Jump to content
Sign in to follow this  
B737 Captain

Mój projekt domowego centrum rozrywki HD

Recommended Posts

Witam,
Projektuję właśnie sobie domowe centrum rozrywki HD.
Cel:
Podłączyć do TV:
- telewizję cyfrową HD
- zestaw Blue Ray\HD DVD Combo + głośniki 5.1
- PC, aby grać z niego filmy Divx, mpg, ts, mkv, i jeszcze wiele innych, także audio. mp3.

Oto mój projekt.
[url="http://imageshack.us"][img]http://img49.imageshack.us/img49/2566/schematsiecidomowejie0.jpg[/img][/url]

Odtwarzacz sieciowy HD taki jak np. Snazio mam zamiar dodać na końcu, bo może pojawi sie coś jeszcze lepszego, co będę mógł podłączyć przez HDMI.

Nie chcę łączyć PC z TV przez DVI-HDMI, bo kabel musiałby mieć 15m ;)

Proszę o konstruktywne opinię.

Pozdro,
B737 Captain

Hmmm...
1. Chyba brakuje tu wzmacniacza.
2. W jakim celu łącze optyczne pomiędzy dekoderem TV a odtwarzaczem HD?
3. W jakim celu łącze coax pomiędzy odtwarzaczem HD i Net HD?

[quote name='sebik' post='77725' date='06.01.2008, 20:43 ']Hmmm...
3. W jakim celu łącze coax pomiędzy odtwarzaczem HD i Net HD?[/quote]

Tak jak napisał Sebik. Poza tym zamiast PC-a zakup Popcorn Hour lub Tvix 6500 (jak wyjdzie).
Na pewno potrzebny amlituner z zestawem głośnikowym, przez który przepuścisz i obraz i dźwięk (po HDMI).

Pozdro

[quote name='sebik' post='77725' date='06.01.2008, 20:43 ']Hmmm...
3. W jakim celu łącze coax pomiędzy odtwarzaczem HD i Net HD?[/quote]

Sadziłem, że dzięki połączeniu optical dekodera TV a odtwarzaczem HD da możliwość słuchania dźwięku z dekodera na zestawie głośników 5.1 podpiętym do odtwarzacza HD.
W tym samym celu, chciałem podłączyć sieciowy Net HD oraz odtwarzacz HD coaxialem.

Czy wzmacniacz na pewno jest potrzebny?

Szczerze mówiąc idealnym rozwiązaniem byłby odtwarzacz Blue Ray\HD DVD Combo z wbudowanym sieciowym odtwarzaczem HD, ale chyba takiego urządzenia nie ma jeszcze na rynku. Edited by B737 Captain

[quote name='B737 Captain' post='77732' date='06.01.2008, 21:18 ']Czy wzmacniacz na pewno jest potrzebny?[/quote]

<_<;):lol:
;)

Na pewno ... i do tego zestaw 5 (ew. 7) głośników plus subwoofer. Nie martw się, taki amplituner będzie od razu robił za przełącznik wejść HDMI. Zainteresuj się nowymi Onkyo 605/705/805/875/905.
Do tego klocka podłaczysz "wszystko" czyli dekoder TV SAT, blu-ray, HD-DVD, VHS, kamerę, odtwarzacz HD ... Klocek ma wbudowany skaler do 1080p. Przyjmuje sygnały także po componencie (wtedy 1080i) i konwertuje do cyfry przez HDMI ew. ma także wyjścia component.

[quote name='B737 Captain' post='77732' date='06.01.2008, 21:18 ']Szczerze mówiąc idealnym rozwiązaniem byłby odtwarzacz Blue Ray\HD DVD Combo z wbudowanym sieciowym odtwarzaczem HD, ale chyba takiego urządzenia nie ma jeszcze na rynku.[/quote]

Takiego nie ma i zapewne długo nie będzie gdyż takie playerki potrafią odtwarzać materiał "legalny inaczej". Chociaż BD Pioneer'a LX70A ma wbudowane funkcje sieciowe, ale bardzo proste.

Dobrego odtwarzacza dwuformatowego (BD/HD DVD) też jeszcze nie ma, poszukaj odpowiednie wątki na forum.

Pozdro

wzmacniacz to podstawa i to powinien być jeden z bardziej przemyślanych zakupów.Dobry wzmacniacz a później dobre głośniki i sub to połowa twojego Domowego centrum rozrywki.Za razem nowy amplituner jest też switchem HDMI co pozwoli zaoszczędzić na kilkunastu długich kablach.Przy okazji przypomnę że nie cena stanowi o jego jakości a także nie napis na nim.Podobnie z resztą przy połączeniu coaxem i kablem optycznym.