Skocz do zawartości
deniro24

Zakupy na amazon.com

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do tych forumowiczów, którzy robią/robili zakkupy na amazon.com. Pytanie jest banalne: jak się robi tam zakupy? Jak wygląda sprawa z zapłatą - jak się ją dokonuje? Jak z przesyłką, cłem?

Dziś się tam zarejstrowałem i chciałbym kupić kilka kabli, których niestety nie mogę dostać w Polsce. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestey wysyłka do Polski obejmuje tylko: Filmy, muzykę i książki. Cła w zasadzie nie ma. VAT raczej jest. Zależy od nastroju celników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to lipa całkowita dla mnie. Chciałem kupić kable component do starszych konsol: Gamecube, Ps2 (Monster), Xbox (Monster), oraz VGA-Box do Dreamcasta. W Polsce, w tej chwili żadne z powyższych nie do kupienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mi pojedyncze książki czy płyty (czasami nawet kilka sztuk, generlanie to do jakiś 50-70 dolarów) dochodzą bez cła i bez vatu.
Ale tak jak sebik pisał kabli nie wyślą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='deniro24' post='81274' date='23.01.2008, 22:58 ']No to lipa całkowita dla mnie. Chciałem kupić kable component do starszych konsol: Gamecube, Ps2 (Monster), Xbox (Monster), oraz VGA-Box do Dreamcasta. W Polsce, w tej chwili żadne z powyższych nie do kupienia.[/quote]

poszukaj kabli w na ebay.co.uk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='deniro24' post='81274' date='23.01.2008, 23:58 ']No to lipa całkowita dla mnie. Chciałem kupić kable component do starszych konsol: Gamecube, Ps2 (Monster), Xbox (Monster), oraz VGA-Box do Dreamcasta. W Polsce, w tej chwili żadne z powyższych nie do kupienia.[/quote]
Poszukaj na ebay'ach, zwłaszcza UK i DE bo tam często wysyłają do PL. Ale na ebay.com też da się znaleźć sprzedawców którzy wyślą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='81281' date='23.01.2008, 23:23 ']Poszukaj na ebay'ach, zwłaszcza UK i DE bo tam często wysyłają do PL. Ale na ebay.com też da się znaleźć sprzedawców którzy wyślą.[/quote]

bylem pierwszy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do stałych :rolleyes: klientów US amazona - jak u was z cłem i vat'em ostatnimi czasy ?

Zwykle biorę po 2-3 płyty BD, z wysyłką kwota w okolicach 50$ i od blisko dwóch lat zawsze "przechodziło",

jednak na dwie ostatnie przesyłki (jedna z przed miesiąca, druga z dziś) dowalono mi vat i cło i zabawa

zaczyna być mało opłacalna...

I tak się właśnie zastanawiam czy miałem po prostu pecha czy ogólnokrajowo coś się w ostatnim czasie zmieniło jeśli chodzi o

traktowanie przez urząd celny przesyłek tego typu.

Jakie są Wasze doświadczenia w tym względzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio dwie paczki ponizej 50 baksów kazda

obie bez cla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cła Ci nie pownni naliczyć.

Towary do 22 euro zwolnione są z cła i podatku, towary do 150 euro zwolnione są tylko z cła (VAT płacimy normalnie !!!), powyżej 150 euro doliczane jest cło i VAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cła Ci nie pownni naliczyć.

Towary do 22 euro zwolnione są z cła i podatku, towary do 150 euro zwolnione są tylko z cła (VAT płacimy normalnie !!!), powyżej 150 euro doliczane jest cło i VAT.

do wszystkich towarow moze byc doliczony vat, jedynie clo to kwestia wysokosci zamowienia czyli do 150euro bez cla powyzej z clem....

nie maja prawa doliczyc Ci cla do kwoty ponizej 150euro....

dyrektywa unijna... a nie polskie wymysły....

trzeba walczyc o swoje

...jesli na amazonie zaznaczysz gift... czyli nie bedzie podanej ceny a na opakowaniu bedzie gift, powinno przejsc bez podatku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to lipa całkowita dla mnie. Chciałem kupić kable component do starszych konsol: Gamecube, Ps2 (Monster), Xbox (Monster), oraz VGA-Box do Dreamcasta. W Polsce, w tej chwili żadne z powyższych nie do kupienia.

www.play-asia.com - odkąd sony pogrzebało lik-sang.com, to aktualnie moje ulubione źródło okablowania i akcesorii. ostatnio na allegro ktoś sprzedawał kable do xboxa monstera, poszukaj w zakonczonych.

powodzenia z componentem do gamecube - tanio go nie dostaniesz (mówie o oryginale).

Edytowane przez cienislaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cła mi naliczyli 4 czy 5% (generalnie dużo bardziej vat boli), ale jeśli faktycznie niesłusznie mi je naliczyli to będę walczył o jego zwrot.

...jesli na amazonie zaznaczysz gift... czyli nie bedzie podanej ceny a na opakowaniu bedzie gift, powinno przejsc bez podatku....

Za każdą sztukę jako gift jednak życzą sobie po 4$ więc przy takim zamówieniu w którym znajdują się 3 płyty (na kwotę 40-50$) na jedno wyjdzie czy to będzie gift czy vat...

No chyba, że przy wysyłce całości jednym rzutem jako gift skasują tylko jak za jedną sztukę ?

Edytowane przez misfit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

git nie gift i tak wartość zamówienia Amazon podaje na naklejce "celnej" na opakowaniu, więc polski urzędas VAT sobie policzy i karze zapłacić - przetestowane kilka razy na przesyłkach od 30 do 100 USD - niestety

jak mieszkałem w Serolandii to VAT mnie nie przerażał, choć doliczali do wszystkich przesyłek powyżej 30 CHF - u nich jest max 7.6% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamierzam kupić box U2 ok. 4 płyt w nim książka i jeszcze parę innych gadżetów w zestawie koszt ok.42 euro na amazon.de, czy może wiecie ile będzie kosztowała przesyłka i czy nalicza vat lub cło?

Tu to co zamierzam zakupić:

http://www.amazon.de/exec/obidos/ASIN/B003ELOQCU/u2tour-21

Cło nie płacisz wewnątrz Unii, ale w przypadku jak sprowadzasz z USA. A czy naliczą z USA, czy też nie to już zależy od farta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...