Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
kewis2

C+ i n na jednym tunerze

Question

Chciałbym skorzystać z nowej promocji C+ multipakiet. Chcę kupić tuner do n-ki i dodatkowo oglądać C+. Mam jeden kabel w ścianie z talerza. Czy to jest do zrealizowania? I jak?

15 answers to this question

Recommended Posts

• 0
[quote name='kewis2' post='76219' date='28.12.2007, 23:26 ']Chciałbym skorzystać z nowej promocji C+ multipakiet. Chcę kupić tuner do n-ki i dodatkowo oglądać C+. Mam jeden kabel w ścianie z talerza. Czy to jest do zrealizowania? I jak?[/quote]

Nie jest. N-ka to koniecznosc uzytkowania ichniego tunera i na razie nic nie zapowiada "uwolnienia" karty, a C+ to oczywiscie kolejna skrzynka. Z kablem jest tak, ze podobniez n-boxy moga wspolpracowac z instalacjami unicable a przy Cyfrze mozna dobrac odpowiedni tuner, ktory takoz da sobie z tym rade (?)... niestety podrozy to (znaczaco imho) koszt calej instalacji.

• 0
[quote name='ein' post='76223' date='28.12.2007, 22:38 ']Nie jest. N-ka to koniecznosc uzytkowania ichniego tunera i na razie nic nie zapowiada "uwolnienia" karty, a C+ to oczywiscie kolejna skrzynka. Z kablem jest tak, ze podobniez n-boxy moga wspolpracowac z instalacjami unicable a przy Cyfrze mozna dobrac odpowiedni tuner, ktory takoz da sobie z tym rade (?)... niestety podrozy to (znaczaco imho) koszt calej instalacji.[/quote]
ok proszę na polski . Jestem amatorem więc jakbyś mógł daj mi to 0 1 .
Mam problem - albo rozwalę połowę ściany, albo znajdę jakiś prostszy ale może droższy sposób.

• 0
Jest to mozliwe ale w nastepujacej konfiguracji:

-jeden konwerter + kabel, ktore obecnie posiadasz (prawdopodobnie)
-kabel podlaczasz do dekodera nr 1 ten dekoder musi mies wejscie sygnalu i jednoczesnie wyjscie (tzw. przelotka) np. firmowy od C+ popularny dekoder pionier 1430/1530 lub inny np. tanie fergusony
- z przelotki dekodera nr 1 laczysz kablem dekoder nr 2 od N = nbox bialy (nbox recorder nie podlaczysz)

Zasada jest taka aby ogladac kanaly z dekodera nr 2 (N) musisz wylaczyc dekoder nr 1 (z C+).

Ja mialem tak dzialajacy zestaw i wszystko chodzilo bez problemow.

Uni kabel w dekoderach N jest podobno mozliwy bo sprzetowo jest ok, ale programowo to nic nie slyszalem na ten temat. Na dzien dzisiejszy nie ma mozliwosci ogladania N i C+ na jednym dekoderze. Edited by tesbor

• 0

recordera tak nie podłącze? jesteś pewien?

bo też na ten multipakiet chętnie bym się pisał, a mam tylko 2 kable (i to jeden przewiercony przez ścianę ;))

• 0
Temat ten i im podobne były już wałkowane na tym forum:

[url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8529&hl="]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8529&hl=[/url]

W telegraficznym skrócie:
-n-recorder potrzebuje doprowadzenia dwóch niezależnych sygnałów z satelity HB.
-jeden kabel wystarczy do n-recordera przy użyciu Multi Band Convertera. Niestety nie da sie do tego dodatkowo podłączyć Cyfry+.

Pozdrawiam! Edited by sebaa

• 0

[quote name='pablo11pablo11' post='77632' date='06.01.2008, 13:04 ']no to nici z multipakietu :/[/quote]

Nie poddawaj sie! Nie ma sytuacji do przeskoczenia. :lol:

Na razie jesteś tajemniczy a oczekujesz pomocy!

Napisz jaką masz instalację: antena, konwertery, ilość kabli doprowadzonych do anteny, no i jakie masz tunery i ewentualnie co chciałbyś podłączyć. Wtedy będziemy kombinować co i jak.

Pozdrawiam!

• 0

powiem tak - poczekam na wyniki przetargu o OE, wtedy pogadamy ;) bo narazie byłem pewien, że polska liga zostanie w C+, więc się przymierzałem do tego multipakietu. ale teraz z tego co widzę, jest szansa na polską ligę w N, a w takim razie C+ byłby mi zupełnie nie potrzebny :P

ale ok, jeśli jednak chciałbym coś zmontować to się zgłoszę! :lol:

a tymczasem proszę o drobną pomoc w kilku innych zagadnieniach, w tym temacie: [url="http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8643"]http://hdtvpolska.com/index.php?showtopic=8643[/url]

pozdro!

• 0
[quote name='tesbor' post='76232' date='28.12.2007, 23:13 ']Zasada jest taka aby ogladac kanaly z dekodera nr 2 (N) musisz wylaczyc dekoder nr 1 (z C+).[/quote]

Odwrotnie.N-box podaje napięcie nawet w czasie czuwania.

• 0
@mnbm

Dekodery cyfry+ także wysyłają napięcie do konwertera w standby. Jest to domena tunerów dedykowanych dla platform i przez nie rozprowadzanych. Domyślnie mają one ustawione parametry kanału podstawowego z którego podczas czuwania oczekują na instrukcje np. uprawnienia na kartę, nową listę kanałów lub zmianę oprogramowania. W Philipsach i Mediasatach jest możliwość wyłączenia tego napięcia ale tylko po w graniu alternatywnego oprogramowania.

Pozdrawiam! Edited by sebaa

• 0

[quote name='sebaa' post='77640' date='06.01.2008, 13:33 ']Nie poddawaj sie! Nie ma sytuacji do przeskoczenia. :lol:

Na razie jesteś tajemniczy a oczekujesz pomocy!

Napisz jaką masz instalację: antena, konwertery, ilość kabli doprowadzonych do anteny, no i jakie masz tunery i ewentualnie co chciałbyś podłączyć. Wtedy będziemy kombinować co i jak.

Pozdrawiam![/quote]

Do C+ mam Philipsa 3010. Antenę i konwerter z C+; jeden kabel . Chciałbym podłączyć nboxa z n.
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

• 0
[quote name='kewis2' post='80579' date='20.01.2008, 15:23 ']Do C+ mam Philipsa 3010. Antenę i konwerter z C+; jeden kabel . Chciałbym podłączyć nboxa z n.
Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam[/quote]

A może masz jeszcze kabel od tv naziemnej, który można podłaczyć do satelity, a dodatkowo w ten kabel wpuścić sygnał tv naziemnej poprzez sumator TV-Sat?
Pozdrawiam

• 0

Jest to mozliwe. Niestety odbiorniki do ktorych mozna wlozyc same karty cyfry, polsatu czy n (albo ich dekodery ci) to sa odbiorniki SD i odbiora tylko kanaly n-ki nadawane w dvb-s. Tak dlugo jak tacy jak Walter beda nam uzytkownikom mowic co jest dla nas najlepsze i beda decydowac jak mamy zyc , tak dlugo po prostu bedziemy ich ignorowac. Rywin bardzo szybko zrezygnowal z takiego podejscia, Soloz walczyl dlugo oj dlugo. Jak Walter sie nie podda to polegnie.

Oczywiscie zarowno w obecnych sd jak i przyszlych hd (jesli beda dzialac z n) nie ma mozliwosci vod typu n. Co jest chyba zaleta , bo kto to potrzebuje? W tych odbiornikach w przeciwninstwie do n, mozna sobie nastawic nagrywanie dowolnego kanalu, na dowolna pore ... np. na za 10 lat :)

Edited by Tom0000

• 0
[quote name='Baggins' post='80640' date='20.01.2008, 20:05 ']A może masz jeszcze kabel od tv naziemnej, który można podłaczyć do satelity, a dodatkowo w ten kabel wpuścić sygnał tv naziemnej poprzez sumator TV-Sat?
Pozdrawiam[/quote]

Mam taki kabel. Nie rozumiem co to znaczy wpuścić sygnał naziemnej poprzez sumator?
Dzięki za pomoc.

• 0
Witam,

Mam w ścianie jeden kabel do anteny i mam tunery 'n' i 'C+'.

Obecnie przekładam kabel pomiędzy tunerami, bo nie jest najlepszym rozwiązaniem. Czy podłączenie rozgałęźnika VSP-301 (http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=39&id=811) rozwiąże mój problem? On wie, który tuner ma teraz działać na podstawie prądu z ósmej nóżki SCART-a, prawda?

Do którego tunera powinienem więc to podłączyć? Czy mogę podłączyć ten rozgałęźnik pod SCART-a, a TV po HDMI? Czy tak to zadziała? Ma ktoś jakieś doświadczenia?

Będę zobowiązany za pomoc
Pozdrowienia
Krasus