Skocz do zawartości
pmcomp

obejrzałem dziś Pionka LX608 i ...

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='BlackJack1' post='72529' date='09.12.2007, 21:14 ']Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Jeszcze jedno pytanie: gdzie można zobaczyć "w akcji" Pioneer serii LX - najlepiej 50 i 60 calowego. Podzwoniłem po dealerach w Krakowie (MM, Saturn, specjalistyczne sklepy) i mają tylko hdready 508xd :D Nigdzie lx'a - mówią, że tylko na zamówienie (jak wpłacę zaliczkę ofkoz :D)[/quote]

Jaka zaliczka OMG?? A Gmeru to gdzie niby widzial tego Pionka w akcji? ;]
W Digitalo stoi m.in. 608D FULL na wystawce, a nówki sztuki w pudełeczkach w magazynku.


--
Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[i][quote name='Gmeru' post='73623' date='14.12.2007, 22:45 ']......jak dla mnie to dalej plazma i są rzeczy, których w tej technologii nie lubię[/quote][/i]

Mógłbyś bardziej sprecyzować swoją wypowiedź i jak się ma do PIoneerra KURO ?.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Zerwi' post='73667' date='15.12.2007, 14:21 ']Jaka zaliczka OMG?? A Gmeru to gdzie niby widzial tego Pionka w akcji? ;][/quote]

Wczoraj oglądałem Pionka LX5080 w Saturnie. Obok stały Panas 50PV70 i Samsung 50Q91H (niestety nie mieli 50P96FD full'a).
Wnioski:
* poziom czerni w Pionku - nie do pobicia
* jakość SD - jak dla mnie dalej nie teges (mam w domu CRT Panasa 16:9 100 Hz 36 cali i jemu narazie nic nie dorówna w słabym sygnale SD)
* jakość HD - no tu wiadomo - czerń, kolory super ale na Panasie HD ready ten sam sygnał z Blu-Raya tez b. dobry mimo, że Panas nie ma 24p -- tylko... czerń słaba :(

Ogłądałem na nastawach fabrycznych (nastawy: optymalny i film- na forach mówią, że ten nastaw jest b. bliski ideałowi po ISF...)
Tylko cena nie do przyjęcia... bo 20999 pln. Ale to nie dziwi w MM :)

[quote]W Digitalo stoi m.in. 608D FULL na wystawce, a nówki sztuki w pudełeczkach w magazynku.[/quote]

No stoją ... tylko cena u Was zabija: 28899,00zł !!! Z importu z UK jak sądzę po gwarancji 24 mc.... A w UK są na stocku w jednym dużym salonie za 4500 Ł czyli 22500,- brutto z 5 letnią gwarancją i free shipping UK ........ Niezła marża w Digitalo :) BTW podejrzewam, że kupujecie jeszcze taniej....
Jak zwylke w Polsce mamy płacić prawie 30 % drożej niż w uchodzącej za ogólnie drogą Wlk. Brytanii...
Transport z UK do Polski to ok. 350 PLN !!! Po to jesteśmy w UE żeby to wykorzystać.
Dla mnie to niech sobie te Wasze "pudełeczka" dalej stoją w "magazynku" :)
Za tą cenę to dziękuję..... no ale jak jakiś obrzydliwie bogaty Polak będzie miał kaprys to kto bogatemu zabroni :D

Edytowane przez BlackJack1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak ci się zepsuje to gdzie to można serwisować? Pioneer w sprawach gwarancyjnych jest dziwny. A nie ma gdzieś bliżej u sąsiadów za podobną cenę?

Autorus

[quote name='BlackJack1' post='73691' date='15.12.2007, 16:41 ']Wczoraj oglądałem Pionka LX5080 w Saturnie. Obok stały Panas 50PV70 i Samsung 50Q91H (niestety nie mieli 50P96FD full'a).
Wnioski:
* poziom czerni w Pionku - nie do pobicia
* jakość SD - jak dla mnie dalej nie teges (mam w domu CRT Panasa 16:9 100 Hz 36 cali i jemu narazie nic nie dorówna w słabym sygnale SD)
* jakość HD - no tu wiadomo - czerń, kolory super ale na Panasie HD ready ten sam sygnał z Blu-Raya tez b. dobry mimo, że Panas nie ma 24p -- tylko... czerń słaba :(

Ogłądałem na nastawach fabrycznych (nastawy: optymalny i film- na forach mówią, że ten nastaw jest b. bliski ideałowi po ISF...)
Tylko cena nie do przyjęcia... bo 20999 pln. Ale to nie dziwi w MM :)



No stoją ... tylko cena u Was zabija: 28899,00zł !!! Z importu z UK jak sądzę po gwarancji 24 mc.... A w UK są na stocku w jednym dużym salonie za 4500 Ł czyli 22500,- brutto z 5 letnią gwarancją i free shipping UK ........ Niezła marża w Digitalo :) BTW podejrzewam, że kupujecie jeszcze taniej....
Jak zwylke w Polsce mamy płacić prawie 30 % drożej niż w uchodzącej za ogólnie drogą Wlk. Brytanii...
Transport z UK do Polski to ok. 350 PLN !!! Po to jesteśmy w UE żeby to wykorzystać.
Dla mnie to niech sobie te Wasze "pudełeczka" dalej stoją w "magazynku" :)
Za tą cenę to dziękuję..... no ale jak jakiś obrzydliwie bogaty Polak będzie miał kaprys to kto bogatemu zabroni :D[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak masz gwarancje z UK to mozesz naprawic tam, gdzie dystybutorem jest Pioneer Europe (a nie prywatna firma jak u nas DSV) - np. Czechy, Słowacja...
Dlatego kupno u nas jest nieuzasadnione. To moja opinia. Jeśli ktoś chce przepłacać to wolna wola......


[quote name='autorus' post='73695' date='15.12.2007, 17:19 ']No tak ale jak ci się zepsuje to gdzie to można serwisować? Pioneer w sprawach gwarancyjnych jest dziwny. A nie ma gdzieś bliżej u sąsiadów za podobną cenę?

Autorus[/quote] Edytowane przez BlackJack1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napewno z UK i na dodatek zbite z desek i w środku wata szklana,
jak nie masz wiedzy to po prosu nie pisz o tym o czym nie masz pojęcia, o odnosnie ceny zapewne MM czy saturn, czy reszta mająca LX608, dokłada do niego bo nie ma przypadku aby cen abyła ponizej 30 tys zł, do nich jakoś nie masz uwag Edytowane przez olatigid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic z tego nie rozumie, chyba to nie po polsku.

[quote name='olatigid' post='73748' date='15.12.2007, 22:20 ']napewno z UK i na dodatek zbite z desek i w środku wata szklana,
jak nie masz wiedzy to po prosu nie pisz o tym o czym nie masz pojęcia, o odnosnie ceny zapewne MM czy saturn, czy reszta mająca LX608, dokłada do niego bo nie ma przypadku aby cen abyła ponizej 30 tys zł, do nich jakoś nie masz uwag[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='BlackJack1' post='73691' date='15.12.2007, 14:41 ']No stoją ... tylko cena u Was zabija: 28899,00zł !!! Z importu z UK jak sądzę po gwarancji 24 mc.... A w UK są na stocku w jednym dużym salonie za 4500 Ł[/quote]

Możesz podać dokładnie w którym sklepie w UK widziałeś za 4500 Ł ? Wchodzimy w odpowiednik naszego ceneo i widzimy
[url="http://www.pricerunner.co.uk/pl/2-1002194/TVs/Pioneer-PDP-LX608D-Compare-Prices?q=lx608d"]http://www.pricerunner.co.uk/pl/2-1002194/...Prices?q=lx608d[/url]

W pierwszym sklepie jest za 4899 tyle że go nie ma :lol:
W drugim sklepie www.oyyy.co.uk jest za 4907 tyle że po wejściu na stronę widać że jest to LX6080D - bardzo częsty błąd i te 0 robi różnice - w Polsce LX6080D kosztuje 24.000 zł
W trzecim sklepie- brak
Dopiero w czwartym www.superfi.co.uk można kupić ten model o który nam chodzi czyli LX608D za 5200 Ł czyli 26.000 zł

Na [url="http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/240038"]http://www.skapiec.pl/site/cat/21/comp/240038[/url] też przez pewien czas była najniższa cena 24.000 zł dopóki nie okazało się że jest to model LX6080D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz podać dokładnie w którym sklepie w UK widziałeś za 4500 Ł
ja akurat znalazlem ale nie ma go na stoku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='macek.g' post='73810' date='16.12.2007, 01:57 ']Możesz podać dokładnie w którym sklepie w UK widziałeś za 4500 Ł
ja akurat znalazlem ale nie ma go na stoku[/quote]

Jak szukałem info o cenach to były tutaj: [url="http://www.avforums.com/forums/showpost.php?p=5960223&postcount=2"]http://www.avforums.com/forums/showpost.ph...amp;postcount=2[/url]
Kilku gości kupiło - chwalą się w tym wątku więc to nie było wirtualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='olatigid' post='73748' date='15.12.2007, 22:20 ']jak nie masz wiedzy to po prosu nie pisz o tym o czym nie masz pojęcia, o odnosnie ceny zapewne MM czy saturn, czy reszta mająca LX608, dokłada do niego bo nie ma przypadku aby cen abyła ponizej 30 tys zł, do nich jakoś nie masz uwag[/quote]

Nawet nie masz pojęcia jaką wiedzę posiadam i lepiej nie prowokuj mnie bo potem bedziesz podnosił sprawę tajemnicy handlowej. Ciągniecie towar skąd się da m.in. z Niemiec, UK - gdzie taniej uda sie wyrwać... Nie bajeruj nas tutaj, ze masz Pionki z DSV bo pierwszy i najprostrzy dowód to: nie ma Was w spisie dealerów tzw. selektywnej dystrybucji DSV (a do tej grupy należą TV nowej serii LX). Lista w pdf na stronie DSV!! Poza tym rozmawiałem o Was z panią Magdaleną K. z DSV (chyba wiecie o kogo chodzi) i znam fakty......
Do MM i Saturna nie mam uwag bo przyzwycziłem się, że zawsze (poza towarami z gazetek promo) wszystko mają w tzw. cenach sugerowanych detalicznych. To sklepy dla nieuświadomionych mas.....

[quote]napewno z UK i na dodatek zbite z desek i w środku wata szklana,[/quote]

no o takie praktyki nikt Was nie podejrzewa.... ale kto wie.... może to Wasz plan na przyszłość :D tylko musicie dać dobrą cenę i koniecznie tylko z przedpłatą na konto..... hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[url="http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Products/HomeEntertainment/PlasmaTVs+Monitors/PioneerTVs/ci.PDP-5080HD.Kuro"]http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Pro...PDP-5080HD.Kuro[/url]
Pioneer w USA obniza ceny na 5080 o $1000 moze bedzie tez w EU? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam model LX-6080 i przyznam, ze w SD i HD gra rewelacyjnie. Ale teraz troche o wadach, do nich zaliczam lekkie bzyczenie pradu, jak scisze do minimum to slychac to nawet z 5 metrow. Jasnosc panelu to ledwie 100-150cd, w dzien to za malo przynajmniej dla mnie, ale w nocy bardzo przyjemnie sie oglada. Jeszcze jedna wada, kiedy obraz jest bardzo jasny to miga jak odbiornik CRT 50Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co poweicie na cene 20 tys. PLN za 60 cali Pionka to dobra cena mozna go wziac ( dodam, ze nowka karton z USA )?

Pozdrawiam
Zorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='zoran0' post='76574' date='31.12.2007, 11:06 ']A co poweicie na cene 20 tys. PLN za 60 cali Pionka to dobra cena mozna go wziac ( dodam, ze nowka karton z USA )?

Pozdrawiam
Zorek[/quote]

No jeśli tylko do DVD, BD i HDDVD to brać !! TV to sobie nie pooglądasz w Polsce bo on nie ma PAL'u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale z platform cyfrowych TV już powinien chyba pójść? Chyba że nie przyjmie 50Hz ale to by było dziwne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie tylko do HD jaki ma sens ogladanie obecnie z anteny naziemnej?
Czy ktos moze odpowiedziec co z tym 50 Hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...