Skocz do zawartości
buku

ONKYO PR-SC885P przedwzmacniacz z XLR shipped !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Zwykle wlasciciel jest zadowolony, szczegolnie jesli zuzyl troche czasu i pieniedzy.
Porownujac samochody: ilosc drewna i skor nie wskazuje jak samochod jezdzi. Tak naprawde malo wiemy o tym sprzecie i skad wynika jego cena. Czekam niecierliwie na dalsze testy (niekoniecznie slepe :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprośmy więc właściciela o poluźnienie kilku śrubek i o kilka fotek bebeszków i z grubsza zobaczysz co w nim siedzi i jakiej klasy jest to sprzęt ... :)

Mam nadzieję ,że znajdziesz także chętnego właściciela 605-ki , który rozdziewiczy swój klocek i będzie wtedy komplet do oceny ( wzrokowej ).

Mam nadzieję , że Dominikjestem pokusi się o opis wnętrza swojego klocka , jak i o ew. jakości w porównaniu do starszego sprzętu .


Pzdr.

BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='77854' date='07.01.2008, 15:20 ']Hmm, nie zamierzam krytykowac, to swietny sprzet. Ale po wszystkich wojnach z celnikami, Vatami itd otrzymalismy cene 3500 zl (plus zamiana na 220 V). Bez problemu moge kupic nowe ONKYO TX-SR605 za 2000 zl z gwarancja i na 220 V. Czy dzwiek z Onkyo jako przedwzmacniacza bedzie 2 razy gorszy ? Czy w ogole bedzie gorszy ? Mysle, ze to trudne pytanie, jak wszystkie o jakosc dzwieku.

A zakupu gratuluje i zazdroszcze.[/quote]

Błąd: 1700 USD x 2,5 PLN = 4.250 PLN + transport jaskieś 100 USD czyli ok 250 zł czyli razem 4.500 zł. Cło zero ale VAT 22% czyli razem 5.500 zł. Taniej dałem za swoją 905-kę (a VAT i podatek też odliczyłem).

Ale w tym przypadku nie o to chodzi. Tu chodzi o to, że ten klocek ma w pełni zbalansowany tor audio dla wszystkich 8-u kanałów i oczywiście zbalansowane wejście (szkoda, że tylko jedno). I dlatego wart jest grzechu. Jak Janunio chce, to się zamienię ;):) .

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='77890' date='07.01.2008, 18:55 ']Jak Janunio chce, to się zamienię ;):) .[/quote]

A jak dołoży jeszcze kolumienki , to może brać mojego DeMona - i pare płyt mogę dołożyć .... :P

Nie , no preamp jest mistrzowski , to należy jasno powiedzieć . Ciekawe czy pokaże nam jego bebechy ?


Pzdr.

BoDeX ®


ps. Crazy - skąd wziąłeś cenę 3500 pln. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Janunio jest nie zdecydowany.
Ale zaprasza za kilka dni na odsłuch.

ps.
transport: 76 x 2,5 usd morski expres by Doma-services.
cena na SADzie jest 1649 x 2,5 total: (2,5 x 1725) x0,81= [b]3 493 zł[/b]. Nie inaczej.
Podatek CIT 19% zwrot stąd x0,81

I uwaga:
Aby wyszedł rekord cenowy do Janek dojechałem darmowym autokarem centrum handlowego JANKI, póżniej juz z buta na ul.Graniczną do DomaServices w Sękocinie Starym. Blisko jest.
Najgorzej było wracać z paczką, bo cholernie ciężka i duża. Ale taniej i utrzymałem się poniżej 3 500 zeta.
Ale bez jaj. Ważniejsze było za ile pójdzie Marantz SR5001. A poszedł za 2k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To są chyba kpiny?!? Z tym wyliczaniem grosików.

To tak jakby podczas obierania ziemniaków starać się obierać jak najcieniej coby się przypadkiem milimetr ziemniaka nie zmarnowało :-)

Niby ludzie mają tego sprzętu po sufit w domu a tak duszą ten grosz i duszą. Ja tam bogaty nie jestem ale często jak nie chcę sprzętu nawet takiego z wyższej półki to sprzedaję za tyle za ile pójdzie, nie ważne że stracę 40~50%. Jak kupuję extra sprzęcik HD to po prostu znajduję w miarę dobrą ofertę, zamawiam i po bólu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='DarekS' post='77947' date='07.01.2008, 23:02 ']To są chyba kpiny?!? Z tym wyliczaniem grosików.

To tak jakby podczas obierania ziemniaków starać się obierać jak najcieniej coby się przypadkiem milimetr ziemniaka nie zmarnowało :-)

Niby ludzie mają tego sprzętu po sufit w domu a tak duszą ten grosz i duszą. Ja tam bogaty nie jestem ale często jak nie chcę sprzętu nawet takiego z wyższej półki to sprzedaję za tyle za ile pójdzie, nie ważne że stracę 40~50%. Jak kupuję extra sprzęcik HD to po prostu znajduję w miarę dobrą ofertę, zamawiam i po bólu.[/quote]

No to właśnie dlatego nie jesteś bogaty :rolleyes: .
Nie wiedziałeś, że bogacze to najwięksi na świecie dusigrosze i sknery?

Pozdro

PS. co masz fajnego tanio do sprzedania?

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DarekS - zdejmij te cudne szkiełka i spójrz na świat bez przekłamań ... :rolleyes: Jak zapewne zauważyłeś większość komentarzy ma zabarwienie humorystyczne , więc włóż różowe okulary i tak to odbieraj .... A grajcary trzeba szanować , to druga prawda jaka właśnie poznałeś .... :D

Pzdr.


BoDeX ®

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a możesz dominikjestem zdradzić co będzie współżyć z tym onkyo ? jaki wzmacniacz / wzmacniacze , jakie źródło , jakie kolmny itp.
pozdr. dawmac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dawmac' post='77959' date='07.01.2008, 23:49 ']a możesz dominikjestem zdradzić co będzie współżyć z tym onkyo ?[/quote]

Świnia ... i tu ... plask (po ryju)
:P
:rolleyes:
:D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i już wszyscy wiemy , że PM dzisiaj wtłoczył zbyt wiele Chivasa ... :rolleyes:


Janunio gra z aktywnych monitorków XLR - to info dla Dawmaca .


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby było jasne: wersja rakowa jest przejściowa. Ma zapewnić wygodę w przełączaniu okablowania.
Mam problemy z powrotem 4 i 5-tego monitora od producenta.
Więc korzystam chwilowo na bokach ze wzmacniacza mocy STUDIOMASTER i 2xAltus 140. Front 3x + sub jest docelowy.

Ma być w czwartek już komplet.

Dobre info:
Obudowa nie jest chroniona więc ją zdejmę i zrobię fotki.

- o jakości dźwięku nigdy nic nie napiszę. Opisywanie fali akustycznej zawsze ignorowałem.
Albo mnie kręci albo nie.
Słucham wyłącznie składów instrumentów akustycznych, których brzmienia są mi doskonale znane z powody kilkudziesięciu lat obcowania z nimi live on stage.

Duże wrażenie zrobił na mnie system Audyssey.
Mam jednak ważną uwagę.
Powinien brać pod uwagę indywidualną sprawność aparatu słuchowego.
A to nie problem, dodać słuchaweczki , podać testy interaktywne by ustalić czym słuchacz dysponuje.

Kiedyś przeszedłem ciężkie z powikłaniami zapalenie lewego ucha.
Aby ustalić co po chorobie zostało poddałem się badaniu słuchu.
Wyniki były bardzo ciekawe.
- różne przebiegi czułości dB dla lewego i prawego ucha w zakresie widma słyszalnego,
- różny zakres słyszenia pasma.
Uszy to są zawsze dwa niezależne receptory.
I to uprawnia, że np. ustawiamy głośnie lewą stronę, albo wzmacniamy sub lub podkęcamy jasne w lewym frońcie.
Audyssey tego nie zrobi. Ale doskonale dopasowywuje się do zastanego pomieszczenie. I to jest fascynujące.

Nie stosuję, żadnych podbarwień. Wyłącznie tryb DIRECT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikjestem' post='77984' date='08.01.2008, 09:25 ']Nie stosuję, żadnych podbarwień. Wyłącznie tryb DIRECT.[/quote]

Naprawde nie chce sie czepiac, ale czy system Audyssey oprocz zmian glosnosci kanalow, nie koryguje rowniez czestotliwosci ? (np. crossover).

Przyzwyczilem sie do przedwzmacniaczy z dwoma pokretlami, tutj caly system zmienia brzmienie przedwzacniacza.

Zbalansowany tor audio - gdzie sa slynne "slepe testy" - nikt ich nie proponuje, zeby wykazac, ze nic ne daja ? :P O ile podnioslo cene balansowanie wyjsc dla glosnika 6 i 7- na czym to uslysze ? :rolleyes: (zartuje, tor audio jest super).

Ale teraz najgorsze: procesor HQV Reon-VX. Czy na 50 calach LCD zobacze roznice w obrazie w porownaniu np. do Sony 500 ? O ile podniosl cene ?

Widocznie jestem bogaty, bo licze, ile razy place za to samo lub za cos czego nie potrzebuje :rolleyes:

A tak serio: to znakomity i tani przedwzmacniacz. Tylko brakuje do niego transportu dobrej firmy bez dekoderow i procesorow obrazu na pokladzie. Moze cos takiego wypuszcza, wtedy taki przewzmacniacz to ideal (ciekawe ktore koncowki mocy do niego wybrac :rolleyes: Bedzie miejsce na nastepna dyskusje np. klasa A kontra D)

Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dominikjestem' post='77984' date='08.01.2008, 08:25 ']Nie stosuję, żadnych podbarwień. Wyłącznie tryb DIRECT.[/quote]

Masz tam jeszcze tryb PURE AUDIO :) .

Audyssey'a zawsze można wyłączyć ale moje zdanie jest podobne, po tej "ichniej" korekcji jest lepiej. Zapewne dlatego, że następuje korekcja w stosunku do punktu i pomieszczenia odsłuchowego.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jeszcze takie pytanko ...

Są dwa wyjścia HDMI , czyli jest to SPLITER sygnału , czy działa w jakiś inny, egzotyczny sposób ?


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='78463' date='10.01.2008, 12:07 ']No to jeszcze takie pytanko ...

Są dwa wyjścia HDMI , czyli jest to SPLITER sygnału , czy działa w jakiś inny, egzotyczny sposób ?


Pzdr.[/quote]

Egzotyczny tzn. albo jeden albo drugi,a przynajmniej w 905-ce tak jest.
Nie sądzę, aby tu było inaczej.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo dwa na raz - czyli SPLIT , albo właśnie tak jak napisałeś - np. przy przełączeniu video na multiroom ! :(

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BoDeX' post='78548' date='10.01.2008, 20:28 ']Albo dwa na raz - czyli SPLIT , albo właśnie tak jak napisałeś - np. przy przełączeniu video na multiroom ! :)

Pzdr.[/quote]

Z tego co pamiętam w mojej instrukcji stoi jak byk że dwa na raz nie.
I nie mam jak sprawdzić :rolleyes: , nie będę taskał drugiego TV z sypialni.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmmm , a cóż w taki razie JE przełącza ? Chyba jednak Multiroom , a szkoda - łatwiej byłoby spinać dwa TV do ew. porównań.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='BoDeX' post='78589' date='10.01.2008, 22:05 ']Hmmm , a cóż w taki razie JE przełącza ? Chyba jednak Multiroom , a szkoda - łatwiej byłoby spinać dwa TV do ew. porównań.

Pzdr.[/quote]

Nie, nie multiroom. Jest HDMI master i HDMI slave.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wrrrr .... co więc aktywuje SLAVE-a ?

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
str. 45 instrukcji o HDMI Monitor setup:
[quote]If you connect your TV to the COMPONENT VIDEO MONITOR OUT 1 or COMPONENT VIDEO MONITOR
OUT 2/ZONE 2 OUT, set the HDMI Monitor setting to No so that the onscreen setup menus are displayed
and composite video and S-Video sources are upconverted and output by the COMPONENT VIDEO MONITOR
OUT 1 and COMPONENT VIDEO MONITOR OUT 2/ZONE 2 OUT.
If you connect your TV to the HDMI OUT MAIN or HDMI OUT SUB, set the HDMI Monitor setting to
Main or Sub, respectively, so that the onscreen setup menus are displayed and composite video, S-Video, and
component video sources are upconverted and output by the HDMI OUT MAIN or HDMI OUT SUB.[/quote]

Nie mam drugiego TV z HDMI ale mogę to sprawdzić na drugim przez component.

link do instrukcji:
[url="http://www.eikiinternationalinc.com/OnkyoPro/Products/Preamplifiers/PRSC885P_d.aspx"]http://www.eikiinternationalinc.com/OnkyoP...PRSC885P_d.aspx[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dominik , napisz coś więcej jak wrażenia po "obyciu" się ze sprzętem - jak to gra w STEREO ?


Pzdr.


(co to za monitory - masz ich 5 , 7 ? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie,

Odkopuję już nieco stary wątek.
Czy udalo się komuś zrobić zdjęcia bebechów w środku?
Jakie wrażenia mają własciciele po pewnym okresie używania tego sprzęta? Jak z tym audio - da się tego w końcu sluchać czy nie (szczególnie w kontekście słabych w sumie ocen Onkyo 905...).
Na avsforum jest sporo postów opisujących problemy aplitunerów Onkyo z reonami - przestrzeń kolorów, poziom czerni etc. Generalnie wyglada na to, że sporo osób twierdzi tam, że ... wyłącza reona bo więcej problemów z używaniem go w tej implementacji niż zalet. Jakie są wasze dośwadczenia w tym pre z reonem?
I jeszcze jedno drobne pytanie -j ak to w końcu jest z tym tunerem - ma to szanse działać w PL czy jest słabo?

Pozdro
jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat powraca bo wreszcie ONKYO zauważa, że jest Europa.

- jak stereo ?:
to jest preamp więc temat stereo vs. 5.1/7.1 nie istnieje.
I to jest największy plus rozwiązania pojegającego na usunięciu końcówek mocy.
Unit wysyła zbalansowany L i R a reszta należy do klasy (w moim przypadku) monitorów aktywnych.
- na AVS były pretensje o "zabielanie" ekranu podczas wyświetlania komunikatów ONKYO.
Wadę usunitęto poprzez wczesny updat FW.
- funkcja poprawiania video nie ma u mnie zastodowania. Mam pożądne żródła 1080p i nie widzę działania Reona.

Za największy plus uważam działanie kalibracji by Audyssey.

Należy także pamiętać, że monitory aktywne eliminują inną poważną niedogodność audiofila:
to zespoły wzmacniacz - głośnik gwarantujące totalną liniowość o którą bardzo trudno zestawiając dowolne kolumny z dowolnymi wzmacniaczami.

mam własne fotki od wewnątrz. postaram się podpiąć. Niewiele wniosą.
[url="http://bluray.fotosik.pl/albumy/500015.html"]cztery fotki[/url] Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...