Skocz do zawartości
janek_pl

PopCorn Hour vs Xbox (tylko SD)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kolega @martiq przysłał mi wiadomość bym po krótce porównał PopCorn Hour z Xbox (XBMC podłączony przez component w 720p). Pomyślałem,że może i jeszcze kogoś zainteresuje , więc wale to publicznie.

Na początku niewtajemniczonym napiszę,że porównanie może odbywać się jedynie odnośnie [u]muzyki , zdjęć i materiału video[/u], ale tylko [b]SD[/b].Podkreślam to bo wiem,że zaraz znajdą się chętni by dołożyć,że XBOX nie pociągnie materiału HD,ale w tym porównaniu chodzi wyłącznie o materiał SD i inne multimedia.

Nie będę się tu wiele rozpisywał myślę,że temat pociągną inni, ale porównując PH i xbox w tych trzech kwestiach, to najprościej porównać z sobą ze sobą dwa auta gdzie jeden jest surowy i jest w fazie ulepszania (PH), a drugi odpicowany po tuningu optycznym,no ale ze słabszym silniczkiem.

Co według mnie przemawia na korzyść XBOX...i tym by go nie chować na razie do szafy :) to szybkość softu i jego dopracowanie. [b]Wrażenia estetyczne menu[/b], tu nie ma co porównywać. XBMC np z VISION jest po prostu śliczny. Możliwość ściągania okładek i opisów na nie jednej osobie zrobi wielkie wrażenie. PH pod tym względem wypada słabo.Proste menu jak w odtwarzaczach DVD z przed kilku lat. [b]Odtwarzanie muzyki[/b]. Tu również wygoda przemawia za XBMC. Duża szybkość i możliwość włączania efektów wizualnych to kolejny plus. PH ma obsługę np. mp3 na poziomie innych odtwarzaczy DVD. Musimy długo czekać aż usłyszymy pierwsze dźwięki z kukurydzy. Tylko lista w trybie tekstowym i nic więcej. [b]Zdjęcia[/b]. Tu również XBMC jest bezkonkurencyjny. Jest dużo, dużo szybszy niż PH i o niebo wygodniejszy w obsłudze. [b]Zdjęcia[/b] na xbmc w 1080i wyglądają świetnie. Dodatkowo łatwa możliwość obracania fotek przy jednoczesnym słuchaniu muzyki to duży atut leciwej już konsolki.

Tak po krótce wygląda krótkie porównanie. Mam oba urządzenia i na razie nie pozostaje mi nic innego jak mieć je nadal w duecie. Solo każdemu z nich coś brakuje. Xbox używam i raczej tak pozostanie do pokazywania fotek znajomym i słuchania muzyki. Natomiast PH przejmuje po woli rolę playera to filmów. Nie wszystkie filmy odtwarzane są poprawnie na PH , zdarzają się czasem jakieś artefakty, [u]ale nie jestem maniakiem filmowym i w tej kwestii niech lepiej wypowie się ktoś inny...[/u]


Pozdrawiam

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja posiadam XBOXa i właśnie zamówiłem PH z zamiarem zastąpienia starego ale ciągle jarego X-a. PH ma jeszcze jedną zaletę: rozmiary.
Czy PH może służyć jako serwer plików? Chciałbym trzymać media w 1 miejscu, do tej pory był to PC, bo XBOX to tylko po FTP udostępniał pliki.
Mam nadzieję, że z czasem dopracują soft na PH.

A przy okazji: to mam do sprzedania XBOX w wersji Crystal 160GB, jak kolega wspomniał do filmów SD znakomity + zdjęcia w HD, no i jeszcze pograć można.

pozdrawiam,
helcik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='helcik' post='79751' date='16.01.2008, 10:29 ']Ja posiadam XBOXa i właśnie zamówiłem PH z zamiarem zastąpienia starego ale ciągle jarego X-a. PH ma jeszcze jedną zaletę: rozmiary.
Czy PH może służyć jako serwer plików? Chciałbym trzymać media w 1 miejscu, do tej pory był to PC, bo XBOX to tylko po FTP udostępniał pliki.
Mam nadzieję, że z czasem dopracują soft na PH.

A przy okazji: to mam do sprzedania XBOX w wersji Crystal 160GB, jak kolega wspomniał do filmów SD znakomity + zdjęcia w HD, no i jeszcze pograć można.

pozdrawiam,
helcik[/quote]


Tak kolego, PH posiada i to kilka serwerow...te napewno cię zadowolą FTP,SAMBA,NFS...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='slawekz' post='79783' date='16.01.2008, 12:47 ']A dokładniej jeden serwer plików i kilka protokołów....[/quote]


Dokładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tematu "PopCorn Hour vs Xbox" ..... moim zdanie nie ma sensu takie porównywanie.
Popcorna kupuje się chyba głównie do materiałów HD ..... i w tej konkurencji (przy tej cenie) nie ma sobie równych :)
Raczej nie wierzę że kupują go osoby które tylko oglądają sobie Divx'y i słuchają MP3. Bo faktycznie do tego można kupić dziesiątki innych dużo tańszych rozwiązań.

Popcorn jest dla entuzjastów. Choćby z tego powodu że trzeba go umieć używać. Trzeba wiedzieć czym się różnią kontenery video, jakie zawierają formaty, jakie sposoby konwersji ...... bez tego (tak się domyślam) może być problem. To nie jest "idioten maszina" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgodzę się z tym. Kolega @martiq zapytał wiec mu odpowiedziałem.

Tak jak wspomniałem i ktoś już to wspominał w innym temacie,na dzień dzisiejszy by mieć wszystko cacy, trzeba najlepiej mieć PH + jakąś konsolkę.

Pozdrawiam Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za szybka odpowiedz. Interesuje mnie jeszcze czy majac film w wersji 2CD to czy zlancza je podczas ogladania czy trzeba w polowie filmu samemu sobie "zmienic" plyte? Czy mozna dodac recznie okladke dla folderu/pliku? Pewnie wiekszosc z Was pobiera relisy filmow z netu wydane przez znane grupy i interesuje mnie skutecznosc w odtwarzaniu tych filmow w wersji SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='martig' post='79989' date='17.01.2008, 15:59 ']Dzieki za szybka odpowiedz. Interesuje mnie jeszcze czy majac film w wersji 2CD to czy zlancza je podczas ogladania czy trzeba w polowie filmu samemu sobie "zmienic" plyte? Czy mozna dodac recznie okladke dla folderu/pliku? Pewnie wiekszosc z Was pobiera relisy filmow z netu wydane przez znane grupy i interesuje mnie skutecznosc w odtwarzaniu tych filmow w wersji SD.[/quote]


O okładkach zapomnij. Na razie jest tylko menu z samymi nazwami plików. W dodatku jeszcze nawet w ostatniej wersji beta , gdzie jest PL, jest problem z wyświetlaniem polskich literek.

Jeśli chodzi o łączenie, to Ci nie powiem w tej chwili bo piszę z pracy. Niech wypowie się ktoś inny,

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='janek_pl' post='80309' date='19.01.2008, 11:39 ']Niestety nie jestem w stanie stwierdzić jak to jest z tymi poprawkami. Nie mam już PH.[/quote]

Jaki powód?! Czy jest az tak niedopracowany? Edytowane przez martig

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co czytam i ogladam zrzuty, to XBMC jest milion razy lepsze do SD (poza SD x264, na ktorym potrafi skakac slaby CPU)
Ze scenowych releasow nie spotkalem sie z niczym co by nie dzialalo, a i rozne niescenowe GMC i Qpel'e dzialaja.
Napisy txt w roznych formatach bez problemu. Czcionki, pl znaczki tez.
Obsluga archiwow dziala. Okladki sa, design jest.
Gdyby nie x264 i HD, to nie zamienilbym XBMC na nic innego, a tak pewnie zloze HTPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkowiecie rozumiem takie podejście. Do SD jest dziesiątki lepszych rozwiązań niż popcorn :lol:
Ale .... powtórzę to jeszcze raz (już kilka razy pisałem to na forum) ..... popcorn jest niezastąpiony dla formatów HD.
Jeśli ktoś chce kupić popcorna do oglądania divix'ów czy zdjęc ..... to faktycznie nie ma to sensu.
Ale jeśli ktoś ma porządny telewizor full HD i chce wykorzystać jego możliwości ..... tylko popcorn.
Praktycznie 100% nowych filmów jest wydawanych już w HD. I po to i tylko po to (albo aż po to) popcorn jest niezastąpiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Xboxie podobało mi się jeszcze to, że można było wypożyczyć sobie film DVD i jeśli nie miało się czasu obejrzeć - poprzez bardzo prosty interfejs zgrać na twardy dysk konsoli obraz płyty do późniejszego obejrzenia. Niestety pozbyłem się XboXa ze względu na jego bardzo głośną pracę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro głośno pracował to pewnie miałeś wersję pierwszą czyli 1.0 w której był wentylator na gpu. W następnych wersjach był już tylko pasywny radiator.

Sam akurat przerabiam temat, i xboxa da się zrobić praktycznie bezgłośnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='radzique' post='87764' date='24.02.2008, 10:23 ']Sam akurat przerabiam temat, i xboxa da się zrobić praktycznie bezgłośnego.[/quote]

Raczej nierealne ponieważ zawsze będzie jeden wentylator systemowy którego można wymienić na inny oraz zmnieszyć mu obroty na 10% ale to i tak wyjątkowo wyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co za problem wstawić taki który nie wyje ?
Pasuje każdy wentyl 70x70, a po kombinacjach 80x80. Jest mnóstwo porządnych cichych wentylatorów.

Oczywiście xbox jakiś dźwięk zawsze będzie wydawać, choćby sam dysk, ale wyciszyć się da naprawdę porządnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='radzique' post='87778' date='24.02.2008, 11:38 ']A co za problem wstawić taki który nie wyje ?
Pasuje każdy wentyl 70x70, a po kombinacjach 80x80. Jest mnóstwo porządnych cichych wentylatorów.

Oczywiście xbox jakiś dźwięk zawsze będzie wydawać, choćby sam dysk, ale wyciszyć się da naprawdę porządnie.[/quote]

Miałem wersję 1.6 ZTCW bez wentylatora na grafice, ale nawet po wyciszeniu do 10% był dla mnie za głośny. Oczywiście jak ogląda się DVD - dźwięk schodzi na drugi plan, ale przy cichym audio staje się męczący.

Nie zaprzeczam, że można wyciszyć xboxa praktycznie do zera i jako centrum rozrywki sprawuje się wyśmienicie - po to go kupowałem (oczywiście też do gier :-), ale brak mu wielu funkcjonalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK, mam teraz obydwa: Popcorna i XBOXa.
a - popcorn jest lepszy tylko w jednym - umie w większości przypadków odtworzyć poprawnie obraz HD/x264
b - poza tym to badziewie i niedoróba,

Cena jest niewygórowana a w punkcie (a) odtwarzacze na sigmie 8635 są bezkonkurencyjne. Można by sie zastanawiać nad jakimś TVIXem który na pierwszy rzut oka robi lepsze wrażenie , ale limitacje sprzętowe ma takie same więc nie ma co oczekiwać cudów.

Nie sądze że producent poprawi ergonomię i zasadnicze funkcję. Będą drobne bugfixy i tyle. Pamiętam to z pierwszych Kissów , Bellwoodów itp.

Tak więc póki co pod moim telewizorem , rządzi XBOX i Popcorn jednocześnie. Jeden uzupełnia drugiego. Edytowane przez kopetnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolega Kopetnik i inni maję racje.
Wczoraj otrzymałem PH, dla XBOXa przygotwałem miejsce w czarnej szafie... i po paru godzinach poszedłem po kwiatki i czkoladki aby go GORĄCO przeprosić !
Xbox szybko wrócił pod TeleVisor. Fakt, PH posłuży do HD (codec x264)i odtwarzania moich produkcji HDV (mpeg TS).. idzie mu to cłakiem fajnie ! Reszta czyli materiały z cyklu audio, mp3, SD przyjemnie
odtworzyć za pomocą dopracowanego interfejsu XBMC. Tak czy inaczej czekam na kolejne wersje SW dla PH.

Ave XBOX !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='kobush' post='91202' date='14.03.2008, 20:22 ']Kolega Kopetnik i inni maję racje.
Wczoraj otrzymałem PH, dla XBOXa przygotwałem miejsce w czarnej szafie... i po paru godzinach poszedłem po kwiatki i czkoladki aby go GORĄCO przeprosić !
Xbox szybko wrócił pod TeleVisor. Fakt, PH posłuży do HD (codec x264)i odtwarzania moich produkcji HDV (mpeg TS).. idzie mu to cłakiem fajnie ! Reszta czyli materiały z cyklu audio, mp3, SD przyjemnie
odtworzyć za pomocą dopracowanego interfejsu XBMC. Tak czy inaczej czekam na kolejne wersje SW dla PH.

Ave XBOX ![/quote]

Powiem wam tak. Gdybym miał do Xboxa jakąś normalna obudowę z pasywnym chłodzeniem - to pewnie do dziś cieszył bym się nim pod TV (kupiłem go nawet w obudowie Cristal, kablem z wyjściem optycznym i pilotem :) za ponad 1400 PLN), miałem też pierwszego KISS-a a później jakiś odtwarzacz DVD a'la Manta i z perspektywy czasu Xbox był najlepszy. Po kilku dniach testowania Popcorna mogę to stwierdzić bez ogródek. Ale nie jest tak źle :) Po pierwsze błoga cisza, po drugie klient torrent, po trzecie x264, po czwarte serwer mediów widziany w otoczeniu sieciowym... resztę dopiszę jak pobawię się dłużej popcornem.


Pozdrawiam wszystkich fanów XBMC - w czasach kiedy X-a kupowałem do tego celu wszyscy pukali się w czoło :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety nie wierzę że popcorna znacząco poprawią. Player HDTV - a interfejs ma jak najtańsze DVD za 59.99zł.

Poczekajmy jednak cierpliwie. XBMC pod linuxa się robi , kodeki linuxowe też się wyrobią. Poważnie się zastanawiałem nad złożeniem HTPC zanim kupiłem popcorna, ale na razie i tak nie ma dobrego softu Media Center (na miarę XBMC), a złożenie taniego+cichego+wydajnego HTPC to nie łatwa sprawa jeszcze.

Póki co kukurydza odtwarza filmy a przy oglądaniu filmu o badziewnym sofcie przypominają mi tylko kanciaste napisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy XB 360 pociągnie HD pełne??

EDIT:
Pewnie pociągnie, mocna maszyna.
Już prawie kupiłem, gdy zauważyłem, że nie ma XBMC na to :/
Qrcze nie będzie jak oglądać... Edytowane przez BaGRoS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Też jak większość z Was miałem Xboxa razem z XBMC. Niestety nadeszła era HD i trzeba było rozejrzeć się za czym co uciągnie nowy format. Miałem pierwszego popcorna lecz to co zaoferował ten player niestety nie spełniało moich oczekiwań. Na szczęście w międzyczasie zaczęto portować XBMC na różne platformy: Linux, PC i OSX. I tak stałem się posiadaczem [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=12392"]TAKIEGO[/url] oto zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...