Skocz do zawartości
pmcomp

Artur i Minimki na HD DVD

Rekomendowane odpowiedzi

[url="http://imageshack.us"][img]http://img442.imageshack.us/img442/9342/arturvo5.jpg[/img][/url]


Moje dziecko dostało od Mikołaja, dzisiaj po świątecznym sniadaniu zasiedlismy do oglądania.

Na początek dane wydania:

video: 1080p. VC-1
audio: polska ściezka w DD+ i DTS HD MA
dodatki: brak
region: ALL
wydawca: Monolith

tytuł oryginału: Arthur and the Minimoys.


Znakomity familijny film ale nie w "świątecznej atmosferze" Home Alone. Film Luc'a Besson (którego uwielbiam) w najlepszym wydaniu. Polecam. Obraz i dźwięk pierwsza klasa, choć zapewne jak przy innych polskich wydaniach nie jest to w audio więcej niż 1,5 Mbps. Ale dźwięk jest OK. I księżniczka fajna laska jest. Ach co ta animacja komputerowa teraz potrafi. Laski na ulicy takich kształtów nigdy nie mają :D .
Trochę szkoda, że nie ma oryginalnej ścieżki dźwiękowej z głosem Madonny bo Brodzikowa moim zdaniem tu trochę nie pasuje.

Polecam wszystkim.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jak piszesz to zawsze piszesz dobrze ale czy przypadkiem nie był to DTS HR?A już miałem go nie wrzucać do listy a że parę stron zrobiło prezenty to chyba skorzystam z oferty:)

I tak big blue/la grande blue/wielki błękit rządzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pmcomp, byś się wstydził, nawet jak dziecku prezent kupujesz, to bardziej dla siebie chyba :D

p.s. ja też dziecku Lego Star Wars, 2 zestawy, dziecko złożyło, a ja się z nim bawię,
za moich czasów dziecięcych lego to tylko za ciężkie dewizy w Pewexie były, teraz sobie odrabiam zaległości....

idę polatać Y-Wingiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='paw' post='75774' date='25.12.2007, 16:54 ']Wiem że jak piszesz to zawsze piszesz dobrze ale czy przypadkiem nie był to DTS HR?A już miałem go nie wrzucać do listy a że parę stron zrobiło prezenty to chyba skorzystam z oferty:)

I tak big blue/la grande blue/wielki błękit rządzi :D[/quote]

Ja napiszę to co już kiedyś napisałem ... to moja teoria spiskowa:

polskie wydania w DTS HD to zwykły DTS 1,5 Mbps "zrobiony" tak aby się lampki nowych formatów zapalały. Szczególnie w formacie HD DVD gdzie na płytce 30G wcale za dużo miejsca nie ma (i dlatego wydań w HD DVD z DTS HD jak na lekarstwo). A wtedy nam HD maniakom zapala się lepsze samopoczucie.
Tak więc żadnej różnicy czy HR czy MA.
Ale to tylko teoria :(:D
Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='75785' date='25.12.2007, 18:26 ']@pmcomp, byś się wstydził, nawet jak dziecku prezent kupujesz, to bardziej dla siebie chyba :([/quote]

Jutro obejrzymy Shreka 3, ale tu Mikołaj (nie ja !!! :D ) się nie wykazał bo przyniósł w SD. Ale polski dubbing jest :D .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba dociągnąć wersje profesjonalną i puścić z popcorna.
ten adres polecam wszystkim fanom lego:http://klocki.blox.pl/html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę nie mieszać możliwości formatów HD DVD / BD z wolą lokalnych wydawców płyt.

Na płytach HD DVD 30GB jest wystarczająco dużo miejsca na 3H godzinny film w referencyjnym Full HD i co najmniej dwie pełno wartościowe ścieżki audio HD 5.1.

Wszystko dzieki stosowaniu kodeków MPEG4: VC-1 i AVC.

Żaden szanujący się dziennikaż nie powinien promować tezy, że na płytach HD DVD jest za mało miejsca - zwłaszcza w kontekście tego że na płytach HD DVD poważni światowi wydawcy tacy jak WB czy Paramount umieszczają więcej dodatków w HD niż na płytach BD.

Pozdrawiam

[quote name='pmcomp' post='75787' date='25.12.2007, 18:37 ']Ja napiszę to co już kiedyś napisałem ... to moja teoria spiskowa:

polskie wydania w DTS HD to zwykły DTS 1,5 Mbps "zrobiony" tak aby się lampki nowych formatów zapalały. [b]Szczególnie w formacie HD DVD gdzie na płytce 30G wcale za dużo miejsca nie ma [/b](i dlatego wydań w HD DVD z DTS HD jak na lekarstwo). A wtedy nam HD maniakom zapala się lepsze samopoczucie.
Tak więc żadnej różnicy czy HR czy MA.
Ale to tylko teoria :P;)
Pozdro[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='75816' date='25.12.2007, 23:54 ']..... dziennikaż nie powinien
Pozdrawiam[/quote]
( popraw Dominik - [color="#ff0000"][b]RZ[/b][/color] powinno być) - bez urazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podpowiadaj Jarojaw bo jeszcze przez o z kreską napisze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale nie w formacie audio bezstratnym:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
prawda jest taka ze polscy wydawcy plyt hddvd nie umieszczaja dodatkowych sciezek z niewiadomych powodow, nie sa to na pewno braki miejsca raczej chec zaoszczedzenia pieniedzy na wydaniu? nie wiem...
brak dodatkow na plytach hd wzmaga we mnie uczucie iz nie kupuje pelno wartosciowego produktu a jedynie tania wersje z gazeta z kiosku za 10 zl ;(
zobaczymy co z transformersami wymyslili :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='75787' date='25.12.2007, 19:37 ']Ja napiszę to co już kiedyś napisałem ... to moja teoria spiskowa:

polskie wydania w DTS HD to zwykły DTS 1,5 Mbps "zrobiony" tak aby się lampki nowych formatów zapalały. Szczególnie w formacie HD DVD gdzie na płytce 30G wcale za dużo miejsca nie ma (i dlatego wydań w HD DVD z DTS HD jak na lekarstwo). A wtedy nam HD maniakom zapala się lepsze samopoczucie.
Tak więc żadnej różnicy czy HR czy MA.
Ale to tylko teoria :P;)
Pozdro[/quote]

Jak już kiedyś pisałem, wszystkie płyty HD DVD wydane we Francji przez StudioCanal mają tylko dzwięk DTS MA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='AreckiW' post='75785' date='25.12.2007, 18:26 ']@pmcomp, byś się wstydził, nawet jak dziecku prezent kupujesz, to bardziej dla siebie chyba ;)

p.s. ja też dziecku Lego Star Wars, 2 zestawy, dziecko złożyło, a ja się z nim bawię,
za moich czasów dziecięcych lego to tylko za ciężkie dewizy w Pewexie były, teraz sobie odrabiam zaległości....

idę polatać Y-Wingiem...[/quote]

Wiem że offtop ale nie mogem się powstrzymać :P Cały dzień składałem dla młodego "Misję na Marsa", Arecki pewnie wie o co chodzi :D No no dobra, lęcę się pobawi... znaczy się pomóc młodemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok. choc raczej zwykle zadawalam sie pochlanianiem informacji tym razem wtrace swoje trzy grosze. Prosze zwroccie uwage ze wtym wypadku mowimy o polskich wydaniach w calosci "wyrzezbionych" w Polsce. A to juz mowi samo przez sie. Naprawde polski rynek HDDVD jest bardzo skromny, a co za tym idzie fundusze ktore mozna na to przeznaczyc sa takie jakie sa. W zadnym wypadku nie bronie tu naszych rodzimych wydawcow, nauczony doswiadczeniem minionych lat i DVD musze z pzrykroscia stwierdzic ze interes tychze a interes klienta to dwa rozne bieguny. Ale wracajac do tematu. HD na swiecie tez dopiero co zaczyna przybierac jakies tam ksztalty a co za tym idzie jak kazda nowa technologia jest bardzo droga. Tak w przyblizeniu w naszych warunkach ok 7-10x drozsza od DVD.
Zwroccie np uwage ze tytul o ktorym tu mowa to HDDVD 15 a nie 30. Powiem wiecej 8 na 10 plyt zrobionych od a do z w Polsce bedzie wlasnie ze wzgledu na koszty jeszcze pewnie dlugo HDDVD 15 W zwiazku z tym ilosc informacji jakie mozna zapisac diametrialnie maleje. I teraz pytanie na czym osczedzic? na obrazie? na dzwieku? na dodatkach? Przy dluzszych filmach naprawde jest problem. W tym momencie najczesciej wylatuja dodatki i w pewnym stopniu dzwiek. Musze jednak nawiazujac do wypowiedzi pmcomp powiedziec ze DTS-HD choc 1,5 Mbps to jednak DTS-HD - specyfikacja dopuszcza taki bitrate. Prawda jest taka polscy wydawcy wola sprzedawac po raz 50 tytul na dvd niz inwestowac w HD.

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale w polsce są tłoczone płyty na resztą europy także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='paw' post='75870' date='26.12.2007, 17:44 ']ale w polsce są tłoczone płyty na resztą europy także.[/quote]

jest jedna tlocznia ktora byc moze cos tam tloczy ale ma to tyle wspolnego z polskimi wydawcami tyle co nic W Polsce mamy prawie 2 studia ktore sa wstanie wykonac authoring HDDVD i 2 tlocznie (oprocz wyzej wspomnianej nie rodzimej) ktore moga wytloczyc takie plyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...