Skocz do zawartości
BoDeX

TOSHIBA 52Z3030 vs. 52ZF355

Rekomendowane odpowiedzi

Z opisów na stronach producenta nie wynikają żadne dodatkowe różnice, posiadają ten sam panel S-PVA i dokładnie taki sam opis .

Czy jest na Grupie może ktoś , kto miał okazję do ew. porównania tych modeli ? Różnica w cenie za sam design z mniejszą ramką , to chyba zbyt wiele ?

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To te same TV. Potwierdzenie mam z Toshiby PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - w ten oto sposób można zaoszczędzić 600 Euro ... :lol:

PZDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest to samo chasis , te same układy i elementy , to ... za nowoczesny design należy dopłacić ... :lol:

[url="http://www.fotosik.pl"][img]http://images29.fotosik.pl/144/b1f38b66453785eb.jpg[/img][/url]

Zostawiam temat otwarty , może znajdzie się ktoś , kto jednak dostrzeże różnice ... :lol:


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rożnica w cenie wynika także z tego, ze seria ZF jest kilka miesięcy później wpuszczana na rynek niż seria Z. Pamiętam, że 52Z3030, jeszcze w listopadzie kosztowała tyle, co teraz seria ZF.
Oczywiście, za design też się płaci.

Wczoraj widziałem w Saturnie w Złotych Tarasach 52Z3030. Niestety Serii ZF jeszcze nie ma na półkach. Ale jeśli ktoś chce sobie obejrzeć, to proszę. Tylko cena w sklepie odstrasza, bo jeśli dobrze pamiętam to ok. 14 000PLN, ale w Internecie już ok 10 000PLN. Edytowane przez B737 Captain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='B737 Captain' post='80943' date='22.01.2008, 13:12 '].... Wczoraj widziałem w Saturnie w Złotych Tarasach 52Z3030. Niestety Serii ZF jeszcze nie ma na półkach. Ale jeśli ktoś chce sobie obejrzeć, to proszę. Tylko cena w sklepie odstrasza, bo jeśli dobrze pamiętam to ok. 14 000PLN, ale w Internecie już ok 10 000PLN.[/quote]

Czas mija i ceny lecą, wczoraj w 2 sklepach RTV EURO AGD widziałem [url="http://www.euro.com.pl/telewizory-lcd-i-plazmowe/toshiba-regza-52z3030.bhtml"]52Z3030[/url] nawet o 1300 taniej niż w Digitalo! A względem innych e-sklepów to daje nawet mniej niż 50% ceny! Czyżby wyprzedaż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='HD Tosiek' post='119508' date='20.09.2008, 17:05 ']Czas mija i ceny lecą, wczoraj w 2 sklepach RTV EURO AGD widziałem [url="http://www.euro.com.pl/telewizory-lcd-i-plazmowe/toshiba-regza-52z3030.bhtml"]52Z3030[/url] nawet o 1300 taniej niż w Digitalo! A względem innych e-sklepów to daje nawet mniej niż 50% ceny! Czyżby wyprzedaż?[/quote]

poniekąd tak. seria Z3030/ZF350-355 powoli kończy żywot. Nadchodzi ZF 575 oraz seria RV . nie jest to tajemnicą . wystarczy poczytać chociażby zajawkę Gmera z IFA o nowościach i pomysłach Tosi
A co do ceny w MM hmm.. a tak poważnie to ile mają tych modeli po tak niskiej cenie? 1? może 2 które bębniły na wystawie przez pół roku? bo nie uwierzę , że oferują w skali kraju 100, 200 czy więcej tych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizory dopiero co wystawili, przy mnie sprzedawca sprawdzał datę przyjęcia na magazyn, świeżo dostarczone. Nawet sprawdziłem gdzie montowane i owszem pewnie przez polaków ale w UK :( Sam byłem w szoku bo jeszcze na początku roku stały po 14-15 tys. 52Z3030 widziałem w dwóch sklepach [url="http://www.euro.com.pl/telewizory-lcd-i-plazmowe/toshiba-regza-52z3030.bhtml"]RTV Euro AGD[/url], w obu mieli tylko po 1 szt. Za to kawałek dalej w Komputroniku nadal po 12 tysięcy z groszami, ale za to stany magazynowe większe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uwielbiam patrzeć na tę grafikę:
[img]http://pic.skapiec.pl/w1/w_244349.png[/img]
Od czerwca cena spada średnio o 100 złotrych dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena bardzo atrakcyjna w tym samym sklepie Toshiba 42 Z 3030 5999 :o:lol:

Nie zrozumie polityki polskich sklepów :)

Jutro jade do Sosnowca zobaczyc czy jest dostepna.

na 12 rat wyjdzie po 433 tak wiec calkiem dobra cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Davidian' post='119780' date='22.09.2008, 19:09 ']......

na 12 rat wyjdzie po 433 tak wiec calkiem dobra cena[/quote]

Bardziej się opłaca na 30x173,30zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) moj błąd nie dopisałem iz taka rata jest w sam raz do zaplacenia.

Niestety w Sosnowcu i Katowicach były tylko wystawowe Toshiby rozeszly sie :P

Wiec pozostaje zakup 42 z 3030 za 3700 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy okazji. Czy ktoś wie jak zdemontować podstawę w modelu 52Z3030 ?
W instrukcji na ten temat niema słowa a chciałbym powiesić TV na ścianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='MaBri' post='122610' date='26.09.2008, 22:12 ']A ja pociągnę dalej - jaki wieszak polecacie do modelu 52z3030?[/quote]

[url="http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=638655"]http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=638655[/url]

Wygodny uchwyt z poziomicą. Regulacja pochylenia do 15 stopni.

Aby wymontować podstawę musisz wykręcić 5 śrub z tyłu TV. 2 blisko podstawy i 3 blisko złączy.
Niestety europejskie instrukcje obsługi nie wspominają o tym fakcie a wbrew pozorom wybór śrub, które należy odkręcić nie jest oczywisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś testował, z powodzeniem, jakiś moduł konwertujący DVB-T MPEG4 na MPEG2 w Toshibie 52Z3030 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gustaw - udało Ci się uzyskać jakąkolwiek odpowiedź w kwestii możliwości odbioru telewizji DVB-T na TOSHIBIE 52Z3030?

co z tym gniazdem Common Interface?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru jesteś pewien, że Toshiba 52z3030 posiada własnie wbudowany muduł mpeg-2? Skąd tea informacja?

Na podanej liście nie ma wogóle Toshiby.

Podaj jakieś źródła.

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety znalazłem w sieci info:

Witam,

Popieram pomysł kolegi "arsenal" i chciałbym dorzucić swoje trzy grosze,

miałem okazje testować Moduł Viaccess Cam mpeg-4 dvb-t na dwóch telewizorach efekt był taki

Toshiba Regza Z3030 - Moduł jest wykrywany, ale nie działa

Lg 32 Lg 5600 - Modułu nie wykrywa

Pozdrawiam

A tutaj lista: http://rwt.pl/public/dokumenty/ListaTVdlaNP4.pdf

A to, że ten model ma MPEG2 to jest oczywiste bo nie ma mpeg4 :P Ma na 100% DVB-T w MPEG2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak, wykrywa i nie działa...

Hollex chyba daje mozliwosc zwrotu modulu o ile nie zadziala na danym typie TV. cenne.

swoja droga maja w ofercie moduly na nowych chipach NP4+, z tego co wyczytalem na forach Neotion na NP4 mocno sie grzeje i zawiesza dosc czesto.

Gmeru - moze zrobisz test? temat jest na czasie (ruszyla w PL lawina DVB-T)... co ty na to?

jeszcze jedno:

na tej liście nie ma Toshiby :(

Edytowane przez -=pUnIsHeR=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie ma.

Co do testu to ja nie mam dostępu do tych ekranów już. Druga sprawa, że musisz sam się pobawić bo temat jest jednak dość rzadki w tej chwili. Ale jak widać może być nie łatwo. To nie lepiej kupić coś zewnętrznego? Tani dekoder DVB-T? A może masz nke albo cyfre? Tam mają też wbudowane DVB-T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gmeru - znalazłem na jednej z zachodnich stron www informację, iz ta tosja ma dekoder mpeg-4 :)

to jak to jest?

moze w przyszlym tygodniu przestawie antene na dachu to sprawdze osobiscie

Podstawowe informacje

Producent Toshiba

Kod producenta 52z3030DG

Linia Regza

Pobór mocy Pobór mocy (typowy): 338 W, Pobór mocy w trybie czuwania: poniżej 0.9 W

Załączone wyposażenie Pilot

Gwarancja 24 miesiące

Obraz

Przekątna obrazu 52''

Format obrazu 16:9

Rozdzielczość Full HD

Kontrast 14000:1

Jasność 500 cd/m2

Czas reakcji 8 ms

Częstotliwość odświeżania 100 Hz

Zastosowane technologie Cyfrowy filtr grzebieniowy

DVB-T

Full HD

MPEG-2

Inne Redukcja szumów MPEG, Kąt widzenia 178 stopni, System 100/120Hz, 5:5 Pull Down (24Hz - 120Hz), Przyjmowanie 1080p 24Hz, Active Vision M100 HD

Tuner

Tuner TV DVB-T (MPEG4)

Teletekst tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy uwazasz ze poruszanie kilku takich samych tematów na forum przyspieszy coś? Kolego robisz syf. Zaraz dostaniesz co najwyzej ostrzezenie! I podłacz antene to bedziesz wiedział ze ma mpeg2 : /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...