Skocz do zawartości
  • 0
Trafaret

Jak przegrać VHS na DVD?

Pytanie

Witam serdecznie,

posiadam kilkanaście filmów własnej produkcji na kasetach VHS zawierające głównie wspomnienia dawnych podróży, spotkań etc. Niestety żywot kaset VHS dobiega końca, a ja nie chciałbym stracić owych nagrań. Jak najlepiej przegrać, przekonwertować materiały z taśm na HDD lub DVD?

Za pomoc - serdeczne dzięki
Trafaret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W sumie to prawie sam odpowiedziałeś sobie na pytanie. :)

1) magnetowid -> nagrywarka DVD stacjonarna.
2) magnetowid -> komputer z wej. video + oprogramowanie -> nagrywarka DVD PC


DO DZIEŁA !! :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mozna tez inaczej

vhs >> nagrywarka stacjonarna >> komputer, obrobka, menu, authoring >> pc dvdrw

:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='demek' post='81293' date='24.01.2008, 02:00 ']mozna tez inaczej
vhs >> nagrywarka stacjonarna >> komputer, obrobka, menu, authoring >> pc dvdrw[/quote]
heh, ja też tak czasami robię. Po prostu moja nagrywarka Philipsa (chociaż swoje lata ma, ale może tym bardziej dlatego?) daje jakość lepsza niż większość kart TV do PCta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

zgadza sie

mozna na pc lepiej ale za karte dasz tyle co za komputer :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='demek' post='81295' date='24.01.2008, 02:27 ']mozna na pc lepiej ale za karte dasz tyle co za komputer :P[/quote]
No dokładnie, chociaż ATI Theatre Pro który kupiłem jakiś czas temu całkiem nieźle sobie radził, zwłaszcza na mocniejszych źródłach (tak samo jak ta nagrywarka) i overscanu nie robił (chociaż nagrywarka bardzo delikatny robi, ale jednak). Używałem do zgrania kilku laserdisców i bardzo ładnie wyszło.
Ale generalnie to za dużo pierdzielenia z tym było i tragiczne oprogramowanie dodawali a alternatywne coś nie chciało działać i tak teraz ta karta od roku czy dwóch siedzi w slocie i się grzeje i to wszystko.

Generalnie to nie polecam na piecu nagrywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

[quote name='maxiuca' post='81296' date='24.01.2008, 01:33 ']No dokładnie, chociaż ATI Theatre Pro który kupiłem jakiś czas temu całkiem nieźle sobie radził, zwłaszcza na mocniejszych źródłach (tak samo jak ta nagrywarka) i overscanu nie robił (chociaż nagrywarka bardzo delikatny robi, ale jednak). Używałem do zgrania kilku laserdisców i bardzo ładnie wyszło.
Ale generalnie to za dużo pierdzielenia z tym było i tragiczne oprogramowanie dodawali a alternatywne coś nie chciało działać i tak teraz ta karta od roku czy dwóch siedzi w slocie i się grzeje i to wszystko.

[b]Generalnie to nie polecam na piecu nagrywać.[/b][/quote]

ja bym raczej powiedzial zgrywac material przez karte :P


narzedzi do edycji pozniej jest wiele, mozna wiele ciekawych rzeczy zrobic :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
[quote name='Trafaret' post='80151' date='18.01.2008, 14:44 ']Witam serdecznie,

posiadam kilkanaście filmów własnej produkcji na kasetach VHS zawierające głównie wspomnienia dawnych podróży, spotkań etc. Niestety żywot kaset VHS dobiega końca, a ja nie chciałbym stracić owych nagrań. Jak najlepiej przegrać, przekonwertować materiały z taśm na HDD lub DVD?

Za pomoc - serdeczne dzięki
Trafaret[/quote]

Witam , też miałem taki dylemat i kupiłem COMBO- vhs i nagrywarka dvd w jednym - REWELACJA - bezproblemowo nagrywa , wrzucasz czysta płytke potem naggane vhs i naciskasz jeden przycisk i już nagrywa , bez bawienia sie w jakieś beznadziejne obróbki . Cena tego sprzętu zróżnicowana od 250 9trzeba poszukać na allegro) nawet do 1200 ale to przesada . Ja kupiłem za 340 zł ponagrywałem sobie około 15 kaset vhs , do tego ponagrywali moi znajomi i sprzedałem za 300 zł . Więc chyba warto . [url="http://allegro.pl/item301515152_nagrywarka_dvd_vhs_combo_divix_6_mpeg4_mp3_dvfx.html"]http://allegro.pl/item301515152_nagrywarka...4_mp3_dvfx.html[/url]
Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...