Skocz do zawartości
lechu54

Głosniki 5.1 do Onkyo TX-SR605

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Proszę Was ekspertów o poradę jakie kupić głosniki do amplitunera Onkyo TX-SR605. Głownie filmy DVD, HD DVD, CD AUDIO, MP3. Pokój kwadratowy, ok 23m2?
cena około 2000 PLN.

Czy w ogólę jestem w stanie kupić zestaw dobrych głośników 5.[b]1[/b] w cenie 2000 PLN?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lechu54' post='80380' date='19.01.2008, 17:49 ']Witam serdecznie.

Proszę Was ekspertów o poradę jakie kupić głosniki do amplitunera Onkyo TX-SR605. Głownie filmy DVD, HD DVD, CD AUDIO, MP3. Pokój kwadratowy, ok 23m2?
cena około 2000 PLN.

Czy w ogólę jestem w stanie kupić zestaw dobrych głośników 5.[b]1[/b] w cenie 2000 PLN?[/quote]

Ja kupiłem Quadral Quintas 500 za 1950 zł (zestaw 5.0 za 1250 zł i sub 51 DV za 700 zł), ale z myślą o kinie. Czy wystarczy do słuchania muzyki - musisz sam spróbować. Też pytałem ekspertów, ale jakoś wtedy nie odpowiedzieli. Edytowane przez viewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lechu54' post='80380' date='19.01.2008, 18:49 ']Witam serdecznie.

Proszę Was ekspertów o poradę jakie kupić głosniki do amplitunera Onkyo TX-SR605. Głownie filmy DVD, HD DVD, CD AUDIO, MP3. Pokój kwadratowy, ok 23m2?
cena około 2000 PLN.

Czy w ogólę jestem w stanie kupić zestaw dobrych głośników 5.[b]1[/b] w cenie 2000 PLN?[/quote]

Jeśli chcesz jednocześnie dobre głośniki do kina i do muzy, to kup taki zestaw, żeby miał aktywny sub, ale jednocześnie 2 przednie głośniki były duże, np. JBL Balboa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Czy ktoś z Was miał okazję posłuchać i porównać KEFy KHT 1005, 2005, 3005 ?
Lub może wiecie gdzie można przeczytać jakieś testy powyższych głosników?
A czy Harman/Kardon HKTS 11BQ jest porównywalny z 1005 lub 2005?

Powyższy zestaw docelowo ma być podpięty do Onkyo TX-SR605.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='lechu54' post='81869' date='27.01.2008, 13:58 ']Witam.

Czy ktoś z Was miał okazję posłuchać i porównać KEFy KHT 1005, 2005, 3005 ?
Lub może wiecie gdzie można przeczytać jakieś testy powyższych głosników?
A czy Harman/Kardon HKTS 11BQ jest porównywalny z 1005 lub 2005?

Powyższy zestaw docelowo ma być podpięty do Onkyo TX-SR605.

Pozdrawiam[/quote]


jeśłi KEF 3005 to tylko z literkami SE. Grają lepiej. Natomist KEF 3005 możan kupić bardzo tanio za około 500 funtów gdzie 3005SE kosztuja prawie 1000 funtów !!
i jeszcze jedna sprawa - bardzo czesto są łączone sprzedaże KEF + ONKYO , nie wiem z czego to wynika ( może umowy między producentami, dystrybutorami ) a może chociaz w małym stopniu jest to spowodowane tym, że to dobrze razem gra.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko bo sam chcialem kupic Onkyo TX-SR605 ale problem polega na tym ze mam glosniki Logitech z5500(550w) ktore teoretycznie mozna podlonczyc pod normalny amplituner tylko czy na tej klasy glosnikach ma to sens??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='rostan' post='81887' date='27.01.2008, 15:12 ']mam pytanko bo sam chcialem kupic Onkyo TX-SR605 ale problem polega na tym ze mam glosniki Logitech z5500(550w) ktore teoretycznie mozna podlonczyc pod normalny amplituner tylko czy na tej klasy glosnikach ma to sens??[/quote]

mam logitech Z5500 ( 550w :) ) i lepiej nie zagrają niz to co graja z tym subem co jest. Po drugie naprawdopodobniej nie przezyją spotkanina bezpośredniego z Onkyo 605.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dawmac' post='81874' date='27.01.2008, 13:22 ']i jeszcze jedna sprawa - bardzo czesto są łączone sprzedaże KEF + ONKYO , nie wiem z czego to wynika ( może umowy między producentami, dystrybutorami ) a może chociaz w małym stopniu jest to spowodowane tym, że to dobrze razem gra.[/quote]

Na podobnej zasadzie często OKNYO jest łączone z Tannoyem. Mam w domu TX-SR604 z na razie samotną parką Mercury F3 (z bardzo przeróżnych względów, rozpisywał się nie będę...) i brzmi to całkiem przyzwoicie (good value for money, jak mawiają Brytowie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lechu54 musisz się określic czy chcesz ( masz miejsce ) na normalne skrzynkin czy chcesz "plastikowe jajka" :)

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='81913' date='27.01.2008, 17:17 ']lechu54 musisz się określic czy chcesz ( masz miejsce ) na normalne skrzynkin czy chcesz "plastikowe jajka" :)

pozdr. dawmac[/quote]


No właśnie nie mam miejsa na duze gołosniki. Potrzebuje małe. Gdybym mógl postawić wilkie klocki to penie nie było by wiekszego problemu.

W Korisie w sklepie zaporoponwali mi do 605tki HKTS 11BQ ale beda waskim gardłem dla stereo przy tym ampku.
Idelnym roziwązaniem byly by KEFy 3005, ale cena masakra.
Nie dopytalem, ale dopytam, jak przy HKTS 11BQ wypadaja KEFy 1005 lub 2005.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kef+Onkyo faktycznie jakos ze soba pieknie wspolgraja. Ostatnio duzo czasu spedzam na odsluchach w roznych salonach :-).
Proponuje sprawdzic tez uklad Onkyo+JBL
Myslac o polaczeniu stereo + kino wez pod uwage poziom dolu w kolumnach przednich bez podlaczonego Suba.
Od tego zacznij. Zobaczysz, ze nie jest to takie latwe ja sie wydaje.
Popros sprzedawce o mozliwosc odsluchu roznych opcji i najlepiej zabierz ze soba swoje zrodlo sygnalu i muzyke/filmy preferowane.
Czasami tansze i starsze modele lepiej graja niz nowe konstrukcje.

Powodzenia

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z "plastikowych" kolumn ingdy nie usłyszysz dobrej średnicy ( wokale itd ) , nie usłyszysz dobrego kick basu ( sub gra znacznie niżej ) itd. itd Takie kolumny moga byc tylko takim niby stereo ( wiem bo mam B&W MT-30 i uważam, że w stereo sprawują się w miarę to jednak dużo im brakuje do dobrego stereo za to w kinie jest super ).
Pomyśl może o monitorach. Np. B&W 605 Sa bardzo fajne ( słuchałem ich niedawono ) Nie zajmują dużo miejsca, będą świetne w stereo i w kinie.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Wczoraj dzięki uprzejmości sklepu Koris (Poznań Dąbrowskiego) miałem okazję posłuchać 3005 SE i HKTS 11.
Byłem ciekaw czy naprawdę usłyszeć różnicę i.... faktycznie... jest duża różnica.

Nie wiem jak to opisać. Może spróbuje własnymi słowami.
Ale przy każdym typie dźwięku czy to stereo, film akcji, koncert,
dźwięk z 3005 był głęboki, bardziej czysty, pełny, i analogicznie przy dźwięku z suba.
Po przełączeniu z 3005 na HKTS już czegoś brakowało w dźwięku. To nie było to.
Np: dźwięk z suba, przy 3005 to uderzenie trwało i trwało było pełne a przy HKTS w to samo uderzenie w pełnym momencie urywało sie, tak samo z dźwiękiem z satelitek, tak jak by brakowało "końcówek"

Także trzeba będzie dołożyć do 3005 :(

ps. głosniki były podłączone do Onkyo 605 (czyli do ampka jaki kupie)

Edytowane przez lechu54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lechu54' post='83282' date='03.02.2008, 16:01 ']Witam ponownie.

Wczoraj dzięki uprzejmości sklepu Koris (Poznań Dąbrowskiego) miałem okazję posłuchać 3005 SE i HKTS 11.
Byłem ciekaw czy naprawdę usłyszeć różnicę i.... faktycznie... jest duża różnica.

Nie wiem jak to opisać. Może spróbuje własnymi słowami.
Ale przy każdym typie dźwięku czy to stereo, film akcji, koncert,
dźwięk z 3005 był głęboki, bardziej czysty, pełny, i analogicznie przy dźwięku z suba.
Po przełączeniu z 3005 na HKTS już czegoś brakowało w dźwięku. To nie było to.
Np: dźwięk z suba, przy 3005 to uderzenie trwało i trwało było pełne a przy HKTS w to samo uderzenie w pełnym momencie urywało sie, tak samo z dźwiękiem z satelitek, tak jak by brakowało "końcówek"

Także trzeba będzie dołożyć do 3005 :(

ps. głosniki były podłączone do Onkyo 605 (czyli do ampka jaki kupie)[/quote]

to były KEF 3005 czy KEF 3005SE ? jak możesz to podaj ceny za ile je mają. 3005 jest duuużo tańsze od 3005SE

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To były 3005 [b]SE[/b].
Już je zamówiłem. :)

Cene dostałem bardzo dobrą bo tylko 4700 ale biorę jeszcz.e 605tkę kable do głosników, dwa kable SUPRA HDMI 1.3 listwe Supra i kabel do suba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='lechu54' post='83282' date='03.02.2008, 17:01 ']Witam ponownie.

Wczoraj dzięki uprzejmości sklepu Koris (Poznań Dąbrowskiego) miałem okazję posłuchać 3005 SE i HKTS 11.
Byłem ciekaw czy naprawdę usłyszeć różnicę i.... faktycznie... jest duża różnica.

Nie wiem jak to opisać. Może spróbuje własnymi słowami.
Ale przy każdym typie dźwięku czy to stereo, film akcji, koncert,
dźwięk z 3005 był głęboki, bardziej czysty, pełny, i analogicznie przy dźwięku z suba.
Po przełączeniu z 3005 na HKTS już czegoś brakowało w dźwięku. To nie było to.
Np: dźwięk z suba, przy 3005 to uderzenie trwało i trwało było pełne a przy HKTS w to samo uderzenie w pełnym momencie urywało sie, tak samo z dźwiękiem z satelitek, tak jak by brakowało "końcówek"

Także trzeba będzie dołożyć do 3005 :lol:

ps. głosniki były podłączone do Onkyo 605 (czyli do ampka jaki kupie)[/quote]
Witam!
Mnie ciekawi właśnie ONKYO 605!!! Biorąc pod uwage cenę i ilość dekoderów to dla mnie cudeńko. Ale nie mogę sprawdzić w swoim miasteczku jak wykonany jest ten amp. Bardzo proszę o wrażenia co do wykonania i brzmienia. Chociaż pewnie Twoje wrażenia są jak najbardziej pozytywne skoro sie już zdecydowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam forumowiczow i pasjonatow HD ;] interesuje sie zakupem tego modelu aczkolwiek kwote jaka chcialbym odlozyc na kolumny to okolo 1.000 tys w tej cenie to znajde np kolumny KODA co o nich myslicie ewentualnie ktore polecacie (oczywiscie biorac pod uwage moc wyjsciowa oraz impedancje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...