Skocz do zawartości
buku

SnaZio updatye EPO drive

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem to i działa znacznie lepiej.
[url="http://www.digitalrise.biz/support/downloads/index.php?action=category&id=34"]http://www.digitalrise.biz/support/downloa...=category&id=34[/url]
Sprawdziłem pod Total Commaner - podgląd - znajdź EPO 306D i jest.
Uwaga: po nagraniu *.nrg na nośnik PC nie widzi kontentu.
Ale wpkładamy do Snazia i po chwili dysk jest wypychany.

Nic się już nie tnie.
Czyli [beeep]ki od Snazio i innych nie wiedzą co robią produceńci elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć,
czy mógłbyś napisać to tak bardziej po naszemu, bo trochę się muszę domyślać co autor miał na myśli a ponieważ taka operacja może unieruchomić napęd, to wolałbym nie eksperymentować ze swoim Snazikiem. Pytanie: czy wszystkie odtwarzacze mają tego EPO306D? Czy da się to sprawdzić bez otwierania obudowy? To co sprawdziłeś TC, to czy w pliku *nrg jest ten string? Czy dobrze zrozumiałem?

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[1]
plik nrg (jak wiemy jest to obraz pliku i po wypaleniu pod Nero nie widać co jest nagrane na płycie) w Total Commander przejechałem
[F1 Podgląd] zminiłem wyświetlanie na Obraz/multimedia.
Potem Znajdź - EPO 306D i nzalazłem tekst: EPO ldr 306D update
Na tej płycie jest także update do 306A.
Myślę, że jeżeli masz inny drive ( w pierwszym egz. miałem EPO ale 304) to nie dokona sie update.
[2] Sprawdź czy na obecnej wersji ci grają płyty DVD AUDIO z wielokanałowym dzwiekiem.
Po zmianie mi grają ale nie wiem czy bw pierwszej wersji grały.
Super Audio CD jednak nie odtwarza ale to może być sprawa SnaZio.
Szukam info na stronach EPO. Dam zanać.
U mnie jest poprawa bo np. StarShip Troopers się cieły na początku każdej z trzech płyt a teraz śmiaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za rozwinięcie myśli :-)

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Instrukcja od mumitsu.
Drive ten sam co w Sanziach.

[url="http://www.momitsu.com/products/Loader/updateloader_english.pdf"]http://www.momitsu.com/products/Loader/upd...der_english.pdf[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie poszło bez problemu, choć ktoś na mpcclub pisał, że zwalił sobie napęd i Snazio go nie widzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='KrzyHo' date='19.04.2006, 23:49 ']U mnie poszło bez problemu, choć ktoś na mpcclub pisał, że zwalił sobie napęd i Snazio go  nie widzi.
[right][post="3970"]<{POST_SNAPBACK}>[/post][/right][/quote]Podziwiam Twoją odwagę.
U mnie większość filmów chodzi bez problemów, ale kilka mocno denerwuje.
Napisz proszę jakie są efekty podmiany.
Czy warto?
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem Twój post.
Ten gość co sobie zepsuł napęd przyznał się, że źle instalował.
Dlatego ta procedura w pdf.
U mnie znacząca poprawa działania.
Nie tną się fimy które czasami się cieły (Bobry 5-ta sekunda, Starship Trooper na początku 2 i 3 płyty i kolejne się "naprawiają").
Jest jednak demo Hitahi które uważam za najtrudniejszy plik.
Czasem sie tnie. Wtedy naciskam slow x2, wracam do play i jest w porządku.
To jednak problem z buforem. Tak sądzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trudno odpowiedzieć czy "cięcie" zniknęło, bo ono nie występuje regularnie (przynajmniej u mnie). Mogę tylko powiedzieć, że jak na razie od czasu upgrade nic mi się nie przycięło, ale trochę mało czasu minęło.
Co do upgrade firmware, to co prawda Snazio bez problemu, ale za to 2 dni temu załatwiłem sobie nagrywarkę w kompie. Słabo chodziła, bo to świeży pomysł żeby S-ATA wstawić do takiego napędu, to postanowiłem zmienić firmware. Pobrałem ze strony Samsunga stosowne pliki, zacząłem instalować i... po paru chwilach komp się zwiesił. Oczywiście po resecie nagrywarka nie wykazywała już oznak życia. Wymieniłem ją szybciutko na taką samą ale nową i tym razem korzystając z trybu awaryjnego windy sukcesfulnie podmieniłem firmware. Nooo! teraz hula koncertowo :-)

Pzdr
KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wgranie nowego FW znacząco poprawiło działanie SZ1350.

Star Ship troopers zawsze się cieło na początku po prostu w 10 przypadkach na 10.
Strasznie mnie to irytowało zwłaszcza jak przychodzili znajomi chciało im się coś pokazać no i trzeba było grzecznie się tłumaczyć za czkawkę snazisty :angry:

Teraz w 10/10 chodzi płynie !!! Po prostu bomba. :D:D:D:D

Sprawdzałem na innych filmach które też wcześniej się cieły:
1) Pulp fiction 1080i
2) The Downfall 1080i
0 słownie ZERO przycięć :D:D:D
[size=7]
[color="red"]Gorąco polecam ten update[/size][/color] wszystkim użytkownikom SZ1350 którzy mieli podobne problemy.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak to jest z tym DVD-Audio? Snazio chyba tego nie czyta a janunio u Ciebie hula? Jezeli tak to ja poczekam na update i sprawdzić trzeba DVD Audio i potem update.

Co do dema Hitachi to u mnie było tak, że kiedyś przycielo jak wlozylem pierwszy raz a od wtedy do dzisiaj to jakos niewiedze z nim problemów.

Kurcze juz bym zrobił ten update ale chcialem sprawdzić DVD Audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsadziłem płytke, jakieś 15 sekund było "reading disc", poczym wypluł, wziałem cd, wsunął sam napęd, wyłączyłem go. Czy w te 15 sekund nastapił update czy wogóle nie nastąpił :D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IMO nastąpił. U mnie to też tyle trwało. Gdyby nie nastąpił to chyba by nie wysunął płytki, bo niby dlaczego?

KrzyHo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='miethod' date='21.04.2006, 15:40 ']wsadziłem płytke, jakieś 15 sekund było "reading disc", poczym wypluł, wziałem cd, wsunął sam napęd, wyłączyłem go. Czy w te 15 sekund nastapił update czy wogóle nie nastąpił  :lol: ?
[right][post="4033"][/post][/right][/quote]Wreszcie to zrobiłem.
U mnie czytał tylko 7 sekund i wypluł płytę.
Sprawdziłem około 20 płyt i żadna nie zacina sie (ani razu). wiecej nie miałem cierpliwości.
Dzięki, teraz z szufladki lepiej chodzi niż po sieci.
Dla mnie na dzisiaj to sprzęt nr "1".

Co by tak jeszcze w nim naprawić? :lol::D:D
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gmeru:
DVD Audio chidzi na 100% po update EPO 306D.
Pytałem kiedyś:
czy przed upgradem czytał DVD Audio 5.1.
Nie działa czytanieSuper Audio CD 5.1.
A ten update do EPO ma zapewnić czytanie SACD w mumitsu.
Jest to sprawa fw do snazia.
Przyokazji widać, że poprawili inne drobiazgi i dlatego się cieszymy.
Uważajcie na opinie na mpc forum ( Hi-Jack).
Jest tam, prowadzona jakaś nieczysta gra w interesie chyba KISS-a.
Mam już czwartego bana.
Pierwszego dostałem jak poprosiłem grzecznie, żeby Hi-Jack wymienił chociaż 10 filmów HD które idą płynnie w jego teście.
Update do Snazia pali im urządzenie.
A ostatni twierdzi, źe Region free w DP-600 działa ale na stwierdzenie, że nie działa pisze , że test zrobi pod koniec tygodnia bo nie ma czasu ( 30 sek).
Albo nie ma DP-600 albo nie ma DVD z USA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak można sprawdzić, czy w snazio jest odpowiedni napęd? Jest to możliwe bez otwierania obudowy? Dołączyłem do grona posiadaczy Snazio dzisiaj i jeszcze jestem świeży....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='janunio' date='08.05.2006, 19:02 ']Gmeru:
DVD Audio chidzi na 100% po update EPO 306D.
Pytałem kiedyś:
czy przed upgradem czytał DVD Audio 5.1.
Nie działa czytanieSuper Audio CD 5.1.
A ten update do EPO ma zapewnić czytanie SACD w mumitsu.
Jest to sprawa fw do snazia.
Przyokazji widać, że poprawili inne drobiazgi i dlatego się cieszymy.
Uważajcie na opinie na mpc forum ( Hi-Jack).
Jest tam, prowadzona jakaś nieczysta gra w interesie chyba KISS-a.
Mam już czwartego bana.
Pierwszego dostałem jak poprosiłem grzecznie, żeby Hi-Jack wymienił chociaż 10 filmów HD które idą płynnie w jego teście.
Update do Snazia pali im urządzenie.
A ostatni twierdzi, źe Region free w DP-600 działa ale na stwierdzenie, że nie działa pisze , że test zrobi pod koniec tygodnia bo nie ma czasu ( 30 sek).
Albo nie ma DP-600 albo nie ma DVD z USA.
[right][post="4706"][/post][/right][/quote]

Tak tylko, ze miales mi pozyczyc bo ja o zgrozo nie mam teraz na wyposazeniu zadnej DVD Audio : / ale cały czas czekam z updatem na sprawdzenie tego wiec spoko zobaczymy czy napewno to daje ten update.

Co do Hi-Jacka (http://www.mpcclub.com) to norma nie? Poprostu oni są podkupieni na bank...

[quote name='hobb3' date='08.05.2006, 20:57 ']Jak można sprawdzić, czy w snazio jest odpowiedni napęd? Jest to możliwe bez otwierania obudowy? Dołączyłem do grona posiadaczy Snazio dzisiaj i jeszcze jestem świeży....
[right][post="4714"][/post][/right][/quote]

Witamy nowego nabywce :> Dobrze poczytaj temat Snazia bo już sporo problemów zostało rozwiązanych :lol:
Raczej się nie da ale może po kształcie tacki? Pierwsze mają taką:

[img]http://img169.imageshack.us/img169/5814/dsc000060qg.jpg[/img]

Jezeli masz taką samą tzn, że bez odkręcenia się nie dowiesz (tak na 100%)...notabene co za problem ;p tam nie ma zadnych plomb :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...