Skocz do zawartości
BoDeX

.:ŚLICZNE OBUDOWY DO KOMPUTERÓW HTPC:.

Rekomendowane odpowiedzi

Luxa2, ekskluzywna marka utworzona przez ThermalTake, zaprezentowała nową obudowę HTPC LM100 Mini, mającą pojawić się w sprzedaży w maju bieżącego roku. Obudowa ce[beeep]e się wyjątkowo kompaktowymi rozmiarami (282.5 x 232 x 123.8mm) przy 4.35 kg wagi, pozwala na instalację 2 napędów (niskoprofilowego optycznego oraz dysku 3.5''), na przednim panelu wyprowadzono złącza 2xUSB, Firewire, audio oraz zainstalowano atrakcyjny panel VFD. Małe wymiary mają także inne konsekwencje - obudowa pozwala jedynie na instalację płyt standardu Mini-ITX; zresztą, zainstalowany 200-watowy zasilacz wyklucza wykorzystanie najpotężniejszych komponentów. Wraz z obudową dostarczany jest bezprzewodowy pilot Media LAB. Cena atrakcyjnej obudowy LUXA2 nie jest jeszcze znana.

1238758128615232.th.jpg

1238758136832777.th.jpg

1238758143940942.th.jpg

1238758151650391.th.jpg

1238758159224501.th.jpg

1238758168243813.th.jpg

Źródło: Miłosz Nowakowski FrazPC.pl

Do środka włożyć IONa z Atomem i miodzio :)

Edytowane przez yanq33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rewelacyjna , linka poprosze do sklepu gdzie kupiles? :)

Wiem, że rewelacja. Szukałem chyba tydzień. Moja jest już w Manchesterze - nie mogę się doczekać.

Tu masz LINK do strony producenta. Niestety, z kupnem będą problemy. Znalazłem tylko jeden SKLEP.

Niestety, sk....y angole z sobie tylko znanych powodów nie wysyłają do Polski (ale za to do Rumunii i na Litwę tak :) ). Po prostu po zakupie nie można wpisać polskiego adresu i d..a blada. Napisałem do nich trzy maile ale mnie olali.

Po dwóch wieczorach szukania znalazłem na prywatnej aukcji angielskiego eBay. I znowu to samo - wysyłka tylko na terenie UK, zero odpowiedzi na maile. Kupiłem więc na adres siostry żony w Manchesterze i dopiero w środę-czwartek będę miał. Oczywiście przesyłka kosztuje mnie podwójnie - 10 GBP plus co najmniej drugie tyle za wysyłkę do Polski. Ale chyba warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja również szukam właśnie zgrabnej obudowy HTPC, ale w rozmiarze mATX. Już prawie kupiłem Antec Fusion ale w porę zmierzyłem szafkę pod telewizorem i okazało się że jest bardzo płytka (tylko 40cm) i 'normalne' obudowy HTPC tam nie wejdą. Dlatego zacząłem szukać innej alternatywy. Na tą chwilę znalazłem dwie propozycje:

1. Pierwsza to wspominana już chyba w tym wątku obudowa Modecom Feel 205 (podobny model to 105 ale z całym czarnym frontem bardziej mi się podoba). http://nvision.pl/news-ext-11759.html

Wymiary to 90 x 430 x 335 mm

2. Dzięki linkowi z poprzedniego wpisu kolegi Marcusa trafiłem na firmę Tsunami, która produkuje jeszcze ciut mniejszą obudowę Tsunami MJR2 Micro ATX Slim Entertainment PC Chassis 300w http://tsunamitech.webnode.com/products-/h...heatre-pc/mjr2/

Wymiary to 96 x 412 x 290 mm

Tutaj jeszcze link do jej testu: http://www.cpu3d.com/review/6541-1/tsunami...troduction.html

Przyznaje że obie propozycje są dość budżetowe i raczej nie spodziewam się po nich super wyglądu. Ale przy tej cenie wystarczy jeśli będą funkcjonalne.

Ponieważ nie mogłem sie zdecydować, postanowiłem wypróbować obie: pierwszą znalazłem na wyprzedaży w Komputroniku za 211 zł, drugą na eBay w jakimś włoskim sklepie w cenie 106 Euro. Jak tylko dostanę wszystkie części i poskładam całość postaram się podzielić swoimi doświadczeniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak wygląda zajefajne pudełko mini HTCP (pod miniITX), które już do mnie jedzie z UK:

Smart%20PC%20Main.jpg

smart%20pc%20side%20main.jpg

Obudowa idealnie nadaje się do budowy własnego Popcorna na bazie płyty B-110.

Czyli oprócz obudowy Mozarta musisz równiez zmienić płyte?

Kiedy zaczynasz budować nową zabawkę? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli oprócz obudowy Mozarta musisz równiez zmienić płyte?

Kiedy zaczynasz budować nową zabawkę? :)

Płytę oczywiście wymieniłem na miniITX (popatrz na posty w temacie HTPC z miniITX).

A zabawkę już zbudowałem. :)

Edytowane przez marcus64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm.....

Dorobić boki, górę i tył, i mamy śliczną obudowę do miniITX HTPC!!! :);)

A czy warto? Ja nie wiem, za te pieniądze? Jeśli wyświetlacz pozwala na nawigację po plikach, czyli np odtwarzanie muzyki bez odpalania monitora, to i owszem... Ale osobiście poszukałbym tańszej wersji zdalnego sterowania z iMon'em, czegoś mniej rozbudowanego (tańszego)... Co kto lubi i na co ma cash.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A kojarzycie może jakąś tanią obudowę z wbudowanym ekranem LCD? Te co widziałem kosztują kosmiczne pieniądza, a przecież teraz panel LCD kosztuje grosze.... dużo taniej zostawić zwykłą obudowę i postawić obok jakiś monitor 15 cali... Zależałoby mi żeby nie włączać telewizora do puszczania muzyki...

Podpisuję się pod tym pytaniem, też szukam obudowy z wyświetlaczem, tak żeby można było przeglądać pliki bez odpalania monitora.

Może ktoś wie czy obudowy z wyświetlaczami ciekło krystalicznymi mają taką możliwość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pelnowymiarowe budy sa po prostu obrzydliwe. Tyle jest sprzetu low-profile ze naprawde producenci obudow mogliby sie postarac. Powiedzialbym ze to ciagle ten sam tandetny, chinski minimalizm. Przy groszowych cenach wyswietlaczy LCD, szczelinowych napedach CD/DVD/Blu-ray mozna by naprawde ruszyc glowa i zatrudnic jakiegos artyste a nie inzyniera-elektronika/elektryka do projetku obudowy. Samo aluminium nie zalatwia sprawy.

Mlodziez na warsztatach w technikum mechanicznym mysle ze by wykonala duzo ciekawsze dzielo :blink:

Edytowane przez long_28y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje long 28y te obudowy sa bardzo brzydkie i do tego kosmicznie drogie. Moze jednak swiadczyc o tym fakt, ze jest male zainteresowanie tego typu grupa dlatego tez nie skupieja sie nad designem tak bardzo.

Pozdrawiam

braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja wiem czy takie brzydkie? Ostatnia całkiem całkiem, jeszcze jak ktoś ma nienajnowsze ampli Yamahy? :D

A co do low profile. Masz trochę racji, ale jak się chce taką maszynkę nieco rozbudować to zaczynają się schody... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna ciekawostka, tym razem Korea

ORIGENAE

http://www.origenae.co.kr

all version silver & black

for miniITX

M10

m10_strip.jpg

other ATX,miniATX,microATX

S21T

s21t_htpc_strip.jpg

S16T

s16t_htpc_strip.jpg

S16V

s16v_htpc_strip.jpg

S14V

s14v_htpc_strip.jpg

S10

s10v_htpc_strip.jpg

H15e

x15e_htpc_strip.jpg

X11

x11_htpc_strip.jpg

X10

x10_htpc_strip.jpg

H7

h7_htpc_strip.jpg

H6

h6_htpc_strip.jpg

H5

h5_htpc_strip.jpg

Moim faworytem jest S16V ... idealnie pasowalby do mebelka

s16v-b-09.jpg

Edytowane przez Conrad_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można te ostatnie gdzieś w Polsce kupić? Akurat buduję HTPC-ta... i jak dla mnie pełny odjazd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bo ja wiem czy takie brzydkie? Ostatnia całkiem całkiem, jeszcze jak ktoś ma nienajnowsze ampli Yamahy? :)

A co do low profile. Masz trochę racji, ale jak się chce taką maszynkę nieco rozbudować to zaczynają się schody... :)

Z rozbudowa wcale nie jest az tak zle - mam HTPC zlozone w obudowie Scaleo + 2 karty SAT (dvb-s2, dvb-c) +

raiser card (w razie czego do na przyklad tunera analogowego). W zasadzie nie ma tego zestawu juz o co rozbudowywac,

ale jakby mi przyszla fantazja to z pomoca raiser card (na przyklad taki: http://www.allegro.pl/item635079321_katown...aiser_card.html ) jest to jak najbardziej mozliwe.

Zgadzam sie ze jest pare fajnych obudow, ale te ceny przekraczajace niezadko 2-3 tys to przegiecie. interes zycia ktos chce zrobic na blaszanej budce. Do tego pare razy sie przekonalem niestety ze na fotkach obudowa wyglada wspaniale, a na zywo - to nic innego jak chinska tandeta :) Ale idzie wszystko w dobra strone - moze plyty itx sie spopularyzuja i obudowy beda mniejsze i delikatniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może ja się pochwalę co mam:

b304a95ad6ee4fecmed.jpg

więcej fotek na: http://www.silverstonetek.com/products/p_p...02&area=usa

Obudowa malutka (takiej szukałem), jej wadą jest wysokość ok 5cm więc jest ciasno. Dodatkowo cena kosmiczna ok 700zł, ja dostałem ją w rozliczeniu okazyjnie. Zobacze co potrafi jak poskładam wszystko do kupy. Obudowa wykonana elegancko, żadnych mankamentów niedociągnięć. Zasilacz 120w chłodzony pasywnie. Ogólnie pierwsze wrażenia ok zobaczymy co wyjdzie w praniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedziec ze mi sie swego czasu tez najbardziej podobaly obudowy Silverstone. Tylko czy ten zasilacz da rade ? Ja do obudowy po Scaleo (zdaje sie tez 120W) wsadzilem na chwile plyte Asus p5n7a-vm z prockiem intel dual core e7200 + dysk 750 Seagate , 2 GB Ram i karta Skystar 2HD i na zasilaczu 120W co chwile system sie resetowal. Za to plyta Gigabyte GA-73PVM-S2 + ten sam osprzet sprawuje sie od paru miesiecy wspaniale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach ta obudowa nie jest taka jak w rzeczywistości, naprawdę porządna robota. A zasilacz zawsze można wymienić na mocniejszy np. PW-200-M. na razie do mojej płyty podczas testów spisywał sie znakomicie.

jeszcze jedna obudowa, dzieło sztuki, dla tych co lubią coś małego :rolleyes: mCubed HFX micro M1 Czarna

ce293a8ec1d36fd3med.jpg

tu link z nazwą i ceną: http://sklep.madtech.pl/go/_info/?id=30842

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na zdjęciach ta obudowa nie jest taka jak w rzeczywistości, naprawdę porządna robota. A zasilacz zawsze można wymienić na mocniejszy np. PW-200-M. na razie do mojej płyty podczas testów spisywał sie znakomicie.

jeszcze jedna obudowa, dzieło sztuki, dla tych co lubią coś małego :rolleyes: mCubed HFX micro M1 Czarna

ce293a8ec1d36fd3med.jpg

tu link z nazwą i ceną: http://sklep.madtech.pl/go/_info/?id=30842

w tym sklepie to połowę rzeczy jest wirtualnych , kupiłem u nich jedną rzecz zapewniali że są na stanie a jak zapłaciłem to 4 miesiące czekałem za zwrotem pieniędzy bo stale szefa nie było żeby zrobił przelew , naciągacze niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego softer

Na temat obudowy hfx mcubed micro było już wiele napisane - poszukaj.

Obudowa ta jest w Polsce niedostępna, wszyscy którzy mają ją na stronach oferują towar wirtualny, poza tym wersja M1 jest już dawno wycofana z produkcji i zastąpił ją model M2.

Jeżeli bardzo zależy Ci na jej kupnie to TUTAJ masz link do strony producenta.

Tylko za bardzo się nie napalaj :P bo za 179 EUR jest tylko goła blacha, komplet z zasilaczem i systemem pasywnego chłodzenia procka kosztuje "tylko" 325 EUR plus oczywiście przesyłka z Austrii. :rolleyes:

Zasilacza do niej też nie wymienisz, a raczej przetwornicy która siedzi w środku - każdy inny niededykowany jest po prostu za duży i się nie mieści - musisz kupić u nich. Już to przerabiałem

Edytowane przez marcus64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancka obudowa od firmy Antec model Micro Fusion Remote 350 Cena 839zł

htpc-projekti-antec-fusion-030.jpg

Edytowane przez ruthless666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...