Skocz do zawartości
bogge

Nowe Amplitunery Harmana Kardona - początek 2008

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


Od miesiąca koresponduję sobie z amerykańskim oddziałem HK zasypując ich pytaniami o nowe amplitunery, które będą w pełni wspierać nowe formaty dźwięku. Na początku nie byli zbyt rozmowni (co zrozumiałe) ale w końcu ulegli perswazji i zaczęli odpowiadać podając nieco konkretów, które Wam przekazuję:

Wkrótce ([i]data premiery niestety nie do zdobycia, ale nieoficjalnie udało mi się wyciągnąć informację, że będzie to w pierwszych dwóch miesiącach nowego roku[/i]) Harman Kardon wypuści 2 nowe amplitunery serii AVR, które będą w pełni wspierać nowe formaty dźwięku - wejścia i wyjścia HDMI 1.3

Design obydwóch amplitunerów (model najwyższy i średni) będzie dokładnie taki sam, jak w przypadku [b]AVR 350[/b], tak więc jeśli ktoś chce, to polecam google i [b]Harman Kardon AVR 350[/b]

Teraz najciekawsze - [b]Premiera najpierw będzie mieć miejsce w Europie![/b] i oczywiście będzie to wersja EU 240V/50Hz

Jak widać, niski kurs dolara daje się we znaki za oceanem i pragną zarobić najpierw na napalonych fanach HD w Europie :)

Jednego klienta (trochę napalonego :) ) już mają.


Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie tak, ale i tak porównywalne z nowymi amplitunerami, które obsługują nowe formaty - ceny tych, które już sa na rynku, nie należą przecież do niskich. Ja szukam kompromisu pomiędzy bardzo dobrym dźwiękiem z kina domowego i równie dobrym torem stereo - Harman Kardon od lat jest moim zdaniem najbardziej uniwersalny w tej dziedzinie i świetnie się sprawdza zarówno w kinie, jak i w słuchaniu muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z Tobą i nie mam nic do HK - wręcz przeciwnie ...lubię tą firmę. Jednak jak spojrzę na ceny ich sprzętu , któremu bardzo często brakuje właśnie takich rzeczy jak HDMI 1.3 ( nie wspominając o tym jak długo się "bronili" przed wejściami HDMI w swoich ampli ) i kilku innych tj. dekoderów dźwięku , to się zastanawiam czy u nich ktoś na głowę przypadkiem nie upadł. Fakt - jeśli chodzi o dźwięk HK są dopracowane i mają małą konkurencję , jeśli chodzi o design - dla mnie jeden z najlepszych na rynku - ale już sprawy związane z "wodotryskami" , które bardzo często są potrzebne wyglądają nie najlepiej. W związku z tym jak najbardziej HK - bo to porządna firma - ale jest wiele innych ampli , które oferują to samo lub więcej w atrakcyjniejszych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez szukam amplitunera, ktory pogodzi dobre stereo z kinem domowym. Nie ma tego wiele a testy czesto po macoszemu traktuja dwukanalowe audio i trudno przewidziec jak to bedzie gralo. Nastawilem sie na Onkyo 875 lub Yamahe V3800 ale podejrzewam, jeden i drugi gra marne stereo tak jak moj obecny, stary Onkyo 939. Wiec moze taki HK spelni w koncu moje wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,
Szczerze mam ten sam problem, od kilku miesięcy szukam jakiegoś dobrego ampla w cenie gdzieś 2 - 3 tysiące. Zastanawiałem się nad HK - ale im dłużej czytam (jestem na razie laikonikiem) tym bardziej skłaniam się ku Denonowi AVR 2308. Może ktoś wie jak on gra w stereo bo głownie na tym mi zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem jeżeli kupować amplituner wielokanałowy także do odsłuchu muzyki w stereo to tylko H/K serii min. 4xx. Koniecznie posłuchaj bo stereo jest wąskim gardłem amplitunerów KD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dobre Stereo jest rzadkością w ampach typu multichannel.
Mało miejsca w obudowie, narastanie wydzielania ciepła, konieczność wentylacji więc lepiej wypchnąć końcówki mocy poza klocka.

To główny powód, że zdecydowałem się na preampa + monitory aktywne.
Rozwiązania typu monitor aktywny jest mało (bardzo) popularne.
Duże zróżnicowanie cenowe w temacie.
Namawiam więc do wizyty w sklepie muzycznym na ul.Wołowskiej (vis a vis szpitala MSWw Wawie).
Specjalizują się właśnie w temacie aktywnych kolumn. Chętnie demonstrują ich walory.

Druga wersja to zespół samodzielnych końcówek mocy, ale to już jest extremalny odjazd kapitałowy. Edytowane przez SlawekR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='dominikjestem' post='74246' date='17.12.2007, 15:14 ']Dobre Stereo jest rzadkością w ampach typu multichannel.[/quote]
Jakość brzmienia wielokanałowego amplitunera w stereo można porównać z brzmieniem 3-krotnie tańszego wzmacniacza stereo. Wynika to z konstrukcji - ilość końcówek mocy, wbudowany tuner, funkcje dodatkowe, dekodery itp. - to wszystko kosztuje. Nie dziwmy się, że słuchanie muzyki na budżetowym klocku staje się problematyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Pablo1964' post='88513' date='28.02.2008, 13:51 ']Jakość brzmienia wielokanałowego amplitunera w stereo można porównać z brzmieniem 3-krotnie tańszego wzmacniacza stereo. Wynika to z konstrukcji - ilość końcówek mocy, wbudowany tuner, funkcje dodatkowe, dekodery itp. - to wszystko kosztuje. Nie dziwmy się, że słuchanie muzyki na budżetowym klocku staje się problematyczne.[/quote]

Mój hk645 gra po prostu bosko, no ale trzeba samemu posłuchać. W kinie jest nie do zabicia.

Autorus :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wreszcie dobre info, przymierzams ie do zmiany mojego H/K , myslalem o pioneer Lx60 badz jakims denon lub marantz. Szczerze nie bardzo chce sie rozstac z H/K poniewaz jestemz niego mega zadowolony jedynie czego mi potrzeba to wiecej mocy oraz nowe dekodery, wiec jezeli H/K wprowadzi nowe modele bede pewnie pierwszy w kolejce do odsluchu a chwile pozniej pierwszy w kolejce do kasy:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='88540' date='28.02.2008, 15:49 ']Mój hk645 gra po prostu bosko, no ale trzeba samemu posłuchać. W kinie jest nie do zabicia.

Autorus :([/quote]
Wierzę, bo mam AVR435 i mam o nim taką samą opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cała prawdę o amplitunerach napisał dominikjestem i Pablo 1964. Ja odsiebie dodam, ż emiałem około 6 - 8 sztuk różnych amplitunerów przeważnie tych najwyższych modeli i żaden nawet w najmniejszym stopniu nie potrafi zagrać w stereo tak jak dobra końcówka mocy która jest tańsza od takiego "wypasionego" amplitunera. Porównywanie co do jakosci brzmienia między amplitunerami z tego samego przedziału cenowego jest takie trochę dziwne. Dla mnie poziom jest jednakowy ( troszkę rózny charakter ) ale ja bym nie podpisął się pod tym że Onkyo za 3000zł gra lepiej / gorzej od Denona za 3000zł czy HK w tej samej cenie. Więcej jest reklamy niz prawdy w tych porównaniach między amplitunerami. mam 905 onkyo i gra świetnie ale z kolumnami B&W MT30 !! po podpięciu Mezzo Utopia się nie wyrabia i jest kicha. O stereo się nie wypowiadam w wykonaniu tego amplitunera :) Oczywiście jesli mamy na myśli dobra muzykę. Dla "normalnego" użytkownika w połączeniu z normalnym playerem i normalnymi kolumnami to będzie super i naprawde nie ma znaczącej róznicy w jakości między tymi wszystkimi amplitunerami i lepiej polegac na własnym uchu niż na opinii z gazet.
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...