Jump to content
Sign in to follow this  
paw

Nowinki od Marantza

Recommended Posts

[img]http://hdtvpolska.com/news/news-shadow.png[/img]Jedna z bardziej znanych hi-endowych marek zaprezentowała na CESie nowy Amplituner z pełną gamą systemów dźwięku(DTS HD MA też).Jest ponadto bogaty w HDMI 4 wejścia, 2 wyjścia. [center][img]http://www.blogsmithmedia.com/www.engadget.com/media/2008/01/marantz8003-hands.jpg[/img][/center]
Ponadto w ciągu dwóch pierwszych kwartałów powinien zawitać na sklepowe półki pierwszy odtwarzacz blu-ray BD8002 który również wspomaga wszystkie dostępne aktualnie formaty dźwięku.Niestety za produkt jak zwykle chętni będą musieli zapłacić ok.2100$.
[center][img]http://www.blogsmithmedia.com/www.engadget.com/media/2008/01/20080109-marantzbd8002.jpg[/img][/center]
Bardzo ładny zestaw do projektora który został wypuszczony na rynek parę dni temu za 8tys. Euro
Źródło:Hdtvpolska.com

Hmmm Marantz .... klasa sama w sobie i dla siebie :) Miałem kiedyś CD marantza. Ślicznie grało to coś... jak go podłączyłem w miejsce Technicsa to było dopiero słychać co znaczy konkretny odtwarzacz CD.

z tym hi-endem to bym nie przesadzał :) zresztą nikt chyba nie określił co jest hi-endem a co nie :lol: ale marantz jakoś mi do hi-endu nie pasuje :)

pozdr. dawmac

Hi-end sprzętu masowego :) O tak bym to określił .... Chociaż te z sygnaturą K.I. to chyba już wyższa półka ?

A wygląda na to, że ten Marrantz to tak naprawdę Denon DVD-3800BDCI.

HI-END to najwyższa jakość wykonania i najwyższa jakość dźwięku sprzętu audio. W Polsce nie ma to większego znaczenia, ponieważ tytuł taki nadają sobie sami producenci lub dystrybutorzy. Natomiast w świecie tytuł HI-END nadaje kompetentna prasa i wielkie autorytety." I tak wg What Hi-Fi zestaw 3 klocków (kolumny+wzmak+cd) w za 2,5 tys funtów uchodzi za hi-end. Natomiast w Niemczech sprzęt audio HiEnd wg sprzedających to każdy nieprzenośny sprzęt grający.

Pozdrawiam,
Andrzej S..

[quote name='andsie1' post='81311' date='24.01.2008, 10:50 ']HI-END to najwyższa jakość wykonania i najwyższa jakość dźwięku sprzętu audio. W Polsce nie ma to większego znaczenia, ponieważ tytuł taki nadają sobie sami producenci lub dystrybutorzy. Natomiast w świecie tytuł HI-END nadaje kompetentna prasa i wielkie autorytety." I tak wg What Hi-Fi zestaw 3 klocków (kolumny+wzmak+cd) w za 2,5 tys funtów uchodzi za hi-end. Natomiast w Niemczech sprzęt audio HiEnd wg sprzedających to każdy nieprzenośny sprzęt grający.

Pozdrawiam,
Andrzej S..[/quote]

wydaje mi się że cena nie jest wyznacznikiem HI ENDu. Oczywiście bardzo dobre systemy są drogie ale znam wiele "klocków" które grają pięknie a cenowo kosztują często mniej niż nie jedna wieża "bumbastik sam plastik" :)
Sa też klocki co kosztuja tyle co ładne auto a grają na poziomie odpowiadającym ich 1/3 ceny :) Na tym polega cała zabawa w audio :) i "hi end" Ja bardzo nie lubie tego określenia. Bo uażam że w audio nie ma "endu" jeśli mowa o muzyce. Mozna w nieskończoność poznawac nowe wymiary w słuchaniu muzyki. ( ale mi się napisało jak bym był po dobrym ziele :) )
pozdr. dawmac