Jump to content
Sign in to follow this  
martig

XBMC pod Linuxa

Recommended Posts

Zgodnie z [url="http://www.xboxmediacenter.com/wiki/HOW-TO_compile_XBMC_for_Linux_from_source_code"]opisem[/url] pobralem i skompilowalem (./configure --disable-debug --disable-gl) program xbmc w wersji dla linuxa. Tylko jaka go teraz odpalic bo za cholere nie udalo mi sie tego dokonac :). Odrazu dodam ze linuxa widze drugi raz w zyciu wiec prosil bym o opis baaardzo lopatologiczny.

[quote name='martig' post='76508' date='30.12.2007, 22:40 ']Zgodnie z [url="http://www.xboxmediacenter.com/wiki/HOW-TO_compile_XBMC_for_Linux_from_source_code"]opisem[/url] pobralem i skompilowalem (./configure --disable-debug --disable-gl) program xbmc w wersji dla linuxa. Tylko jaka go teraz odpalic bo za cholere nie udalo mi sie tego dokonac ;). Odrazu dodam ze linuxa widze drugi raz w zyciu wiec prosil bym o opis baaardzo lopatologiczny.[/quote]

Mi udało się odpalić na UBUNTU 7.10 Jest tylko jeden WIELKI problem. Odświeżanie obrazu to średnio 1-1,5 fps. Po zainstalowaniu sterowników od Nvidi XBMC przestał się odpalać. Ponowne przekompilowanie XBMC nie pomogło

Czy ktoś mógłby pomóc w rozwiązaniu tego problemu ?

Pozdrawiam

p.s. Znalazłem [url="http://www.groupedia.com/node/42"]coś takiego[/url] i wynika z tego,że mam tak samo skonfigurowane, a jednak....:) nie chodzi

p.s.2 No i udalo mi sie uruchomic wreszcie XBMC pod LINUXEM. Co prawda wykorzystuje jakis glupi trik,ale do testow wystarczy. Wyciaga teraz ok 100fps.

Edited by janek_pl

siemka

czy mogly ktos wiecej napisac w temacie

czy to jest pelna juz wersja taka jak na xbox???

i jak ze sterownikami pod urzadzenia????

[quote name='andidvb' post='85203' date='12.02.2008, 10:12 ']siemka

czy mogly ktos wiecej napisac w temacie

czy to jest pelna juz wersja taka jak na xbox???

i jak ze sterownikami pod urzadzenia????[/quote]

Tak jak pisałem wcześniej XBMC po Linuxem chodzi. Wszystko wygląda jak na xboxie. Tyle,że dużo szybciej. Wszystkie filmy,zdjęcia, muza chodzą. Jedynie przy materiale HD miałem problem z dźwiękiem.

Pozdrawiam

p.s. Jeśli chodzi o sterowniki to już zależy od dystrybucji, a nie od samego XBMC. Ja instalowałem na Ubuntu 7.10 i wszystko śmigało w kwestii sprzętu OK Edited by janek_pl

Jak byś miał chwilkę to opisz krok po kroku jak zainstalowałeś i odpaliłeś XBMC pod linuxem.