Skocz do zawartości
maras_23

benq W500 czy benq PE7700??

Rekomendowane odpowiedzi

witam!
Jestem nowym użytkownikiem na forum. Chciałbym kupić projektor do pokoju natomiast jestem "świerzak" i na razie nie znam sie na tyle aby być pewnym swojego wyboru. Projektora potrzebuje do oglądania filmów, piłki nożnej no i oczywiście do grania na PS3.
Otóż wziąłem pod uwagę dwa projektory BenQ W500 i BenQ PE7700!
prosiłbym o pomoc w wyborze projektora!
Mam pare pytań:
Czy opłaca się kupic projektor w stanach (cena jest zdecydowanie niższa)? chodzi mi o to czy gwarancja bedzie wazna u nas w polsce? a moze lepij troche dopłacic i kupic na miejscu?
czy są może jakieś inne projektory podobnej klasy, które moglibyście mi polecić?
czy rozdzielczość 720p pozwoli mi wykorzystać możliwości PS3 i obecnych w polsce platform HD (cyfra+. N)?
Byłbym wdzięczny za ewentualna pomoc w wyborze sprzętu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Polecam BenQ W500 - posiadam połączony z n,PS3,Toshiba E1 i czasmi KISS DP600.
Cena ok.3100-3200 zł. Obraz jest OKY.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja ci polecę Toshibę MT700. To jest klon BenQ PE7700 z tym, że posiada super deinterlacer i scaler DCDi Faroudja.
Ale, jeśli źródło twojego obrazu będzie miało dobry de-interlacer to wystarczy ci BenQ PE7700. Ja osobiście preferuję technologię DLP od LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za pomoc!
przegladająć dane obu projektorów znalazłem różnice w kontraście. W500 ma kontrast 5000:1 a PE7700 2500:1! czy to duza różnica?? co jako zwyczajny użytkownik moge odczuć przez to??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic. Nie ma nośnika, który jest w stanie przenieść większy kontrast niż 1:1000 (taśma 70mm). Większość jednak nie przekracza 1:250. Patrz raczej na jasność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='81461' date='25.01.2008, 01:58 ']Nic. Nie ma nośnika, który jest w stanie przenieść większy kontrast niż 1:1000 (taśma 70mm). Większość jednak nie przekracza 1:250. Patrz raczej na jasność.[/quote]
Kontrast w DLP jest bardziej rzeczywisty i odpowiada prawdzie ,w LCD uzyskiwany jest najczesciej przez ruchoma przysłonę, czyli w scenach statycznych jest wiekszy ale kiedy dzieje sie akcja zmniejsza sie drastycznie, to zjawisko nie wystepuje w DLP, dlatego do kina polecam zdecydowanie DLP, jest bardziej dynamiczny i czern jest zdecydowanie lepsza mimo ze na papierze lcd wyglada lepiej.
Miałem juz kilka projektorów LCD( Panasonic AE 700, Epson TMW 700) i po przejsciu na DLP( Infocus SP 4800, Obecnie Mitsubishi HC 910) mimo ze "nizszy kontrast" róznica jest zdecydowanie na plus DLP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
super dziękuję bardzo za pomoc! musze teraz poszukac atrakcyjnych ofert i chyba zdecyduje sie na Benq PE7700. Mam plan zakupu projektora w stanach bo tam kosztuje 690$ ale zobacze czy z dodatkowymi oplatami bedzie sie opłacało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli kupujesz na e-bay'u to umów się ze sprzedającym aby ci wysłał projektor bez faktury z dopiskiem, że idzie z serwisu.
Pamiętaj, że gwarancja raczej nie będzie działać w Polsce (ale zadzwoń do BenQ i zapytaj się).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no jezeli bede kupowal na ebay to kupi znajomy w stanach i on wysle mi to jako gift. A jezeli chodzi o gwarancje to jeszcze zapytam sie bo niektore produkty maja wazna gwarancje. poza tym bede jeszce musial kupic transformator...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patrzyłem na specyfikacje tego projektora. Przyjmuje prąd 110-240... Także wystarczy ci końcówka do wtyczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok, dziekuje za informacje! ja właśnie napisałem maila do benq z pytaniem o te reklamację! mam nadzieje ze bedzie ważna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no wlaśnie mi babka napisała ze gwarancja nie bedzie wazna w polsce. hmmmm... wszystko przekalkuluje i zobacze jak sie opłaca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. ja tez sie zstanawiam nad w500, mam tv 37 cali 720p i chciałem kupic tv 46 cali 1080p ale stwierdziłem ze moze zamiast tv taniej i wiecej bedzie kupic proja, jak jakos filmów z tego w500? zs\astanawiają mnie jeszcze te modele

MITSUBISHI HC1100 DLP 720p 3000:1 25dB HDMI DarkChip2 HD READY 36/12MG cena ok 3200 zł

PROJEKTOR AW10 BRAVIA LCD720p 1300ANSI, 6000:1 cena ok 3300 zł

i tak sobie mysle ze do samych filmów moze lepszy proj 720p z powierzchnią 70 cali niz tv 46 cali z 1080p jak sądzicie dobry pomysł? nie wiedziałem jeszcze filmu na proju 720p i nie wiem jaka to jakosc ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='81618' date='25.01.2008, 20:39 ']Jest super![/quote]
a odnosnie ekranu czy takie za powiedzmy 400-500 zł da sie oglądac filmy w dobrej jakosci ?znalazłem np taki EKRAN RĘCZNY Nobo ścienny Standard 200x151,3 cm cena w hurtowni 330 zł netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lipa_ml' post='81634' date='25.01.2008, 21:41 ']a odnosnie ekranu czy takie za powiedzmy 400-500 zł da sie oglądac filmy w dobrej jakosci ?znalazłem np taki EKRAN RĘCZNY Nobo ścienny Standard 200x151,3 cm cena w hurtowni 330 zł netto[/quote]
Poczytaj jak odbija światło. I w zależności od wielkości pomeiszczenia możesz sobie kupić większy ekran (np.2,30 lub 2,70).
Tu jest fajny kalkulator odległości projektora od ekranu: [url="http://www.projectorcentral.com/projection-calculator-pro.cfm"]http://www.projectorcentral.com/projection...culator-pro.cfm[/url]

Jak dla mnie jedyny minus z projektorem to szum wiatraczka... Ale, człowiek się przyzwyczaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='81643' date='25.01.2008, 22:59 ']Poczytaj jak odbija światło. I w zależności od wielkości pomeiszczenia możesz sobie kupić większy ekran (np.2,30 lub 2,70).
Tu jest fajny kalkulator odległości projektora od ekranu: [url="http://www.projectorcentral.com/projection-calculator-pro.cfm"]http://www.projectorcentral.com/projection...culator-pro.cfm[/url]

Jak dla mnie jedyny minus z projektorem to szum wiatraczka... Ale, człowiek się przyzwyczaja.[/quote]
a jaki polecasz ekran? zastanawiałem sie czy taki by był ok EKRAN RĘCZNIE ROZWIJANY CIRRUS PRESTIGE 210x160cm Matt White [url="http://www.avers.com.pl/index.php?m=3&id_m=6&more=on"]http://www.avers.com.pl/index.php?m=3&id_m=6&more=on[/url] cena ok 600 zł netto do przezycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sebik' post='81643' date='25.01.2008, 22:59 ']Jak dla mnie jedyny minus z projektorem to szum wiatraczka... Ale, człowiek się przyzwyczaja.[/quote]

Tak, szum potrafi denerwować jak się cicho ogląda film. Ale od pewnego poziomu głośności już jest ok :)
No, ale są ciche i mniej ciche projektory. Jeśli ktoś jest na tym punkcie przeczulony to radzę sprawdzać ten aspekt przez zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi się, że tym ekranom brakuje czarnej ramki.... Niby jest jako opcja, ale, ciekawi mnie co to znaczy?
Jutro może odszukam co za markę ekranu mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='81676' date='26.01.2008, 02:17 ']Wydaje mi się, że tym ekranom brakuje czarnej ramki.... Niby jest jako opcja, ale, ciekawi mnie co to znaczy?
Jutro może odszukam co za markę ekranu mam.[/quote]
masz moze możliwość zrobienia jakis fotek jak chodzi na filmach hd w500 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lipa_ml' post='81722' date='26.01.2008, 15:06 ']masz moze możliwość zrobienia jakis fotek jak chodzi na filmach hd w500 ?[/quote]
Ja mam Toshibę MT700 to to samo co BenQ PE7700 z tym, że ma dodatkowo deinterlacer i scaler Faroudja DCDi. Fotki ci nic nie dadzą. Najlepiej popatrzeć w sklepach. Ja przed zakupem długo czytałem opinie na forach. Drugi rok mam ten projektor i jestem bardzo zadowolony. Kupiłem w Pixmanii za połowę ceny, która wtedy była w Polsce. Tak jak pisałem wcześniej, doznałem szoku jak fajnie jest mieć projektor... Moja żona także. Jej nawet nie przeszkadzał wiatraczek... Ja się przyzwyczaiłem (do wiatraczka).
Powiem ci tylko tyle, jeśli masz warunki (przestronne pomieszczenie) to projektor jest namiastką kina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='DVDmed' post='81304' date='24.01.2008, 10:08 ']Witam
Polecam BenQ W500 - posiadam połączony z n,PS3,Toshiba E1 i czasmi KISS DP600.
Cena ok.3100-3200 zł. Obraz jest OKY.
Pozdrawiam[/quote]
a jak z głośnością benqa w500 ? nie jest za głosny przy oglądaniu cicho filmów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maras_23' post='81215' date='23.01.2008, 22:44 ']witam!
Jestem nowym użytkownikiem na forum. Chciałbym kupić projektor do pokoju natomiast jestem "świerzak" i na razie nie znam sie na tyle aby być pewnym swojego wyboru. Projektora potrzebuje do oglądania filmów, piłki nożnej no i oczywiście do grania na PS3.
Otóż wziąłem pod uwagę dwa projektory BenQ W500 i BenQ PE7700!
prosiłbym o pomoc w wyborze projektora!
Mam pare pytań:
Czy opłaca się kupic projektor w stanach (cena jest zdecydowanie niższa)? chodzi mi o to czy gwarancja bedzie wazna u nas w polsce? a moze lepij troche dopłacic i kupic na miejscu?
czy są może jakieś inne projektory podobnej klasy, które moglibyście mi polecić?
czy rozdzielczość 720p pozwoli mi wykorzystać możliwości PS3 i obecnych w polsce platform HD (cyfra+. N)?
Byłbym wdzięczny za ewentualna pomoc w wyborze sprzętu![/quote]
jaki uzywasz ekran ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lipa_ml' post='83405' date='04.02.2008, 00:25 ']jaki uzywasz ekran ?[/quote]
PROJECTA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...