Skocz do zawartości
Gość

Warner przechodzi na stronę Blu-Ray

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
[url="http://www.reuters.com/article/rbssConsumerGoodsAndRetailNews/idUSN0432340820080104"]http://www.reuters.com/article/rbssConsume...432340820080104[/url]

[quote]Warner Bros to back Blu-ray DVD format exclusively
Fri Jan 4, 2008 3:45pm EST

NEW YORK/LOS ANGELES (Reuters) - Time Warner Inc's (TWX.N: Quote, Profile, Research) Warner Bros studio on Friday said it would exclusively release high-definition DVDs in Sony Corp's (6758.T: Quote, Profile, Research) Blu-ray format, dealing a big blow to Toshiba Corp's (6502.T: Quote, Profile, Research) rival HD DVD technology.

Warner Bros, Hollywood's biggest seller of DVDs, representing about 18 to 20 percent of sales in the United States, was one of the few studios that backed both formats.

All sides of the format war had agreed it was confusing to consumers and a stumbling block for a potential multibillion-dollar industry.

Total DVD unit sales fell 4.5 percent in 2007, the first major year-over-year decline since the disc format debuted in 1997, according to Adams Media Research. Sales fell 4.8 percent to $15.7 billion.

"The window of opportunity for high-definition DVD could be missed if format confusion continues to linger. We believe that exclusively distributing in Blu-ray will further the potential for mass market success and ultimately benefit retailers, producers, and most importantly, consumers," Warner Bros Chairman and Chief Executive Barry Meyer said in a statement.

News Corp's (NWSa.N: Quote, Profile, Research) 20th Century Fox, Walt Disney Co (DIS.N: Quote, Profile, Research), and Lionsgate (LGF.N: Quote, Profile, Research) are among studios backing the Blu-ray format. Viacom Inc's (VIAb.N: Quote, Profile, Research) Paramount studios and General Electric's (GE.N: Quote, Profile, Research) NBC Universal release movies in HD DVD format.

Warner said it would continue releasing in the HD DVD format until the end of May, although those releases would follow the standard DVD and Blu-ray releases.

(Reporting by Kenneth Li in New York and Bob Tourtellotte and Peter Henderson in Los Angeles; Editing by Brian Moss)[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i wszystko jasne. Mamy już pełen podział!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to było do przewidzenia, tylko nie wiadomo na którą stronę
Paramount i Dreamworks to pikuś w porównaniu z Warner'em

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to się potwierdzi to wojna formatów będzie zbliżać się do końca.
Toshiba z Universalem i Paramountem (do którego nalezy Dreamworks) niewiele zdziała. Trzeba tez pamiętać, że umowa campu HD-DVD z Paramountem (na wyłaczność) została podpisana tylko na 1,5 roku.
Czyżby pozamiatane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zla wiadomosc dla fanow HD ...
Kazdy monopol , a na to sie zanosi - Sony , jest zly ....
W dluzszej perspektywie to wyzsze ceny plyt BR , blokady regionalne itd .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, tak, tak... . Tak samo było z DVD dopóki nasi chińscy bracia nie wzięli się ostro za produkcję playerów DVD. Tak będzie i tym razem.
To koniec HD DVD. O! Powiedziałem to. Koniec. Toshiba nic na CES już nie powie bo konfę odwołali, patrzą na ceny swych akcji na giełdzie i liżą rany a Gates musi wymyśleć coś innego, fajnego do X360 na swojej by nie wyszedł niezamierzony żart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Decyzja Warner nie ma poważnego znaczenia dla produktów lokalnych.
Chyba, że zakupią np. Kargula i Pawlaka.
Nie jestem fanem sztuki filmowej ale wydaje mi się, że polskie produkcje mają poważny, a może wręcz największy udział w sprzedaży DVD w naszym kraju.
Jeżeli Toshiba będzie umiejętnie walczyć o rynki lokalne ( sponsoring produkcyjny) to jestem spokojny o jej przetrwanie. Już jutro powinni podpisać z TVP umowę na wyłączność dostępu do jej archiwów.
I nie jest ta decyzja sygnałem końca formatu HD DVD.
Ceny playerów HD są już tak niskie, że posiadanie obu albo jednego comba to nie jest obecnie żaden problem.

Niemniej decyzja jest nośna medialnie. I może marginalizować format Toshiby.
Ciekawy jestem jaką akcję odwetową zaplanują chłopaki z DVD Group ?
Np. uniemożliwienie BD-playerom czytania DVD.

Wczoraj w MM aleja Krakowska:
HD DVD po 84 zł
BD po 109 zł.
Czy chcemy aby dominujący walili ceny z kosmosu ?
Bo wiadomo, że czy BD czy HD DVD powinny kosztować 40-50 zł/szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='jacek2' post='77401' date='05.01.2008, 05:16 ']Zla wiadomosc dla fanow HD ...
Kazdy monopol , a na to sie zanosi - Sony , jest zly ....
W dluzszej perspektywie to wyzsze ceny plyt BR , blokady regionalne itd .[/quote]


Monopol Sony hehe
puknij sie w czoło, samo Sony nie dało by rady. Oni są tylko twórcą technologi i promotorem, ale maja poparcie większości wytwórni czy producentów sprzetu RTV i to ich trzyma.

sprawdź ile sprzetu BD jest na rynku w porównaniu z HD-DVD

blokady regionalne
mogą być ale nie muszą, Disney zapowiedział swoje filmy jako All Regions
[url="http://www.blu-ray.com/news/?id=804"]http://www.blu-ray.com/news/?id=804[/url]

[i]Ciekawy jestem jaką akcję odwetową zaplanują chłopaki z DVD Group ?
Np. uniemożliwienie BD-playerom czytania DVD.[/i]

Taka decyzja spowoduje rozpad tej organizacji i chaos na rynku, zresztą większość firm wspierających BD jest w DVD Group i jakiś swój głos ma w tym, to jest raczej niemożliwe. Edytowane przez goggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
[quote name='arsenal' post='77402' date='05.01.2008, 09:00 ']Toshiba nic na CES już nie powie bo konfę odwołali, patrzą na ceny swych akcji na giełdzie i liżą rany a Gates musi wymyśleć coś innego, fajnego do X360 na swojej by nie wyszedł niezamierzony żart.[/quote]

Z tą Toshibą to żartujesz, czy naprawdę odwołali konferencję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[url="http://tech.yahoo.com/blogs/null/63608"]http://tech.yahoo.com/blogs/null/63608[/url]
[b]
Why We Did It: Warner Explains Its Move to Blu-ray (Interview)[/b]

Fri Jan 4, 2008 9:11PM EST

See Comments (2)

Today Warner Bros. became the latest (and final) studio to pick a side in the high-def DVD battle. Until now it was the only major studio left that was producing discs using both HD DVD and Blu-ray technology.

Warner Home Entertainment president Kevin Tsujihara spoke to a handful of us tech bloggers today to further explain why WB made the decision it did.

In a nutshell, said Tsujihara that WB had been "monitoring the [high-def] situation closely" and felt it was time to pick a side. The big problem? "Consumer confusion was beginning to happen even with standard-definition DVD," he said. "Both formats were having an impact that caused consumers to say, let's wait a bit to buy anything, even a standard-definition DVD. We were starting to see the worst of all worlds: No one was buying high-def and not buying standard-def either."

The argument that confusion between HD DVD and Blu-ray was causing people not to buy either high-def format has been with us for awhile, but this is the first time I've heard anyone make the connection to declining regular DVD sales. It makes sense, though: If you, as a consumer, feel a (real) move to a new standard is imminent, you're not going to buy the old one. Industry-wide, total DVD sales fell 4.5 percent last year, a huge decline that has some insiders nervous.

[b]Tsujihara said that, not including WB's blockbuster Planet Earth release, the company had already been selling 60 percent of its high-def titles in Blu-ray format in the U.S. But that figure was 70%-plus in Europe and 90%-plus in Japan.[/b]

In addressing the oft-rumored "marketing compensation" paid to studios for switching high-def sides (aka payola), Tsujihara laughed and joked that he had heard these rumors too and was anxious to see such a check. "It's not a bidding war," he said. "It's all about what's best strategically for us." That said, he curiously didn't outright state that no payment had been received by Warner for dumping HD DVD. Not that it matters, I suppose. All's fair in love and home video.



[b]CES HD DVD Event canceled due to Warner announcement[/b]

[url="http://www.n4g.com/tech/NewsCom-97126.aspx#Comments"]http://www.n4g.com/tech/NewsCom-97126.aspx#Comments[/url] Edytowane przez goggy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proste wszystko wygra samsung i LG swoimi combajnami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To moze przesadzic kto jest gora ale nie zapominajcie ze ostatnie dane sa malo optymistyczne dla calego rynku nowych nosnikow - czy decyzja Warnera cos tu zmieni? Zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kurcze to mnie troche podłamało, Lubie filmy z Warnera a nie lubie sony, no i niestety chyba jednak PS3 trzeba będzie zakupic, co za gamonie
pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na combo samsunga i mam to wszystko gdzieś :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
każdy kupi to na co go stać
jak na razie combo straszy swoimi cenami, taniej wyjdzie kupić dwa odtwarzacze
jeśli nie zejdą z ceny combo nie ma dużych szans pozostać na rynku, bo nasuwa się pytanie czy warto tyle zapłacić za dodatkowy format który zaczyna tracić wydawców?
Brak Warnera to duży cios dla HD-DVD dostali gonga, ale walka trwa i jak na razie DVD rządzi i nie zanosi się na jakieś duże zainteresowanie obrazem HD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='ein' post='77424' date='05.01.2008, 12:14 ']To moze przesadzic kto jest gora ale nie zapominajcie ze ostatnie dane sa malo optymistyczne dla calego rynku nowych nosnikow - czy decyzja Warnera cos tu zmieni? Zobaczymy[/quote]

No tak, ale te dane będą rosły wraz z rozpowszechnianiem się odbiorników Full HD. A tych jest i będzie w domowych zaciszach coraz więcej. Nawet w Polsce.

W końcu ludzie zaczną zdawać sobie sprawę, że HD to nie tylko fajny "gadżet", ale i ciekawsze wrażenia podczas oglądania filmów. Zaczną szukać czegoś co im te wrażenia zapewni i przynajmniej w Polsce nie ma chyba możliwości by trafili na coś innego niż Blu-ray. Na świecie może być jeszcze różnie. Może teraz HD DVD zacznie rozdawać po 20 filmów gratis przy zakupie playerów Toshiby? :rolleyes:

Ja mam wrażenie, że zanim ta cała wojna formatów się skończy to na scenę wejdą już dyski holograficzne i inne cuda :(

Pozdrawiam,
Rizzon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wszyscy czekaną na hity od W. na Bluraya. Gdzie jest Matrix? Gdzie są pozostałe tytuły? Czyżby czekali na wprowadzenie finalne multimedialnych funkcji czyli PIP itd? Warner przechodzi do bluraya ale największe hity wydali na HD DVD :angry:

[quote name='autorus' post='77427' date='05.01.2008, 11:33 ']Ja tam czekam na combo samsunga i mam to wszystko gdzieś B)[/quote]


Prawdopodobnie się nie doczekasz. Skoro mamy taki obrót spraw a Samsung i tak wspiera Bluraya to po co im wydawać takie odtwarzacze...jeden wyszedł (pełen bugów i to wszystko).

Edytowane przez kocioo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co z Miramax? Czy opowiedziało się już po którejś ze stron?
Przejrzałem moją kolekcję DVD. Na pierwszym miejscu pod względem ilości jest u mnie Warner, na drugim właśnie Miramax. Ze względu na dziecko mam też trochę Disneya. Inne wytwórnie po trochu, w znacznie mniejszych ilościach.
Gdyby więc Miramax wybrało podobnie jak Warner, to dla mnie też wybór formatu HD byłby prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to, że znowu coś ktoś sypnął albo obiecał. Jeżeli sprzedają 60% BD w USA i 70% w EU to pozbywanie się 40% klientów w USA i 30% w EU jest dziwną strategią...
Jak obóz HD-DVD czegoś nie wymyśli to raczej Amerykę przegrali... Szkoda, bo BD to moim zdaniem format zbyt restrykcyjny i cały czas drogi w produkcji (playery, nośniki). więc poczekamy sobie na naprawdę tanie playery kilka lat. A jak wiadomo ot właśnie tanie playery w każdym domu w Polsce, Europie czy USA spowodowały, że teraz nowe filmy można kupić za 50 zł a czasami nawet 30 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
....ale jaja
A ja juz mialem dosc czekania i postawilem na toshibe, kupilem kilka dni temu e1 , bedac niezadowolony chcialem wlasnie jechac do mm i wymienic na xe1, a teraz czuje sie jakbym wlasnie kupila auto i ktos by zwinal caly asfalt.
I co teraz? przesiadac sie na bd? a co jak ktos nie lubi?
Wydaje mi sie wiec, ze ktos steruje "wolnym rynkiem" wielkie korporacje decyduja za nas co i czym bedziemy ogladac - to chyba cos nie tak?
Ja nie mam nic przeciwko istnienia obu formatow obok siebie, ale skoro wytwornie - pewnie za potezne lapuwy- decyduje sie na wspieranie tylko jednego formatu - nie licza sie kompletnie z odbiarca , bo on jest za cienki w uszach, zeby plynac pod prad. I tym sposobem zmuszaja nas do wyboru sprzetu nawet wbrew sobie.
A ciekawe jaki jest problem z wydaniem np filmu na obu nosnikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie rozumiem tego ciągłego jojczenia o monopolach, o nie lubieniu firmy ABC itd - na krótką metę taka wojna była korzystna dla konsumenta ale w długim okresie nikt by się nie palił do inwestycji rzędu kilkudziesięciu miliardów $ bez możliwości odrobienia tych pieniędzy kiedykolwiek. HD-DVD jest od miesięcy subsydiowane przez Toshibę (a wróbelki ćwierkają, że jeszcze parę dużych firm się dokłada) tylko po to żeby w końcu zdominować rynek i dyktować warunki. Ktokolwiek by tej wojny nie wygrał - w efekcie i tak byłoby drożej niż jest teraz na 'wyprzedażach' i promocjach typu 'kup odtwarzacz i bierz wszystkie filmy jakie dasz radę udźwignąć).

Dobrze jest nic nie płacić albo płacić niewiele ale pora żeby ludzie zrozumieli że postęp kosztuje, na początku nowości są drogie a potem tanieją i wszyscy są happy. Doprowadzenie do rynkowego debiutu takiej technologii jak BD czy HD-DVD kosztuje kilka/kilkanaście miliardów $ i ktoś te koszty musi ponieść - na pewno nie korporacje bo one nie działają pro publico bono. Zapłacimy albo my konsumenci albo nikt nic nowego nie będzie wymyślał, no, chyba, że wojsko kupi technologię która kiedyś w formie spadu (jak teraz GPSy) trafi na rynek konsumencki.

Chcemy postępu ? Ekscytujemy się SEDami, LEDami i innymi nowościami w TV ? Chcemy, płacimy za to haracz w obecnych cenach TV ale nie chcielibyśmy chyba płacić 2x mniej ale mieć TV który smuży, kontrast ma jak monitor sprzed 10 lat i po 2 latach ma przepaloną matrycę. Niestety, tak to wszystko działa. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, Europa to nie USA, Polska to nie Europa :angry: Zauwuaż, że w Polsce cały czas wydaje się płyty VCD i mnóstwo jednowarstowych płyt DVD. Cena jest u nas najważniejsza a HD-DVD na razie jest tańsze i na razie nic nie wskazuje na to żeby bluray miał stanieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='albz74' post='77499' date='05.01.2008, 17:20 ']Chcemy postępu ? Ekscytujemy się SEDami, LEDami i innymi nowościami w TV ? Chcemy, płacimy za to haracz w obecnych cenach TV ale nie chcielibyśmy chyba płacić 2x mniej ale mieć TV który smuży, kontrast ma jak monitor sprzed 10 lat i po 2 latach ma przepaloną matrycę. Niestety, tak to wszystko działa.[/quote]
Tak to wszystko działa w świecie, gdzie przedmiotem sprzedaży jest "namacalny" wytwór na którego cenę składa się cena półproduktów i wytworzenia (no i R&D). A w przypadku świata praw autorskich czyli filmów, muzyki, oprogramowania i gier zasady "starej" ekonomii nie działają. Rynek konsol najlepiej to ilustruje. No i oczywiście to co dzieje się teraz w wojnie HD-DVD/Bluray. Bo jakby kierować się jedynie rachunkiem ekonomicznym to BD przegrałoby na starcie. Droga i przez ponad rok niedopracowana technologia kontra technologia dojrzała od początku i generalnie tańsza. Wybór jest dla mnie jasny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

[quote name='maxiuca' post='77503' date='05.01.2008, 19:38 ']Wybór jest dla mnie jasny.[/quote]

To powiedz mi dlaczego konsument wybrał inaczej ? Rozumiem racje poszczególnych osób ale jest jeszcze zbiorowa racja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='albz74' post='77505' date='05.01.2008, 17:41 ']To powiedz mi dlaczego konsument wybrał inaczej ? Rozumiem racje poszczególnych osób ale jest jeszcze zbiorowa racja :)[/quote]
Bo konsument tutaj nie miał wyboru. Wybór jest dokonywany za niego. Te formaty nie konkurują na zasadach wolnorynkowych, więc wola konsumenta nie ma nic tu do rzeczy.
Zastanów się, gdyby wszystkie wytwórnie miały wolny wybór to wybrałby technologię tańszą i dopracowaną czy droższą i niedopracowaną? Ale to nie jest zwykła batalia technologii tylko interesów różnych grup nacisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...