Skocz do zawartości
stachu03

MKV. Duże opóźnienie video w stosunku do audio.

Rekomendowane odpowiedzi

Może sie powtórzę, ale nie znalazłem na forum żadnego wyjaśnienia w jaki sposób "naprawić" ten problem. Mam film HDTV. Tutaj jego parametry:
ViDEO.CODEC....: x264
FRAMERATE......: 23.976
BiTRATE...........: 4295kbps
RESOLUTiON.....: 1280x720 (16:9 full frame)
AUDiO.............: English DTS 5.1 754kbps

Mam zainstalowane najnowsze CCCP i Haali Media Splitter. Video pomimo cienkiej grafiki idzie bez problemu, natomiast audio tnie i o dużo wyprzedza video.

Poniżej zamieszczam wykres z haali.

[img]http://www.stachu-net-galerie.yoyo.pl/haali.jpg[/img]


Jak zaradzić temu problemowi? Myślę, że dużo osób ma z tym problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisz jakiego masz procka i jakie jest obciazenie podczas odtwarzania w menadzerz zadan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie napisałeś jaki masz sprzęt i jakim playerem odtwarzasz ten materiał, ikona matroski ma byc aktywna przy odtwarzaniu i aktywny filtr ac3filter .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam athlona 2000, który wyciąga 1,67. Grafika GF4, 64 mega. Karte dźwiękową zintegrowaną. Komputer już trochę lat ma. Ikona matroski jest widoczna i ffdshow audio i video oraz directvobsub.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dezaktywuj directvobsub bo często robi desynchro , ffdshow też potrafi odczytywać napisy, ale chyba masz po prostu za cienki sprzęt na takie materiały.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem dzisiaj do kolegi na procka pentium 4 2,8 i chodzi elegancko. Pozostaje mi jedynie powymieniać parę rzeczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wyszedł nowy ffdshow i może ci pomoże. Mi pomógł z filmem Commando. Miałem z nim ten sam problem co ty i teraz hula aż miło. Wprawdzie to pełne 720p a nie 1080p ale może i tobie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ffdshow nie jest najszybszym kodekiem do h.264. Polecam CoreAVC w wersji 1.5.0.0 potrafi czynić cuda (wyłączyć tylko trzeba deblocking i deinterlacing - i tak przy reencodach nieprzydatny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj przesiadłem się na amd x2 4800, i używam kodeka z powerDVD, mam wrażenie, że wygląda lepiej.
Ale najszybszy jest faktycznie coreAVC w parze z Media Player Classic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='radzique' post='80275' date='19.01.2008, 00:33 ']ja dzisiaj przesiadłem się na amd x2 4800, i używam kodeka z powerDVD, mam wrażenie, że wygląda lepiej.[/quote]
Wiesz, na x2 4800+ to można nawet ffdshow uzywać albo VLC playera :) Ta maszynka wyrobi już wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...