Skocz do zawartości
Krzysiek1000

Głośniki do kina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!
Interesują mnie głośniki, główne ich przeznaczenie to kino domowe. Jakie najlepiej wybrać? Możecie coś doradzić, może macie jakieś sprawdzone zestawy?
Pozdrawiam
Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Krzysiek1000' post='80870' date='21.01.2008, 20:04 ']Witam!!
Interesują mnie głośniki, główne ich przeznaczenie to kino domowe. Jakie najlepiej wybrać? Możecie coś doradzić, może macie jakieś sprawdzone zestawy?
Pozdrawiam
Krzysiek[/quote]
Wszystko zalezne jest od ceny jaką chcesz przeznaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Krzysiek1000' post='80870' date='21.01.2008, 21:04 ']Witam!!
Interesują mnie głośniki, główne ich przeznaczenie to kino domowe. Jakie najlepiej wybrać? Możecie coś doradzić, może macie jakieś sprawdzone zestawy?
Pozdrawiam
Krzysiek[/quote]

jaki duży pokój, jaki amplituner i ile chcesz na to wydac

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tuner to raczej na 100% DENON AVR-3808 lub ONKYO TX-NR905/SR875 jeszcze się waham, ale myślę, że w pierwszej połowie lutego kupię któryś z powyższych.
Głośniki tak jak pisałem głównie do kina domowego następnie do DVD koncertowych, a na samym końcu do muzyki z CD. Cena raczej do 10 000zł, chociaż jestem wstanie przełknąć 20 000 zł za dobry zestaw 7.1. jak możecie podać namiary na jakieś fajne sklepy z głośnikami to będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Krzysiek1000' post='81932' date='27.01.2008, 19:35 ']Acha pokój 10 m na 8m.[/quote]

toś to małe boisko a nie pokój :) Pierwsza i najważniejsza sprawa to akustyka !! Musisz o tym pomyśłeć na pierwszym miejscu. To jest bardzo duży pokój i musi być przygotowany akustycznie bo jeśłi nie to możesz wpakowac w sprzet i 100.000zł i to nie zagra :)

W budżecie za 20.000zł to ja mam coś dla ciebie że będziesz szczęścliwy jak dziecko co dostaje cukierka: [url="http://www.teufel.de/de/THXsysteme/System-9-THX-Ultra-2.cfm?show=order"]TAKI ZESTAWIK[/url] O jego istnieniu uświadomił mi AreckiW. Trochę posiedziałem w internecie i na różnych formach i naprawde wart jest swojej kasy a często oceniany że wart by było wydac na niego znacznie więcej :) Będziesz miał Kino przez duże K.

Jeśłi nie chcesz takiej "egoztyki" :) to proponuje zestaw [url="http://www.top-audio.pl/zestaw_519.html"]Dali Ikon 6 5.1 [/url] Jest teraz na niego promocja a na allegro też są dobre ceny. Możesz w miarę zasobnosci portfela zrobić system 7.1, dac na przód kolumny dali ikon 7 albo nawet dali ikon 8 . Słuchałem tego zestawu ( stereo ) i jest świetny. Jest to zestaw bardzo wysoko oceniany przez wszystkich testeró, zdobył wiele nagród i wyróżnień. Na pewno zagra super w kinie.
Co do amplitunera. Kup 905, cenowo super, ma wszystko co potrzeba jak nie więcej :) i gwarantuje ci że w kinie nie usłyszysz różnicy między onkyo a denonem.

pozdr. dawmac

PS. AKUSTYKA pomieszczenia na pierwszym miejscu !!

Edytowane przez dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry Dawmac, że nie dziękowałem, ale ostatni mam problemy z czasem dzięki za polecenie zestawu.
Zastanawiałem się jeszcze na zestawem opisanym przez Ciebie czyli B&W MT-30 lub zestawu B&W składającego się z 2x 703, 2x705, 2xDS7, 1x HTM 7 i 1x ASW 700 lub 750. Nie wiem czy lepiej na tył dać 705 czy DS7.

W poprzednich postach nie napisałem, że często oglądam i [b]słucham[/b] też DVD ( w przyszłości Blu Rayów) muzycznych. Czasami też zwykłych CD z muzyką.

Co do pokoju i akustyki to wiem, że mogę mieć problemy. Szczególnie, że te wymiary 10 na 8 to w rzeczywistości 2 pokoje z przejściem o wielkości 4m na 2,8m, bez drzwi (czyli odpada zamknięcie ich), wysokość 3,7m.

Mam jeszcze jedno pytanie czy znacie jakieś dobre sklepy z głośnikami w Łodzi i okolicach, żeby można było posłuchać MM itp. odpadają.

Dzięki i pozdrawiam
Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Krzysiek1000' post='84694' date='09.02.2008, 21:12 ']Sorry Dawmac, że nie dziękowałem, ale ostatni mam problemy z czasem dzięki za polecenie zestawu.
Zastanawiałem się jeszcze na zestawem opisanym przez Ciebie czyli B&W MT-30 lub zestawu B&W składającego się z 2x 703, 2x705, 2xDS7, 1x HTM 7 i 1x ASW 700 lub 750. Nie wiem czy lepiej na tył dać 705 czy DS7.

W poprzednich postach nie napisałem, że często oglądam i [b]słucham[/b] też DVD ( w przyszłości Blu Rayów) muzycznych. Czasami też zwykłych CD z muzyką.

Co do pokoju i akustyki to wiem, że mogę mieć problemy. Szczególnie, że te wymiary 10 na 8 to w rzeczywistości 2 pokoje z przejściem o wielkości 4m na 2,8m, bez drzwi (czyli odpada zamknięcie ich), wysokość 3,7m.

Mam jeszcze jedno pytanie czy znacie jakieś dobre sklepy z głośnikami w Łodzi i okolicach, żeby można było posłuchać MM itp. odpadają.

Dzięki i pozdrawiam
Krzysiek[/quote]

w Polsce mam podobnie w sowim domu, mówiąc w skócie - przesrane :) Drugie pomieszczenie robi za "komore akustyczną" jak w gitarze :) i jst pogłos. Ja musiałem zainstalować żaluzje pionowe bo nie było szans aby zniwelowac to zjawisko.
Co do zestawu kolumn, po za B&W słuchałem tez kilka razy DALI IKON 5 lub 6 lub 7 ( zależnie na ile cię stac taki zestaw kup ) Są super i do kina i do muzyki. Naprawde polecam.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie dlatego szukam sklepu z okolic Łodzi, żebym mógł posłuchać jak brzmią u mnie w domu przed zakupem, bo nie sztuka władować 20k w głośniki i mieć „marnie” brzmiący zestaw.
A jak coś mi się spodoba wtedy będę szukał gdzie kupić najtaniej.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Krzysiek1000' post='84721' date='09.02.2008, 23:44 ']No właśnie dlatego szukam sklepu z okolic Łodzi, żebym mógł posłuchać jak brzmią u mnie w domu przed zakupem, bo nie sztuka władować 20k w głośniki i mieć „marnie” brzmiący zestaw.
A jak coś mi się spodoba wtedy będę szukał gdzie kupić najtaniej.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam
Krzysiek[/quote]

ale w pomieszczeniu które jest nieprzygotowane akustycznie to nie ważne co wstawisz i tak zagra źle :)
Dali IKON możesz kupić w ciemno, tak samo B&W z serii 605. A konfiguracja zaleznie ile chcesz wydac :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='81934' date='27.01.2008, 20:54 ']toś to małe boisko a nie pokój <_< Pierwsza i najważniejsza sprawa to akustyka !! Musisz o tym pomyśłeć na pierwszym miejscu. To jest bardzo duży pokój i musi być przygotowany akustycznie bo jeśłi nie to możesz wpakowac w sprzet i 100.000zł i to nie zagra ;)

W budżecie za 20.000zł to ja mam coś dla ciebie że będziesz szczęścliwy jak dziecko co dostaje cukierka: [url="http://www.teufel.de/de/THXsysteme/System-9-THX-Ultra-2.cfm?show=order"]TAKI ZESTAWIK[/url] O jego istnieniu uświadomił mi AreckiW. Trochę posiedziałem w internecie i na różnych formach i naprawde wart jest swojej kasy a często oceniany że wart by było wydac na niego znacznie więcej :P Będziesz miał Kino przez duże K.

Jeśłi nie chcesz takiej "egoztyki" :P to proponuje zestaw [url="http://www.top-audio.pl/zestaw_519.html"]Dali Ikon 6 5.1 [/url] Jest teraz na niego promocja a na allegro też są dobre ceny. Możesz w miarę zasobnosci portfela zrobić system 7.1, dac na przód kolumny dali ikon 7 albo nawet dali ikon 8 . Słuchałem tego zestawu ( stereo ) i jest świetny. Jest to zestaw bardzo wysoko oceniany przez wszystkich testeró, zdobył wiele nagród i wyróżnień. Na pewno zagra super w kinie.
Co do amplitunera. Kup 905, cenowo super, ma wszystko co potrzeba jak nie więcej :P i gwarantuje ci że w kinie nie usłyszysz różnicy między onkyo a denonem.

pozdr. dawmac

PS. AKUSTYKA pomieszczenia na pierwszym miejscu !![/quote]
 Zestaw Jamo D7 bije tego niemca na głowe, w What-hifi orzekli to jednoznacznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...