Skocz do zawartości
pmcomp

obejrzałem dziś Pionka LX608 i ...

Rekomendowane odpowiedzi

... kopara mi opadła, trzasnęła o podłogę, a zęby w kąty powpadały :rolleyes: . Muszę poszukać.

Oglądałem u kumpla, w warunkach domowych a nie w sklepie. I na sygnale HD z n-ki (NonStop Kino HD - bajka), z Dreamboxa i z normalnej anteny. Sygnał SD wygląda wspaniale. Zdecydowanie najlepsze świecidło na rynku, oczywiście w skali bezwzględnej. LCD-ki potrzebują jeszcze z rok.

Gdybym nie miał swojej tylnej 70"-ki to zaraz pomaszerowałbym do sklepu grzeczniutko zakupić tą 60-kę.

Ehhh, gdyby jeszcze taką 70-kę zrobili i jeszcze za uczciwe pieniążki. Znając Samsunga to może zaraz coś wymyślą.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='72454' date='09.12.2007, 15:13 ']... kopara mi opadła, trzasnęła o podłogę, a zęby w kąty powpadały :rolleyes: . Muszę poszukać.

Oglądałem u kumpla, w warunkach domowych a nie w sklepie. I na sygnale HD z n-ki (NonStop Kino HD - bajka), z Dreamboxa i z normalnej anteny. Sygnał SD wygląda wspaniale. Zdecydowanie najlepsze świecidło na rynku, oczywiście w skali bezwzględnej. LCD-ki potrzebują jeszcze z rok.

Gdybym nie miał swojej tylnej 70"-ki to zaraz pomaszerowałbym do sklepu grzeczniutko zakupić tą 60-kę.

Ehhh, gdyby jeszcze taką 70-kę zrobili i jeszcze za uczciwe pieniążki. Znając Samsunga to może zaraz coś wymyślą.

Pozdro[/quote]

Mam tylko 50 cali i co chwila z wrażenia szukam na podłodze swojej szczęki

Pozdrawiam
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki nie dołujcie mnie, ja jeszcze nie mam :rolleyes:
Pytanko jak to jest z tymi głośnikami, bo słyszałem ze trzeba je dokupić. Kosztują chyba 600zł. I jeszcze jedno, jak z n'ka trzeba w trybie dvi?

Autorus

[quote name='andsie1' post='72467' date='09.12.2007, 18:05 ']Mam tylko 50 cali i co chwila z wrażenia szukam na podłodze swojej szczęki

Pozdrawiam
Andrzej S.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='autorus' post='72468' date='09.12.2007, 16:13 ']Chłopaki nie dołujcie mnie, ja jeszcze nie mam :rolleyes:
Pytanko jak to jest z tymi głośnikami, bo słyszałem ze trzeba je dokupić. Kosztują chyba 600zł. I jeszcze jedno, jak z n'ka trzeba w trybie dvi?

Autorus[/quote]
Tak , głośniki, podstawkę i ewentualnie wieszak trzeba dokupi oddzielnie. Jeżeli chodzi o n'kę to .podłączasz jak każde inne urządzenie które ma wyjście DVI za pomocą przejściówki DVI/HDMI.
Pozdrawiam,
Andrzej S.

Edytowane przez andsie1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='72454' date='09.12.2007, 16:13 ']... kopara mi opadła, trzasnęła o podłogę, a zęby w kąty powpadały :rolleyes: . Muszę poszukać.[/quote]

ja pierwszy raz na żywo przyglądałem się temu Pionku na IFIE, tak mnie z nóg ścięło, że cały film obejrzałem (Wild Hogs), przez 1,5 godziny nie wstając sprzed LXa

P.S. Poczytajcie na [url="http://www.hdtvtest.co.uk"]www.hdtvtest.co.uk[/url], gdzie kolo Vincent Theo recenzuje topowe telewizory i robi to całkiem dobrze, (ostatnio wymiękł przy LXie).
Poleca tryb Film Mode, który jest niemalże idealny i najbliższy wzorcowym ustawieniom.
Można też zrobić kalibrację w domu metodą ISF, ale to kosztuje minimum 1000 zł (np. kiki robi kalibracje, sprzęt do kalibracji ISF to koszt przekraczający wartość tego TV), ale zastanawiam się nad sensownością tego zabiegu, skoro wciskasz Film Mode i masz wzorcowe nastawy...

andsie1, jakie nastawy zapodałeś ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='72484' date='09.12.2007, 19:08 ']andsie1, jakie nastawy zapodałeś ????[/quote]

Przyłączam sie do pytania....

A poza tym wiele razy padały pytania do praktyków: czy warto przepłacać ponad 4 tyś. pln za wersje LX608 a nie wziąść LX6080 ?? Ktoś miał bezposrednie porównanie?
Za ile teraz można dostać 608 a za ile 6080?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może być zwykły wieszak od innej plasmy?
Ale ja bym chciał podłączyć hdmi hdmi, tylko nie wiem czy z tym tv nie trzeba jeszcze łączyć nbox przez chinche z tv.

Autorus


[quote name='andsie1' post='72480' date='09.12.2007, 18:45 ']Tak , głośniki, podstawkę i ewentualnie wieszak trzeba dokupi oddzielnie. Jeżeli chodzi o n'kę to .podłączasz jak każde inne urządzenie które ma wyjście DVI za pomocą przejściówki DVI/HDMI.
Pozdrawiam,
Andrzej S.[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='AreckiW' post='72484' date='09.12.2007, 17:08 ']ja pierwszy raz na żywo przyglądałem się temu Pionku na IFIE, tak mnie z nóg ścięło, że cały film obejrzałem (Wild Hogs), przez 1,5 godziny nie wstając sprzed LXa

P.S. Poczytajcie na [url="http://www.hdtvtest.co.uk"]www.hdtvtest.co.uk[/url], gdzie kolo Vincent Theo recenzuje topowe telewizory i robi to całkiem dobrze, (ostatnio wymiękł przy LXie).
Poleca tryb Film Mode, który jest niemalże idealny i najbliższy wzorcowym ustawieniom.
Można też zrobić kalibrację w domu metodą ISF, ale to kosztuje minimum 1000 zł (np. kiki robi kalibracje, sprzęt do kalibracji ISF to koszt przekraczający wartość tego TV), ale zastanawiam się nad sensownością tego zabiegu, skoro wciskasz Film Mode i masz wzorcowe nastawy...

andsie1, jakie nastawy zapodałeś ????[/quote]

Faktycznie jest to jedyny tryb do oglądania filmów i nie tylko, ale wymaga korekty i tak:
Kontrast – (+44)
Jasność ¬(+2)
Kolor – (-6)
Ostrość – (-13)
Współczynnik gama – 3
Tryb wzmocnienia – 2
Temperatura kolorów – NISKA
Obszar kolorów – 2
Tryb napędu – 1

Kalibracji dokonał według VP50 który posiada możliwości kalibracyjne wyświetlaczy. Natomiast do kalibracji innych urządzeń typu odtwarzacz, komputer użyłem specjalnej płyty firmy ABT Evaluation & Optimization DVD. W drugim przypadku regulacji dokonałem nie na TV, tylko na VP50, każde wejście oddzielnie. Szczególną uwagę zwróciłem na odcień ludzkiej skóry.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam lx6080 od dwóch miesięcy,niestety nie mam porównania do lx608,ale w sklepie i dsv nikt nie potrafił powiedzieć jaka naprawdę jest różnica między tymi modelami oprócz filtru direct3+ i co to daje.Podobno niewiele..tylko jakiś chwyt marketingowy.Rzeczywiście można zgłupieć od ilości ustawiień ja głównie używam standard do oglądania tv i film do hd i filmów z vod i jest OK.N-kę podłączam przez rgb dobrym kablem techlinka-kanały sd według mnie wyglądają najlepiej,a HD oglądam przez komponent lub hdmi-obraz porónywalny/nie zauwarzyłem znaczącej różnicy/.I jeszcze jedno jak macie kasę to kupcie 60 cali,na pewno nie będzie za duża,wcześniej miałem pioneera 436 i miałem dylemat co kupić i jaki rozmiar,martwiłem się że 60-tka będzie za duża,oglądam z 3 metrów.Na szcęście nie kupiłem 50-tki-teraz bym żałował....Ze taka mała.Czekamy na 100-tkę...pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='autorus' post='72508' date='09.12.2007, 19:13 ']A może być zwykły wieszak od innej plasmy?
Ale ja bym chciał podłączyć hdmi hdmi, tylko nie wiem czy z tym tv nie trzeba jeszcze łączyć nbox przez chinche z tv.

Autorus[/quote]
Tak może, ja użyłem wieszaka uniwersalnego (299 zł) i bardzo dobrze się sprawuje. Jeżeli chodzi o łącze HDMI to bez problemu prześlesz obraz i dźwięk do TV pod warunkiem, ze dokupisz głośniki. W przeciwnym wypadku należy wyprowadzić dźwięk do amplitunera.

Pozdrawiam,
Andrzej S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.
Jeszcze jedno pytanie: gdzie można zobaczyć "w akcji" Pioneer serii LX - najlepiej 50 i 60 calowego. Podzwoniłem po dealerach w Krakowie (MM, Saturn, specjalistyczne sklepy) i mają tylko hdready 508xd ;) Nigdzie lx'a - mówią, że tylko na zamówienie (jak wpłacę zaliczkę ofkoz :lol:)
Miasto nieistotne - może być południe Polski (jest A4) lub nawet dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spróbuj w firmie Nautilus na Malborskiej w Krakowie.http://piksel.p1718.futuro.pl/index.php/news/wszystkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='72454' date='09.12.2007, 14:13 ']... kopara mi opadła, trzasnęła o podłogę, a zęby w kąty powpadały ;) . Muszę poszukać.

Oglądałem u kumpla, w warunkach domowych a nie w sklepie. I na sygnale HD z n-ki (NonStop Kino HD - bajka), z Dreamboxa i z normalnej anteny. Sygnał SD wygląda wspaniale. Zdecydowanie najlepsze świecidło na rynku, oczywiście w skali bezwzględnej. LCD-ki potrzebują jeszcze z rok.

Gdybym nie miał swojej tylnej 70"-ki to zaraz pomaszerowałbym do sklepu grzeczniutko zakupić tą 60-kę.

Ehhh, gdyby jeszcze taką 70-kę zrobili i jeszcze za uczciwe pieniążki. Znając Samsunga to może zaraz coś wymyślą.

Pozdro[/quote]


hehe

jak pisalem miesiac temu, ze dla mnie ten tv a nie 508 jest referencja to zostalem zjechany......

zauwazylem, ze nie kazdemu sie tutaj wierzy.....jednym w kazde slowo, innym wcale mimo, ze pisza prawde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='demek' post='72556' date='09.12.2007, 22:03 ']hehe

jak pisalem miesiac temu, ze dla mnie ten tv a nie 508 jest referencja to zostalem zjechany......

zauwazylem, ze nie kazdemu sie tutaj wierzy.....jednym w kazde slowo, innym wcale mimo, ze pisza prawde[/quote]

Ja klaskałem także do 508-ki po powrocie z IFA 2007, gdzie 60'ka nie była pokazywana.

No cóż, większe wrogiem mniejszego.

Pozdro Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='andsie1' post='72523' date='09.12.2007, 20:46 ']Tak może, ja użyłem wieszaka uniwersalnego (299 zł) i bardzo dobrze się sprawuje. Jeżeli chodzi o łącze HDMI to bez problemu prześlesz obraz i dźwięk do TV pod warunkiem, ze dokupisz głośniki. W przeciwnym wypadku należy wyprowadzić dźwięk do amplitunera.

Pozdrawiam,
Andrzej S.[/quote]
W Saturnie był LX-5080, może jeszcze jest. Ale pan który akurat sprzedawał nie potrafił go podłączyć do blureya pineera a to co puszczali jako demo w żaden sposób nie nadawało się do oceny tego TV.
Możesz jeszcze spytać o te TV w Klinice Dzwięku na ul. Kazimerza Wielkiego. [url="http://www.klinikadzwieku.pl/"]http://www.klinikadzwieku.pl/[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='piter100' post='72516' date='09.12.2007, 20:40 ']Mam lx6080 od dwóch miesięcy,niestety nie mam porównania do lx608,ale w sklepie i dsv nikt nie potrafił powiedzieć jaka naprawdę jest różnica między tymi modelami oprócz filtru direct3+ i co to daje.Podobno niewiele..tylko jakiś chwyt marketingowy.Rzeczywiście można zgłupieć od ilości ustawiień ja głównie używam standard do oglądania tv i film do hd i filmów z vod i jest OK.N-kę podłączam przez rgb dobrym kablem techlinka-kanały sd według mnie wyglądają najlepiej,a HD oglądam przez komponent lub hdmi-obraz porónywalny/nie zauwarzyłem znaczącej różnicy/.I jeszcze jedno jak macie kasę to kupcie 60 cali,na pewno nie będzie za duża,wcześniej miałem pioneera 436 i miałem dylemat co kupić i jaki rozmiar,martwiłem się że 60-tka będzie za duża,oglądam z 3 metrów.Na szcęście nie kupiłem 50-tki-teraz bym żałował....Ze taka mała.Czekamy na 100-tkę...pozdrowienia[/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='piter100' post='72516' date='09.12.2007, 20:40 ']Mam lx6080 od dwóch miesięcy,niestety nie mam porównania do lx608,ale w sklepie i dsv nikt nie potrafił powiedzieć jaka naprawdę jest różnica między tymi modelami oprócz filtru direct3+ i co to daje.Podobno niewiele..tylko jakiś chwyt marketingowy.Rzeczywiście można zgłupieć od ilości ustawiień ja głównie używam standard do oglądania tv i film do hd i filmów z vod i jest OK.N-kę podłączam przez rgb dobrym kablem techlinka-kanały sd według mnie wyglądają najlepiej,a HD oglądam przez komponent lub hdmi-obraz porónywalny/nie zauwarzyłem znaczącej różnicy/.I jeszcze jedno jak macie kasę to kupcie 60 cali,na pewno nie będzie za duża,wcześniej miałem pioneera 436 i miałem dylemat co kupić i jaki rozmiar,martwiłem się że 60-tka będzie za duża,oglądam z 3 metrów.Na szcęście nie kupiłem 50-tki-teraz bym żałował....Ze taka mała.Czekamy na 100-tkę...pozdrowienia[/quote]

Zobacz na [url="http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=660533"]http://www.avforums.com/forums/showthread.php?t=660533[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='72558' date='09.12.2007, 23:11 ']Ja klaskałem także do 508-ki po powrocie z IFA 2007, gdzie 60'ka nie była pokazywana.
No cóż, większe wrogiem mniejszego.

Pozdro[/quote]

eeee, Piotr, chyba za szybko przemykałeś po stoiskach,
na IFIE LX-608D stał zaraz przy wejściu na stoisko po lewej stronie,
puszczali na nim na okrągło film Wild Hogs z LX70A, była taka czerwonawa kanapa dla 2 osób, którą na 1,5 godziny sobie zająłem w połowie....mam nawet zdjęcia...

P.S. andsie1, dzięki za nastawy, w niedługim czasie skorzystam,
pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jednak wole kupić dobry projektor full HD - PRAWDZIWA KINOWA ATMOSFERA I DO TEGO POBÓR PRĄDU O POŁOWE NIŻSZY OD PLAZM -nie wspominając już o wielkości obrazu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak to jest z tymi głośnikami do lx 608? Ma ktoś je założone? Ciekawe czy to wygląda ok. Za tą cenę to powinno wyglądać super. Ktoś mi mówił ze ma zawieszone głośniki poza tv na ścianie. Nie mogę znaleźć zdjęć z i bez głośników.

Autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko po co Ci te głośniki? Puść dźwięk przez dobry system audio i po sprawie. Po co bawić się w plastikowe brzękadełka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj też trochę z nim poprzebywałem ; ) no i jednak opad szczęki chociaż jak dla mnie to dalej plazma i są rzeczy, których w tej technologii nie lubię. Ale kolory są nie do pobicia. LCDki stojące obok wyglądają duuuuużo słabiej. R E W E L A!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mnie boli to cena :D Niby jakbym sie sprężył to bym dał rade ale mam jeszcze sporo wydatków w 2008r. Chyba będę musiał poczekać :D No chyba ze faktycznie mój 42px5r będzie nie do odratowania ( dziś wpada serwisant i na miejscu będzie reperował)

Autorus

[quote name='Gmeru' post='73623' date='15.12.2007, 00:45 ']Dzisiaj też trochę z nim poprzebywałem ; ) no i jednak opad szczęki chociaż jak dla mnie to dalej plazma i są rzeczy, których w tej technologii nie lubię. Ale kolory są nie do pobicia. LCDki stojące obok wyglądają duuuuużo słabiej. R E W E L A![/quote]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...