Skocz do zawartości
usersat

HDCI-2000

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie nabyłem to "cacko" działa milutko, szczególnie po HDMI i LCD.
Tylko zastanawiam się po co jest złącze usb, nawet w instrukcji nic nie ma?
na razie mam dostęp do 6 kanałow w HD.
Ciekawe kiedy w Polsce naszej ukochanej! będą dostnępne kanałki w HD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam pytanie, czy rzeczywiście kanały SD wyglądają gorzej niż ze zwykłego tunera ? Tak to wynika z testu SAT TV /ostatni numer./ Wg tego pisma do bólu wychodzą wszelkie niedoróbki sygnału i obraz jest znacznie gorszy.Czy masz Cyfrę + ?. Jak wygląda współpraca z tą platformą ?.Podobno /wg w/w pisma/ zupełnie nie ciekawie. Jak to jest w praktyce? Mam go chęć kupić, już go niemalże zamówiłem, a tu czytam takie kwiatki. A przecież narazie z programami HD krucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o porównanie z normalnym tunerem satelitarnym to wszystko zalezy od ustawienia rozdzielczosci. Jak na zwyklych kanalach ustawisz 576p to obraz jest OK, ma nawet lepsze kolory po HDMI. Przelaczenie na 720p lub 1080i niestety ujawnia słaby sygnał nadawanych stacji.
Generalnie jest to tuner do HDTV więc nie ma co się dziwić. Może podobnie jak w dbox2 i dreambox da radę poprzez nowe wersje softów podkręcic parametry obrazu na zwyklych kanalach.

Jedyna dziwna rzecz w tym tunerze to nadal migający obraz na moim telewizorku po złączu HDMI-HDMI. Ale to jeszcze pomagluję. Aha i jak ma wetkniety modul w gniazdo to po wprowadzeniu go w STANDBY nie chce sie odpalić. Wystarczy jednak wyciagnąc moduł wylaczyc i wlaczyc tuner, ponownie wetknac modul i wszystko smiga.

Poczekamy zobaczymy.
Jak dla mnie tuner jest super. Za 2000 zl (tuner+odpowiedni moduł)masz tuner HDTV z prawdziwym wyjściem HDMI. Na to czekałem. Bardzo dobry początek zabawy z SAT HD TV

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedż, ale to odpalanie brzmi conajmniej mało zachęcająco. Za tą sumę oczekiwał bym raczej sprzętu który zachowuje się jednak trochę inaczej. Dać 2000 tylko za wyjście HDMI, to jednak przegięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Magluję dokładnie porównanie HUMAX 2000 vs Dreambox 7000
Wejście SCART.

Faktycznie obraz na kanałach SD jest lepszy na Dreambox 7000. Pierwsze zauroczenie minęło. Humax daje mało ostry obraz i do tego widoczne jest schodkowanie na krawędziach przedmiotów. Ciekawe jaki procesor wizyjny siedzi w tym HUMAXIE ?

Mam jednak cały czas nadzieję, że to kwestia dopracowania softu. Podobnie jest w Dreamboxie. Jakość obrazu zależy od softu wgranego, ale to już odrębny temat.

Nadal przy wsadzonymmodule Matrix po dluzszym pozostaniu tunera w stanie Standby nie chce sie podniesc.

Pozdrawiam

braavoo Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam Odbiornik Humaxa HDCI-2000 i nie odbiera mi wogóle napisów na Canal+ i Canal+Film - za to na kanałach test1 i test2 gdzie jest również równolegle nadawany C+ i C+ Film napisy te są z PL czcionką ale co jakiś czas urywane jest jedno zdanie. Czy u was jest tak samo? Dlaczego teletext w Humaxie nie ma polskiej czcionki?

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam pytanie o instalację. W trakcie instalacji mam ustawić DiSEqC i jest tu wybór od A do D. DiSEqC jaki mam to 2,1.
Ustawienia DiSEqC na Astrze i HotBirt zmieniam od A do D i nie pojawia się sygnał w żadnym ustawieniu.
Antena i DiSEqC jest OK bo śmiga na tym od dwóch lat Mediasat Pioneer
Czy może mi ktoś podpowiedzieć co robię nie tak, lub odesłać na odpowiednią stronkę o tej tematyce bo nawet nie wiem ja szukać tematu.

THX i pozdrawiam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, czy na tym tunerku mozna poedukowac C+?Sharing moze dziala albo polecacie jakis modul?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli używałeś Mediasata, to pewnie musisz ustawić na Toneburst, Astra A, Hotbird B. Ja tak ustawiłem i jest OK.
Co do pozostałych uwag do HDCI-2000, u mnie jest słabo. Na wszystkich programach TVNu mam niebieski pionowy pasek po lewej stronie ekranu, tuner podłączone po HDMI i nie mogę ręcznie przesuwać obrazu. Pozatym nie działają napisy na C+.
Mam nadzieję że szybko pojawi się soft poprawiający te mankamenty.
Inna sprawa to obsługa HD przez Astona, która cały czas jest niedostępna.

pozdro.
ZJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba2222
Ten niebieski pasek na TVNach jest dlatego ze oni tak jakos dziwnie nadaja, na innych kaanlach tego niema. Ja mam prhd 1000 (blizniaczy do 2000) podlaczony przez hdmi . w opcjach ustawiony TV jako 16:9 (taki posiadam). uzywam przycisku wide na pilocie i zmieniam na auto lub fullscreen, wtedy w tv ustawiam na 4:3 i po klopocie. Jak to nie pomoze to ustaw w menu tv 4:3 i pobaw sie. Napewno da sie ustawic dobrze. U mnie napisy tez nie dzialaja na C+ i nie mam polskich czcionek (moj model ne jest przeznaczony na polske). Na Astona jest dostepny update - sprawdz w innym temacie na forum, a ja uzywam DRAGONa i smiga jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pojawił się nowy soft do HDCI-2000.
Info tu [url="http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=9725&page=41"]POST404[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[color="#FF0000"][b]Gmeru: Za co można dostać BANa (czyli wyrzucenie z forum) bez ostrzeżenia:

[*]Reklamy stron, produktów itp

Mam dzisiaj dobry dzień. Więc tylko ostrzeżenie.[/b][/color]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Pabloss' post='20019' date='04.11.2006, 20:05 ']Witam

Mam Odbiornik Humaxa HDCI-2000 i nie odbiera mi wogóle napisów na Canal+ i Canal+Film - za to na kanałach test1 i test2 gdzie jest również równolegle nadawany C+ i C+ Film napisy te są z PL czcionką ale co jakiś czas urywane jest jedno zdanie. Czy u was jest tak samo? Dlaczego teletext w Humaxie nie ma polskiej czcionki?

Pozdr[/quote]

Wgraj tym programem [url="http://www.humax.com.pl/hdf/WDN4OAK+.zip"]http://www.humax.com.pl/hdf/WDN4OAK+.zip[/url] soft [url="http://www.humax.com.pl/hdf/hdci_test_debug_POLAND.hdf"]http://www.humax.com.pl/hdf/hdci_test_debug_POLAND.hdf[/url] i bedzie po kłopocie.
Niestety EPG jeszcze nie poprawiono. Opis jak załadować nowy soft jest tutaj [url="http://www.humax.com.pl/modules.php?name=Technika&file=program"]http://www.humax.com.pl/modules.php?name=T...mp;file=program[/url]
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...