Skocz do zawartości
Lizarazu

Jak robi się nas - klientów w jajo

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Gmeru' post='5226' date='23.05.2006, 20:32 ']LOOOOOOOOOOOOL Electro World to niech lepiej wyczyści telewizory bo są brudne jak niewiem :) Kto wogle zarządza tą siecią....bez urazy ale ten ktoś ma chyba problemy z poznaniem naszego rynku.... i nie może zrozumieć, że u nas odpady wcale tak łatwo nie zejdą ...[/quote]

:) Electro należy do tej samej grupy kapitałowej co MediaMarkt.
A co do znajomości rynku...hmm...chyba coś jednak wiedzą skoro wystartowali.
Byłem tam 2 razy i choć percepcja jakości sprzedawanych tam produktów, u mnie, niska to patrzyłem z podziwem na ludzi kupujących "tanioszkę".
Widać jaka zasobność kieszeni, takie zaQpy.
Kupiłem sobie komplet baterii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba do troche innej grupy nalezy jednak :)
radze poszukac w googlach

i jak na razie nie stanowi zagrozenia nawet dla avansu nie mówiac o MM, Saturnie czy sklepach internetowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mati29' post='31800' date='29.12.2006, 09:52 ']chyba do troche innej grupy nalezy jednak :)
radze poszukac w googlach

i jak na razie nie stanowi zagrozenia nawet dla avansu nie mówiac o MM, Saturnie czy sklepach internetowych[/quote]

Ja kupiłem golarke philipsa, wypasna o 300zl taniej niz w euro i innych sieciach mm itp a kilka dni pozniej szukalem malej mikrofali do kuchni , kupilem lg 200zl taniej od mm itp

Edytowane przez Jax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Lizarazu' post='5269' date='25.05.2006, 14:48 ']Kolejny dzień, kolejny "Dziennik" i kolejna wpadka, kolejnej wielkiej sieci :)

Tym razem [size=7][color="red"]Saturn[/size] [/color]i wpadka idzie w dwie strony:

1. prezentują TV CRT [color="red"]Ssmsunga który jest HD ready WS 32 Z 308 P[/color] bez logo HD ready. [url="http://www.samsung.com/pl/products/television/slimtv/ws_32z308p.asp"]tutaj polska strona producenta[/url]

[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a86ee5f718abcf0a.html"][img]http://images3.fotosik.pl/72/a86ee5f718abcf0am.jpg[/img][/url]

2. prezentują [color="green"]Sharp-a TV LCD - LC 37 P55E [/color]o natywnej [color="red"]960x540[/color] z [b]logo HD ready[/b].

[url="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2fd6c296b46f340a.html"][img]http://images2.fotosik.pl/72/2fd6c296b46f340am.jpg[/img][/url]

Najciekawsze ze Sharp na swojej polskiej stronie stosuje na oznaczenie tego LCD takie oto logo które wyraźnie stara się przypominać logo HD ready :)
[img]http://www.sharp.pl/uploads/pics/banner_hd_compatible_05.gif[/img][/quote]

tak właśnie zostałem oszukany przez Szajsunga który umieścił na TV WS 32 Z 308 P logo HD Ready 1080i sprawę reklamowałem jako niezgodność towaru z umową a oni my wysłali jpeg z logo HD READY i napisali że to nie to samo. A ja [beeep] zamiast poszukać po forach uległem magi słów czytaj logo HD Ready 1080i - ot czytać czytać i jeszcze raz czytać to nie boli :lol:

acha ten TV nie przyjmuje 720p sprawdzałem na nboxie

Edytowane przez besson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Grzegosch' post='31784' date='29.12.2006, 03:11 ']:) Electro należy do tej samej grupy kapitałowej co MediaMarkt.[/quote]


Electroworld NIE należy do tej samej grupy kapitałowej co MM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='besson' post='31812' date='29.12.2006, 12:39 ']tak właśnie zostałem oszukany przez Szajsunga który umieścił na TV WS 32 Z 308 P logo HD Ready 1080i sprawę reklamowałem jako niezgodność towaru z umową a oni my wysłali jpeg z logo HD READY i napisali że to nie to samo. A ja [beeep] zamiast poszukać po forach uległem magi słów czytaj logo HD Ready 1080i - ot czytać czytać i jeszcze raz czytać to nie boli :)

acha ten TV nie przyjmuje 720p sprawdzałem na nboxie[/quote]

To wina sprzedawcy ktory pomylił modele i na tym Z308 umieścił HD Redy ( pytanie czy celowo czy przez nie uwage ) bo faktycznie to model Z409P i WS-32Z419P odbiera sygnał HD a najlepiej wejdż na strone Samsunga i sie dokładnie dowiesz ! tak czy inaczej sprzedawcy często mylą modele bo sie kompletnie nie znaja !

Edytowane przez wisio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Mati29' post='31800' date='29.12.2006, 08:52 ']chyba do troche innej grupy nalezy jednak :rolleyes:
radze poszukac w googlach

i jak na razie nie stanowi zagrozenia nawet dla avansu nie mówiac o MM, Saturnie czy sklepach internetowych[/quote]

Mati,
dzięki, chodziło mi o Saturna...
:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:(
Jest topic trochę podobny, może warto podążyć również i tym tropem, tzn. sporządzić listę sklepów, w których mają miejsce tzw. dziwne przypadki godne ARCHIWUM X, czyli agentów Scully i Mulder'a z pewnego serialu.
Oto mój przypadek:
[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=3229"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=3229[/url]
Panie i panowie HDTV-maniacy co wy NATO? ;)
--------------------------------------------
PS:
A wg mnie firma Electro...COŚTAM mogłaby się śmiało przemianować na ELECTRO-III-WORLD [czyt. elektrothirdworld] - byłoby to posunięcie profesjonalne i bardziej przyjazne dla klientów :) z III świata.
:) Edytowane przez baranskia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opiszę kwiatek jaki udało mi się zaobserwować:

Lokalizacja: Sklep firmowy Sony.

Opis: W sklepie podłączone jest kilkanaście telewizorów, leci Discovery HD z Nboxa, wszystko połączone za pomocą jakiegoś splittera po componencie i jak się później okazało sygnał przechodzi przez jakiś ichni amplituner. Czyli standard, zasadniczo wszystko jak należy.
Wchodzi klient.

Klient: jestem zainteresowany zakupem tego telewizora i wskazuje na jeden z droższych modeli, w cenie "promocyjnej" niby jakaś przekreślona cena i jest nowa, wcale nie mała, blisko 10 tys.

Sprzedawca: Wielkie ożywienie, wężowym ruchem podbiega do Nboxa, łapie pilota i czym prędzej przerzuca na Luxe.TV HD. Po czym mówi: proszę zobaczyć jaki ładny obraz mamy na tym telewizorze ...

Klient: Słyszałem że na zwykłych kanałach SD obraz jest sporo gorszy, czy mógłby pan zademonstrować....

Opis:

Ano właśnie co na to sprzedawca, cały czas trzyma w ręku pilota od Nboxa i myślicie że przełącza na jedynkę albo TVN? Nic bardziej mylnego.

Sprzedawca:

Łapie za pilota od amplitunera, modelu nie znam, kosztował 4999zł. Po czym pojawia się na ekranie menu: Konwersja sygnału -> wybiera opcję: konwersja do 480p i włącza. Na ekranie ukazuje nam sie Luxe TV.HD przeskalowane do 480p. Sprzedawca do klienta: To jest właśnie sygnał SD, jak Pan widzi nie ma specjalnej różnicy, twierdzenie że sygnał SD wygląda znacznie gorzej nie jest prawdziwe.

Klient: Ano faktycznie, obaj siadają przy stoliku uzgodnić szczegóły sprzedaży ratalnej.

Opis:
Klient wychodzi załatwiać papiery, sprzedawca ze spokojem wyłącza konwersję na 480p i puszcza sygnał jak było pierwotnie, przełącza się na Discovery HD.


Przyznam że mnie zamurowało, wiem że w sklepach liczy się tylko zysk, ale są pewne granice.... Specjalnie nie podaję dokładnie co to za sklep, żeby ktoś nie powiedział że robię tu jakąś krecią robotę.

Wiem że teoretycznie to był PRAWIE sygnał ze stacji nadających SD, ale jak wiadomo prawie robi wielką różnicę. Minimum uczciwości nakazywało włączyć dowolny kanał SD, a nie robić klienta w jajo.

Pozdrawiam
Sławek Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='SlawekR' post='37612' date='03.02.2007, 19:40 ']Opiszę kwiatek jaki udało mi się zaobserwować:

Lokalizacja: Sklep firmowy Sony.

Opis: W sklepie podłączone jest kilkanaście telewizorów, leci Discovery HD z Nboxa, wszystko połączone za pomocą jakiegoś splittera po componencie i jak się później okazało sygnał przechodzi przez jakiś ichni amplituner. Czyli standard, zasadniczo wszystko jak należy.
Wchodzi klient.

Klient: jestem zainteresowany zakupem tego telewizora i wskazuje na jeden z droższych modeli, w cenie "promocyjnej" niby jakaś przekreślona cena i jest nowa, wcale nie mała, blisko 10 tys.

Sprzedawca: Wielkie ożywienie, wężowym ruchem podbiega do Nboxa, łapie pilota i czym prędzej przerzuca na Luxe.TV HD. Po czym mówi: proszę zobaczyć jaki ładny obraz mamy na tym telewizorze ...

Klient: Słyszałem że na zwykłych kanałach SD obraz jest sporo gorszy, czy mógłby pan zademonstrować....

Opis:

Ano właśnie co na to sprzedawca, cały czas trzyma w ręku pilota od Nboxa i myślicie że przełącza na jedynkę albo TVN? Nic bardziej mylnego.

Sprzedawca:

Łapie za pilota od amplitunera, modelu nie znam, kosztował 4999zł. Po czym pojawia się na ekranie menu: Konwersja sygnału -> wybiera opcję: konwersja do 480p i włącza. Na ekranie ukazuje nam sie Luxe TV.HD przeskalowane do 480p. Sprzedawca do klienta: To jest właśnie sygnał SD, jak Pan widzi nie ma specjalnej różnicy, twierdzenie że sygnał SD wygląda znacznie gorzej nie jest prawdziwe.

Klient: Ano faktycznie, obaj siadają przy stoliku uzgodnić szczegóły sprzedaży ratalnej.

Opis:
Klient wychodzi załatwiać papiery, sprzedawca ze spokojem wyłącza konwersję na 480p i puszcza sygnał jak było pierwotnie, przełącza się na Discovery HD.
Przyznam że mnie zamurowało, wiem że w sklepach liczy się tylko zysk, ale są pewne granice.... Specjalnie nie podaję dokładnie co to za sklep, żeby ktoś nie powiedział że robię tu jakąś krecią robotę.

Wiem że teoretycznie to był PRAWIE sygnał ze stacji nadających SD, ale jak wiadomo prawie robi wielką różnicę. Minimum uczciwości nakazywało włączyć dowolny kanał SD, a nie robić klienta w jajo.

Pozdrawiam
Sławek[/quote]

To nadaje się do gazety :) R E W E L K A zdarzenie :):_bezradny::_bezradny::_bezradny::angry::angry::angry::angry::angry: Który to salon? Jaka ulica? Bede tam wkrótce. Chętnie zajdę do tego salonu;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Gmeru' post='37626' date='03.02.2007, 21:08 ']To nadaje się do gazety :) R E W E L K A zdarzenie :):_bezradny::_bezradny::_bezradny::angry::angry::angry::angry::angry: Który to salon? Jakia ulica? Bede tam wkrótce. Chętnie zajdę do tego salonu;p[/quote]

Nie powiem... Możliwe że sprzedawcy z tego sklepu tu zaglądają skoro tacy cwani są :P A nie mam ochoty na polemikę na temat tego czy przeskalowane Luxe.TV HD do 480p to typowyprzykład sygnału SD, jakim raczą nas nadawcy. .

Z formalnego punktu widzenia, czysto teoretycznie rzecz ujmując, jest to przecież sygnał SD :P Z pozostałych punktów widzenia,moralnego na przykład, to każdy może sam ocenić.

Zdarzenia sobie nie wymyśliłem, miało miejsce 3 dni temu około godziny 14. Mam z niego podwójny pożytek:

Raz:Wiem że raczej nie kupię nic w tym sklepie.

Dwa: Nigdy mnie nie interesowały amplitunery firmy Sony, a teraz przynajmniej wiem że niektóre potrafią przeskalowywać obraz :). Jako ciekawostka dodam, że jak klient wyszedł, sprzedawca z rozpędu włączył skalowanie do 1080p bo chciał żeby było najlepiej jak się da. A tu du...a nie chciało mu działać, znaczy się ciemność widzę. Oczywiście całe zdarzenie widziałem dokładnie, bo jego zabiegi były wyświetlane przez splitter na wszystkich odbiornikach w sklepie.Jak był klient, co się biedak namotał w menu żeby znaleźć opcje przeskalowania do tego nieszczęsnego 480p. A wystarczyło włączyć TVN w Nboxie pilotem który trzymał w ręku.

Tak że jasno widać, że robił to wszystko świadomie chcąc osiągnąć konkretny efekt. A i sygnał leci przez amplituner nieprzypadkowo. Hmm, może sam tam jeszcze raz pójdę i poproszę o demo sygnału SD, zobaczymy co zrobią :P

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprzedawca zachował się absolutnie ZAWODOWO.
Zrobił downscaling do SD z najlepszego dostępnego żródła sygnału jaki miał pod ręką.
Tylko dlaczego do NTSC a mógł do 576p. I było by jeszcze lepiej.
Zrobił to jednym ruchem. I chwała mu za to.
Każdy musi sie martwić o jakość żródłowych sygnałów.
Niektóre programy SD z "n" idą jak burza.
Taki np. ZDF w 16:9 to prawie jak HD. Ogłądałem dzisiaj film o jakiś osiołkach w ZOO. Super.

A sprzedawca zrobił deal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='blueray' post='37631' date='03.02.2007, 21:43 ']Sprzedawca zachował się absolutnie ZAWODOWO.
Zrobił downscaling do SD z najlepszego dostępnego żródła sygnału jaki miał pod ręką.
Tylko dlaczego do NTSC a mógł do 576p. I było by jeszcze lepiej.[/quote]

Czyli nie tak zawodowo, jak usiłujesz nam uświadomić :_bezradny:. Miał pokazać typowy sygnał SD, a nie najlepsze źródło. Zresztą miał tam jeszcze odtwarzacz Blueray z jakimś ślicznym sygnałem demonstracyjnym, z niego downscaling pewnie dałby jeszcze lepszy efekt, dlaczego tego nie zrobił?. No tak, miał przecież pokazać TYPOWY sygnał SD z Nki.

[quote name='blueray' post='37631' date='03.02.2007, 21:43 ']Zrobił to jednym ruchem.[/quote]


Gdzie wyczytałeś że zrobił to jednym ruchem, ja tak napisałem ? Jednym ruchem to byłoby wcisnąć klawisz 3 na pilocie Nboxa. A tak to motał się dobre 2 minuty kombinując jak koń pod górę.

[quote name='blueray' post='37631' date='03.02.2007, 21:43 ']I chwała mu za to.[/quote]

Jak napisałem, kazdy to oceni przykładając swoją miarę. Widać mamy zdecydowanie różne miary. Życzę Ci w takim razie abyś napotykał podczas wydawania swoich pieniędzy, tylko na takich ZAWODOWCÓW skoro tak ich podziwiasz.


[quote name='blueray' post='37631' date='03.02.2007, 21:43 ']Każdy musi sie martwić o jakość żródłowych sygnałów.
Niektóre programy SD z "n" idą jak burza.
Taki np. ZDF w 16:9 to prawie jak HD. Ogłądałem dzisiaj film o jakiś osiołkach w ZOO. Super.[/quote]

Klient poprosił o prezentację typowego sygnału SD z Nboxa. Czy downscale Luxe.TV HD możemy nazwać typowym sygnałem SD? Z Twojego rozumowania wynika, że większość ludzi tak właśnie ogląda Luxe.TV HD.

A ZDF to nie jest program SD z "n", a zwykły program SD FTA. Dobrze że napisałeś że to PRAWIE HD :)

[quote name='blueray' post='37631' date='03.02.2007, 21:43 ']A sprzedawca zrobił deal.[/quote]

Jedyny punkt w którym się zgadzamy. I jeszcze raz życzę Ci abyś na swej drodze napotykał tylko takich zawodowych i kryształowych sprzedawców. Przynajmniej nie będziesz musiał później wylewać na forach dyskusyjnych swoich frustracji. A to już coś :)

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie:
Uwielbiam SlawkaR.

Widzę, że dziś też nie śpisz.
[1] spór : typowy sygnał SD
prośba z zdefiniowanie dla dalszych miłych dywagacji:
co to takoje jest "typowy". Będzie łatwiej gadać.
[2]
Pojęcie "jednym ruchem" jest znane powszechnie.
Chodzi o przyciskanie w odpowiedniej kolejości klawiszy na pilotach a nie o hardwarowe, kłopotliwe przepinanie unitów.
[3] [quote]usiłujesz nam uświadomić [/quote]Nie usiłuję tylko uświadamiam (czynność dokonana). Tera kuma ?
[4] klawisz "3" to znakomicie nadawany kanał TVN. Najwyższy bitrate w polskiej branży.
Mam obna nbox-y.
[5] Tak, mam zawsze stres, że sprzedawca to tylko marketingowiec albo samorodny talent opłacany prowizyjnie od voluminu sprzedaży.
Kupowanie to fascynująca mnie od lat procedura.
Zalecenie:
Czytać fora i prasę "fachową" przed decyzją !!!
Prosta uwaga:
Najpierw w wydawnictwie analizuj ile stron reklamowych zostało opłaconych przez "brand - firmę - markę".
Wtedy wiesz jaka kasa wspiera pismo co miesiąc. I już weż jak to czytać.
Sławku. Czy coś się własnie nauczyłaś ? Myślę, że tak.
[6]
[quote]ZDF to nie jest program SD z "n", a zwykły program SD FTA. Dobrze że napisałeś że to PRAWIE HD[/quote]

Drogi Sławku, naprawdę Cię polubiłem:
ZDF to SD w Free To Air ( Twoje FTA - dla wyjaśnienia). I nie jest to zwykły kanał satelitarny , tylko top tego co może technologia SD 16:9.
Na "n" to kanał 222. Sprawdź proszę bo może wybierasz ZDF w wersji okrojonej z satelity ASTRA.
Jest na kilku kanałach i z kilku satelit.

Na koniec :
Jak zarobisz to kupisz HD.
Więc zarabiajmy bo bez tego droga do HD za długa.

ps.
Czy masz kilka ników na tym forum lub na "olsztynie" ?
napisz jak sobie przypomnisz. Edytowane przez blueray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='blueray' post='37643' date='03.02.2007, 23:12 ']Ogólnie:
Uwielbiam SlawkaR.

Widzę, że dziś też nie śpisz.
[1] spór : typowy sygnał SD

prośba z zdefiniowanie dla dalszych miłych dywagacji:
co to takoje jest "typowy". Będzie łatwiej gadać.
[2]
Pojęcie "jednym ruchem" jest znane powszechnie.
Chodzi o przyciskanie w odpowiedniej kolejości klawiszy na pilotach a nie o hardwarowe, kłopotliwe przepinanie unitów.
[3] Nie usiłuję tylko uświadamiam (czynność dokonana). Tera kuma ?
[4] klawisz "3" to znakomicie nadawany kanał TVN. Najwyższy bitrate w polskiej branży.
Mam obna nbox-y.
[5] Tak, mam zawsze stres, że sprzedawca to tylko marketingowiec albo samorodny talent opłacany prowizyjnie od voluminu sprzedaży.
Kupowanie to fascynująca mnie od lat procedura.
Zalecenie:
Czytać fora i prasę "fachową" przed decyzją !!!
Prosta uwaga:
Najpierw w wydawnictwie analizuj ile stron reklamowych zostało opłaconych przez "brand - firmę - markę".
Wtedy wiesz jaka kasa wspiera pismo co miesiąc. I już weż jak to czytać.
Sławku. Czy coś się własnie nauczyłaś ? Myślę, że tak.
[6]


Drogi Sławku, naprawdę Cię polubiłem:
ZDF to SD w Free To Air ( Twoje FTA - dla wyjaśnienia). I nie jest to zwykły kanał satelitarny , tylko top tego co może technologia SD 16:9.
Na "n" to kanał 222. Sprawdź proszę bo może wybierasz ZDF w wersji okrojonej z satelity ASTRA.
Jest na kilku kanałach i z kilku satelit.

Na koniec :
Jak zarobisz to kupisz HD.
Więc zarabiajmy bo bez tego droga do HD za długa.

ps.
Czy masz kilka ników na tym forum lub na "olsztynie" ?
napisz jak sobie przypomnisz.[/quote]


[1] Typowy sygnał SD z Nki oznacza średni poziom tego co oferują nadawcy. Napisać, że przeskalowane Luxe.TV HD to typowy sygnał SD, to tak jak napisać że Claudia Schiffer to typowa kobieta, czyli reprezentująca typowy, średni typ urody :) Może takie obrazowe porównanie pomoże.

[2] Dla mnie pojęcie jednym ruchem oznacza jednym ruchem i tyle, nie ma tu co komentować.

[3] To Ci się tylko tak wydaje że jest to czynność dokonana. Przyjmujesz swoje zdanie jako aksjomat. Ja twierdzę że USIŁUJESZ nam coś uświadomić. Mamy w tym względzie rozbieżne punkty widzenia i tyle.

[4] Dlatego też napisałem że to byłby idealny przykład na TYPOWY sygnał SD, do tego osiągalny jednym przyciśnięciem klawisza, nie potrzeba do tego kombinacji alpejskich.

[5] Nie potrzebuję się niczego uczyć z Twojej wypowiedzi. Jakoś wychwyciłem "marketingowy" sposób przedstawienia sprawy w zdarzeniu, które opisałem. A kolega Blueray zdaje się nie dostrzegać tendencyjności podejścia sprzedawcy i do tego usprawiedliwia takie działanie, a przecież sam podajesz przykłady tendencyjnego podejścia. Ale wolny kraj mamy, masz oczywiście do tego prawo.

A tak przy okazji, moja płeć jest podana w moim profilu, jeśli tego nie zauważyłeś. Więc nic się nie "nauczyłam".

[6] SD nie wyklucza FTA. Kanał ZDF jest właśnie FTA (Free To Air) do tego SD właśnie. Co do jego topowości to kwestia gustu i totalnie nie widzę związku z opisanym przeze mnie zdarzeniem. Czy ja tam pisałem coś o kanale ZDF? Co to ma wspólnego z zabiegiem przeskalowania Luxe.TV do 480p. Toż jakby włączył choćby ZDF to postąpiłby bardziej uczciwie, bo byłoby to bardziej "życiowo" zbliżone do typowego sygnału SD, o jaki prosił klient.

Co do tego, że nie śpię, to właśnie tak jest. Śpię w godzinach takich jak mi wygodnie i jakie wymusza charakter mojej pracy. Nie widzę związku z omawianym wątkiem. Co do zarabiania, i tego co kupię czy też nie, to totalnie też nie ma związku z wątkiem. Usiłujesz robić co najwyżej wycieczki osobiste, a tego sobie nie życzę. Nie powinna Cię obchodzić moja siła nabywcza tak samo jak ja nie czepiam się Ciebie ani nikogo innego w kwestii jego dochodów.

Nie mam innych nicków na tym ani innych forach, od lat posługuję się tym samym jednym nickiem, zawsze i wszędzie, nie widzę potrzeby takich kombinacji i nie mam nic do ukrycia. Nawet nie wiem co usiłujesz sugerować bo nie napisałeś tego jasno. Pamięć też mi nie szwankuje.

Na koniec napiszę, że zawsze będę przeciwny łamaniu zasad na wszelkich forach dyskusyjnych, czy się to komuś podoba czy nie. Na pewno nie pozwolę też nikomu na wycieczki osobiste jako formę dyskusji merytorycznej.

A widzę że każdą dyskusję sprowadzasz do dziwnych dla mnie i mało akceptowalnych poziomów, a tam już pokonujesz adwersarzy doświadczeniem. Więc z mojej strony koniec dyskusji.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='blueray' post='37631' date='03.02.2007, 21:43 ']Sprzedawca zachował się absolutnie ZAWODOWO.
Zrobił downscaling do SD z najlepszego dostępnego żródła sygnału jaki miał pod ręką.
Tylko dlaczego do NTSC a mógł do 576p. I było by jeszcze lepiej.
Zrobił to jednym ruchem. I chwała mu za to.
Każdy musi sie martwić o jakość żródłowych sygnałów.
Niektóre programy SD z "n" idą jak burza.
Taki np. ZDF w 16:9 to prawie jak HD. Ogłądałem dzisiaj film o jakiś osiołkach w ZOO. Super.

A sprzedawca zrobił deal.[/quote]
Może i sprzedawca zachował się "zawodowo", ale na pewno nie fair w stosunku do klienta. No chyba, że według Ciebie powszechnie u nas nadawane "SD" to 480p, które jest skalowane z 1080i. Jestem ciekaw czy również pochwalałbyś "zawodowość" np. dealer'a samochodów, który sprzedająć Ci nowe auto, na pytanie o spalanie w mieście podałby Ci dane dotyczące spalania w trasie, bo sobie "zawodowo zeskalował" sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe... pozno juz, a ja jakos spac nie moge... no coz ciekawe to przepychanki na tym forum :-)

Dla ochloniecia zapraszam do lektury ;-)

[url="http://www.gajdaw.pl/wiersze/jan_brzechwa/na_straganie.html"]http://www.gajdaw.pl/wiersze/jan_brzechwa/na_straganie.html[/url]

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i uspilem dziecko tymi wierszykami :) prosze moze moja Zona dostrzeze plusy hdtvpolska.com :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio widziałem niezły wałek i RTV Euro AGD w Wawie: Na 32" telewizory LG były nalepki o następującej treści:
FULL HD 1080p
resolution:
1366x768
:)

To nie były opisy na tabliczkach z ceną, na których sprzedawcy często robią błędy ale nalepki na telewizorach, które wyglądały jakby były naklejane fabrycznie przez producenta... Nie wiem czyja to sprawka ale niezły LOL :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jak dla mnie rekordzisci PROFESJONALIZMU to pracownicy Carrefoura w Lodz. Ze 2 miesiace stal tam tv LCD Samsunga podlaczony do Xboxa 360. Za kazym razem jak bylem na zakupach dziwilem sie czemu obraz jest taki kiepski (slabe SD). Wiecie czemu????? Poniewaz panoweie eksperci podlaczyli konsole przez euro (i to takie z kosza za 5zl). A jak zwrocilem im uwage to byli ciezko zdziwieni. Dalem sobie spokoj z dalsza rozmowa bo nie bylo z kim i o czym. Po tych 2 miesiacach Xboxa w Carrefourze nie ma i nie bedzie poniewaz slabo sie sprzedawal (tak powiedzial sprzedawca). Dobre co?
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='DaN' post='37659' date='04.02.2007, 00:36 ']Może i sprzedawca zachował się "zawodowo", ale na pewno nie fair w stosunku do klienta. No chyba, że według Ciebie powszechnie u nas nadawane "SD" to 480p, które jest skalowane z 1080i. Jestem ciekaw czy również pochwalałbyś "zawodowość" np. dealer'a samochodów, który sprzedająć Ci nowe auto, na pytanie o spalanie w mieście podałby Ci dane dotyczące spalania w trasie, bo sobie "zawodowo zeskalował" sytuację.[/quote]

Sorki, ze rozgrzebuja ta dyskusje, ae tez chce cos napisac :-). W pewnym sensie rozumiem tego sprzedawce. Tzn powrzechnie utarl sie mit, ze kanaly SD na LCD/plazmie wygladaja fatalnie. Wiec nie jest to prawda. Tzn ogolnie rzecz biorac faktycznie wikeszosc kanalow SD wyglada kiepsko. Ale to nie wina telewizorow, tylko nadawcow! Kanaly nadawane w SD "uczciwie" tzn pelny PAL 16:9 wygladaja zupelnie dobrze (czasem sami na forum nie potrafimy takiego SD od HD odroznic :-).

Klient chcial kupic telewizor.Zainteresownay byl jak on sobie radzi z sygnalem SD. Wiec sprzedawca mu pokazal. To co mial wlaczyc POLONIE1 i tlumaczcyc, ze to nie wina TV, ze wyglada jak smarki? Co innego gdyby klient kupowal Nke, a on by mu pokazal LUXE jako przyklad kanalu SD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='69824' date='26.11.2007, 12:19 ']Klient chcial kupic telewizor.Zainteresownay byl jak on sobie radzi z sygnalem SD. Wiec sprzedawca mu pokazal. To co mial wlaczyc POLONIE1 i tlumaczcyc, ze to nie wina TV, ze wyglada jak smarki? Co innego gdyby klient kupowal Nke, a on by mu pokazal LUXE jako przyklad kanalu SD.[/quote]
Tylko, że klientowi chodziło o typowy sygnał SD, więc sprzedawca powinien mu pokazać kanał typu TVP, Polsat czy też TVN. Po powrocie do domu i podłączeniu nowego nabytku klient mógł się nieco zdziwić, że "jego SD" nie wygląda tak jak "sklepowe SD".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A moim zdaniem powinnismy skonczyc winic producentow telewizorow za fatalna jakosc serwowana przez nadawcow. Normalne jest, ze sprzedawca chce pokazac swoj produkt w pozytywnym swietle. Ty wymagasz, zeby sprzedawca Ferrari przed jazda probna zatankowal kiepskie paliwo. A kiedy auto dostanie czkawki ma sie tlumaczyc, ze no niestety na niektorych polskich stacjach takie sprzedaja i dlatego ten smaochod tak bedzie jezdzil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wcale nie winię producentów tv za to że mamy takie SD jakie mamy. Tylko, że skoro znajdujemy się w określonej sytuacji to chcę zobaczyć jak dany tv radzi sobie właśnie z takim SD jakie mamy dostępne na codzień. Ja nie wymagam, żeby przytoczony przez Ciebie sprzedawca Ferrari zatankował jakieś badziewie, tylko żeby zatankował to co jest powszechnie dostępne i czego na codzień się używa, a nie żeby czarował jakimś rajdowymi wynalazkami, tak jak tamten sprzedawca przedstawił zeskalowane 1080 jako sygnał SD. No chyba że masz dostęp do najpopularniejszych kanałów w takiej właśnie jakości to wtedy sprawa wygląda inaczej. :)

Edytowane przez DaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj byłem w Eldomie.Na półce stała nagrywarka LG rh256 za 899zł.Wychodząc ze sklepu wziąłem gazetkę reklamową.Znalazłem w niej LG rh277 w promocji za 719zł.Może to nie dziwne,że tak tanio.Bo w promocji.Dziwne natomiast jest to,że poza promocją kosztuje 839 zł.Mimo wszystko taniej od gorszego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...