Skocz do zawartości
marmon

Duszki na lcd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .
Mam maly problem z duszkami a mianowicie odbilo mi sie na wyswietlaczu lcd samsunga logo cartoonnetwork.
Jak usunac to dziadostwo prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest to trwałe? U mnie się takie coś pojawiło - ale po przełączeni na inny kanał całkowicie zniknęło... Może to sygnał dalej jest przesyłany? Może coś z kablami - poodłączaj po kolei... Spróbuj włączyć "wojnę mrówek" (program bez sygnału)- choć ja nie spotkałem się z "duszkami" w LCD...

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może to nie duszki tylko białe myszki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='besson' post='76835' date='02.01.2008, 09:20 ']a może to nie duszki tylko białe myszki :)[/quote]
zabawne ):wiesz cos na ten temat czy nudzisz sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='nowy66' post='76824' date='02.01.2008, 08:58 ']Jest to trwałe? U mnie się takie coś pojawiło - ale po przełączeni na inny kanał całkowicie zniknęło... Może to sygnał dalej jest przesyłany? Może coś z kablami - poodłączaj po kolei... Spróbuj włączyć "wojnę mrówek" (program bez sygnału)- choć ja nie spotkałem się z "duszkami" w LCD...

pzdr[/quote]
mam podpieta tylko n-ke na hdmi i nie mam podpietego kabla antenowego pozatym jak przelaczam na kompa to dalej pozostaja slady nawet jak wylaczam tuner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='marmon' post='76840' date='02.01.2008, 12:41 ']zabawne ):wiesz cos na ten temat czy nudzisz sie[/quote]

no wiesz ja na swoim LCD nie widzę duszków a tak jakoś mi się pokojażyło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam ten sam problem co Marmon,posiadam tv lcd 42x3030 Toshiba i mam do niego podłączoną C+,kablówke i dvd ,gdy oglądam przez kablówke jest o.k-a jak włącze dekoder C+ to mam odbicie innego kanału w tle jak to zlikwidować?Na zwykłych tv pilotach była obcja av lub tv,tu też jest ale to nic nie daje?
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marmon - Od ilu dni masz widoczne na stałe logo ?
edi333 - też tak miałem- kupiłem porządny kabel euro [url="http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=289907872"]http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=289907872[/url]
i problem znikł. Wtedy się przekonałem że jednak jest różnica między kablem firmy krzak a kablem markowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='seneka' post='77276' date='04.01.2008, 16:26 ']edi333 - też tak miałem- kupiłem porządny kabel euro [url="http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=289907872"]http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=289907872[/url][/quote]

Wow. Porzadny kabel :blink: 24 PLN. Wypas panie. Zloto i diamenty. Pierwszy kabel po prostu musial byc uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='seneka' post='77276' date='04.01.2008, 14:26 ']marmon - Od ilu dni masz widoczne na stałe logo ?
edi333 - też tak miałem- kupiłem porządny kabel euro [url="http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=289907872"]http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=289907872[/url]
i problem znikł. Wtedy się przekonałem że jednak jest różnica między kablem firmy krzak a kablem markowym.[/quote]
witajm.
nie wiem czy to wina kabla byc moze ale logo jest widoczne jakby w tle bezbarwne pozatym z kompa tez mi sie odbijaja np. linie z okien niewiem czy podlega to gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony producenta:

http://pl.lge.com/support/faq_products.jsp

Strona główna > Wsparcie techniczne > FAQ

Pytanie Martwię się o wypalenie ekranu/pozostawienie obrazu na ekranie plazmowym.

Produkt Telewizor plazmowy

Odpowiedź

Nieruchomy obraz wyświetlany przez dłuższy czas na ekranie może spowodować wyświetlanie śladów nawet po zmianie obrazu. Należy unikać pozostawiania nieruchomego obrazu przez dłuższy okres. Aby uniknąć trwałego obrazu na ekranie, obraz powinien zmieniać się co 2 minuty(Orbiter). Funkcja White wash pomaga usunąć trwałe obrazy z ekranu.

Uwaga: Silne, trwałe obrazy mogą nie zostać usunięte za pomocą funkcji White Wash. Szczegółowe informacje znajdują się w instrukcji obsługi.

poz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
................

Nieruchomy obraz wyświetlany przez dłuższy czas na ekranie może spowodować wyświetlanie śladów nawet po zmianie obrazu. Należy unikać pozostawiania nieruchomego obrazu przez dłuższy okres. Aby uniknąć trwałego obrazu na ekranie, obraz powinien zmieniać się co 2 minuty(Orbiter). Funkcja White wash pomaga usunąć trwałe obrazy z ekranu.

Uwaga: Silne, trwałe obrazy mogą nie zostać usunięte za pomocą funkcji White Wash. Szczegółowe informacje znajdują się w instrukcji obsługi. [/i]

poz

Proszę nie mieszać technologi plazmowej z LCD. Tekst powyższy odnosi się do ekranów plazmowych. Autor wątku wyraźnie wspomina o LCD. To po pierwsze.

Po drugie, pytanie do autora wątkuL jaki dokładnie to telewizor/monitor? Proszę o podanie modelu. Jest to niezbędne w celu ustalenia możliwego typu matrycy i dalszej z nią postępowania. Jeśli to rzeczywiście ekran LCD typu MVA/PVA/IPS, to miejscowe występowanie powidoków wskazuje na uszkodzenie fizyczne matrycy ciekłokrystalicznej - prawdopodobny odgniot od transportu. Tak się właśnie może objawiać tego typu uszkodzenie.

Po trzecie, do edi33 - proszę nie mieszać powidoków na matrycy ze zjawiskiem zakłóceń z innego kanału, bo są to 2 odrębne sprawy. Najprawdopodobniej masz problem z masą albo ekranowaniem kabla. Jeśli w telewizorze masz 2 eurozłącza, przełącz się na to drugie. Zapewne korzystasz w tym momencie z eurozłącza oznaczonego "dekoder", stąd przebicia z błądzącego sygnału. Zmiana kabla na taki lepszej jakości, to znaczy z pewniejszą masą i ekranem, również może pomóc. W miarę możliwości należy przełączy też źródło sygnału w tryb RGB, bo pewnikiem jest na composite video.

Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście spotkałem się z efektem podobnym do "wypalania luminoforu" (w telewizorach z bańką) na matrycy LCD. Sprawa dotyczyła 20" monitora komputerowego Belinea który miał ponad 10 lat praktycznie ciągłego używania. Monitora da się nadal używać, ale jeśli otworze PDF z tekstem i zostawię na dłużej (1-2h) to potem widać na wyświetlanym obrazie zarysy obrazków i napisów pisanych dużą czcionką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Osobiście spotkałem się z efektem podobnym do "wypalania luminoforu" (w telewizorach z bańką) na matrycy LCD. Sprawa dotyczyła 20" monitora komputerowego Belinea który miał ponad 10 lat praktycznie ciągłego używania. Monitora da się nadal używać, ale jeśli otworze PDF z tekstem i zostawię na dłużej (1-2h) to potem widać na wyświetlanym obrazie zarysy obrazków i napisów pisanych dużą czcionką.

Tak jak napisałem wcześniej, w wiadomości którą wyciągnąłeś z "pomroku dziejów", odpowiadając na post po 9 miesiącach, jeśli na matrycy LCD występuje zjawisko powidoków to wynika ono z fizycznego uszkodzenia matrycy. Może być ono spowodowane kilkoma czynnikami, wilgocią, naprężeniami, fizycznym uciskiem na matrycę, tzw. odgniotem, albo po prostu starzeniem się samej matrycy ciekłokrystalicznej.

Właśnie pod wpływem któregoś z takich zewnętrznych czynników, kryształy w matrycy stają się "leniwe" i nie chcą wracać do pierwotnej pozycji. Dlatego też często zjawisko to ma charakter miejscowy, to znaczy występuje intensywnie w którejś części matrycy, a nie na całej powierzchni, gdyż taki zewnętrzny czynnik oddziaływuje punktowo lub strefowo i częściej bliżej krawędzi samej matrycy, niż na jej środku.

Tak czy inaczej stan taki kwalifikuje się do serwisu. W przypadku plazm można dyskutować, czy jest to uszkodzenie, czy typowa przypadłość technologii, ale w przypadku LCD nie ma tej wątpliwości. Jest to stan awaryjny sprzętu, a nie zjawisko typowe dla tej technologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...