Skocz do zawartości
pmcomp

MEGA TEST: SONY BDP-S500 (najnowszy blu-playerek od SONY)

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='Snookerman' post='76805' date='01.01.2008, 22:40 ']Witam
Większość dostępnych odtwarzaczy Blue Ray nie ma obsługi DTS HD Master Audio, również testowany Sony BDP-S500. Wedlug przedstawionego testu wygląda jakby była to istotna cecha, na która trzeba zwracać uwgę przy zakupie takiego sprzętu. Zastanawiam się czy rzeczywiście jest to takie istotne, gdyż płyty blue ray, które są na razie w Polsce dostępne sa ledwie w Dolby, a przez 6 lat używania przeze mnie odtwarzaczy DVD, płyty z dżwiękiem DTS, jakie miałem okazję obejrzeć stanowiły może 3 - 5 % płyt dostępnych w wypozyczalniach i polskich sklepach. Prawie wszystkie były tylko w Dolby 5.1.
Czy przypadkiem nie będzie tak, że płyty z DTS HD MA będą się pojawiały tylko w USA, a więc ze względu na regionizację nie będą mogły być odtworzone na blue-playerach dostępnych w Europie?
Czy jest jakaś wiarygodna informacja, że wydawcy płyt będą preferować lub dawać opcję DTS HD MA, więc należałoby mieć odtwarzacz z tym formatem?
Czy muszę mieć specjalny (najnowocześniejszy) amplituner, aby móc wykorzystać format DTS HD MA jeśli trafię na płytę w tym formacie dźwięku?
Czy DTS HD MA jest zauważalnie lepsze od Dolby True HD czy innych odmian Dolby?
Wdzięczny będę za odpowiedzi fachowców, bo planuję zakup blue-playera, ale mam wiele wątpliwości.
Pozdrawiam[/quote]

Powienieneś pójść do wróżki :) .

Moja statystyka z mojej kolekcji: 32% moich blu-ray'ków ma DTS HD (a próbka jest już duża bo 63 szt).

Moja rada: zobacz na [url="http://bluray.highdefdigest.com/reviews.html"]http://bluray.highdefdigest.com/reviews.html[/url] który płyty cię interesują, policz i podejmij decyzję.

Co do regionalizacji płyt BD nie wszystkie płyty z USA mają region A, patrz: [url="http://bluray.liesinc.net/"]http://bluray.liesinc.net/[/url]

Płyty w USA sa bardzo tanie.

I jeszcze jedno: w Europie jest więcej płyt w DTS HD niż w USA.

DTS HD i Dolby TrueHD są podobnymi systemami bezstratnej kompresji. Tylko chyba na dziś użytkownik "dominikjestem" ma płytkę nagraną w obu i może ocenić. Ale nie o to chodzi. Zazwyczej na płytce znajduje się albo jedna albo druga ściżka. Jeżeli twój pl,ayer nie będzie mógł którejś odtworzyć to się ograniczasz.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest pewna sprzeczność w określeniu "kompresja bezstratna".
Jeżeli kompresowanie maiało by być bezstratne to chodzi zapewne o optymalizację upakowania danych ( w naszym przypadku dżwięku) w celu zmniejszenia objętości pliku wynikowego.
Dekomporesja tego typu pliku następuje zapewne w locie, w transmiterach/reciverach HDMI.

[1] Wydaje mi się, że takiej potrzeby już nie ma na nośnikach nex-gen.
Dlaczego więc nie króluje LPCM ?

[2] Pamiętam nieszczęsny ATRACK 1.0 (SONY -Mini Disck) a więc system redukowania pewnych informacji (niesłyszalnych składowych - jak twierdzili wynalazcy) zawartych w fali dżwiękowej. Efekt był fatalny dla uszu.
To przykład innego typu kompresji: inwazyjnej.

Powstaje pytanie:
Co to są i co robią formaty losless w wykonaniu dts i DD ?
(korekta ilości kanałów do ilości kolumn: 5.1, 6.1, 7.1. ?, sztuczne przestrzenie ?, efekt zamulenia audio z sali kinowej ? )

ps.
postaram się dzis wieczorem wysłyszeć ewentualną różnicę o której pmcom wspomniał.
Jakaś sugerowana dawka używki stymulującej i wyostrzającej słuch, czy jest do ustalenia ?
ONKYO ma bardzo dobrą opcję wyruwnywania głośności w zależności od zastosowanego kodeka/formatu audio.
Dzięki temu możemy uniknąć wrażenia, że głośniejszy format jest np. lepszy od cichszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello dla wszystkich HD maniaków. Jestem właśnie na etapie rozważania zakupu S500 /a z końcem roku projektora full hd/ i mam zasadnicze i może dla was głupie pytanie.

Pomijając gry, dysk twardy i inne wodotryski jaka jest różnica między PS3 a takim S500. Ja wolę jednak dedykowany sprzęt a nie tak jak ktoś napisał wszystko w jednym.

W/g mnie Dedykowany odtwarzacz a już prawie 1/3 droższy od PS3 musi się czymś różnić w jakości obrazu lub dźwięku pomijam super design. Dajcie znać co myślicie jakoś nie mogę się przekopać przez forum aby znaleźć jakiś opis, test, refleksję na ten temat.

Jakoś nie jestem przekonany, że PS3 ma taki sam obraz lub dźwięk.

Drugie pytanie odnośnie amplitunerów i uzyskanego dźwięku. Ja mam Denona avr3608 nie ma żadnych naklejek i opisów świadczących o obecności na pokładzie nowych standardów dźwięku typu Dolby True Hd czy DTS HD. Jak to będzie w takim razie. Czy mam rozumieć że nie będzie odczuwalnej różnicy w słyszanym dzwięku ? Czyli nomen omen tylko radość dla oka a dla ucha już nie???

Sorki za mą ignorancję i czekam na oświecenie mej niewiedzy z waszej strony :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sorry, jestem tu nowy, mam nadzieję, że mój post nie narusza przyjętych tutaj norm, ale do rzeczy.

Wczoraj miałem okazję pobawić się BDP-S500 (zakupiony w Pixmanii, wyprodukowany zapewne na rynek francuski, w zestawie 3 części Piratów z Karaibów).

Odtwarzacz został podłączony do jakiegoś TV Samsung HD Ready przez HDMI.

Bawiłem się nim może 30 minut, z czego większość czasu przeklinając. Po włączeniu odtwarzacza, wyświetla się POWER ON i odtwarzacz myśli (nie reaguje na wysuwanie tacki ani inne przyciski) w końcu ruszył (trwało to na pewno dłużej niż opisywane 60 sekund). Załadowałem film: LOADING i przesuwa się pasek postępu, po kilkunastu (powiedzmy) sekundach, kolejne LOADING. Dobra ruszył - jakość super nawet jak na taki kiepski TV :). Ale na pojawienie się menu po kliknięciu przycisku na pilocie muszę czekać 15-20 sekund !!!
[b]Jedynym elementem tego odtwarzacza który działał w czasie rzeczywistym była jeżdżąca w górę i w dół klapka.
[/b]
CZY TO NORMALNE, czy może ten egzemplarz był uszkodzony?? Bo jako tako wszystko działa, lecz potrafiłem nacisnąć z 10 razy przyciski na pilocie (myśląc, że dany przycisk nie działa) zanim pojawiła się reakcja na naciśnięcie pierwszego.

Pozdrawiam
poldek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='poldek01' post='82823' date='01.02.2008, 09:23 ']CZY TO NORMALNE, czy może ten egzemplarz był uszkodzony?? Bo jako tako wszystko działa, lecz potrafiłem nacisnąć z 10 razy przyciski na pilocie (myśląc, że dany przycisk nie działa) zanim pojawiła się reakcja na naciśnięcie pierwszego.

Pozdrawiam
poldek[/quote]

Tak jak napisałem w teście, SONY ma jedne z najdłuższych czasów startu i ładowania płyty ... za wyjątkiem PS3, która jest mistrzem świata i jest najszybsza.
Start OK, ładowanie płyty OK (szczególnie nowe tytuły FOX-a ładują się koszmarnie długo), 10-15 sek ładowanie menu mi sie nie podoba. Masz tam dwa manu: główne i to nakładane na film. Czay powinny byc normalne.

Czy egzemplarz jest uszkodzony? Nie wiem, spróbuj na drugim.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Coś musisz mieć nie tak. Właśnie otworzyłem pudełko z 500ką i rzeczywiście odpala sie dość długo, natomiast na pilota reaguje szybko. Coś musisz mieć nie tak. spróbuj może nowy firmware mu załadować.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mam okazję zakupić S500 (nie chcę S550 - bo widzę, jak cięcie kosztów uszczupliło konstrukcję) za śmieszne pieniądze. Mówię o nowym playerze. Cena 1999zł jest chyba atrakcyjna. Jedno pytanie. Czy coś wiadomo o nowym update, który miał odblokować dekodowanie DTS HD MA na pokładzie sprzętu i wypuszczanie go wyjściem analogowym 5.1? Szukałem na stronach i nic mi nie wiadomo. A zarzekali się, że wkrótce tak będzie.

I sumując:

Ścieżki dźwiekowe DD, DD+, DD True HD, LPCM odtwarzacz "wypluje" przez analogowe 5.1?

To jest jedyne kryterium wg którego kupię ten player. Amplitunera nie chcę zmieniać gdyż uważam, że jest bdb.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Basstech' post='91797' date='18.03.2008, 12:14 ']Witam.

Mam okazję zakupić S500 (nie chcę S550 - bo widzę, jak cięcie kosztów uszczupliło konstrukcję) za śmieszne pieniądze. Mówię o nowym playerze. Cena 1999zł jest chyba atrakcyjna. Jedno pytanie. Czy coś wiadomo o nowym update, który miał odblokować dekodowanie DTS HD MA na pokładzie sprzętu i wypuszczanie go wyjściem analogowym 5.1? Szukałem na stronach i nic mi nie wiadomo. A zarzekali się, że wkrótce tak będzie.

I sumując:

Ścieżki dźwiekowe DD, DD+, DD True HD, LPCM odtwarzacz "wypluje" przez analogowe 5.1?

To jest jedyne kryterium wg którego kupię ten player. Amplitunera nie chcę zmieniać gdyż uważam, że jest bdb.

Pozdrawiam.[/quote]
Hej
wedlug mnie to nie jest atrakcyjna cena. Ja jestem zainteresowany Sony 550, ale skad te wiedomosci o uszczupleniu konstrukcji? Zeby nie bylo tak jak z Panasem 30, ze najpierw zjechali w recenzji, a teraz ludzie sie zachwycaja.
2000 zl to za duzo za plejer 1.0, ktory wolno startuje, nie ma DTS HD MA i tylko analog 5.1 (chyba ze masz ampli 5.1 to wtedy ok. Ale moze wtedy Panas 50 ,ktory ma wyjsc 1 kwietnia-ja zamierzam go kupic ;) )

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że będzie miał Panasonic BD-50 DTS HD MA na pokładzie. Fakt, może zaczekam.

Dzięki za info.

Pozdr. Edytowane przez Basstech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję "pmcomp" z dużym opóźnieniem za post z 12.01.2008 ale nie zaglądałem do tego wątku dość długo. W wyniku wędrówek po necie, porównywania specyfikacji itp zdecydowałem się jednak zaczekać na Sony BDP-S550. Wygląda na to, że S-500 nie będzie miał upgradu do DTS HD MA. Po prostu zostanie zastąpiony przez S-550, który będzie miał wszystko (profile 2.0, Ethernet, DTS-MA i True-HD on board, analogowe wyjścia audio 7.1). Pod tym względem (kompletności bajerów) będzie porównywalny tylko z Marantz'em BD8002, który pewnie będzie dużo droższy. Ciekawy tylko kiedy S-550 się ukaże. W Polsce pewnie nie wcześniej jak w końcu roku.
Mam takie być może naiwne pytania: czy mając taki odtwarzacz jak S-550 ze wszystkimi dekoderami dźwięku on board, będę mógl nadal wykorzystywać stary amplituner Yamahy poprzez złącze coaxial lub optyczne? To znaczy chodzi mi o to, czy pozwoli mi się to cieszyć w pełni dźwiękiem DTS-MA, czy po prostu muszę kupić również nowy amplituner?
Czy te wyjścia "7.1 analog" oznaczają, że będę mógł do S-550 po prostu podłączyć głośniki, czy są to wyjścia do amplitunera?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Optykiem i Coaxem nie polecą Ci gęste formaty.
Musisz zakupić kabelki 7.1 i tak spiąc player z amplitunerem .


Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Ja jednak zdecydowałem się na tą S500 i jutro zostanie do mnie wysłana. Cena 1790zł z wysyłką kurierem.

Pytanko, czy komuś wpadło może info na temat upgrade'u firmware'u? Może gdzieś w sieci jest takowy co dekodowałby DTS HD MA.

Zdam relację jak tylko wpadnie w moje łapki.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[b]Witam.........mam pytanko? co sadzicie o tym SONY BDP-S550 ? czy ktos go posiada?

Bardzo bym prosił o jakies wypowiedzi do tego BDP...........Z góry bardzo Dzieki :P [/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ma się ukazać na początku października. Ale może trzeba poczekać na Pioneera BDP-51, który za 500 euro ma pokazac się w Europie w listopadzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...