Skocz do zawartości
funky

Jak to jest z tym ISO?

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem obraz z płyty Blu Ray ( orginalna - 25GB ), przeniosłem na PH, nazwane tytul_filmu.iso i nie odtwarza się....
Obraz ISO wykonałem za pomocą ImgBurn 2.3.2.0
PH widzi ten film w katalogu, ale naciśnięcie play nie skutkuje.

Poprzednio to samo zrobiłem z DVD9 i zadziałało bez żadnego kłopotu....

Co jest nie tak?

F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może być kilka różnych powodów. Po pierwsze obraz iso który uzyskałeś jest prawdopodobnie nadal zakodowany AACS a tego PH nie rozwiąże. Po drugie nawet po zdjęciu AACS w strukturze BD użyte są kontenery EVO (lub m2t) a tych PH na razie nie wspiera. DVD9 które działa prawdopodobnie zawierało VOB i nie było zakodowane CSS-em. Edytowane przez andy95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andy95' post='78895' date='12.01.2008, 08:54 ']Może być kilka różnych powodów. Po pierwsze obraz iso który uzyskałeś jest prawdopodobnie nadal zakodowany AACS a tego PH nie rozwiąże. Po drugie nawet po zdjęciu AACS w strukturze BD użyte są kontenery EVO (lub m2t) a tych PH na razie nie wspiera. DVD9 które działa prawdopodobnie zawierało VOB i nie było zakodowane CSS-em.[/quote]

Ponieważ robię to pierwszy raz ( a płyta jest moją własnością ) czy mógłbyś ( także inni z doświadczeniem ) podpowiedzieć, jak pousuwać te artefakty?

Model docelowy, jaki chcę osiągnąć to:
1) Obraz ISO, który się będzie odtwarzał.
2) plik MKV z filmem.

Szukałem po necie ( krótko ) i nie znalazłem wyczerpującej instrukcji how_to.

F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
m2ts - bluray
EVO - HD DVD
to pliki pełniące te same funkcje co VOB-y w DVD.

Jeżeli PH nie czyta EVO czy m2ts (te podobno czyta ale w wersje bez AACS) to niby dlaczego ma czytać z obrazu tych struktur ?
Jakaś naiwność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='78940' date='12.01.2008, 13:24 ']m2ts - bluray
EVO - HD DVD
to pliki pełniące te same funkcje co VOB-y w DVD.

Jeżeli PH nie czyta EVO czy m2ts (te podobno czyta ale w wersje bez AACS) to niby dlaczego ma czytać z obrazu tych struktur ?
Jakaś naiwność.[/quote]

To już wiem, że jestem naiwny. Dzięki za info.....

Czy ktoś może ( mając wiedzę ) napisać jakie kroki należy przedsiębrać aby ( w dość szybki sposób ) odtworzyć na PH płytę BR-DVD, mając:
- płytę w oryginale
- PC-DVD-BR
- trochę zapału

F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj DVDFab HD Decrypter 4 : [url="http://www.dvdfab.com/free.htm"]http://www.dvdfab.com/free.htm[/url] i daj znać jak działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że chodzi o próbę otwarcia tego pliku *.ISO Niestety. Wskazuje mu plik źródłowy ( ma 24GB ) i okienko znika bez komunikatu o błędzie i tp.
Po prostu mnie ignoruje świntuch....

F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='funky' post='79035' date='12.01.2008, 23:09 ']Rozumiem, że chodzi o próbę otwarcia tego pliku *.ISO Niestety. Wskazuje mu plik źródłowy ( ma 24GB ) i okienko znika bez komunikatu o błędzie i tp.
Po prostu mnie ignoruje świntuch....

F.[/quote]
No nie. W opcji żródło (source) powinienieś wybrać swój napęd BR z wlożoną płytą. Dalej cel (Target) odpowiedni katalog na dysku. O ile sie nie myle wersja free potrafi tylko zdekodowac i skopiowac pliki, nie potrafi stworzyc iso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AnyDVD zrzuci Ci na HDD zawartość BD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andy95' post='79040' date='12.01.2008, 22:13 ']No nie. W opcji żródło (source) powinienieś wybrać swój napęd BR z wlożoną płytą. Dalej cel (Target) odpowiedni katalog na dysku. O ile sie nie myle wersja free potrafi tylko zdekodowac i skopiowac pliki, nie potrafi stworzyc iso.[/quote]

Niestety. Nie można było wybrać ani napędu ( mignął jedynie i nie zrobił nic ) ani ( jak pisałem) obrazu ISO... :-(

F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='79131' date='13.01.2008, 12:16 ']AnyDVD zrzuci Ci na HDD zawartość BD.[/quote]

To prawda. Udało się. Zrzucił na HDD całą płytę. Sporo katalogów oraz plików oraz najdłuższy 22GB plik z filmem.

Katalogi: [Auxdata] [Backup] [Bdjo] [Clipinf] [Jar] [Meta] [Playlist] [Stream]

Ten ostatni zawiera 52 szt *.m2ts

Jakie kroki można przedsiębrać dalej? Zrobić z tego ISO i powinno zadziałać? Coś do obróbki?

Czym powyciągać to, co istotne i zrobić MKV?

F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...