Jump to content
Sign in to follow this  
dienekes_shade

Czerń a ustawienia w Z3030 DG.

Recommended Posts

Witam Szanownych Forumowiczów :)

Od kilku tygodni posiadam panel Toshiby Z 3030 DG, ale nie miałem zbyt wiele czasu, by gmerać w przebogatych ustawieniach tego telewizora. Czy ktoś z bardziej doświadczonych posiadaczy tej Toszki mógłby podzielić się swoją receptą na jak najlepszą czerń? Telewizor pod każdym innym względem jest cudowny i mam nadzieję, że w przedmiocie czerni da się coś zmajstrować :) by uzyskać idealny obraz...

Z góry dziękuję za merytoryczne wypowiedzi i pozdrawiam,
Radek

Edited by dienekes_shade

[quote name='dienekes_shade' post='78783' date='11.01.2008, 17:51 ']nie miałem zbyt wiele czasu, by gmerać w przebogatych ustawieniach tego telewizora.[/quote]

Od gmerania to tu Gmeru jest :)

[quote name='dienekes_shade' post='78783' date='11.01.2008, 19:51 ']Od kilku tygodni posiadam panel Toshiby Z 3030 DG, ale nie miałem zbyt wiele czasu, by gmerać w przebogatych ustawieniach tego telewizora. Czy ktoś z bardziej doświadczonych posiadaczy tej Toszki mógłby podzielić się swoją receptą na jak najlepszą czerń? Telewizor pod każdym innym względem jest cudowny i mam nadzieję, że w przedmiocie czerni da się coś zmajstrować :) by uzyskać idealny obraz...[/quote]

mnie najbardzij przypasowało zmniejszenie podświetlenia panelu do poziomu 30% , tv stoi w ciemnym pokoju z niebieskimi ścianami więc wogóle więcej mi nie potrzeba, czerń jak smoła. Podbijanie czerni wyłączyłem wogóle bo to kiszka , nie podbija wcale czerni tylko rozjaśnia resztę , robi większy kontrast i gubi szczegóły w kolorystyce.

Edited by Alcazar

[quote name='miecio4' post='78786' date='11.01.2008, 17:58 ']Od gmerania to tu Gmeru jest :)[/quote]

Hehe, spodziewałem się takiej odpowiedzi :)

@Alcazar: Dzięki, faktycznie podbijanie czerni daje zupełnie inny efekt, niż można by było się spodziewać po nazwie tego "patentu". Zmniejszyłem podświetlenie jakiś czas temu i...wciąż mi mało ;) Zaobserwowałem, że przy pomocniczym świetle, czerń jest czarna, jak należy, ale w kompletnych ciemnościach, zaczyna być szarawo...Nie jest to poważny, IMO, mankament, bo Toszka nadrabia całą resztą i wynagradza mi to, ale ....

No właśnie, czy jest coś jeszcze, co powinienem zmienić?

ja zainstalowalem swiatlo za tv rozproszone na sciane , bardzo mocno wzmacnia czern na tv, zreszta bardzo fajnie tez wyglada.

[quote name='Alcazar' post='78889' date='12.01.2008, 02:27 ']ja zainstalowalem swiatlo za tv rozproszone na sciane , bardzo mocno wzmacnia czern na tv, zreszta bardzo fajnie tez wyglada.[/quote]

Zabawne, wczoraj pomyślałem, że będzie to nieuniknione i chyba tak się właśnie skończy moje poszukiwanie czerni :) Z własnych obserwacji wiem, że różnica w percepcji koloru czarnego przy włączonym/ wyłączonym świetle jest kolosalna. Może dziś coś zakupię i "ztechnikuję" lekkie oświetlenie za zestawem.

Dzięki :)

Ps. Podzielisz się modelem lampy/ mocą żarówki/ zdjęciami z akcji?

Edited by dienekes_shade

ja zakupiłem neony z diód led, sa niezle, ponieważ mam niebieskie sciany to kupilem białe neony i nieźle się komponuje.

generalnie to żadna nowość , nawet na dysku do testowania obrazu mam taki przykład, z tego co pamietam to tam cos mowili o szarm tle za tv jakims neutralnym odcieniu, poszukam tego i opisze dokladniej. Edited by Alcazar

[quote name='dienekes_shade' post='78783' date='11.01.2008, 18:51 ']Czy ktoś z bardziej doświadczonych posiadaczy tej Toszki mógłby podzielić się swoją receptą na jak najlepszą czerń? Telewizor pod każdym innym względem jest cudowny i mam nadzieję, że w przedmiocie czerni da się coś zmajstrować :) by uzyskać idealny obraz...[/quote]

Dla tych , którym się nie chce w bawić z tablicami procedura jest prosta.

Zaczynamy kalibrację od :
Wyłączenia poziomu czerni.
ustalenia temperatury kolorów (raczej naturalna , niektórzy wolą ciepły)

Dalej już indywidualne preferencje w zależności od pomieszczenia , oczu :) , no i upodobań.

Poświetlenie <45
Kontrast >85
Jasność 40-60
tyle o poziomie bieli i czerni.
Do tego DNR na Auto , Ostrość < -8,

Zostaje 3D colour managment :) osobiście, jako materiału wzorcowego używałem ...."Over the hedge" 1080p :), dla mających "fotograficzną" pamięć polecam :)