Skocz do zawartości
milky82

Przejście DVI - HDMI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Kupiłem niedawno monitor HP w2207h, który posiada wsparcie technologii HDMI i posiada takie wejście. Jednocześnie posiadam kartę graficzną GF 6600GT, która posiada 2 wyjścia sygnału wideo: analogowy (D-sub) i cyfrowe (DVI-I). Obecnie sygnał przekazany jest do monitora w sposób analogowy i powiem szczerze, że jestem zadowolony z wyświetlania. Korci mnie jednak przyznam szczerze, by sprawdzić czy podłączenie tego monitora do złącza cyfrowego (za pomocą przejściówki DVI-HDMI) da jakiś dodatkowy efekt. Mógłbym to sprawdzić empirycznie, lecz nie wiem czy jest sens inwestować w kabel przejściowy, którego nie posiadam (ok.25zł z przesyłką) jeśli wiadomo, iż nie da to żadnych efektów.

I tu moje pytanie: czy przekazanie sygnału za pomocą wyjścia DVI z komputera do wejścia HDMI w monitorze da (może dac) jakąkolwiek poprawę wyświetlania w stosunku do przeniesienia sygnału we/wy D-sub ?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc i przepraszam jeśli dodałem ten nowy temat do złej kategorii.
Liczę na pomoc i pozdrawiam serdecznie,

Milky82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepiej skorzystac z kabla DVI - DVI. Przeciez masz takie w monitorze. A do do sygnalu przekazywanego cyfrowo to nie bedzie roznicy pomiedzy HDMI a DVI.
Co do róznicy pomiędzy sygnałem z wyjscia D-SUB a DVI ( albo HDMI) to jest zauważalna. Sam mam GF 6600 GT i wczesniej miałem podpięty z monitorem za pomocą DVI. Teraz do DVI mam podpięty tuner cyfry PVR, a komputer przez D-Sub. Na początku trudno się było przyzwyczaić do sygnału z D-SUB. Obraz był lekko rozmazany w niektorych miejscach monitora. Ale po kilkukrotnym użyciu przycisku AUTO na monitorze sytuacja się poprawiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da poprawę, ale cudów się nie spodziewaj. Łącząc cyfrowo możesz liczyć na idealną geometrię i lekkie wyostrzenie. Tak naprawdę wszystko zależy od tego jak dobre jest Twoje połączenie analogowe, oraz jakie są Twoje możliwości dostrzeżenia niuansów obraza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Pampalini' post='79157' date='13.01.2008, 15:26 ']Da poprawę, ale cudów się nie spodziewaj. Łącząc cyfrowo możesz liczyć na idealną geometrię i lekkie wyostrzenie. Tak naprawdę wszystko zależy od tego jak dobre jest Twoje połączenie analogowe, oraz jakie są Twoje możliwości dostrzeżenia niuansów obraza.[/quote]

Bardzo dziękuję! W takim razie śpieszę po przejściówkę :)

Powiedzcie także proszę jak podłączyć tuner cyfrowy (i w jaki najlepiej się zaopatrzyć) by móc oglądać TV na monitorze.. ?
Z góry bardzo Wam dziekuję.

Pozdrawiam

--
tubefun.blogspot.com - youtube selection

Edytowane przez milky82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...