Jump to content
Sign in to follow this  
daniel76

Aktualizacja modułów Canal+ HD

Recommended Posts

Za satkurierem ( www.satkurier.pl ) - może się komuś przyda :

Cyfra+ rozpoczęła przesyłanie aktualizacji oprogramowania dla oferowanych przez siebie modułów dostępu warunkowego Canal+ HD. Nową wersję można pobrać m.in. z kanału TV Polonia emitowanego z transpondera 15 satelity Hot Bird 7A (13E) o częstotliwości 11,488 GHz, pol. H SR=27500 FEC=3/4. Proces trzeba zainicjowć ręcznie.

Abonenci Cyfry+, którzy nabyli moduł czekali na aktualizację od kilku miesięcy. Sprawiał on wiele problemów przy współpracy z odbiornikami cyfrowymi - główne zarzuty to wolne dekodowanie kanałów po przełączeniu, oraz występowanie zawieszeń na kanałach HD (a przecież w tym celu został on wprowadzony do sprzedaży i reklamowany).

Aby przeprowadzić aktualizację należy wybrać na odbiorniku kanał TV Polonia z oferty Cyfry+ (Hot Bird 7A - 13E, tp. 15 - 11,488 GHz, pol. H SR=27500 FEC=3/4), następnie wejść w menu główne do informacji na temat zainstalowanych modułów dostępu warunkowego. Wybrać trzeba ten identyfikowany jako "Cyfra Plus" i z nowego menu opcję "Aktualizacja oprogramowania". Cały proces trwa ok. 2 - 3 minuty i kończy się komunikatem o jego pomyślnym zakończeniu. Nie wolno przerywać aktualizacji w trakcie jej trwania (nawet przy komunikacie o treści "100%", bo to jeszcze nie koniec)!.

Po załadowaniu nowa wersja w Informacjach o module jest wyświetlana jako "Cyfra Plus 1.10".

Redakcja miesięcznika SAT Kurier prowadzi testy nowej wersji w poszczególnych odbiornikach HD, badając stabilność pracy. Szczegóły pojawią się w wydaniu 2/2008 magazynu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie wiem bo mam Astona ale powyżej jest opisany proces aktualizacji więc postaraj się krok po kroku tak postepować ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Owszem jest aktualizacja na TV Polonia i poprawnie się wgrywa. Po aktualizacji zauważyłem szybsze przełączanie kanałów. Moduł do tej pory identyfikował się jako SCM (tzn tak nazywał się jego producent). Obecnie nie ma już wzmianki o SCM, zupełnie jakby nowy firmware był stworzony przez innego producenta. Pojawiły się też drobne problemy ze współpracą z modułem CAM Cyfrowego Polsatu. Przed aktualizacją moduły się "nie gryzły". Teraz moduł Polsatu ma problemy z dekodowaniem kanałów. Na kanale Polsat obraz zatrzymuje się po kilkunastu sekundach. Obawiam się, że aktualizowanie ma sens jedynie jeśli moduł CAM Cyfry jest naszym jedynym modułem w tunerze. (używam tunera Technisat Digicorder HD).
Co do dekodowania kanałów HD z pakietu Cyfry jest bardzo dobrze. Widać, że aktualizacja wniosła sporo zmian.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='DarekS' post='81283' date='24.01.2008, 01:30 ']Pojawiły się też drobne problemy ze współpracą z modułem CAM Cyfrowego Polsatu. Przed aktualizacją moduły się "nie gryzły". Na kanale Polsat obraz zatrzymuje się po kilkunastu sekundach.[/quote]

Nazywasz to "drobnymi problemami" ? :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Potwierdzam mając HUMAXA2000 (swoją droga tuner ten to TOTALNA porażka) nie wgrasz aktualizacji z TV POLONIA. Po prostu moduł nie widzi aktualizacji. Jutro pewnie jak zwykle pojawią się wyjasnienia Sensora, że cyfra nie zrobiła aktualizacji zgodnie z DNO2008 oraz wyjasnienia cyfry, że Humax nie jest zgodny z ich CRAKHIWAY :P. Czyli standardy wspólpracy zostaną zachowane. Miejsce nabywców Humaxa (czyli u obu firm w du**e) równiez nie ulegnie zmianie.

Edited by krog

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja jako użytkownik karty DVB-S2 nie miałem żadnego problemu z aktualizacją mudułu,wszystko weszło w mniej niż 2 minutki na TV Polonia

Share this post


Link to post
Share on other sites
Upgrade spowodował, że Canal+ Film HD działa idealnie - poprzednio zdarzało się, że nie chciał się odkodować. Co do szybkości to i tak poprzednio technisat działał z tym modułem dość szybko.
Nie zauważyłem problemów ze współpracą modułów Cyfra HD i Polsat Cyfrowy, a sprawdzałem na kanałach z simulcryptem i kodowanych jednym systemem.
Moja konfiguracja:
DigiCorder HD S2
opcja podwójna dekryptyzacja: automat
najnowsze oprogramowanie z 22.stycznia do technisat, ze strony www.technisat.de.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='krog' post='81314' date='24.01.2008, 10:01 ']Potwierdzam mając HUMAXA2000 (swoją droga tuner ten to TOTALNA porażka) nie wgrasz aktualizacji z TV POLONIA. Po prostu moduł nie widzi aktualizacji. Jutro pewnie jak zwykle pojawią się wyjasnienia Sensora, że cyfra nie zrobiła aktualizacji zgodnie z DNO2008 oraz wyjasnienia cyfry, że Humax nie jest zgodny z ich CRAKHIWAY :). Czyli standardy wspólpracy zostaną zachowane. Miejsce nabywców Humaxa (czyli u obu firm w du**e) równiez nie ulegnie zmianie.[/quote]

Dla wszystkich posiadaczy HDCI2000. Zaktualizowalem na TPV Info, CAM Cyfry w gornym slocie.
Po komunikacie o sukcesie restart tunera. Pzdr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='Grzegorz1970' post='81359' date='24.01.2008, 15:55 ']Upgrade spowodował, że Canal+ Film HD działa idealnie - poprzednio zdarzało się, że nie chciał się odkodować. Co do szybkości to i tak poprzednio technisat działał z tym modułem dość szybko.
Nie zauważyłem problemów ze współpracą modułów Cyfra HD i Polsat Cyfrowy, a sprawdzałem na kanałach z simulcryptem i kodowanych jednym systemem.
Moja konfiguracja:
DigiCorder HD S2
opcja podwójna dekryptyzacja: automat
najnowsze oprogramowanie z 22.stycznia do technisat, ze strony www.technisat.de.[/quote]

Czy moglbys napisac troche wiecej o tym tunerze? Szukam takiego, ktory wspolparcuje z modulem PC (wladowalem sie w niego przez zone, bo chciala ogladac siatkowke :) ) Czy zawsze dobrze chodzil z modulem PC ? Nagrywa na twardy w HD ? Wiatrak ktory halasuje ? Itp :) Z gory dzieki za odpowiedz.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tutaj zamieściłem filmik obrazujący szybkość działania.
[url="http://pl.youtube.com/watch?v=Ih7lfBY1IiU"]http://pl.youtube.com/watch?v=Ih7lfBY1IiU[/url]
Słaba jakość gdyż nagrywany aparatem.
Nie było problemów z modułem Polsatu. Nagrywa na dysk w HD. Oczywiście moduł Polsatu nie umożliwa oglądania jedynego kanału HD jaki jest w ofercie PC.
Wiatrak - nie ma powodów do narzekania - najlepiej jednak sprawdzić samemu. Edited by Grzegorz1970

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...