Jump to content
Sign in to follow this  
raf44

Plazma 42" Q91 kontra PV70

Recommended Posts

Witam,

przymierzam sie do zakupu plazmy 42" najpierw myślałem o panasie PV7 ale ubogie wyposażenie w złącza szybko mnie z tego pomysłu wyleczyło teraz nr jest Szajsung Q91 ale trochę mnie przeraża ta różowa biel - tak przynajmniej wyświetlał w MM obok stał starszy model i biały kolor to był biały. Powiedzcie czy da się to ustać tak by biały był biały i jak wypada Q91 w porównaniu z PV700?
I jeszcze jedno może polecacie jakiś sklep internetowy z dobrymi cenami i godny zaufania - sprzedający sprzęt bez przebiegu?

Z góry dzięki za info.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='raf44' post='84036' date='06.02.2008, 11:46 ']BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZI[/quote]
PV 70 wyświetla obraz(głównie czarnobiały w szybkim ruchu) z zielononiebieskimi powidokami-podobno przechodzi,ale ja mam go od 3 m-cy i jakoś cały czas jest tak samo-to nie jest dobry telewizor. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='angola' post='84039' date='06.02.2008, 12:09 ']PV 70 wyświetla obraz(głównie czarnobiały w szybkim ruchu) z zielononiebieskimi powidokami-podobno przechodzi,ale ja mam go od 3 m-cy i jakoś cały czas jest tak samo-to nie jest dobry telewizor. :lol:[/quote]

Dzięki za informację, chyba w tej klasie nie ma dobrych TV wolnych od wad: jak piszesz panas ma zielone powidoki a samsung rózową biel i co to wybrać :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='raf44' post='84257' date='07.02.2008, 13:43 ']Dzięki za informację, chyba w tej klasie nie ma dobrych TV wolnych od wad: jak piszesz panas ma zielone powidoki a samsung rózową biel i co to wybrać :lol:[/quote]
Niestety-podobno znakomita większość plazm ma "problem z zielonym"-szkoda,że nikt z osób,które mają PV70 np.8 od m-cy nie wypowie się,czy ten problem z czasem zanika(podobno po ok.1500h ten problem ulega ograniczeniu-starzenie się luniformu,czy coś takiego).Cała sprawa wynika chyba z opóżnienia zapłonu fosforu w plaźmie-ale oglądanie np. takiego SIN CITY czy LISTY SHINDLERA to koszmar. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='angola' post='84262' date='07.02.2008, 13:58 ']Niestety-podobno znakomita większość plazm ma "problem z zielonym"-szkoda,że nikt z osób,które mają PV70 np.8 od m-cy nie wypowie się,czy ten problem z czasem zanika(podobno po ok.1500h ten problem ulega ograniczeniu-starzenie się luniformu,czy coś takiego).Cała sprawa wynika chyba z opóżnienia zapłonu fosforu w plaźmie-ale oglądanie np. takiego SIN CITY czy LISTY SHINDLERA to koszmar. :lol:[/quote]


Technika plazmowa, zresztą jak każda inna, ma swoje wady i zalety. Ale akurat zielona poświata za obiektem w ruchu faktycznie najmocniej zaznacza się w Panasonicach. Znam kilka osób dla których była to przypadłość nie do zaakceptowania na dłuższą metę. Mnie osobiście to krew zalewała jak to widziałem, ale nie wszyscy tak reagują. Niektórym to w ogóle nie przeszkadza.

A z tych dwóch telewizorów które rozważasz, to wybrałbym LG 42PC51 :lol:. Jest stosunkowo niedrogi i chyba najbardziej równy, jeśli można użyć takiego określenia. Może nie jest to jakiś ultra cud techniki, ale też niczym nie razi. A i układ 100Hz nawet działa w nim znośnie. Może gdyby ten telewizor kosztował z 5 tys. to bym bardziej kręcił na niego nosem, ale przy jego obecnej cenie to nie ma co wybrzydzać.

Edited by SlawekR

Share this post


Link to post
Share on other sites

Chyba jednak się skuszę na tego Szajsunga :P pooglądałem go troszkę z zewnątrz dość ładny ilość we/wy odpowiednia a ten róz na dłuższą metę mało widoczny. Co LG to kiedyś przy zakupie kina domowego a potem nagrywarki bardzo się zraziłem do tej firmy - po pół roku padły końcówki mocy i miesiąc jazdy z serwisem ... a teraz to jedynie humorzasty mebel który raz czyta płyty a raz nie :). Może ta firma preszła w ciągu 4 lat przeobrażenie ale ja jakoś się nie mogę przekonać. Dziękuję wszystkim za wypowiedzi i zapraszam do umieszcznia dalszych sugestii bo jeszcze dałem sobie troszkę czasu do namysłu.
Dziś też widziałem LCD toshiby 42A3000 i powiem wam że chodził całkiem całkiem choć oczywiście na obrazie testowym HD :),
ciekawe jak on sobie radzi z SD może coś wiecie na ten temat?

pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jeszcze się czepię tego LG dzisiaj widziałem jak po ok 20 minutach wyświetlana menu bajki na dvd zostały na ekranie tegoż tv wyrazy Film i Menu niestety nie zniknęły po 1 minucie przełaczenia na inny kanał, tak więc chyba ten tv to kanał przynajmniej dla mnie gdy moja 3 letnia córeczka katuje tv mini mini i disney channel :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
mam panasonica 42pv70 i jestem zadowolony.Na początku (10.01.08)były zielone podbarwienia przy czarnobiałym obrazie ale teraz ich nie ma.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To mogę tylko pozazdrościć- ja mam PV70 od października,1100 przepalonych godzin i niestety efekt jest cały czas taki sam :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...