Skocz do zawartości
buku

SONY OLED w Warszawie

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='helcik' post='73612' date='14.12.2007, 21:22 ']ten mały panelik ma rozdziałkę Full HD. Nawet jak się przystawi nos do ekranu to nie widać żadnego piksela.[/quote]


to ze nie widac pikseli to ze jest full hd? wielka bzdura;]

rozdzielczosc : 960x540 to nie 1920x1080 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK czekałem na pierwszą opinię [b]osoby która to widziała[/b].
A teraz moje
- Czerń ABSOLUTNA
- brak jakiegokolwiek smużenia
- struktura matrycy nie przypomina w niczym ani LCD ani PDP ani czegokolwiek znanego.
- podział na poszczególne pixele prawie zanika. Subpixeli chyba w ogóle tam nie ma. Przydadzą się zdjęcia makro matrycy w teście, oj bardzo. PROSIMY.
- kolory wierne, żadnych przebarwień nie zauważyłem.
W odległości 20 cm gra LCD x3000. Porównianie jakości obrazu na powierzchni ok. 20 cm 2 wypada przerażająco źle dla flagowego w końcu LCD SONY.
- sprawdziłem reprodukcję pod ostrymi kątami; żadnych zmian w poziomie ani pionie.

Ogólne wrażenie jest takie jakby kolorowa fotografia wysokiej jakości tylko, że z odwzorowaniem ruchu.

POSUMOWANIE:
Zupełnie nowa klasa reprodukcji. To nie jest żaden krok do przodu to idzie NOWE !!!

Bardzo poważnie zastanawiam się po tym czy nie poczekać nawet dwa lata i wejść w tę technologię.
Planowałem wkrótce wejść w 58 cali Toshibę ZF ( model jeszcze nie ujawniony).

[b]Otwierając ten wątek oczekuję na opinie osób które [u]widziały ten produkt[/u].[/b]
Apeluję więc do Panów spamujących teoretyków o powstrzymanie się z wypowiedziami do czasu testu Gmera.
No i zapraszam do warszawskiej Arkadji. To ostani dzień pokazu. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='73669' date='15.12.2007, 12:27 ']Apeluję więc do Panów spamujących teoretyków o powstrzymanie się z wypowiedziami do czasu testu Gmera.[/quote]
Na forum każdy może pisać co chce. Dyskusja na temat technologii i jej przyszłości mieści się w temacie wątku, zwłasza, że sam w poscie otwierającym dałeś popis pisarstwa i poruszyłeś wiele tematów.
A w ogóle to akurat Ty nie masz, że tak powiem "moralnego prawa" do apelowana do "spamerów", bo sam w każdym wątku potrafisz takie off-topy wprowadzić i takie głupoty wypisywać, że ręce opadają. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='maxiuca' post='73536' date='14.12.2007, 15:32 '](...)
Zastanawia mnie tylko czy pomysł z podświetleniem LCD LEDami upadł już zupełnie czy faktycznie jest tak drogi, że tylko ma sens w monitorach komputerowych.
(...)[/quote]
Ależ pomysł nie upadł :( Takie podświetlanie jest np w telewizorach Sharp serii XL2. I w kilku innych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pospamuję więc trochę.

Byłem na zakupach. Nie znalazłem Oled'a. Widziałem 4 stoiska sony. Pytałem, nie wiedzą co to jest. Mowię nie plazma, nie LCD, takie nowe, 11 cali, napewno od sony?, to może w Euro AGD...... żenua.

Żenua. Czyli żenada. Widziałem jeden materiał z Blu-raya na sony 3000 40 cali - pixele, posteryzacja/solaryzacja fioletowo-kolorowa, oczywiście materiał, ale nastepne żenua.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie skończyliśmy testować to cudo. Ja powiem tylko tyle: M I A Z G A i chcę to mieć ; ) Test wkrótce. Jest tak jak napisał dominikjestem. M I A Z G A i przyszłość paneli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikjestem' post='73593' date='14.12.2007, 18:44 ']Sugestia do testera:
Pozyskaj tem materiał na karcie pamięci. Ciekawe jakie ma parametry ten plik.
Czy jest skalowany, czy jest 580 linii ?
Jak by tak dopuścic pmcomp-a z czarodziejskim srubokrętem to było by wydarzenie o randze światowej.
A może tam siedzi jakiś Cell ?[/quote]

Powiem tak ... zaje..biście ... !!! Ja takiego obrazu w życiu nie widziałem, Janunio ma rację tego się nie da opisać, test będzie bardzo trudny, Gmeru ma mission impossible do zrobienia, kot się poddał. Jak mu powiedziałem, że toto ma większą czerń od jego futra to mnie ofuczał. Nawet KURO wysiada, powiedziałem kumplowi, który kupił 60-kę żeby sobie pojechał i obejrzał to sie prawie na mnie obraził :P .

A ze młotkiem i kombinerkami nie dopuścili :rolleyes::rolleyes::huh: .

Zrobiliśmy z Gmerem testa, szczeny nam opadły. Gmeru już się chyba zabiera do opisywania a ja muszę posegregować to multum zdjęć, które zrobiliśmy.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...