Skocz do zawartości
sl0nik

HD-E1 i przeskoki obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zakupiłem ostatnio odtwarzacz HD-E1 w komplecie z 3 filmami - Zabójczy numer, Taxi 4 i Świadek koronny.
Ogólnie odtwarzacz sprawuje się świetnie za wyjątkiem scen z przejazdem kamery w poziomie.
W Zabójczym numerze występują wtedy delikatne przeskoki, jakby procesor nie wyrabiał z przetwarzaniem obrazu. W TAxi 4 w 2 scenach skacze już strasznie wyraźnie. W czym jest problem? Czy materiał został juz tak zapisany na płytę (z powodu konwersji z 24 na 25 fps) czy jest to wina odtwarzacza?
A jeśli to drugie to czy update firmwaru rozwiązuje ten problem?

Testowałem odtwarzanie zarówno w 720p jak i 1080i na TV HD ready po kablu HDMI. W obu trybach jest to samo...

O ile w filmach sensacyjnych mozna przełknąc taki efekt to nie wyobrażam sobie oglądania filmów przyrodniczych gdzie jest mnóstwo takich ujęć.

Proszę o pomoc!

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zaktualizuj odtwarzacz
2. Weź pod uwagę , że także TV bierze udział w malowaniu obrazu :lol:
3. Sprawdź czy na innych filmach zauważasz podobny efekt .

Pzdr.

BoDeX ?

Edytowane przez BoDeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie jest wina odtwarzacza.To jest efekt genialnego wykształcenia ludzi,którzy przygotowali materiał do authoringu płyty.TAXI 4 w/g mnie nie nadaje się do oglądania i powinien zostać wycofany ze sklepów.Pozostałych filmów o których piszesz nie widziałem,więc nie mogę nic powiedzieć ale wszystkie płyty które mam "chodzą" bezproblemowo(UNDERWORLD REVOLUTIONS,CESARZOWA,HANNIBAL).Płyty zagraniczne również "chodzą" ok.Jak widać polscy wydawcy płyt(niektórzy) są mocno niekompetentni szkoda tylko,ze za ich niewiedzę płaci klient.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='75373' date='22.12.2007, 09:56 ']1. Zaktualizuj odtwarzacz
2. Weź pod uwagę , że także TV bierze udział w malowaniu obrazu :rolleyes:
3. Sprawdź czy na innych filmach zauważasz podobny efekt .

Pzdr.

BoDeX ?[/quote]

Ad.1 Zaktualizowałem, jest spora poprawa, skoki sa "przyjemniejsze w odbiorze", ciagle wystepuja ale jest plynniej.

Ad. 2Mam TV plazmowy, przy filmach DVD i graniu na konsoli nie ma zadnych problemow z plynnoscia.

Ad.3 Narazie mam tylko te 3 filmy ale oczywiscie sprawdze jak nabede cos nowego i podziele sie wrazeniami:)

Dziękuję i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Irek39' post='75374' date='22.12.2007, 10:00 ']To nie jest wina odtwarzacza.To jest efekt genialnego wykształcenia ludzi,którzy przygotowali materiał do authoringu płyty.TAXI 4 w/g mnie nie nadaje się do oglądania i powinien zostać wycofany ze sklepów.Pozostałych filmów o których piszesz nie widziałem,więc nie mogę nic powiedzieć ale wszystkie płyty które mam "chodzą" bezproblemowo(UNDERWORLD REVOLUTIONS,CESARZOWA,HANNIBAL).Płyty zagraniczne również "chodzą" ok.Jak widać polscy wydawcy płyt(niektórzy) są mocno niekompetentni szkoda tylko,ze za ich niewiedzę płaci klient.[/quote]

Zgadzam się, oprócz wspomnianych wcześnij przskoków cały ruch w TAXi wygląda jak w "starym kinie", postacie ruszają się jakby w przyspieszonym tempie. Chyba to jest jakis efekt pogubionych klatek.
Jesli chodzi o authoring płyt to chyba nie jest przeprowadzany przez lokalnego dystrybutora? Tzn cały materiał może tak, ale sama kompresja do HD powinna byc wykonywana przez producenta...

Nie pozostaje mi nic innego jak zabrac się za inn tytuły w celu porównania.

Dzięeekuję i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te "filmiki" szybko na Allegro , a swoją płytotekę buduj na referencyjnych (ulubionych) tytułach - to ciężkie pieniądze i nie można sobie pozwolić na fuszerkę !!! :rolleyes:

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie bój żaby

W Polsce tez by tyle kosztował gdyby nie komunistyczne taxy i złodziejskie narzuty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='75537' date='23.12.2007, 08:37 ']nie bój żaby

W Polsce tez by tyle kosztował gdyby nie komunistyczne taxy i złodziejskie narzuty[/quote]

849 zł w Saturnie Targówek, 3 filmy gratis plus kabel HDMI.
Dzisiaj zakupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wchodzimy pod strzechy ... :)

Wesołych....


Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i wchodzimy pod strzechy ... :)

Wesołych....


Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...