Jump to content
Sign in to follow this  
paw

Nowinki od Marantza

Recommended Posts

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]Jedna z bardziej znanych hi-endowych marek zaprezentowała na CESie nowy Amplituner z pełną gamą systemów dźwięku(DTS HD MA też).Jest ponadto bogaty w HDMI 4 wejścia, 2 wyjścia. [center][img]http://www.blogsmithmedia.com/www.engadget.com/media/2008/01/marantz8003-hands.jpg[/img][/center]
Ponadto w ciągu dwóch pierwszych kwartałów powinien zawitać na sklepowe półki pierwszy odtwarzacz blu-ray BD8002 który również wspomaga wszystkie dostępne aktualnie formaty dźwięku.Niestety za produkt jak zwykle chętni będą musieli zapłacić ok.2100$.
[center][img]http://www.blogsmithmedia.com/www.engadget.com/media/2008/01/20080109-marantzbd8002.jpg[/img][/center]
Bardzo ładny zestaw do projektora który został wypuszczony na rynek parę dni temu za 8tys. Euro
Źródło:Hdtvpolska.com

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmmm Marantz .... klasa sama w sobie i dla siebie :) Miałem kiedyś CD marantza. Ślicznie grało to coś... jak go podłączyłem w miejsce Technicsa to było dopiero słychać co znaczy konkretny odtwarzacz CD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

z tym hi-endem to bym nie przesadzał :) zresztą nikt chyba nie określił co jest hi-endem a co nie :lol: ale marantz jakoś mi do hi-endu nie pasuje :)

pozdr. dawmac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hi-end sprzętu masowego :) O tak bym to określił .... Chociaż te z sygnaturą K.I. to chyba już wyższa półka ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A wygląda na to, że ten Marrantz to tak naprawdę Denon DVD-3800BDCI.

Share this post


Link to post
Share on other sites
HI-END to najwyższa jakość wykonania i najwyższa jakość dźwięku sprzętu audio. W Polsce nie ma to większego znaczenia, ponieważ tytuł taki nadają sobie sami producenci lub dystrybutorzy. Natomiast w świecie tytuł HI-END nadaje kompetentna prasa i wielkie autorytety." I tak wg What Hi-Fi zestaw 3 klocków (kolumny+wzmak+cd) w za 2,5 tys funtów uchodzi za hi-end. Natomiast w Niemczech sprzęt audio HiEnd wg sprzedających to każdy nieprzenośny sprzęt grający.

Pozdrawiam,
Andrzej S..

Share this post


Link to post
Share on other sites

[quote name='andsie1' post='81311' date='24.01.2008, 10:50 ']HI-END to najwyższa jakość wykonania i najwyższa jakość dźwięku sprzętu audio. W Polsce nie ma to większego znaczenia, ponieważ tytuł taki nadają sobie sami producenci lub dystrybutorzy. Natomiast w świecie tytuł HI-END nadaje kompetentna prasa i wielkie autorytety." I tak wg What Hi-Fi zestaw 3 klocków (kolumny+wzmak+cd) w za 2,5 tys funtów uchodzi za hi-end. Natomiast w Niemczech sprzęt audio HiEnd wg sprzedających to każdy nieprzenośny sprzęt grający.

Pozdrawiam,
Andrzej S..[/quote]

wydaje mi się że cena nie jest wyznacznikiem HI ENDu. Oczywiście bardzo dobre systemy są drogie ale znam wiele "klocków" które grają pięknie a cenowo kosztują często mniej niż nie jedna wieża "bumbastik sam plastik" :)
Sa też klocki co kosztuja tyle co ładne auto a grają na poziomie odpowiadającym ich 1/3 ceny :) Na tym polega cała zabawa w audio :) i "hi end" Ja bardzo nie lubie tego określenia. Bo uażam że w audio nie ma "endu" jeśli mowa o muzyce. Mozna w nieskończoność poznawac nowe wymiary w słuchaniu muzyki. ( ale mi się napisało jak bym był po dobrym ziele :) )
pozdr. dawmac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...