Jump to content
Sign in to follow this  
milky82

Przejście DVI - HDMI

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Kupiłem niedawno monitor HP w2207h, który posiada wsparcie technologii HDMI i posiada takie wejście. Jednocześnie posiadam kartę graficzną GF 6600GT, która posiada 2 wyjścia sygnału wideo: analogowy (D-sub) i cyfrowe (DVI-I). Obecnie sygnał przekazany jest do monitora w sposób analogowy i powiem szczerze, że jestem zadowolony z wyświetlania. Korci mnie jednak przyznam szczerze, by sprawdzić czy podłączenie tego monitora do złącza cyfrowego (za pomocą przejściówki DVI-HDMI) da jakiś dodatkowy efekt. Mógłbym to sprawdzić empirycznie, lecz nie wiem czy jest sens inwestować w kabel przejściowy, którego nie posiadam (ok.25zł z przesyłką) jeśli wiadomo, iż nie da to żadnych efektów.

I tu moje pytanie: czy przekazanie sygnału za pomocą wyjścia DVI z komputera do wejścia HDMI w monitorze da (może dac) jakąkolwiek poprawę wyświetlania w stosunku do przeniesienia sygnału we/wy D-sub ?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i przepraszam jeśli dodałem ten nowy temat do złej kategorii.
Liczę na pomoc i pozdrawiam serdecznie,

Milky82

Share this post


Link to post
Share on other sites
Lepiej skorzystac z kabla DVI - DVI. Przeciez masz takie w monitorze. A do do sygnalu przekazywanego cyfrowo to nie bedzie roznicy pomiedzy HDMI a DVI.
Co do róznicy pomiędzy sygnałem z wyjscia D-SUB a DVI ( albo HDMI) to jest zauważalna. Sam mam GF 6600 GT i wczesniej miałem podpięty z monitorem za pomocą DVI. Teraz do DVI mam podpięty tuner cyfry PVR, a komputer przez D-Sub. Na początku trudno się było przyzwyczaić do sygnału z D-SUB. Obraz był lekko rozmazany w niektorych miejscach monitora. Ale po kilkukrotnym użyciu przycisku AUTO na monitorze sytuacja się poprawiła.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da poprawę, ale cudów się nie spodziewaj. Łącząc cyfrowo możesz liczyć na idealną geometrię i lekkie wyostrzenie. Tak naprawdę wszystko zależy od tego jak dobre jest Twoje połączenie analogowe, oraz jakie są Twoje możliwości dostrzeżenia niuansów obraza.

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='Pampalini' post='79157' date='13.01.2008, 15:26 ']Da poprawę, ale cudów się nie spodziewaj. Łącząc cyfrowo możesz liczyć na idealną geometrię i lekkie wyostrzenie. Tak naprawdę wszystko zależy od tego jak dobre jest Twoje połączenie analogowe, oraz jakie są Twoje możliwości dostrzeżenia niuansów obraza.[/quote]

Bardzo dziękuję! W takim razie śpieszę po przejściówkę :)

Powiedzcie także proszę jak podłączyć tuner cyfrowy (i w jaki najlepiej się zaopatrzyć) by móc oglądać TV na monitorze.. ?
Z góry bardzo Wam dziekuję.

Pozdrawiam

--
tubefun.blogspot.com - youtube selection

Edited by milky82

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...