Skocz do zawartości
BoDeX

.:ŚLICZNE OBUDOWY DO KOMPUTERÓW HTPC:.

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wyszukałem sobie coś takiego:

MS-Tech MC-1200 ->> link

Z zasilaczem i pilotem (w pełni konfigurowalny pod linuxem - info na stronie XBMC) --- cena 440zł z przesyłką z niemiec lub około 500zł bez przesyłki w polskim sklepie)

W testach wyszedł bardzo dobrze .. w tej cenie ciężko coś podobnego znaleść

12768540411251791062mc-1200_gross.jpg

Edytowane przez Penetratore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z serii KEEP IT SIMPLE, SMALL and CHEAP :)

Kupiliśmy z Gemańskiego sklepu dwie obudowy pod płytkę mini-ITX. Czekamy na dostawę i wtedy wrzucę jakieś fotki i recenzje.

Ta jest dla mnie ... cena 52 euro + przesyłka

GEH-JCP-MI-103.BS_h01.jpg

Ta dla kolegi - cena 27 euro

GEH-JCP-MI-105.B.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

a ja poszukuję rekomendacji do 1k PLN na obudowę HTPC+NAS, do której wejdzie 5 napędów 3,5 HDD wew. + 1 DVD/BL zewn. oraz karty PCI/Ex pełnej wysokości.

Pozycje w rodzaju DH101:

200852516112967243.jpg

czy DH202:

200912010582010303.jpg

są świetne, jednak mają tylko 3 miejsca na dyski wewn - czyli o 2 za mało.

Co polecacie?

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyższe obudowy wyglądają na pełnowymiarowe. Zakladam więc że można dorobić ramkę na dodatkowe dyski. Chyba że rozmieszczenie benechow nie pozwala na dodanie dysków. Można wtedy zastosować płytę główną o jak najmniejszym rozmiarze i z pewnością 5 hdd się zmieści.

Ja nie miałem kłopotu ze zmieszczeniem 3 x hdd 3, 5" i pełnowymiarowego dvd wraz z PCH B-110 do niskiej obudowy Scaleo/Medion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 dysków w htpc ? to niezły będzie hałas przy oglądaniu, a nie lepiej jeden w obudowie a resztę podpinać po esata lub usb ? I tak w danym momencie oglądasz 1 film. Szkoda żeby nie potrzebnie pozostałe dyski pracowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna za pomoca funkcji hd_parm w linuksie jak sie ma ustawic wylaczanie dysku po dowolnym czasie bezczynnosci ... sam mam 4x 3,5 cala + jeden 2,5 i normalnie pracuje tylko ten 2,5 cala a reszta ma odciete zasilanie po 10 minutach bezczynnosci ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety z dyskami jest mały problem, hałasują. Jedyny sposób na ich wyciszenie to odpowiedni montaż w obudowie. Ale tu trzeba strasznie kombinować żeby wibracje nie przenosiły się na obudowę, bo to jest źródłem hałasu. Na razie sobie z tym nie poradziłem bo najlepsze efekty daje położenie dysku w obudowie na gąbce (bez przykręcania go do obudowy) wtedy nastaje błoga cisza, a w Origenie S16T wentylatory są super ciche i wszystko co wzbudza obudowę w nocy jest denerwujące. Zastanawiam się nad dyskiem zewnętrznym, te są naprawdę ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladne.

Wyswietlacz fajny.

Ciekawa jakie ceny i gdzie i kiedy mozna bedzie je kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie do szczęścia potrzebny jest tylko ładny wyświetlacz.

Piloty już mam.

Jeżeli ktoś ma namiary na wyświetlacz to się polecam.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...a ja poszukuję rekomendacji do 1k PLN na obudowę HTPC+NAS, do której wejdzie 5 napędów 3,5 HDD wew. + 1 DVD/BL zewn. oraz karty PCI/Ex pełnej wysokości..."

Witam wszystkich!

Chcę podpowiedzieć troszeczkę a mianowicie w HTPC Thermaltake DH101,DH102,DH202 wejdzie 5 dysków twardych 3.5 cala B) . Wiem to na 100% bo posiadam model DH102 a reszta modeli ma takie same wnętrza które rożnią się tylko przodem.

Wolne miejsce znajduje sie pod stacią DVD rom gdzie wejdzą napewno 2 dodatkowe dyski. Problemem jest natomiast jak je przymocować bo otwor jest szerszy niż dysk 3.5 cala. Ja do tego miejsca przeniosłem caly kosz z 2 dyskami i zamontowalem go na zwyklej taśnie dwustronie przylepnej i unieruchomilem kosz z góry gwoma kawałkami zwykłej gumki do mazania ołowka :P . napewno są uchwyty do kupienia lecz mi to wystarczy. Może i nawet 3 dyski wejdą po zastosowaniu tych uchwytów czego specjalnie nie sprawdzałem. Przeniosłem cały kosz z 2 dyskami dlatego bo potrzebowałem miejsce na gabarytową karte graficzną jaką jest Radeon hd 6950. Jestem bardzo zadowolony z zakupu DH 102 bo jest bardzo elegancka obudową i pomieści naprawde bardzo dużo i można pograć nie wpominając juz o filmach itd...Poniżej przesyłam linka do filmiku jak to wygląda i jaką drogę przeszedłem by był bardzo cichym komputerem. Zyczę przyjemnej zabawy :) . Pozdrawiam.

P.S. A bym zapomniał karty pci-e też wchodzą o pełnych rozmiarach :rolleyes:

Edytowane przez Daroo7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam obudowe Thermaltake ale bez tego ekraniku.

Wewnatrz mam zamontowane 3 dyski ale wg mnie to nie jest dobre rozwiazanie. Obudowa wyglada fajnie ale brakuje w niej mozliwosci zamontowania oprocz napedu kieszeni HDD. Caly czas zastanawiam sie nad powrotem do zwyklej obudowy PC dzie mozna umiescic wszystko ale mi brak czasu i checi.

Najlepsza obudowa to taka gdzie mozna podpiac zewnetrznie maksymalnie co sie da. Wyswietlacz w takiej obudowie to niepotrzebny i kosztowy gadzet. Ja mam w swojej wyswietlacz wylaczony bo i tak nic nie widze. Calosc mam podpieta pod projektor i to dopiero daje efekt.

Jka znajde chwile to wrzuce fotki mojej konfiguracji.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co ci chodzi z tą kieszednią HDD. Po co ci kieszeń? Kieszenie HDD używane są w celu łatwiejszej wymiany dysku twardego, na wypadek jego uszkodzenia lub w celu przeniesienia danych. Coraz częściej kieszenie przejmują funkcję dodatkowego chłodzenia dysku twardego, zawierając dodatkowe małe wentylatory czy też duże aluminiowe radiatory. Jeżeli ci chodzi o takie rozwiazanie to nie sprawdzałem. Można zato zastosować dyski 2.5 cala w kieszeni które podejżewam się zmieszczą. Ja napisałem że przeniosłem caly kosz z 2 dyskami pod nadęd DVD który sie mieśći bez większych problemów. Pozdrawiam.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/464fa8f244a9613c.html[/img][

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/64d0a564e20371e1.html

Edytowane przez Daroo7777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś namiary na miejsce gdzie można kupić klapki do zamykania różnych "bebechów"? Ideał to byłoby coś takiego jak w Origen S14V .... smile.gif

egal : czarne czy srebrne - byle aluminiowe. (I tak będzie malowane...) System domykania i utrzymywania w pozycji zamkniętej - dowolny (byle nie na skobel -)

Będę wdzięczny za jakieś namiary.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Old Style"click

Ale w środku to co teraz na topie.

Ps.do premiery Ivy bridge coraz bliżej,więc już zaczynam szukać jakieś budy...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps.do premiery Ivy bridge coraz bliżej,więc już zaczynam szukać jakieś budy...:D

A nie możesz samemu zrobić.

Pozdrawiam,

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie było by najlepiej,bo żadna nie jest idealna.

A nawet jeśli jest,to wtedy cena ją skreśla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebuję temat :)

Szkoda że nikt nie dodał takich wynalazków:

fujitsu-siemens-scaleo-e.112194.jpg

Fujitsu - Siemens Scaleo E

Nieco w stylu retro fajnie musi wyglądać obok starego odtwarzacza VHS :) - widziałem na allegro za 250 PLN.

Lub coś co sobie sprawiłem:

440x330_1.jpg

Sony VAIO VGX-XL301 - na zdjęciu jest model 302 ale wizualnie to samo. Bardzo fajnie wygląda i pasuje do amplitunera (wyglądem i wymiarami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Soniacza to można gdzieś kupić (samą budę)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego Soniacza to można gdzieś kupić (samą budę)?

Kupiłem w całości (no prawie) od gostka ale w bardzo dobrym stanie, wyszło mnie taniej niż jakaś sensowna obudowa - naprawdę ciężko coś znaleźć za rozsądne pieniądze. Warto poszukać na ebayu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to w dalszym ciągu duża obudowa.

Teraz kiedy płyty są w formacie mini-ITX i procesory o małym współczynniku poboru mocy stosuje się obudowy znacznie mniejsze i zgrabniejsze.

Pozdrawiam.

AndrzejS@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...