poświata za obiektem w ruchu faktycznie najmocniej zaznacza się w Panasonicach. Znam kilka osób dla których była to przypadłość nie do zaakceptowania na dłuższą metę. Mnie osobiście to krew zalewała jak to widziałem, ale nie wszyscy tak reagują. Niektórym to w ogóle nie przeszkadza.

A z tych dwóch telewizorów które rozważasz, to wybrałbym LG 42PC51 :lol:. Jest stosunkowo niedrogi i chyba najbardziej równy, jeśli można użyć takiego określenia. Może nie jest to jakiś ultra cud techniki, ale też niczym nie razi. A i układ 100Hz nawet działa w nim znośnie. Może gdyby ten telewizor kosztował z 5 tys. to bym bardziej kręcił na niego nosem, ale przy jego obecnej cenie to nie ma co wybrzydzać.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak się skuszę na tego Szajsunga :P pooglądałem go troszkę z zewnątrz dość ładny ilość we/wy odpowiednia a ten róz na dłuższą metę mało widoczny. Co LG to kiedyś przy zakupie kina domowego a potem nagrywarki bardzo się zraziłem do tej firmy - po pół roku padły końcówki mocy i miesiąc jazdy z serwisem ... a teraz to jedynie humorzasty mebel który raz czyta płyty a raz nie :). Może ta firma preszła w ciągu 4 lat przeobrażenie ale ja jakoś się nie mogę przekonać. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi i zapraszam do umieszcznia dalszych sugestii bo jeszcze dałem sobie troszkę czasu do namysłu.
Dziś też widziałem LCD toshiby 42A3000 i powiem wam że chodził całkiem całkiem choć oczywiście na obrazie testowym HD :),
ciekawe jak on sobie radzi z SD może coś wiecie na ten temat?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się czepię tego LG dzisiaj widziałem jak po ok 20 minutach wyświetlana menu bajki na dvd zostały na ekranie tegoż tv wyrazy Film i Menu niestety nie zniknęły po 1 minucie przełaczenia na inny kanał, tak więc chyba ten tv to kanał przynajmniej dla mnie gdy moja 3 letnia córeczka katuje tv mini mini i disney channel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam panasonica 42pv70 i jestem zadowolony.Na początku (10.01.08)były zielone podbarwienia przy czarnobiałym obrazie ale teraz ich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mogę tylko pozazdrościć- ja mam PV70 od października,1100 przepalonych godzin i niestety efekt jest cały czas taki sam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...