Skocz do zawartości
Gmeru

[Blu-ray]Terminator-The Sarah Connor Chronicles

Rekomendowane odpowiedzi

[img]http://i12.photobucket.com/albums/a243/one2go/terminator_promo.jpg[/img]
[img]http://i12.photobucket.com/albums/a243/one2go/SarahConnor.jpg[/img]

Parę dni temu na kanale FOXHD pojawił się pilot nowego serialu opartego na kultowym filmie Terminator. Oczywiście człowiek potrafi buszować tu i tam więc wczoraj obejrzałem sobie najlepszą dostępną wersję czyli:

[size=1]Terminator-The Sarah Connor Chronicles.s01e01.Pilot.720p (14.96mbps).DD5.1 448kbps[/size]

Opisik z sieci:

[quote]Akcja serialu toczy się po drugiej części Terminatora, a wydarzenia są alternatywne w stosunku do wydarzeń przedstawionych w trzeciej części.
Po dwóch latach spokoju od zniszczenia dokumentacji na temat Skynet Sarah i John stają po raz kolejny w starciu z wysłanym z przyszłości terminatorem, którego celem jest zgładzenie Johna. Na odsiecz wysłany zostaje również inny terminator, który ma za zadanie chronić przyszłego przywódcę Ruchu Oporu. Jak się okazuje, mimo zniszczeniu budowania systemu Skynet nadal ma dojść do nuklearnej apokalipsy i bohaterowie po raz kolejny chcą powstrzymać "bunt maszyn".[/quote]

No i cóż mogę powiedzieć jako spory fan tej serii filmów? Serial mnie nie powalił. Jego wydarzenia skupiają się między 2 a 3 częścią filmu. Są spore nawiązania do 2 części np. odwiedzenie domu tego gościa murzyna co się zdetonował w laboratorium. Problemem na pewno są aktorzy, którzy oczywiście (moim zdaniem) ostro odstają od tego do czego się przyzwyczailiśmy. Brak Arniego i wszystko jasne ; ) Najbardziej okej rolę ma chłopak czyli John. Sara też ujdzie. Ale role Terminatorów są... eeeeee dziwne O_o Ten zły może i daje radę ("może") ale ta dobra (nastolatka???!?!? lol ; ) ) to już trochę śmiechu jest. Ale i tak jak na serial jest naprawdę zrobiony pro. Sporo efektów itd.

Aha jestem ciekaw co to za modele terminatorów? Były już T-101 i T-1000 a te wyglądają na bliższe tym zwykłym maszynom ; )

Co do jakości to 9/10. Bardzo duża ilość szczegółów widoczna na ekranie, dźwięk 5.1. Aż chce się oglądać serial w takiej wersji. Czas na 2 odcinek : ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym i tak wolał(i chyba nie tylko ja) CZWÓRKĘ ze SCHWARZUSIEM i to by było to
co tygrysy lubią najbardziej.
Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie obejrzałem pierwszego odcinka w tak dobrej jakości i jak ty Gmeru. Ale jakoś ten serial też mnie nie powalił, taki jakiś lekko kiczowaty, chodzi mi zwłaszcza o grę aktorów, główni bohaterowie ujdą, ale już terminatorzy to porażka. Ogólnie chyba nie wart oglądania, ale spróbuje jeszcze jeden odcinek może się przekonam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Rudi-R' post='80004' date='17.01.2008, 19:58 ']Ja bym i tak wolał(i chyba nie tylko ja) CZWÓRKĘ ze SCHWARZUSIEM i to by było to
co tygrysy lubią najbardziej.
Pozdro.[/quote]
Chyba w ramach kampanii prezydenckiej. :lol:

Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ale Sarah Connor taka przyjemniejsza niż w dwójce, zwłaszcza w tym "ałficie" z pierwszego obrazka :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj siadam obejrzeć drugi odcinek (bo już jest) (przenieśli się w czasie z 1999 do 2007 roku ) zobaczymy co będzie : ) Aha śmieszna akcja była jak się przenosili (znana kula energetyczna;p) to oczywiście po przenosinach byli nadzy ; p i to jeszcze na środku autostrady lol ; ) fajny taki teleport :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='80059' date='18.01.2008, 00:14 ']Dzisiaj siadam obejrzeć drugi odcinek (bo już jest) (przenieśli się w czasie z 1999 do 2007 roku ) zobaczymy co będzie : ) Aha śmieszna akcja była jak się przenosili (znana kula energetyczna;p) to oczywiście po przenosinach byli nadzy ; p i to jeszcze na środku autostrady lol ; ) fajny taki teleport :)[/quote]


No, ja włąśnie jestem po obejrzeniu 1-ego z wydania na blu-ray i jestem pod wrażeniem jakości obrazu.
Niech się wszyscy uczą jak to robić.
Polecam.
Szkoda, że dźwięk tylko DD 5.1.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 odcinki drugiej serii są już hmmm "dostępne" i o ile pierwsza seria nie zachwycała niczym za bardzo to druga jak dla mnie znacząco podniosła poziom. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='124493' date='06.10.2008, 21:04 ']No, ja włąśnie jestem po obejrzeniu 1-ego z wydania na blu-ray i jestem pod wrażeniem jakości obrazu.
Niech się wszyscy uczą jak to robić.
Polecam.
Szkoda, że dźwięk tylko DD 5.1.

Pozdro[/quote]
No właśnie FOX HD powinno się jednak trochę pouczyć od innych, np. od wydawcy Heroes. Mam 2 sezony na Blu-Ray i tam to obraz dopiero powala. O dźwięku nie wspomnę DTS-HD MA 5.1. Co prawda w pierwszym sezonie jest to chyba 1,5 Mb/s ale później bitrate jest wyższy.
Jednak jeśli chodzi o poziom wydania seriali to jak na razie dla mnie materiałem wzorcowym jest Lost Seria 3. Przede wszystkim ścieżka dźwiękowa LPCM 5.1 ponad 4 Mb/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='124493' date='06.10.2008, 21:04 ']Szkoda, że dźwięk tylko DD 5.1.[/quote]
No właśnie, ja tu się biednego Monolitha czepiam a na zachodzie często takie babole na Blu-rayach się zdarzają. Fenomen dla mnie niewytłumaczalny (podobnie jak wczesne Warnery na Blu-ray).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...