Jump to content
Sign in to follow this  
Gmeru

[Blu-ray]Terminator-The Sarah Connor Chronicles

Recommended Posts

[img]http://i12.photobucket.com/albums/a243/one2go/terminator_promo.jpg[/img]
[img]http://i12.photobucket.com/albums/a243/one2go/SarahConnor.jpg[/img]

Parę dni temu na kanale FOXHD pojawił się pilot nowego serialu opartego na kultowym filmie Terminator. Oczywiście człowiek potrafi buszować tu i tam więc wczoraj obejrzałem sobie najlepszą dostępną wersję czyli:

[size=1]Terminator-The Sarah Connor Chronicles.s01e01.Pilot.720p (14.96mbps).DD5.1 448kbps[/size]

Opisik z sieci:

[quote]Akcja serialu toczy się po drugiej części Terminatora, a wydarzenia są alternatywne w stosunku do wydarzeń przedstawionych w trzeciej części.
Po dwóch latach spokoju od zniszczenia dokumentacji na temat Skynet Sarah i John stają po raz kolejny w starciu z wysłanym z przyszłości terminatorem, którego celem jest zgładzenie Johna. Na odsiecz wysłany zostaje również inny terminator, który ma za zadanie chronić przyszłego przywódcę Ruchu Oporu. Jak się okazuje, mimo zniszczeniu budowania systemu Skynet nadal ma dojść do nuklearnej apokalipsy i bohaterowie po raz kolejny chcą powstrzymać "bunt maszyn".[/quote]

No i cóż mogę powiedzieć jako spory fan tej serii filmów? Serial mnie nie powalił. Jego wydarzenia skupiają się między 2 a 3 częścią filmu. Są spore nawiązania do 2 części np. odwiedzenie domu tego gościa murzyna co się zdetonował w laboratorium. Problemem na pewno są aktorzy, którzy oczywiście (moim zdaniem) ostro odstają od tego do czego się przyzwyczailiśmy. Brak Arniego i wszystko jasne ; ) Najbardziej okej rolę ma chłopak czyli John. Sara też ujdzie. Ale role Terminatorów są... eeeeee dziwne O_o Ten zły może i daje radę ("może") ale ta dobra (nastolatka???!?!? lol ; ) ) to już trochę śmiechu jest. Ale i tak jak na serial jest naprawdę zrobiony pro. Sporo efektów itd.

Aha jestem ciekaw co to za modele terminatorów? Były już T-101 i T-1000 a te wyglądają na bliższe tym zwykłym maszynom ; )

Co do jakości to 9/10. Bardzo duża ilość szczegółów widoczna na ekranie, dźwięk 5.1. Aż chce się oglądać serial w takiej wersji. Czas na 2 odcinek : ).

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja bym i tak wolał(i chyba nie tylko ja) CZWÓRKĘ ze SCHWARZUSIEM i to by było to
co tygrysy lubią najbardziej.
Pozdro.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ja nie obejrzałem pierwszego odcinka w tak dobrej jakości i jak ty Gmeru. Ale jakoś ten serial też mnie nie powalił, taki jakiś lekko kiczowaty, chodzi mi zwłaszcza o grę aktorów, główni bohaterowie ujdą, ale już terminatorzy to porażka. Ogólnie chyba nie wart oglądania, ale spróbuje jeszcze jeden odcinek może się przekonam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='Rudi-R' post='80004' date='17.01.2008, 19:58 ']Ja bym i tak wolał(i chyba nie tylko ja) CZWÓRKĘ ze SCHWARZUSIEM i to by było to
co tygrysy lubią najbardziej.
Pozdro.[/quote]
Chyba w ramach kampanii prezydenckiej. :lol:

Edited by jacek1969r

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na ale Sarah Connor taka przyjemniejsza niż w dwójce, zwłaszcza w tym "ałficie" z pierwszego obrazka :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzisiaj siadam obejrzeć drugi odcinek (bo już jest) (przenieśli się w czasie z 1999 do 2007 roku ) zobaczymy co będzie : ) Aha śmieszna akcja była jak się przenosili (znana kula energetyczna;p) to oczywiście po przenosinach byli nadzy ; p i to jeszcze na środku autostrady lol ; ) fajny taki teleport :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='Gmeru' post='80059' date='18.01.2008, 00:14 ']Dzisiaj siadam obejrzeć drugi odcinek (bo już jest) (przenieśli się w czasie z 1999 do 2007 roku ) zobaczymy co będzie : ) Aha śmieszna akcja była jak się przenosili (znana kula energetyczna;p) to oczywiście po przenosinach byli nadzy ; p i to jeszcze na środku autostrady lol ; ) fajny taki teleport :)[/quote]


No, ja włąśnie jestem po obejrzeniu 1-ego z wydania na blu-ray i jestem pod wrażeniem jakości obrazu.
Niech się wszyscy uczą jak to robić.
Polecam.
Szkoda, że dźwięk tylko DD 5.1.

Pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites

4 odcinki drugiej serii są już hmmm "dostępne" i o ile pierwsza seria nie zachwycała niczym za bardzo to druga jak dla mnie znacząco podniosła poziom. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='pmcomp' post='124493' date='06.10.2008, 21:04 ']No, ja włąśnie jestem po obejrzeniu 1-ego z wydania na blu-ray i jestem pod wrażeniem jakości obrazu.
Niech się wszyscy uczą jak to robić.
Polecam.
Szkoda, że dźwięk tylko DD 5.1.

Pozdro[/quote]
No właśnie FOX HD powinno się jednak trochę pouczyć od innych, np. od wydawcy Heroes. Mam 2 sezony na Blu-Ray i tam to obraz dopiero powala. O dźwięku nie wspomnę DTS-HD MA 5.1. Co prawda w pierwszym sezonie jest to chyba 1,5 Mb/s ale później bitrate jest wyższy.
Jednak jeśli chodzi o poziom wydania seriali to jak na razie dla mnie materiałem wzorcowym jest Lost Seria 3. Przede wszystkim ścieżka dźwiękowa LPCM 5.1 ponad 4 Mb/s

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='pmcomp' post='124493' date='06.10.2008, 21:04 ']Szkoda, że dźwięk tylko DD 5.1.[/quote]
No właśnie, ja tu się biednego Monolitha czepiam a na zachodzie często takie babole na Blu-rayach się zdarzają. Fenomen dla mnie niewytłumaczalny (podobnie jak wczesne Warnery na Blu-ray).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...