Jump to content
Sign in to follow this  
Irek39

KUPOWANIE PŁYT PRZEZ INTERNET czyli ile razy Was okradli

Recommended Posts

Dość często kupuję na Amazonie.Przez kilka lat nie było problemów aż tu ostatnio z trzech zamówień doszło tylko jedno.Widać złodzieje poznali nowy sektor rynku :lol: Jak wiadomo zagraniczne sklepy wysyłają płyty zwykłą przesyłką(tanio) albo(niektóre) kurierem co jest bardzo drogie i nieopłacalne,bo wtedy cło jest pewne .Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Ja kupiłem łącznie może z 20 rzeczy z USA/Australii, o różnej wartość, najwięcej jakieś 300 usd i nigdy nie miałem problemów.
Wszystko wysyłane najtańszą priority, opisywane jako gift, 20 usd value i często jako broken stuff. Dochodzi koło tygodnia maks.
Raz z Hong Kong'u doszło w 4 dni :)

Ja bym nie zwalał winy na same sklepy ale na... Pocztę Polską (a raczej pracowników tej firmy)
W tym roku dostali podwyżki na poziomie 50 (pięcdziesięciu) złotych na rękę (w sierpniu)...ale z drugiej strony - po raz pierwszy NIE DOSTALI bonów świątecznych (jakieś 300-500zł) Wiec w zestawieniu "rok do roku"- firma ich zdrowo wydymała (ktoś z mojej rodziny robi w tym burdelu wiec znam te klimaty niejako od podszewki)
Przy pensji na poziomie 1200-1500zł na rękę - nie ma się co dziwić że robotę mają w "pompie" i przez to juchcą na potęgę. Jakoś trzeba do pensji dorobić. A skoro firma nie płaci po dobroci- zaczyna się kombinowanie. A juz szczegolnie jak widzą przesyłki z "auslandów" Nowi listonosze zgłąszają się wprawdzie do pracy ale po 2-3 dniach sami się "urywają" z roboty. Za takie grosze nikt NORMALNY nie bedzie latał po upałach czy mrozach z cieżarami i cudzą gotówką
Wiem ze to nie tłumaczy złodziejstwa ale mając rodzinę na utrzymaniu myśli się trochę innymi kategoriami....
I tak to (niestety) wygląda... Edited by mobor

Zrealizowałem kilkadziesiąt importów przez PP. Głównie amazon USA.
Nigdy nic mi nie zgineło.
Mam widać farta.
Sąsiad zato pracował w PP.
Jak kiedyś przyszła wew. kontrol to wrócił do domu po 3 latach.

Niestety na poczcie kradną. Od lat. Oczywiście zależy to od konkretnej placówki ale np. ta, obsługująca rejon gdzie jest moja firma, jest koszmarna. Począwszy od kradzieży prenumerowanych kolorowych czasopism poprzez płyty dvd zamawiane u krajowych dystrybutorów a na przesyłanych przez bank kartach płatniczych kończąc. Oczywiście zgłaszaliśmy to na policji ale mam wątpliwości czy coś się poprawiło.

Zamawiam w Amazon USA od ladnych paru lat i nigdy nie mialem z nimi problemow , jesli plyta zaginela ( nie czesto ale sie zdarza ) w drodze wysylali druga ....

[quote name='jacek2' post='75082' date='20.12.2007, 16:04 ']Zamawiam w Amazon USA od ladnych paru lat i nigdy nie mialem z nimi problemow , jesli plyta zaginela ( nie czesto ale sie zdarza ) w drodze wysylali druga ....[/quote]

Od lat amazon.com i amazon.de, czasem ezydvd i nigdy nic nie zginęło.

Jak ginie to przypuszczam ginie na waszych "lokalnych" pocztach.

Pozdro

I tu się mylisz- i to grubo

Najwiecej paczek rozpływa się w tzw Centralnych Sortowniach - pozostałe giną w samochodach doręczycieli ....

kupowałem/kupuję z:

DVD Empire,
Amazon.com,
EzyDVD, ostatnio Top Gun i Transformers na HD DVD,
Black....coś tam, z UK, kiedyś,

na szczęście nigdy nic mi nie zginęło i nigdy nie płaciłem cła.

W Polsce tylko poleconymi i też nic nie zginęło.

pozdr.

Ja również nigdy nie miałem problemu z amazon'em.
Raz w życiu miałem wykradzioną paczkę z grą na PC wysłaną DHL'em.
Po reklamacji, DHL zapłacił za następną grę i przesyłkę.

Witam serdecznie.

Mnie nigdy nie okradziono, mimo, że wielokrotnie kupowałem za granicą, na eBay, w sklepach internetowych a nawet w tradycyjnym sklepie zagranicznym, podając numery karty e-mail-em (w odpowiedni sposób aby nie trafiły do osoby postronnej).
Jednak zawsze sprawdzam wiarygodność osoby, której płacę.
Pozdrawiam.

Ja też już z kilkadziesiąt razy zamawiałem coś z zagranicy i nigdy nic nie zginęło.
Ostatnio już myślałem, że nastąpił pierwszy raz kiedy to po zamówieniu książek z Amazon po 7 tyg. nie wytrzymałem i napisałem do nich, że nie otrzymałem przesyłki. Oni natychmiast wysłali mi ponownie szybszą pocztą i po 10 dniach miałem książki. Jakie było moje zdziwienie kiedy po kolejnym tygodniu przyszła zaginiona paczka.

Pzdr
KrzyHo