Jump to content
Sign in to follow this  
Carbon

Sony KLD-32D3000? Proszę o radę przy wyborze TV pod moje preferencje.

Recommended Posts

Witam,
Proszę o radę przy wyborze TV. Zastanawiam się głównie nad telewizorem Sony KLD-32D3000.

Mam zamiar założyć sobie pod ten TV platformę n. Wiadomo, jest tam kilka kanałów HD, ale co z resztą, będą przynajmniej przyzwoite?

-Najbardziej zależy mi na jak najlepszej jakości TV w HD (telewizja "n" HD, w przyszłości Blu Ray, konsola) i SD (telewizja "n", DVD), kolorach, głębi, kontraście.

-Jakość jest dla mnie ważniejsza niż rozmiar TV, mimo, iż będzie on oglądany z odległości 3 metrów.

-Będzie on oglądany głównie wieczorami (w dzień opuszczana roleta, pomieszczenie z oknem na wschód, więc od 12 nie ma problemu ze słońcem)

-TV będzie oglądany max przez 2 osoby, oczywiście poza wyjątkami.

-TV ma służyć głównie do oglądania telewizji (programy popularnonaukowe, filmy) i filmów DVD i Blu Ray (w przyszłości)

Rozważam jeszcze zakup telewizora [i]PANASONIC VIERA TX-32LX700[/i], ale obawiam się, że nie może on konkurować w jakości obrazu w HD z tą Bravią. A jak jest naprawdę?

Pozdrawiam Edited by Carbon

Panasonic 32LX700 ma świetne notowania w całej Europie i jest sporo tańszy niż Sony 32D3000. Sony też ma rzecz jasna wysokie notowania...
Przeczytaj cały wątek o 32LX70 na tym forum, LX700 jest identyczny, poza rozszerzonym systemem dźwięku i dodatkowymi wejściami.
Nie sądzę, żebyś odniósł dodatkowe korzyści z Sonego, poza estetycznymi, jeśli Ci się bardziej podoba wizualnie.
Ale jeśli kasa nie ma dla Ciebie znaczenia, to dlaczego nie pomyślisz o 37 calach i Full HD, wówczas będziesz miał lepszą jakość w HD, ponieważ rodzielczość n-ki w HD będzie się pokrywała z rozdzielczością telewizora i nie będzie miało miejsce skalowanie sygnału.
A przy 3 metrach, to równie dobrze mógłbyś postawić ekran 50 cali...więc 37 a nawet 40 cali nie będzie błędem.
Jeszcze nie spotkałem nikogo, kto by żałował, że kupił większy TV, natomiast znam kilka osób, co żałują, że kupiły za mały. A 32 cale to naprawdę maleństwo przy 3 metrach.
LCD Panasonica ma świetne kąty, bardzo dobrą czerń i kontrast, i lepiej sobie radzi ze smużeniem niż Sony D3000.
A właśnie na rynek weszła Toshiba 40ZF355, cieniutka ramka, i full wypas, zresztą nasz Admin ma taki TV tylko w wersji 46 cali....

pozdr.

Zastanawiam się jeszcze nad JVC 32P80, ale nie wiem ile gra lepiej w SD, a ile gorzej w HD w odniesieniu do tej Bravi przy podłączeniu do "n"/DVD/Blu Ray. Edited by Carbon

Dzięki za odpowiedzi..

Prawdę mówiąc zacząłem zastanawiać się nad zakupem plasmy. Maksymalny rozmiar TV jaki wejdze/pasuje wizualnie mi do salonu to 37", więc w przypadku plasm, co do modelu, wybór jest prosty. Przekonuje mnie dużo lepsza współpraca z sygnałem SD. Poza tym za mniejsze pieniądze będę miał 37 a nie 32". W sumie zastanawiam się, czy przy odległości jakiej będę oglądał TV (3-3.4m w przypadku drugiej osoby) zauważę jakąś różnicę w jakości obrazu przy oglądaniu DVD, n (kanałów HD) lub Blu ray (w przyszłości) w porównaniu z topowymi modelami 32" jakie dla siebie wybrałem?
Aktualnie listę potencjalnych kandydatów do zakupu zawęziłem do 2 LCD ([i]Sony Bravia KDL 32D3000[/i], [i]Panasonic Viera TX-32LXD700[/i]) oraz 1 Plazmy ([i]Panasonic Viera TH-37PV70/PX70[/i], u nas dostępny model PV, to samo, tyle że bez tunera; Według "What Hi-Fi" to najlepszy TV 37" dostępny na rynku (hmm?); [url="http://www.eisa-awards.eu/2007/node/719"]Nagroda EISA 2007/2008 Category:EUROPEAN HD-READY PLASMA-TV[/url] tyle, że model 42-calowy).

Z drugiej strony słyszałem negatywne opinie na temat tej plazmy. Jak jest naprawdę? Edited by Carbon

Powiem tak - jeśli myślisz o HD to jedyne co Ci zostaje to na czas projekcji siadać znacznie bliżej (ok 1-1,5m?).

Co do modelu to wszystkie wymienione z tego co wiem są dobre i chwalone - więc muszą zdecydować Twoje preferencje. Dla mnie np ważny jest poziom czerni i odwzorowanie barw - tutaj bardzo dobry jest Sony D. Jeśli plazma to może jednak upchałbyś tego panasonica 42''? Powinien być minimalnie droższy a przekątna robi się już rozsądna :)

W rozmiarze 32'' masz jeszcze opcję TV CRT o ile jeszcze znajdziesz philipsa hdready :)