Skocz do zawartości
donsuper

formula 1

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wie ktos moze cos na temat sezonu 2008 i przekazu go w HD , posiadm pakiet premiere i moze tam cos pokaza na kanale Hd a w polsce moze polsat ?
Jezeli cos wiecie na ten temat to rozwincie watek. wydaje m sie ze nadszedl juz czas na F1 w hd + nocny wyscik w Singapurze to byloby to !!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W 2007 roku były przekazy z wyścigów F1, były to przekazy dla kin w Anglii, niekodowane ale tylko w 720p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się że to mogło byc tylko skalowane bo kamery z umiena bolidach mają beznadziejną jakość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='donsuper' post='73647' date='15.12.2007, 08:55 ']a co z sezonem 2008 w normalnych programach[/quote]

Nooo, bedzie. Na pewno w Premiere w bardzo dobrej jakości i niekodowany w RTL. Tam przynajmniej komentatorzy znają się na rzeczy.
Jakość obrazu na Polsat czy kiedyś TV-4 to porażka - coś strasznego w porównaniu z wymienionymi powyżej. Mam nadzieję, że jak umieszczą F1 na CP Sport (nie HD) to poprawią jakość.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na torrentach widzialem w sezoine 2007 wyscig z australii w 1080i(z australijskiej tv) niestety nic wiecej nie znalazlem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='73656' date='15.12.2007, 11:52 ']Nooo, bedzie. Na pewno w Premiere w bardzo dobrej jakości i niekodowany w RTL. Tam przynajmniej komentatorzy znają się na rzeczy.[/quote]

Przede wszystkim nie nap.....aja bez przerwy, ze czlowiek nie slyszy wlasnych mysli, o silnikach nie wspominajac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Nooo, bedzie. Na pewno w Premiere w bardzo dobrej jakości i niekodowany w RTL. Tam przynajmniej komentatorzy znają się na rzeczy.

Jakość obrazu na Polsat czy kiedyś TV-4 to porażka - coś strasznego w porównaniu z wymienionymi powyżej. Mam nadzieję, że jak umieszczą F1 na CP Sport (nie HD) to poprawią jakość.

Przekaz na Polsacie Sport Extra (w zeszłym roku, podobnie jak u Niemców, w 16:9) też jest calkiem niezłej jakości. I nie powiedziałbym, że komentujący tam Mikołaj Sokół nie zna się na rzeczy. Dla mnie to profesjonalista pełną gębą, z ogromna wiedzą na temat F1 i świetnie czytający wydarzenia na torze. No i, w przeciwieństwie do ciebie, nie znam niemieckiego. Co do Andrzeja Borowczyka, to już inna bajka. Po prostu, mają inne role do odegrania i jakoś tak się uzupelniają.

Co do transmisji na PS HD, to pisałem do CP, ale odesłali mnie do nadawcy, czyli Polsatu Sport. A z tym nie mam kontaktu, bo nie znam ich maila, a zamieszczony na ich stronie formularz do zapytań mi nie działa. Wszystko wskazuje jednak na to, że transmisji F1 w HD w tym roku nie będzie, bo taki sygnał nie będzie w ogóle produkowany przez organizatorów F1. Dziwne, bo mówimy przecież o najbardziej zaawansowanej technicznie dyscyplinie sportowej i zarazem wielkim widowisku medialnym. Mogliby przynajmniej upskalować przekaz ze zwykłego SD, tak jak to robią inne telewizje.

EDIT: Dopiero teraz zorientowalem się jak stary jest ten wątek.

Edytowane przez what

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mozemy byc pewni czy bedzie czy nie. w uk przyznano prawa bbc a nie itv, ktore mialo f1 przez kilkanascie lat bo...nie mieli kanalu hd, ktory chwile potem uruchomili bez zapowiedzi, co bylo bledem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mozemy byc pewni czy bedzie czy nie. w uk przyznano prawa bbc a nie itv, ktore mialo f1 przez kilkanascie lat bo...nie mieli kanalu hd, ktory chwile potem uruchomili bez zapowiedzi, co bylo bledem

No tak, gdyby to zależało od BBC, to pewnie mielibyśmy sygnał z F1 w HD, ale zanosi się na to, że jednak nie w tym roku. No, może przynajmniej jakiś jeden weekend dadzą.

http://www.media.egospodarka.pl/wiadomosci...-HD,816284.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych dwóch wyścigach mogę powiedzieć, że BBC z pewnością ma o wiele lepszą jakość obrazu niż Premiere (moim zdaniem Premiere nigdy nie miało przyzwoitego obrazu przy F1). Inna sprawa, że BBC ma tylko dźwięk dwukanałowy a Premiere sześciokanałowy.

A co do HD to niestety kanał F1 in Cinema zniknął tzn. nie ma już dosyłów, szkoda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekaz na Polsacie Sport Extra (w zeszłym roku, podobnie jak u Niemców, w 16:9) też jest calkiem niezłej jakości. I nie powiedziałbym, że komentujący tam Mikołaj Sokół nie zna się na rzeczy. Dla mnie to profesjonalista pełną gębą, z ogromna wiedzą na temat F1 i świetnie czytający wydarzenia na torze. No i, w przeciwieństwie do ciebie, nie znam niemieckiego. Co do Andrzeja Borowczyka, to już inna bajka. Po prostu, mają inne role do odegrania i jakoś tak się uzupelniają.

EDIT: Dopiero teraz zorientowalem się jak stary jest ten wątek.

Stary nie stary ale jest. Jak by jeszcze ze studia wywalili na pysk Zientarskiego to może bym i z Polsatu oglądał. Ale nie mogę go słuchac :( ani na niego patrzeć :angry: :angry: .

Sokół jest rzeczywiście OK.

BTW w RTL jest podobnie: jest komentator i expert, co razem tworzy bardzo ciekawy duet. Niestety tną reklamami.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ale na N'ce obraz na RTl jest w cholere gorszy niz na polsacie ktory odbieram z anteny.....co do komentarza i oprawy na polsacie to szczrze mowiac lepiej mi sie ogladalo wogole bez tych komentarzy bo sie nadaja nie powiem do czego.....wiecej czlowiek sie dowie majac odpalony live timing na f1.com...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyobrażam sobie oglądania F1 bez live timing. Traci się połowę wiadomości z tego co się dzieje na torze. A studia na polsacie przed i po wyścigu to nie mogę wytrzymać, Zientarski wprowadza taki chaos, że o żadnej rzeczowej dyskusji nie ma mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze poszukac w swoich archiwach przekazow FTA F1 w HD. Na jakims satelicie jest nadawany ale nie pamietam gdzie to bylo.

Juz mam

Intelsat 10-02 (1W)

tp. 65 (11,514 GHz, pol. V SR=13244 FEC=7/8)

ID: F1inCinema

tak bylo w zeszlym roku, ciekawe jak bedzie w tym. Musze sprawdzic na PC-cie wieczorkiem :-)

Pozdrawiam

braavoo

Edytowane przez braavoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wyobrażam sobie oglądania F1 bez live timing. Traci się połowę wiadomości z tego co się dzieje na torze. A studia na polsacie przed i po wyścigu to nie mogę wytrzymać, Zientarski wprowadza taki chaos, że o żadnej rzeczowej dyskusji nie ma mowy.

To prawda, że livi timing musi być. Oglądam na polsacie ale laptop z czasami na żywo jest zawsze z boku. Co do Zientarskiego to nie mam wiekszych zastrzeżeń, masakra to była jak studio prowadził Dowbor. Ten to dopiero gnój robił w studiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec jeśli ktoś ma ochotę pokręcić antena, proponuje ustawić poniższe parametry:

Edit (14.09.08 - 12.30h)

Intelsat 10-02/Thor 2-3-5 (0.8°W)

Frekwencja: 11496 - Pol: V - SR: 13244

Transmisja w: MPEG-2 4:2:0 (PAL)

Stacja nazywa sie "F1inCinema".

(takie byly rok temu czyli w sezonie 2008)

Później pojawiły się nowe parametry:

Intelsat 10-02 / Thor 2-3-5 (0.8°W)

Fréquence: 11496 - Pol: V - SR: 13244

Jeśli się zmienia (a ktoś nie posiada (jak mój ojciec) sprzętu, który sam znajduje transpondery) polecam ta stronę: http://www.satelliweb.com/index.php?section=livef

Próbka :

http://www.file-upload.net/download-109619...itStop.mpg.html

Czytałem ze przekaz jest "upskalowany" do HD, ale obraz i głos jest nieporównywalnie lepszy niż na Polsacie, czy innych "normalnych" stacjach. Najważniejsze jest jednak, ze przed wyścigiem nie trzeba oglądac prymitywnej gęby Zientarskiego, tylko często ujęcia z "gridu", a podczas wyścigu nie ma Borowczyka, co jest z kolei prawdziwa uczta dla uszu (przynajmniej moich).

Warto równiez dodać, ze sygnał pojawia się dopiero krotko przed wyścigiem (około 12.30h / obraz testowy), wiec wcześniejsze szukanie moze nie przyniesc zadnych skutkow, bo programu poprostu jeszcze nie ma.

Gdyby ktoś mial kłopoty ze znalezieniem pozycji 0,8°-1°W - trochę w prawo od Eutelsatu (Hotbird) ;) - najlepiej ustawić parametry programu CCTV9 (12399 V, 28000, 7/8), który ma mocny sygnał. Tak można się łatwo zorientować, czy jest się już w tych rejonach.

Następna jest sprawa, że nie wszystkie wyścigi są pokazywane w HD , wszystko zależy od tego czy realizują nadawanie swoim sprzętem ekipy telewizyjne z poszczególnych krajów.

Edytowane przez Benjamin8888

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co do HD to niestety kanał F1 in Cinema zniknął tzn. nie ma już dosyłów, szkoda ;)

Panowie, czytajcie co inni piszą. Nie ma już dosyłów dla kin w Anglii więc podawanie tu parametrów kanałów z zeszłego roku nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BBC potwierdziło, że Formuła 1 zacznie być filmowana w wysokiej rozdzielczości w tym roku.

Jednak FOM (Formula One Management) nie będzie wykorzystywać wysokiej rozdzielczości do transmitowania Formuły 1.

Danielle Nagler, szef HD w BBC, napisał na swoim blogu: "Imprezy będą filmowane w HD, ale nie są one udostępniane przez F1 do nadawców w HD."

Zmagania kierowców w Formule 1 w wysokiej rozdzielczości będziemy być może oglądać w 2011 roku. Powiedziała to już na początku roku Lee McKenzie z BBC.

BBC być może udostępni materiały filmowe w wysokiej rozdzielczości w różnych formach, na przykład w internecie lub na koniec sezonu, jako cały przegląd 2010 roku.

Amerykańska seria NASCAR jest transmitowania w HD już od sześciu lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

calkowita porazka na eurosport wtcc juz nadsaja w hd a formula jeszcze sie wacha i moze 2011 wstyd calkowity , ja mam sky hd tam bedzie F1 ale podejrzewam ze skalowane z SD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej technologicznie zaawansowana dyscyplina sportu pokazywana w mocno dzis przestarzalej technologii. Myslalem ze takie cuda to mamy tylko w Polsce. A pamięta ktos kilka lat temu w Cyfrze+ jak był obraz z 7 kamer i mozna było wybierac co sie chce ogladac ? ;) Wtedy wydawało sie ze niebo jest juz blisko, dzis odnosze wrazenie ze w kwestii przekazu jest stagnacja, w mysl zasady kto nie idzie do przodu ten sie cofa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...