Skocz do zawartości
martig

XBMC pod Linuxa

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z [url="http://www.xboxmediacenter.com/wiki/HOW-TO_compile_XBMC_for_Linux_from_source_code"]opisem[/url] pobralem i skompilowalem (./configure --disable-debug --disable-gl) program xbmc w wersji dla linuxa. Tylko jaka go teraz odpalic bo za cholere nie udalo mi sie tego dokonac :). Odrazu dodam ze linuxa widze drugi raz w zyciu wiec prosil bym o opis baaardzo lopatologiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='martig' post='76508' date='30.12.2007, 22:40 ']Zgodnie z [url="http://www.xboxmediacenter.com/wiki/HOW-TO_compile_XBMC_for_Linux_from_source_code"]opisem[/url] pobralem i skompilowalem (./configure --disable-debug --disable-gl) program xbmc w wersji dla linuxa. Tylko jaka go teraz odpalic bo za cholere nie udalo mi sie tego dokonac ;). Odrazu dodam ze linuxa widze drugi raz w zyciu wiec prosil bym o opis baaardzo lopatologiczny.[/quote]


Mi udało się odpalić na UBUNTU 7.10 Jest tylko jeden WIELKI problem. Odświeżanie obrazu to średnio 1-1,5 fps. Po zainstalowaniu sterowników od Nvidi XBMC przestał się odpalać. Ponowne przekompilowanie XBMC nie pomogło

Czy ktoś mógłby pomóc w rozwiązaniu tego problemu ?


Pozdrawiam

p.s. Znalazłem [url="http://www.groupedia.com/node/42"]coś takiego[/url] i wynika z tego,że mam tak samo skonfigurowane, a jednak....:) nie chodzi


p.s.2 No i udalo mi sie uruchomic wreszcie XBMC pod LINUXEM. Co prawda wykorzystuje jakis glupi trik,ale do testow wystarczy. Wyciaga teraz ok 100fps.

Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siemka

czy mogly ktos wiecej napisac w temacie

czy to jest pelna juz wersja taka jak na xbox???

i jak ze sterownikami pod urzadzenia????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andidvb' post='85203' date='12.02.2008, 10:12 ']siemka

czy mogly ktos wiecej napisac w temacie

czy to jest pelna juz wersja taka jak na xbox???

i jak ze sterownikami pod urzadzenia????[/quote]


Tak jak pisałem wcześniej XBMC po Linuxem chodzi. Wszystko wygląda jak na xboxie. Tyle,że dużo szybciej. Wszystkie filmy,zdjęcia, muza chodzą. Jedynie przy materiale HD miałem problem z dźwiękiem.

Pozdrawiam

p.s. Jeśli chodzi o sterowniki to już zależy od dystrybucji, a nie od samego XBMC. Ja instalowałem na Ubuntu 7.10 i wszystko śmigało w kwestii sprzętu OK Edytowane przez janek_pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak byś miał chwilkę to opisz krok po kroku jak zainstalowałeś i odpaliłeś XBMC pod linuxem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...