Skocz do zawartości
mjasinsk

HD DVD CES - Totalny odwrót

Rekomendowane odpowiedzi

CZekałem z tym postem jako zwolennik blu ray nie chciałem byc stronniczy (dla samego siebie:) ) . Przejrzałem mnóstwo wiadomości z CES i zapowiedzi i plotek i po przeczytaniu na Areadvd postu o HD DVD na CES stwierdziłem ze trzeba to jasno powiedziec. HD DVD jest w totalnym odwrocie. Na CES oprócz nowej serii notebookow toshiby z HDDVD zaden liczacy producent nie przedstawil nowosci z praktycznie zadnej linii produktow. Szczegolnie ciekawe jest to, ze nie przeprowadzono ataku na linie niskobudżetowa. Rowniez pogloski na temat MIcrosoftu okazaly sie wylacznie pogloskami. Wszyscy liczacy sie producenci Sharp, LG, Samsung, Pioneer, Sony co oczywiste, Panasonic i Funaj (z playerem poniżej 300USD) przygotowały propozycje na 2008 rok w oparciu o blu ray. Wydaje sie ze (co dobrze) wojna formatow juz nie jest wojna ale lokalnym konfliktem.

Dlaczego sie ciesze???? No coz chyba poczekam na tego Samsunga 1500 za 399USD (pewnie EUR w Europie) a cos mi mowi ze moj ulubiony pioneer przygotuje w drugiej polowie roku niespodzianek w granicach 1500 PLN (świadczy o tym wypuszczenie amplitunera 1018THX z nowymi formatami) i wtedy juz nie bede mial watpliwosci co wybrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie tylko co się teraz stanie? Czy Toshiba powie ponad milionowi posiadaczy odtwarzaczy HD DVD: dziękujemy, macie w domu bezużyteczny zabytek techniki...
(sam taki posiadam, więc mnie to ciekawi).... Edytowane przez sebik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='sebik' post='77824' date='07.01.2008, 12:28 ']Pytanie tylko co się teraz stanie? Czy Toshiba powie ponad milionowi posiadaczy odtwarzaczy HD DVD: dziękujemy, macie w domu bezużyteczny zabytek techniki...
(sam taki posiadam, więc mnie to ciekawi)....[/quote]

hmm a co swego czasu powiedziało sony użytkownikom betamax??? pamiętam jak w jednym z odcinków Married With Children (świat według Bundych) wszyscy nabijają się z Ala, bo kupił betamaxa i teraz nie mógł nic oglądać, bo wszyscy mieli VHS....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to okaże się prawdą, to rozumiem niesamowite obniżki sprzętu w Stanach i Europie - chcą się pozbyć jak najszybciej zapasów magazynowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO Toshiba o ile chce jeszcze powalczyć powinna natychmiast uwolnić HD-DVD od wszelkich opłat licencyjnych , zrezygnować z wszelkich "wynalazków" typu AACS i skupić się na rynku napedów komputerowych. Jak będą tanie napędy ( a zwłaszcza nagrywarki i czyste płytki) to mają jeszcze szansę na zawojowanie rynku.
A jeszcze gdyby zaczęły pojawiać się odtwarzacze typu Manta z HD-DVD to wojna wcale nie byłaby skończona ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='DrOzda' post='77831' date='07.01.2008, 13:08 ']IMHO Toshiba o ile chce jeszcze powalczyć powinna natychmiast uwolnić HD-DVD od wszelkich opłat licencyjnych , zrezygnować z wszelkich "wynalazków" typu AACS i skupić się na rynku napedów komputerowych. Jak będą tanie napędy ( a zwłaszcza nagrywarki i czyste płytki) to mają jeszcze szansę na zawojowanie rynku.
A jeszcze gdyby zaczęły pojawiać się odtwarzacze typu Manta z HD-DVD to wojna wcale nie byłaby skończona ;)[/quote]

hmmm odpuszczając drm traci studia filmowe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ulan' post='77833' date='07.01.2008, 14:26 ']hmmm odpuszczając drm traci studia filmowe...[/quote]

Ale, zdobywa Chiny, Indie, Polskę.... itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ulan' post='77833' date='07.01.2008, 15:26 ']hmmm odpuszczając drm traci studia filmowe...[/quote]
Studia filmowe nie urodziły się wczoraj i dobrze wiedzą że DRM to pic na wodę który służy głównie uspokojeniu sumień zarządów i własnych akcjonariuszy.
Ich skuteczność jest równie mizerna jak niegdyś zabezpieczenia kaset VHS - vide regionalizacja DVD którą usuwa się kilkoma klawiszami pilota odtwarzaczy.
Kwestia upowszechnienia się nagrywarek nośników HD - a kto zdobędzie większość rynku teraz ma dużą szansę na zdominowanie rynku w przyszłości.
Pamietajcie że w wojnie VHS -Betamax jedną z przyczyn porażki obozu Sony był znacznie wyższy koszt kaset - tu co prawda mamy niższą pojemność HD-DVD
ale kilkukrotnie niższe koszty produkcji i tłoczenia płyt - no cóż pożyjemy,zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mysle ze raczej nei zobaczymy. Zgadzam sie ze HD DVD moze pozostac ze wzgledu na cene niszowym produktem komputerowym. Majac na uwadze to ze ceny na odtwarzacze blu ray w 2008 roku spadna do poziomu HD DVD co juz sie dzieje teraz oboz hd dvd nie bedzie mial zadnego argumentu w reku. Swietnie uzasadnil to Warner (vide artykuł w Gazecie Wyborczej dzisiejszej) który stwierdził, że nie ma zamiaru czekać na koniec wojny formatów i opowaiada sie po stronie Blu Ray aby spowodowac zakonczenie tej wojny i oglasza zakonczenie do konca roku produkcji na nosnikach HD DVD. Według Warnera liczy sie zysk ze sprzedazy plyt a nie uczestniczenie w wojnie. Pokazali jasno kogo widza jako zwyciezce. Aha jeszcze jedno zwroccie uwage jak bardzo sa zamydlone wyniki sprzedazy plyt HD DVD biorac pod uwage ze mnostwo tych plyt sprzedalo sie jako dodatki do odtwarzaczy.
Mysle ze wszyscy producenci wyciagneli sluszne wnioski z wczesniejszej wojny o Beta CAM i pozniejszej pomiedzu CD AUDIO i SACD. Liczy sie sprzedaz a nie dlugoletnie sadowanie rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy sie cieszyc czy plakac.
Najwazniejsze, ze tym razem nie uleglem checi posiadania i nie zakupilem na wlasnosc zadnego z odtwarzaczy. Mam nadzieje, ze pierwsze polrocze 2008r rozwiaze wszelkie watpliwosci i wyloni jeden format ale jednoczesnie obnizke cen do normalnego poziomu.

Tego sobie i wszystkim HD Maniakom zycze :-)

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...