Skocz do zawartości
BoDeX

.:ŚLICZNE OBUDOWY DO KOMPUTERÓW HTPC:.

Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro jest ta obudowa z zasilaczem za 675zł.

noxlive213161.jpg

NOX

Ciekawe jak to jest z tym miejscem w środku.

Mam starszą wersję tej obudowy, bez wyświetlacza i potencjometru. Jak dla mnie rewelacja. Miejsca sporo. Jest tylko z lekka niewymiarowa, w sensie - węższa od ampli i długa (musiałem wyciąć tylną ściankę półki). Poza tym ok. Niebieskie światło nie męczy. Myślę, że generalnie jest tu dobry stosunek jakości do ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem rozwiązany. Po wymianie ftdi na lcd2usb wyświetlacz pięknie działa na linuxowym XBMC. Wsparcie XBMC dla wyświetlaczy w linuxowej dystrybucji jest rewelacyjne - pozwala nawet nawigować po menusach bez telewizora, dzięki czemu jak chcesz posłuchać muzyki to nie musisz włączać TV.

pozdr

Kaz

a orientujesz sie moze jak to jest z tym wyswietlaniem po menusach w XBMC na iMonie LCD pod Linuxem albo wersji Live CD ? bedzie to działać ? Czy to trzeba jakies sterwoniki czy XBMC ma juz w sobie wersja na Linuxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a orientujesz sie moze jak to jest z tym wyswietlaniem po menusach w XBMC na iMonie LCD pod Linuxem albo wersji Live CD ? bedzie to działać ? Czy to trzeba jakies sterwoniki czy XBMC ma juz w sobie wersja na Linuxa.

Nie wiem jak jest z imonem ale z tego co widzę to LCDproc to wspiera, więc nie powinno być problemu. Generalnie jest tak, że jak coś już odpalisz w lcdprocu to potem w xbmc działa z automatu.

pozdr

Kaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz, ja niestety siedze na windzie ze wzgledu na TMT 3 i blu-ray, niestety Imon na te chwile co potrafi to wyswietlac w xbmc co leci w danej chwili nic pozatym a raczej to wina xbmc w wersji na win.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam starszą wersję tej obudowy, bez wyświetlacza i potencjometru. Jak dla mnie rewelacja. Miejsca sporo. Jest tylko z lekka niewymiarowa, w sensie - węższa od ampli i długa (musiałem wyciąć tylną ściankę półki). Poza tym ok. Niebieskie światło nie męczy. Myślę, że generalnie jest tu dobry stosunek jakości do ceny.

Ja w niej (tzn tej ze zdjecia) mialem na poczatku radka 4850 a teraz 5770 i wszystko sie miesci mimo ze mam zasilacz bez odpinanych kabli. Ladnie sie prezentuje a wyswietlacz nie przeszkadza wcale w ogladaniu filmow, zreszta mozna go wylaczac.

Edytowane przez makakam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

NZXT Rogue

Jakiś czas temu szukałem obudowy HTPC, która pomieści pełnowymiarową kartę grafiki i duże chłodzenia pasywne procesora. Do tego zasilacz ATX i co najmniej 2xHDD w RAID i napęd BD. Nie znalazłem niczego co przekonałoby mnie do wyłożenia wielu złotówek za to znalazłem kogoś kto przeżywał te same rozterki. Zapraszam do przeczytania artykułu jak powstało to:

110.jpg

Pełny artykuł łącznie z powstawaniem krok po kroku tej obudowy znajdziecie tutaj:

LINK

Obudowa nie jest duża - została zaprojektowana dla płyt mATX ale po niewielkich modyfikacjach jest w stanie obsłużyć full ATX.

Ekstremalną modyfikacje z chłodzeniem wodnym z zagranicznego forum znajdziecie tutaj:

LINK

Osobiście uważam, ze to już przesada ale chodzi o zaprezentowanie możliwości pudełka.

Fabrycznie dostępne 3 wersje kolorystyczne dostępne w Polsce za ok. 400PLN.

Rogue_by_NZXT1.jpg

Może komuś się przyda.

Pozdrawiam.

Edytowane przez krojcfeld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny regulator obrotów tam masz :), co do budy to moze i pojemna i pomieści wszystkie karty graf. ale jakos srednio pasowałoby mi do pozostałych klocków kina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś planuje malucha złożyć to antec wypluł nowy model.

ISK 100

ISK100_s.jpg

http://www.antec.com/Believe_it/product.php?id=MjQ1OQ==

90W zasilacz na pokładzie. Jak nie starczy to można strzelić dziurkę z tyłu i pikopsu wrzucić ;)

Cenowo też fajnie, bo poniżej 300zł

http://geizhals.at/deutschland/a571220.html

Widok całości z możliwością zoom in:

http://www.newegg.ca/Product/ImageGallery....0Power%20Supply

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak Ci pracuje bez ramu i płynu chłodzącego? ;)

Bez obrazy. Być może urzekłaby użytkowników forów moddingowych ale biorąc pod uwagę jej wielkość, zużycie prądu tego zastawu raczej do działu HTPC pasuje jak pięść do oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potrzebna obudowa do HTPC, ladna i estetyczna, ale warunek jest taki, ze musi pomiescic naped optyczny i 4 HDD ... bo bedzie to docelowo HTPC z NASem w jednym ....

klasyczne obudowy komputerowe odpadaja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecne możliwości indywidualizowania płyt czołowych , obudów dzięki cięciu leserowemu, waterjet pozwalają przy odrobinie wyobraźni wykonać dowolną obudowę we własnym zakresie - choc wiadomo, fachowcy robią to lepiej, ale i odpowiednio drożej .... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem :)

jezd tu fachowiec co by mogl cos takiego zrobic? jesli tak to za ile?

gdybym chcial robic sam to najpierw trzeba szkielet apotem go oblozyc blacha tak?

zn ktos namier na miejsce w Toruniu lub okolicach gdzie mozna sobie dociac odpowiednie elementy laserem lub skorzystac z obrabiarki CNC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zakupić obudowę HTPC OrigenAE S16T. Może ktoś miał kontakt z tą obudową i mógłby się podzielić swoimi uwagami. Najbardziej interesuje mnie obsługa poprzez wbudowany wyświetlacz dotykowy, oraz poziom hałasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto obudowa którą znalazłem przed chwilą w sieci

Zwie się: In Win BL 641

bL641_002.jpg

Obudowa jest fajna, właśnie ją zamówiłem. Kosztowała mnie 250zł + przesyłka i jest dostępna w sklepach w Polsce.

Strona producenta z większą ilością zdjęć KLIK

Ten producent ma moim zdaniej jeszcze jedną fajniejszą bude:

bl647_001.jpg

Ale jest niedostępna w Polsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie, szukam czegos takiego: http://h10010.www1.hp.com/wwpc/pl/pl/sm/WF06a/15351-15351-4237916-4237917-4237917-4248009.html (chodzi o sama obudowe, bez bebechów, ewentualnie z zasilaczem) pod HTPC z funkcją NAS .....

moze ktos dac namiary na podobną obudowę na płytę wielkości tych z Atomem i IONem i na 4 dyski 3,5 cala? ewentualnie 3 dyski 3,5 i jeden 2,5 cala ... no i zeby naped optyczny wszedl jakiś ....

druga sprawa, na forum byl tutaj Kolega, robiący obudowy na zamówienie, może mi ktoś dać na Niego namiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.....druga sprawa, na forum był tutaj Kolega, robiący obudowy na zamówienie, może mi ktoś dać na Niego namiar?

Dam Ci 2 namiary:

1. Gość z forum PClab'a. Sam chciałem u niego zamówić obudowę, ale wstrzymałem się do 1-go kwartału 2011 roku [AMD Llano;)]. -> http://forum.pclab.pl/user/81900-duniek/

Oto jego prace -> http://forum.pclab.pl/topic/455010-Obudowy-maniaka-ITX-mATX-SFF-itp-itd/ - GORĄCO POLECAM przeglądnięcie całego wątku!COŚ NIESAMOWITEGO!!!

2. Kolega z tego forum Kazik, który być może mógłby Ci pomóc.

Oto jego dokonanie -> http://hdtvpolska.com/topic/8381-sliczne-obudowy-do-komputerow-htpc/page__st__80__p__210131#entry210131

POZDRAWIAM SERDECZNIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Moneual Moncaso 320

obudowa-htpc-moneual-mon_10856.jpg

Edytowane przez Thin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...