Skocz do zawartości
BoDeX

KURO LX - czy jest sens poprawianie sygnału HD ???

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='jaro_kr' post='79816' date='16.01.2008, 17:10 ']Możemy spróbować ( podyskutować o skalerze VP50 ) - choć z czasem u mnie krucho, ale postaram się odpowiedzieć w miarę możliwości na pytania.

pzdr.
Jaro_kr[/quote]


Witam.

Dziękuję za chęć podzielenia się swoimi doświadczeniami .
Mam nadzieję , że uporamy się z tym tematem szybko i bez zbędnych odbić od wątku.

To może na początek zapytam o urządzenia jakie masz do dyspozycji .
Jak rozumiem KURO LX , VP50 Pro , Odtwarzacz HD z odczytem 24p ?
( jaka wersja VP50Pro - HDMI , czy może SDI ? )

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BoDeX widze że cię temat zżera :) mnie zresztą tez :(

Dobra popatrzę czy coś się dowiemy jak to jest z tym HD wyplutym z VP50.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

panowie mam nadzieję że nie będziecie zbytnio rozczarowani :rolleyes:
niestety nie jestem posiadaczem telewizora z matrycą KURO: (ale być może już niedługo...w planie, może uda się sprowadzić model z USA - wiem wiem zaraz pojawią się słowa krytyki że 110 V itd - ale cena o ok. 50% i bogatsze wyposażenie kuszą :lol: )

na codzień używam:

plazma 43 PDP435XDE (cokolwiek wiekowa - podstawowa wada to właśnie marne odwzorowanie czerni, druga to "tylko" HD ready - lecz gdy ją kupowałem prawie 4 lata temu to było mistrzostwo świata :) - cena oscylowała w okolicach dzisiejszego LX5080, jeśli nie była nawet większa)
VP50pro od około tygodnia (jeszcze bez HD-SDI - jak pojawi się u mnie jakiś odtwarzacz zmodowany z HD-SDI to wtedy będzie sens dokupienia takiej karty - a przynajmniej warte to będzie rozważenia) - poprzednio przez ponad rok VP30 z kartą deinterleicera ABT102. > na wyjściu do plazmy 720p lub 1080i w zależności od zaprogramowanego profilu do konkretnego źródła.
źródła sygnału różne: od Dreamboxa z wyjściem komponentowym,
konsoli Ms XBOX360 - komponent
Sony Playstation3 -HDMI, odtwarzacza DVD Pioneera z HDMI > puszczam sygnał 576i choć odtwarzacz posiada skaler ale jest on kiepskiej jakości,
mediaplayer TViX - 4100 z HDMI > na wyjściu w zależności od materiału od 571i do 1080p

testowałem DVDO z oprócz posiadanym sprzętem także z projektorami HD Ready oraz Full HD oraz z kilkoma modelami LCD i plazm - i to właśnie z projektorami widać największe efekty na wyjściu jeśli używamy procesora.
Na pewno mogę powiedzieć że im większa przekątna ekranu tym efekty pracy urządzenia są lepsze - usuwanie artefaktów które są wynikiem kompresji materiału źródłowego jest na wysokim poziomie - ten sam sygnał puszczony w trybie pass through - wyglądał w 80-90 % urządzeń wyświetlających dużo gorzej.
Jako że VP50pro posiadam od ponad tygodnia, muszę jeszcze przeprowadzić trochę testów dla materiałów HD by w pełni ocenić efekty obróbki sygnałów HD - jeśli chodzi o obróbkę SD to tutaj dużym plusem jest likwidacja zniekształceń typu mosquito na krawędziach skompresowanego obrazu - faktycznie eliminuje je dość skutecznie - obraz SD z satelity nie jest może idealny ale wszystko zależy od bitrate'u w jakim jest przesyłany ( obowiązuje zasada im większy bitrate na wejściu tym lepsze efekty na wyjściu)
dla mnie głównym celem jest i było polepszenie obrazu SD z przekazów satelitarnych na ekranie plazmy oraz z filmów DVD - pierwszy krok ku HD :lol: - przecież takiego materiału używam na co dzień oraz zastosowanie jednego urządzenia które będzie urządzeniem zbiorczym dla sygnałów video (hubem?) i będzie wstępem do rozbudowania posiadanego zestawu i zapewni możliwość łatwej migracji do pełnego HD w najbliższej przyszłości - na pewno jest to pierwszy krok.ku temu.
A na koniec mogę powiedzieć to że wg mnie elektronika skalująca i obrabiająca materiał w procesorze radzi sobie o rząd wielkości lepiej z obróbką sygnałów i dostosowywaniem jej do zdefiniowanej wcześniej rozdzielczości natywnej podłączonego wyświetlacza, niż którykolwiek z widzianych przeze mnie ekranów czy to plazm czy też LCD - u nas jest to jeszcze urządzenie mało znane i popularne ale za oceanem mało kto wyobraża sobie budowę zestawu prawdziwego kina domowego bez procesora video, a dla osób które widziały efekty obróbki sygnału SD przez procesor DVDO raczej nie ma alternatywy ;)

uff. ale się rozpisałem

pzdr.
jaro_kr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czekamy na opis: PS3 z płytą BR -----> VP50 Pro -----> PDP435XDE i/lub projektor

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ile płaciłeś za VP50pro ? i czy może udało by cię się jakiś TV full hd skombinować tak aby VP50 dawał 1080. Było by super. Ja staram się wypozyczyć VP50pro z salonu audio video do testów. Chce go porównac z Onkyo 905, PS3, XE1, LX70A. Czy przy materiale HD jest sens kupowania takiej zabawki jeśłi pozostałe elementy są dobrej jakości.

pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Jaro_kr - dzięki za dobre chęci , ale niestety , troszkę się źle zrozumieliśmy , choć faktycznie nigdzie nie napisałeś , że jesteś KURO-właścicielem. :rolleyes:

Wszystkie zalety urządzenia, które dotyczą obróbki i skalowania materiału SD do matrycy HD Ready są mi znane od dawna - dzięki za opis .

JA SZUKAM ODPOWIEDZI NA [b]EXTREMUM[/b] , czyli zasadności używania VP50PRO w połączeniu FULL HD , gdy źródłem jest dobrej klasy odtwarzacz,
pracujący w trybie 24p i posiadający na swoim pokładzie dobrej klasy elektronikę ( HD-XE1, LX70A ) , a topowym wyświetlaczem 50-60" typu PDP .

player HD -> KURO
player HD -> VP50 -> KURO

Andsie1 chyba bezpowrotnie (nie wiedząc czemu ) zdezerterował , choć deklarował chęć pomocy ... nie rozumię tego , ale cuż - mówi się trudno !

Dalej błądzimy w ciemnościach .

Pzdr.


BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='79892' date='17.01.2008, 00:12 ']JA SZUKAM ODPOWIEDZI NA [b]EXTREMUM[/b] , czyli zasadności używania VP50PRO w połączeniu FULL HD , gdy źródłem jest dobrej klasy odtwarzacz,
pracujący w trybie 24p i posiadający na swoim pokładzie dobrej klasy elektronikę ( HD-XE1, LX70A ) , a topowym wyświetlaczem 50-60" typu PDP .[/quote]

Dla uściślenia dobrze by było podać jakie są proporcje odtwarzanego filmu i czy ma wypełnić cały ekran. Właśnie się zastanawiam czy film w formacie np. 2.35:1 lepiej oglądać 1:1 ale z pasami u góry i u dołu ekranu, czy może raczej rozciągnąć na cały ekran. Decyzja może zależeć od jakości przeskalowania. Przypuszczam, że Tobie chodzi o odtwarzanie 1:1. Przy takim odtwarzaniu VP50 może się przydać chyba tylko do niwelowania negatywnych skutków kompresji (nie wiedziałem że to potrafi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procedura testowa uwzględniałaby filmy w formacie 2.35/1 , jak i 1.85/1 . HDMI ze swoimi obostrzeżeniami nie pozwoli na zoomowanie,rozciąganie - bo i niby po co ? :rolleyes:

Niwelowanie skutków kompresji MPEG2 (DVD) potrafi wiele urządzeń - test miałby dotyczyć HD .

Pzdr.


BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='79900' date='17.01.2008, 01:25 ']HDMI ze swoimi obostrzeżeniami nie pozwoli na zoomowanie,rozciąganie - bo i niby po co ? :lol:[/quote]
To raczej nie obostrzenia HDMI tylko producenci telewizorów sobie tak wymyślili, jeżeli doprowadzisz sygnał HD z odtwarzacza do procesora (no właśnie jak z obsługą HDCP? czy tylko wchodzi w grę modyfikacja HD-SDI lub component?) to może sobie ten procesor zrobić z tym sygnałem co mu się żywnie podoba. Łącznie z zoomem 2.35:1 do 16:9. Ale jak dla mnie to jest grzech i ciężkie przestępstwo coś takiego zrobić filmowi ;)
OAR rulez! :rolleyes:

[quote name='BoDeX' post='79892' date='17.01.2008, 00:12 ']JA SZUKAM ODPOWIEDZI NA [b]EXTREMUM[/b] , czyli zasadności używania VP50PRO w połączeniu FULL HD , gdy źródłem jest dobrej klasy odtwarzacz,[/quote]
I jakiś hardcore bitrate filmik, np. druga albo trzecia część piratów na Bluray :lol:

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='79907' date='17.01.2008, 02:45 ']I jakiś hardcore bitrate filmik, np. druga albo trzecia część piratów na Bluray ;)[/quote]

:D No fakt - tam procesor rzeczywiście jest niezbędny ... Chociaż konfrontacja z np. HD-XE1 na polu DVD także byłaby bardzo , bardzo ciekawa ...

HD-SDI w dalszym ciągu jest dla mnie zagadką . To , że może więcej (strumień) wcale nie musi znaczyć , że tak łatwo daje się ominąć zabezpieczenia standardu HD.
HD-SDI nie posiada protokołu kontroli , byłoby to jawne naruszenie standardu i "drzwi tylne" dla różnej maści nadużyć . poza tym pozostaje kwestia biststreamu audio.
Strasznie ciekawi mnie schemat blokowy takiego rozwiązania . Może ktoś posiada i podzieli się wiedzą . Ciekawośc zżera mnie ogromna .... :D

Coś kojarzę, że kiedyś był na grupie człowiek, który chyba zajmował się dystrybucją i zapewne ma dużą wiedzę w tym temacie - może się odnajdzie i pomoże zrozumieć ?

ps. Chcąc kupić auto idziesz do salonu i możesz wszystko - to w końcu Twoje ciężko zarobione pieniądze . Na polu elektroniki ciągle panuje zwyczaj, że ... czytaj i nie marudź :)
No , ale to chyba taki urok - pisma fachowe ze swoimi recenzjami w zamian za suto opłacane reklamy - skąd my to znamy ... :) Nawet są zrzeszeni - mafia jakaś ! :):):)


Pzdr.


BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='79929' date='17.01.2008, 10:39 ']Coś kojarzę, że kiedyś był na grupie człowiek, który chyba zajmował się dystrybucją i zapewne ma dużą wiedzę w tym temacie - może się odnajdzie i pomoże zrozumieć ?

ps. Chcąc kupić auto idziesz do salonu i możesz wszystko - to w końcu Twoje ciężko zarobione pieniądze . Na polu elektroniki ciągle panuje zwyczaj, że ... czytaj i nie marudź ;)
No , ale to chyba taki urok - pisma fachowe ze swoimi recenzjami w zamian za suto opłacane reklamy - skąd my to znamy ... :D Nawet są zrzeszeni - mafia jakaś ! :D:):)

BoDeX Ÿ[/quote]

BoDex. Małe pytanie. Czy widziałeś w polskiej prasie jakąś reklamę DVDO ?
Czy sugerujesz jakieś działania korupcyjne dystrybutora DVDO ? Jeżeli tak to proszę o jakieś szczegóły.

Jeżeli zwyczajnie zagalopowałeś się w tym co piszesz to dla mnie, jako przedstawiciela dystrybutora DVDO w Polsce, wystarczy zwykłe, ludzkie, "przepraszam".

Edytowane przez Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką reakcję , czyli jednak dobrze pamiętałem.

Szkoda tylko , że dopiero taka prowokacja zmusiła Cię do zabrania głosu w temacie .... ;)

No , ale do rzeczy .

Jeśli moja insynuacja w jakikolwiek sosób Cię dotknęła , to oczywiście ludzkie " PRZEPRASZAM " nie jest dla mnie żadnym problemem .

No a rozwijając temat dalej , to : w polskiej prasie widziałem kilka materiałów dot. przedmiotu tej dyskusji , nie twierdzę , że byly to
materiały sponsorowane, ale oczekuję od testujących i opisujących swoje wrażenia lekkiego dystansu i chłodnego spojrzenia, a nie
euforycznych wypowiedzi kończących się z reguły zwrotem w stylu - " nie pozostaje nic innego jak udać się do sklepu i brać w ciemno "
Napisałem ogólnie, bez urazy, sprawy wynagradzania pism przez reklamodawców były już słusznie , wielokrotnie podnoszone ...

Uważam, że elektronika tej wartości powinna być sprzedawana w cywilizowany sposób , umożliwiający potencjalnemu nabywcy pełnię
możliwości oceny , porównania i docenienia zalet urządzenia za które , jakby nie było płaci stosunkowo duże pieniądze , a nie w inny ,
przypominający ruletkę sposób. Jest to niszowy segment rynku i w taki właśnie ( może ekskluzywny ) sposób powinien być traktowany.

Skoro już odnalazłeś się w tej dyskusji , to może wspomożesz w wyjaśnieniu kilku spraw , bo wbrew pozorom jest kilka osób , które
interesują się tym tematem , jak i samym urządzeniem .

Czy istnieje w Polsce miejsce w którym potencjalny nabywca mógłby bez skrępowania porównać , ocenić , docenić pracę tego urządzenia ?

Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='79944' date='17.01.2008, 11:56 ']Uważam, że elektronika tej wartości powinna być sprzedawana w cywilizowany sposób , umożliwiający potencjalnemu nabywcy pełnię
możliwości oceny , porównania i docenienia zalet urządzenia za które , jakby nie było płaci stosunkowo duże pieniądze , a nie w inny ,
przypominający ruletkę sposób. Jest to niszowy segment rynku i w taki właśnie ( może ekskluzywny ) sposób powinien być traktowany.

Skoro już odnalazłeś się w tej dyskusji , to może wspomożesz w wyjaśnieniu kilku spraw , bo wbrew pozorom jest kilka osób , które
interesują się tym tematem , jak i samym urządzeniem .

Czy istnieje w Polsce miejsce w którym potencjalny nabywca mógłby bez skrępowania porównać , ocenić , docenić pracę tego urządzenia ?[/quote]

BoDeX,

1. Jeżeli takie prowokacyjne zachowania trafią na kogoś pozbawionego dystansu do forum mogą się skończyć troszeczkę mniej miło niż tylko zwykłym
"przepraszam". Uważam taką postawę, za delikatnie mówiąc, mało etyczną (sprawdzałeś mój profil więc wiedziałeś gdzie się zapytać) ale przeprosiny przyjmuję.

2. Odpowiadając na Twoje pytanie. Jeżeli wyobrażasz sobie, że tego typu urządzenia jak DVDO, ktokolwiek kupuje w ciemno, bez przetestowania w swoim systemie to niestety jest to podejście naiwne.

3. Na tym forum jestem dla przyjemności. Nie mam zamiaru prowadzić tutaj interesów, kryptomarketingu, naganiania klientów, przekonywać n.p. BoDeX-a, że VP50Pro jest OK albo nie. Wychodzę z założenia, że najlepiej, w sposób najbardziej obiektywny urządzenie oceni jedynie jego właściciel a nie sprzedawca.
Dlatego nie sprowokujesz mnie do jakiejkolwiek dyskusji w temacie DVDO na tym forum, tym bardziej, że z tego co czytam, tylko na siłę szukasz potwierdzenia postawionej przez siebie tezy. Jeżeli poprosisz mnie o przesłanie Tobie do testów procesora DVDO to moja odpowiedź brzmi "nie".
Jeżeli potrzebujesz uzasadnienia tej odpowiedzi to napiszę trochę mało grzecznie i mało "handlowo" - Nie bo nie.

pozdrawiam
Gustaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż , pozostawię powyższe bez komentarza .

Nie do końca rozumię co Cię zabodło , ale masz oczwiście pełno prawo aby się obrazić na całego.

To, że ktoś stawia sobie tezę i szuka potwierdzenia , albo jej obalenia, jest odwiecznym motorem rozwoju i zdobywania wiedzy ,
jeśli masz inne wyobrażenie , to nic mi do tego - forum powstało do swobodnej wymiany myśli i doświadczeń , ale oczywiście
nie masz żadnego obowiązku aby odpowiadać na postawione pytania.


Robi się lekki OT , a to nie miało być o tym .


Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='79929' date='17.01.2008, 10:39 ']HD-SDI w dalszym ciągu jest dla mnie zagadką . To , że może więcej (strumień) wcale nie musi znaczyć , że tak łatwo daje się ominąć zabezpieczenia standardu HD. HD-SDI nie posiada protokołu kontroli , byłoby to jawne naruszenie standardu i "drzwi tylne" dla różnej maści nadużyć . poza tym pozostaje kwestia biststreamu audio.[/quote]
Podłączasz się do odpowiednich pinów odpowiedniego procesora odpowiednim układem i odtwarzacz nawet nie wie, że wypluwa HD-SDI. Zresztą tak samo było z DVD, już zapomniałeś że DVD też miało zabezpieczenia i obostrzenia (CSS, Macrovision). Ale przecież gdzieś ten sygnał musi w końcu być rozkodowany i z tego korzystają takie modyfikacje. Tak samo zresztą jak strippery HDCP, które buduje się na chipach przeznaczonych np. do telewizorów.
Bitstream audio więc idzie dalej przez HDMI do wzmaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gustaw' post='79949' date='17.01.2008, 12:34 ']1. Jeżeli takie prowokacyjne zachowania trafią na kogoś pozbawionego dystansu do forum mogą się skończyć troszeczkę mniej miło niż tylko zwykłym
"przepraszam". Uważam taką postawę, za delikatnie mówiąc, mało etyczną (sprawdzałeś mój profil więc wiedziałeś gdzie się zapytać) ale przeprosiny przyjmuję.[/quote]
Nie no Gustaw, ale Buzdyganem to nie strasz tu nikogo. To jest forum, lubimy dociekać prawdy i lubimy prowokacje. Ostatnio była prowokacja na kondycjoner sieci i producent się wystraszył, że okaże się że sprzedaje głównie marzenia...

[quote name='Gustaw' post='79949' date='17.01.2008, 12:34 ']3. Na tym forum jestem dla przyjemności. Nie mam zamiaru prowadzić tutaj interesów, kryptomarketingu, naganiania klientów, przekonywać n.p. BoDeX-a, że VP50Pro jest OK albo nie. Wychodzę z założenia, że najlepiej, w sposób najbardziej obiektywny urządzenie oceni jedynie jego właściciel a nie sprzedawca.
Dlatego nie sprowokujesz mnie do jakiejkolwiek dyskusji w temacie DVDO na tym forum, tym bardziej, że z tego co czytam, tylko na siłę szukasz potwierdzenia postawionej przez siebie tezy. Jeżeli poprosisz mnie o przesłanie Tobie do testów procesora DVDO to moja odpowiedź brzmi "nie".[/quote]
No widzisz a szkoda i wygląda na to, że tak samo jak ten producent kondycjonera boisz się wyniku niezależnego testu robionego przez krytycznych ludzi a nie redaktorów pism, którzy słyszą zmianę w dźwięku po zmianie kabla zasilającego na droższy, czyli ludzie którym grają dolary a nie sprzet czy muzyka.
Obawiam się, że w tym przypadku efekt placebo był taki sam.

Tylko zauważ, że BoDeX i kilka innych osób chce się dowiedzieć co niby ma poprawić VP50Pro w torze HD.
Bo co może zrobić z SD to mniej więcej mamy tego świadomość i negowanie tego nie wchodzi w grę. Oczywiście stopień poprawy może być różnie oceniany przez różne osoby, ale że sama poprawa jest to z tym się nikt nie kłóci.

Ale co ten nieszczęsny VP50Pro może poprawić w drugiej części piratów z BD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='79960' date='17.01.2008, 13:46 ']Nie no Gustaw, ale Buzdyganem to nie strasz tu nikogo. To jest forum, lubimy dociekać prawdy i lubimy prowokacje. Ostatnio była prowokacja na kondycjoner sieci i producent się wystraszył, że okaże się że sprzedaje głównie marzenia...

Ale co ten nieszczęsny VP50Pro może poprawić w drugiej części piratów z BD?[/quote]

Nikt nikogo nie straszy tylko stwierdzam fakt. Widziałem już na innym forum zbyt podnieconych dystrybutorów.
Chcesz VP50Pro do testów (początek lutego) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gustaw' post='79962' date='17.01.2008, 13:53 ']Chcesz VP50Pro do testów (początek lutego) ?[/quote]
Czy chce? Głupie pytanie ;) Oczywiście że chce, boję się tylko, że mi się tak spodoba, że nie będę chciał oddać i będę musiał go kupić (bez ironii, ostatni idea procesorów video dla sygnału SD zaczęła nie coraz bardziej pociągać :D )
A może być początek marca? No i na ile byłbyś w stanie nam go dać? Bo na pewno pmcomp i Gmeru też chętnie by go wytestowali. Może z resztą ustaleń na PM przejdziemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widze to i na tym forum jak na wielu innych o róznej tematyce jest temat ( mit, legenda, opowieśc itp. itd. ) który krąży i nikt nie chce tak szczerze porozmawiać. Myślałem, że skoro głos zabierze osoba która ma dostęp do sprzetu który jest dla wielu z nas tak tajemniczy i porozmawia z nami to dużo się wyjasni, a tu klops ;) Jakas dziwna postawa, wogóle dla mnie niezrozumiała. Nie chodzi o robienie sobie reklamy, o zachwalnie swojego produktu ale o danie możłiwości nam HD maniakom troszkę informacji. Co by się stało jak by Pan zaproponował, że jeśli ktoś chce to zapraszam aby przetestowac takie urządzenie. Może ktoś / ktosie by przyjechał / przyjechali i pobawili się i co nie co napisali o tym VP50pro. Jest to drogie urządzenie i naprawde trudno się zdecydowac na zakup jeśłi nie wiadomo czy jest sens takiego zakupu.
Prosze "nas" nie traktowac tak jakbyśmy chcieli za wszelką cene udawadniać że VP50pro jest niepotrzebne. Wydaje mi się że wielu z "nas" bardzo by się ucieszyło jak by się okazało że obraz BR > VP50PRO > KURO jest dużo lepszy od tego BR > KURO. Ja sam chętnie bym zaczoł zbierać na takie cudeńko które zaoferuje jeszcze lepsza jakość.

Może by była możliwośc sprawdzenia chociaz sytuacji: XE1 lub PS3 lub DVD jakies z hdmi ( może denon 2930 ) i film z DVD > VP50pro > plazma lub LCD Full HD, a taka sama sytuacja bez VP50pro ( ciekawe jak do tego ma się jezcze skaler w onkyo 905 ) . Dla mnie najbardziej ciekawe jest jaki najlepszy mozna uzyskac obraz z DVD.

pozdr. dawmac

Oj dużo się zmieniło przez czas co pisałem posta :D SUPER !! prosze nie brać sobie do serca mojej wypowiedzi :D

Edytowane przez dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='79966' date='17.01.2008, 14:03 ']Czy chce? Głupie pytanie ;) Oczywiście że chce, boję się tylko, że mi się tak spodoba, że nie będę chciał oddać i będę musiał go kupić (bez ironii, ostatni idea procesorów video dla sygnału SD zaczęła nie coraz bardziej pociągać :D )
A może być początek marca? No i na ile byłbyś w stanie nam go dać? Bo na pewno pmcomp i Gmeru też chętnie by go wytestowali. Może z resztą ustaleń na PM przejdziemy?[/quote]

OK. Może być początek marca. Procesor mogę wstawić na tydzień.
Jeżeli się spodoba to OK. Jeżeli się nie spodoba to też OK :D
Po teście, ten konkretny egzemplarz jako "ruszany" będzie wystawiony w cenie "demo".
Jak będziesz gotowy to daj znać na priva.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gustaw' post='79969' date='17.01.2008, 14:11 ']OK. Może być początek marca. Procesor mogę wstawić na tydzień.
Jeżeli się spodoba to OK. Jeżeli się nie spodoba to też OK ;)
Po teście, ten konkretny egzemplarz jako "ruszany" będzie wystawiony w cenie "demo".[/quote]
Ok, w takim razie jeżeli będzie to tydzień to trzeba będzie ustalić całą logistykę (zebrać sprzęt w jednym miejscu itp) i metodologię testu. Jak się dogadamy we własnym gronie redakcyjnym to dam znać na priva. Teraz pisze jeszcze na forum, żeby forumowicze wiedzieli że coś się dzieje :D
Z góry dziękuję za tę możliwość i udostępnienie VP50Pro do testów.

Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Referencyjne klocki, referencyjne Kuro plus VP-50PRO - czekamy! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak dla informacji jeśli nie macie nic przeciwko czytaniu po angielsku:

[url="http://www.hometheaterhifi.com/volume_14_4/dvdo-vp50-pro-video-processor-10-2007-part-1.html"]link 1[/url]

[url="http://www.projectorcentral.com/dvdo_iscan_vp50.htm"]link 2[/url]

w linku 2-im co prawda poprzedni model, ale myślę że też warto spojrzeć

oraz tu:

[url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=889884"]link 3[/url]

(mam nadzieję że wskazanie na obce forum nie będzie niemile widziane :) )

pzdr.

jaro_kr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...