Skocz do zawartości
Gmeru

Orange Extraklasa wynik tuż tuż

Rekomendowane odpowiedzi

Szczegóły o 14.00 na konferenecji prasowej...
Jakie są możliwe scenariusze? Ekstraklasa albo przystąpi do negocjacji indywidualnych z Canal+ i Polsatem, albo zdecyduje się na radykalny ruch i utworzy własny kanał ligowy. - To byłaby rewolucja na skalę światową, ale taki ruch jest możliwy - twierdzi Andrzej Placzyński z firmy Sportfive, która jest pośrednikiem Ekstraklasy SA w przetargu. - Kluby wynajmują wtedy firmę produkcyjną, robią relacje ze wszystkich meczów, potem wynajmują miejsce na satelicie i robią własny program. Koszty wbrew pozorom nie są duże. Wyprodukowanie jednego meczu to 50-60 tys. zł. Zyski byłyby znacznie większe, bo kluby mogłyby zrobić z meczami, co zechcą, np. sprzedać każdej z trzech platform cyfrowych na różnych zasadach - mówi Placzyński, ale przestrzega: - To ryzykowne przedsięwzięcie. Nikt tego nie próbował i nie ma gwarancji, że przyniesie więcej pieniędzy niż sprzedaż praw jednej telewizji.

gazeta.pl Edytowane przez lucius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I bardzo dobrze. Moze wroca do pomyslu kanalu EKSTARKLASA TV. POlska pilka powinna byc dostepna wszedzie (oczywisce za oplata) a nie na wylacznosc w jednej stacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm już wole nie myśleć o jakości takiego kanału EkstraklasaTV, pewnie znowu na długie lata będzie można zapomnieć o meczach OE w HDTV ;)
moim zdaniem to poroniony pomysł (i może się okazać, ze np. zeby zobaczyć wszystkie mecze Legii w sezonie będzie trzeba mieć wszystkie dostępne platformy, bo każdy mecz może być gdzie indziej... to juz wolę zapłacić 15 zł więcej miesięcznie za c+ i mieć to w jednej stacji... a ekstraklasa swoja drogą może się przeliczyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kamcyk26
Czy ja wiem czy to dobry pomysł? Moim zdaniem, prezesi strasznie się przejadą na własnej pazerności.
Sądzisz, że znajdzie się 1 mln abonentów gotowych płacić ok. 15 zeta miesięcznie za kanał tylko z polską piłką?
A dopiero to dałoby owe wymarzone 150 mln do podziały dla klubów, bo nie sądzę, żeby platformy w takiej sytuacji chciały partycypować w kosztach.
Pomijam już drobny szczegół, że liga gra tylko ok. 8 miesięcy, zatem przez 4 nie ma NIC do pokazania. Edytowane przez upandup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chytry dwa razy traci. Co by nie wykombinowali to kwota 150 milionów za sezon jest absurdalnie wysoka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za PAP

Przetarg na główny pakiet telewizyjny, obejmujący prawo do transmisji wszystkich meczów piłkarskiej pierwszej ligi, został unieważniony - poinformował po spotkaniu akcjonariuszy prowadzącej rozgrywki Spółki Ekstraklasa SA jej rzecznik prasowy Adrian Skubis.
Unieważniony został także pakiet obejmujący prawo transmisji wybranych czterech meczów (po jednym z 1. i ostatniej kolejki każdej rundy sezonu) w telewizji otwartej.

Natomiast pakiety dotyczące magazynu ligowego, relacji w internecie oraz tzw. pakiet newsowy, umożliwiający pokazywanie bramek z meczów ligowych w programach informacyjnych, zostały skierowane do dalszych negocjacji z oferentami.

W przetargu do rozdysponowania jest pięć podstawowych pakietów, w tym najważniejszy, na głównego nadawcę w sezonach 2008/2009, 2009/2010 i 2010/2011. Obecnie prawa do transmisji meczów ligowych ma stacja kodowana Canal Plus.

Przedstawiciele mediów ubiegają się również o pakiet uprawniający do pokazywania czterech meczów w sezonie w telewizji otwartej, pakiet z prawem do produkcji i pokazywania magazynu ligowego (w telewizji otwartej), pakiet uprawniający do pokazywania bramek z meczów ekstraklasy w serwisach informacyjnych (bez prawa wyłączności) oraz pakiet internetowy, który zakłada przekazanie praw do pokazywania w sieci skrótów meczów tylko jednemu nadawcy.



znaczy sie za mało dali najprawdopodobniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ja nigdzie nie mowilem ze kwota 150mln mi odpowiada, wrecz przeciwnie. Chodzi mi o to, ze sprzedajac prawa jednej TV (np C+) OE bedzie ogladalo powiedzmy 300-500 tys osob. Jesli natomiast kanal z meczami bedzie dostepny wszedzie, lacznie z kablowkami wtedy chetnych moze byc sporo ponad 1 mln, wiec automatycznie wychodzi mniejszy koszt na jednego abo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='74833' date='19.12.2007, 14:08 ']Ale ja nigdzie nie mowilem ze kwota 150mln mi odpowiada, wrecz przeciwnie. Chodzi mi o to, ze sprzedajac prawa jednej TV (np C+) OE bedzie ogladalo powiedzmy 300-500 tys osob. Jesli natomiast kanal z meczami bedzie dostepny wszedzie, lacznie z kablowkami wtedy chetnych moze byc sporo ponad 1 mln, wiec automatycznie wychodzi mniejszy koszt na jednego abo.[/quote]
Spokojnie nie kierowałem swojej uwagi do Ciebie, a raczej do PZPN, czy ściślej do prezesów polskich klubów.
Całkowicie się z Tobą zgadzam, PZPN powinien zrobić wszystko aby OE była możliwie szeroko dostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='74833' date='19.12.2007, 14:08 ']Ale ja nigdzie nie mowilem ze kwota 150mln mi odpowiada, wrecz przeciwnie. Chodzi mi o to, ze sprzedajac prawa jednej TV (np C+) OE bedzie ogladalo powiedzmy 300-500 tys osob. Jesli natomiast kanal z meczami bedzie dostepny wszedzie, lacznie z kablowkami wtedy chetnych moze byc sporo ponad 1 mln, wiec automatycznie wychodzi mniejszy koszt na jednego abo.[/quote]

hmm zapominasz, ze pakiet c+ jest w wielu kablówkach (jak nie wszystkich) dostępny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz cos przeciwko ogolnodostepnosci OE? Bo widze, ze za wszelka cene chcesz przeforsowac opcje OE w C+. Masz satyskacje z tego, ze ty ogladasz a inni nie moga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co sie stanie z nowymi wozami do transmisji HD, ktore w tym roku kupila C+? Przy założeniu, że powstanie Ekstraklasa TV. Może C+ będzie robić transmisje dla nich?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lista mediów, które złożyły oferty:
1. Główny nadawca (prawo do relacji na żywo) - Canal+, Polsat Sport
2. Pakiet czterech meczów w sezonie dla telewizji otwartej (po jednym z otwarcia i zamknięcia każdej rundy) - Polsat
3. Magazyn ligowy w telewizji otwartej - Polsat, TVN, TVP
4. Pakiet newsowy (prawo do bramek w informacyjnych programach) - Polsat, TVP, TVN i NSport
5. Pakiet internetowy (tym razem dla jednego portalu) na pewno TP SA i Sport.pl, prawdopodobnie także Onet.pl, WP.pl, Interia.pl
6. Pakiet zagraniczny - brak danych

gazeta.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='74836' date='19.12.2007, 14:29 ']Masz cos przeciwko ogolnodostepnosci OE? Bo widze, ze za wszelka cene chcesz przeforsowac opcje OE w C+. Masz satyskacje z tego, ze ty ogladasz a inni nie moga?[/quote]
hmm wiesz mam dostatecznie wiele lat by pamiętać jak po macoszemu traktowała ligę tvp (relacje tylko z 2 połowy, jakieś dziwne przerwy, ostatnio co przerwali mecz by pokazać jakąś konwencje pisu itp), o programach sportowych nsporu i polsatu jestem jak najgorszego mniemania, a poziom komentatorów był żenujacy. i Porównując to do tego co robi c+ to jak niebo i ziemia. oglądam ligę w c+ od lat i wiem, ze ich transmisje zawsze będą na poziomie, a poziomu komentatórów i dziennikarzy c+ jeszcze nikt długo nie dogoni... (zwłaszcza Smokowskiego i Twarowskiego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prezesi zbieraja sie 5 stycznia i wtedy podejma decyzje co dalej.

[url="http://sport.interia.pl/wiadomosci-dnia/news/malo-placa-za-polska-lige,1030029"]http://sport.interia.pl/wiadomosci-dnia/ne...ka-lige,1030029[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='ulan' post='74864' date='19.12.2007, 15:59 ']hmm wiesz mam dostatecznie wiele lat by pamiętać jak po macoszemu traktowała ligę tvp (relacje tylko z 2 połowy, jakieś dziwne przerwy, ostatnio co przerwali mecz by pokazać jakąś konwencje pisu itp), o programach sportowych nsporu i polsatu jestem jak najgorszego mniemania, a poziom komentatorów był żenujacy. i Porównując to do tego co robi c+ to jak niebo i ziemia. oglądam ligę w c+ od lat i wiem, ze ich transmisje zawsze będą na poziomie, a poziomu komentatórów i dziennikarzy c+ jeszcze nikt długo nie dogoni... (zwłaszcza Smokowskiego i Twarowskiego)[/quote]


Zgadza sie, C+ pokazuje polska lige bardzo dobrze. I niech pokazuje dalej. Tylko czy jednoczesnie nie moze jej pokazywac PolsatSPORT, Nsport i TVP SPORT? W USA prawa do NBA czyy NHL sa rodzielone na wszystkie stacje i jakos nikt nie narzeka. A u nas w kraju bida az piszczy, a pilke tylko najbogatsi moga ogladac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='kamcyk26' post='74869' date='19.12.2007, 18:09 ']Zgadza sie, C+ pokazuje polska lige bardzo dobrze. I niech pokazuje dalej. Tylko czy jednoczesnie nie moze jej pokazywac PolsatSPORT, Nsport i TVP SPORT? W USA prawa do NBA czyy NHL sa rodzielone na wszystkie stacje i jakos nikt nie narzeka. A u nas w kraju bida az piszczy, a pilke tylko najbogatsi moga ogladac.[/quote]

Ale przy takim podejściu prezesów klubów dalej tylko najbogatsi będą oglądać, nawet jeśli uruchomią własny kanał, żeby zgarnąć żądaną przez nich pulę taki kanał będzie musiał dużo kosztować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Lista mediów, które złożyły oferty:
1. Główny nadawca (prawo do relacji na żywo) - Canal+, Polsat Sport
2. Pakiet czterech meczów w sezonie dla telewizji otwartej (po jednym z otwarcia i zamknięcia każdej rundy) - Polsat[/quote]
No to jest bardzo dziwnie.
Jeżeli w pozycji nr. 2 był jeden, jedyny kandydat POLSAT, to dlaczego nie prowadzi się z nim dalszych rozmów ?
Dla mnie [b]to sygnał, że jednak POLSAT jest skazany z góry na porażkę.[/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uważam ze powinni miec prawa wszyscy własciciele platform
Zalety - kazdy ma wóz hd wiec moga realizowac 3 mecze w jednym czasie i pokazywac we wszystkich platformach
kazda z platform moze dac np po 80 mil beda mieli 240 a nie 150
wszyscy beda zadowoleni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy jak wszyscy, ale jakbyś był właścicielem jednej z platform, pewnie nie chciałbyś żeby taki produkt miała konkurencja. :)
I oto w tym wszystkim chodzi, żeby mieć te prawa tylko dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyzby zaczynaly sie jakies "walki"?
Dzis w wyborczej ma byc tekst o "dziwnej" ofercie Polsatu i zwiazanych z tym protestach notariusza i kilku prezesow!

[i][b]Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie unieważnienie przetargu ma też drugie dno. Bardzo dożo kontrowersji wzbudziła oferta na główny pakiet Polsatu. Interweniował notariusz i prawnicy kilku klubów.

O tym co wzbudziło kontrowersje i co dalej z przetargiem - czytaj w czwartek na portalu Sport.pl i w "Gazecie Wyborczej"[/b][/i]

nizej link do calosci:
[url="http://www.sport.pl/sport/1,65025,4777013.html"]http://www.sport.pl/sport/1,65025,4777013.html[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiejsze info.
Nie ma co cytować, lepiej przeczytać w całości:
[url="http://www.sport.pl/sport/1,65025,4779632.html"]http://www.sport.pl/sport/1,65025,4779632.html[/url] Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote]Co ty nie powiesz dominisiu[/quote]
Porzednie wnioskowanie było zgodne z ówczesnym stanem wiedzy.

Teraz kolejne:
Wersja 1.
Jeżeli już było wiadomo, że C+ daje 100 a mimo to POLSAT zabiegał o otwarcie jego koperty to może oznaczać to jedno;
POLSAT dawał więcej. Pisałem wcześniej, że w kręgach PC są pewni zwycięstwa.

Na szczęście dla organizatora przetargu zastrzegli sobie prawo do jego unieważnienia bez podania przyczyn.
Spokojnie mogą więc ogłaszać kolejne.

Wersja 2. Całe jednak zdarzenie mogło być ukartowane wg. innego scenariusza:
pokazać ile daje C+ by POLSAT znał poziom wyjściowy ceny. I w kolejnym przetargu ostro przebił cenę.

Wersja nr.3:
Zarządzanie w POLSAcie jest w zasadzie jedno-osobowe (ZS). A więc szybkie.
Jeżeli ogłaszą bardzo krótki termin kolejnego przetargu to korporacja C+ może nie zdążyć z przygotowaniem nowej oferty.

Byłem kiedyś na takim przetargu:
Oczekiwano 100
Były dwie oferty.
Postęp 10
podmiot A: 220
podmiot B: 230
Wygrał więc B. Do dziś zachodzę jak oni to zrobili.

Najważniejsze , żeby nie było nudno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogłoszenie kolejnego przetargu byłoby teraz nieuczciwe wobec Canal+, chyba ze Pan Rusko prosi się o wizytę smutnych panów z CBA. Edytowane przez jacek1969r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba,że jest sporo prawdy w artykule z WP.Pl. gdzie napisano ,żę szefowie klubów liczą na włączenie sie do gry R. Murdocha i stacji Puls.Dla niego wyłożenie 150 mln. to raczej żaden uszczerbek a oglądalność stacji by nieźle zyskała. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...