Skocz do zawartości
Rwillisch

Kiedy tani Full HD ??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam zamiar kupić tv z Full HD ,tylko na dzień dzisiejszy troche drogie są te tv . Orientujecie się czy w najbliższym czasie telewizory te nie spadną grubo z ceną ? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytasz sie kiedy najtansze tv w supermarketach beda full hd , bo nie bedzie sie juz oplacalo produkowac gorszych matryc ?
Obawiam sie , ze na to jeszcze poczekamy ... az lcd zastapi oled ... min. 10 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze Full HD kosztują w granicach 4tyś zł ,z ceną pewnie zejdą do 2,5 tyś zł . Pytanie czy to nastąpi w najbliższym czasie czy za 2 lata :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Obserwuję rynek telewizorów Full HD od jakiegoś czasu.
Jeśli chodzi o zmiany cen, to następują one najczęściej po okresie świątecznym, tak jak teraz niektóre modele znacznie potaniały (np. Toshiba 47Z3030 przed świętami ok 8000 PLN, a teraz niecałe 7000PLN), na wiosnę kwiecień-maj oraz na jesieni wrzesień-październik.
Jeśli chodzi o to jak długo ceny będę jeszcze spadać, to myślę, że jeszcze z 2 lata, ale tempo spadku będzie ciągle maleć, aż w końcu sie ustabilizuje.
Myślę, że dobre i markowe 40-42" Full HD może pod koniec tego roku osiągnąć poziom 4500-5000 PLN, ale to tylko moje przewidywania. W tym roku nie przewiduje się tak spektakularnych spadków cen jak w latach poprzednich, ale spadki rzędu 20-30% w skali roku są nadal znacznymi spadkami. Teraz ceny będą spadać głównie dzięki korzyściom skali producentów, gdyż format się coraz bardziej upowszechnia a rok 2008 ma właśnie upłynąć pod hasłem upowszechnienia formatu wysokiej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='B737 Captain' post='79362' date='14.01.2008, 13:45 ']Obserwuję rynek telewizorów Full HD od jakiegoś czasu.
Jeśli chodzi o zmiany cen, to następują one najczęściej po okresie świątecznym, tak jak teraz niektóre modele znacznie potaniały (np. Toshiba 47Z3030 przed świętami ok 8000 PLN, a teraz niecałe 7000PLN), na wiosnę kwiecień-maj oraz na jesieni wrzesień-październik.[/quote]

Moje wnioski z obserwacji są podobne

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...