Skocz do zawartości
pmcomp

MEGA TEST: SONY BDP-S500 (najnowszy blu-playerek od SONY)

Rekomendowane odpowiedzi

[quote name='BlackJack1' post='73949' date='16.12.2007, 15:18 ']Thx za teścik.
Mam tylko jedno pytanie: porównałeś obraz z S500 i Samsunga 1400 (zwycięzca=Sony) a jak wypadła konsola PS3, którą też posiadasz i uczestniczyła w teście...?[/quote]

Tylko w S500 widać, że jest po prostu lepiej. Reszta porównywalna.


[quote name='mystic' post='74025' date='16.12.2007, 18:25 ']W sklepach internetowych jest najtaniej za [url="http://www.skapiec.pl/site/cat/28/comp/255289"]2599zł[/url].

Po zarejestrowaniu produktu przez www, otrzymujemy w [url="http://www.sony.pl/view/ShowArticle.action?articlesection=1&article=1196773883272&site=odw_pl_PL"]promocji[/url] trylogię Spidermana ! wtedy player wychodzi coś koło 2300.

Przy takiej cenie, oferta bardzo atrakcyjna :D sam nie wiem już co robić, czekać na samsunga czy łykać S500 :lol: . Miło by było na święta obejrzeć parę filmów w super jakości.[/quote]

No 2300 to już coś. Fakt jest faktem, że to sprzęt z najwyższej półki (wykonanie, obraz itd). Eh żeby to DTS HD MA było .....tylko ile osób z tego korzysta. To też ważne podczas kupowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat został posprzątany przeze mnie i na moją odpowiedzialność.
Jeżeli ktoś ma uwagi to proszę na priv albo do działu: Redakcja HDTV Polska > Rozmowy na temat forum oraz jego polityka.

Wszystkich forumowiczów bardzo proszę o szanowanie pracy testerów sprzętu.

Taki test to długie godziny robienia zdjęć, obrabiania uploadowania, rozłączania swojej instalacji i oglądania różnych rzeczy. Wszystko jest robione za darmo i żadna z firm dostarczających sprzęt nie wynagradza zespołu forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimny prysznic dla napaleńców zdecydowanych już dziś kupić S500. Niestety jest niedostępny w sprzedaży.
Oficjalna dystrybucja Sony przewiduje mieć je w Centrach Sony dopiero w styczniu 2008. :(

W sklepach ze skąpca też jest tylko na papierze. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Media aż sie roi od 500tek.... Tyle ze w idiotycznych cenach (ale to juz norma) - prawie 3400 chcą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam chciałbym zabrac głos odnośnie obsługi strumienia dzwięku HD i DD ... posiadam ampli onkio875 i przedmiotowy odtwarzacz soniego po hdmi dostaje tylko pcm ? , a po koaksjalu DD ! ale smaku dodaje fakt , że kosola ps3 po hdmi podaje wszystko co pisze. Więc brakuje mi testu dzwięku zwłaszcza po hdmi podanego strumieniem bitstream. Obawiam się że kolejny raz mamy niedopracowane oprogramowanie. Prośba do HD-maniaków posiadających ten sprzęt o podzielenie się swoimi doświadczeniami ( brak w teście opisu pracy dzwieku ). Pozdrawiam mikolai.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mikolai' post='75444' date='22.12.2007, 17:06 ']Witam chciałbym zabrac głos odnośnie obsługi strumienia dzwięku HD i DD ... posiadam ampli onkio875 i przedmiotowy odtwarzacz soniego po hdmi dostaje tylko pcm ? , a po koaksjalu DD ! ale smaku dodaje fakt , że kosola ps3 po hdmi podaje wszystko co pisze. Więc brakuje mi testu dzwięku zwłaszcza po hdmi podanego strumieniem bitstream. Obawiam się że kolejny raz mamy niedopracowane oprogramowanie. Prośba do HD-maniaków posiadających ten sprzęt o podzielenie się swoimi doświadczeniami ( brak w teście opisu pracy dzwieku ). Pozdrawiam mikolai.[/quote]

Nie żartuj sobie ze mnie, wszystko opisałem jak wół. Chodzi bitstream (bez DTS HD MA) po HDMI, trzeba tylko dobrze ustawic parametry w setupie audio.
A ty ustawiłeś dekodowanie na pokładzie i player wysyła Ci w LPCM.

Ot i cały kłopot.

Ustaw OK i będzie OK.

Pozdro Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='75465' date='22.12.2007, 18:56 ']Nie żartuj sobie ze mnie, wszystko opisałem jak wół. Chodzi bitstream (bez DTS HD MA) po HDMI, trzeba tylko dobrze ustawic parametry w setupie audio.
A ty ustawiłeś dekodowanie na pokładzie i player wysyła Ci w LPCM.

Ot i cały kłopot.

Ustaw OK i będzie OK.

Pozdro[/quote]
Witam soory nikt nie jesy doskonały :rolleyes: ale tak banalnej instrukcji dawno nie miałem w łapkach , może podpowiesz mi co ustawic aby ominąc pokładowy dekoder. Bardzo dziekuję za informację. Pozdrawiam mikolai.
Na wyjściu hdmi ( audio ) mam DD..DD , DTS..DTS , stereo..stereo , nawet sprawdzałem ustawienie auto i niestety bez rezultatu. Onkyo podaje , że widzi tylko pcm . Ale po koaksjalu widzi DD i DTS ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mikolai' post='75481' date='22.12.2007, 20:06 ']Witam soory nikt nie jesy doskonały :rolleyes: ale tak banalnej instrukcji dawno nie miałem w łapkach , może podpowiesz mi co ustawic aby ominąc pokładowy dekoder. Bardzo dziekuję za informację. Pozdrawiam mikolai.
Na wyjściu hdmi ( audio ) mam DD..DD , DTS..DTS , stereo..stereo , nawet sprawdzałem ustawienie auto i niestety bez rezultatu. Onkyo podaje , że widzi tylko pcm . Ale po koaksjalu widzi DD i DTS ?[/quote]

Hmm, nie pamietam, klocek już oddałem. Ale ustawiłem wszystko na czuja z menu, bez patrzenia do instrukcji.
Daj mi info na PM, dam ci telefon, zadzwonisz i razem ustawimy.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam nic z tego w/g instrukcji bitstream to w ustawieniach właśnie dts-dts , dd-dd .. itd oraz auto , a tak mam ustawione , sądzę , że to amplituner coś ma pokręcone choc dziwi mnie fakt że nawet zwykłego DD nie pokazuje a z PS-3 tak , ale na innym wejściu hdmi czy aby nie musi byc pełne 7,1 , ja mam 5,1 ? Po świętach bedę zmuszony zrobic pełny restart ampli z przywróceniem ustawien fabrycznych . Pozdro mikolai.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mikolai' post='75569' date='23.12.2007, 15:18 ']witam nic z tego w/g instrukcji bitstream to w ustawieniach właśnie dts-dts , dd-dd .. itd oraz auto , a tak mam ustawione , sądzę , że to amplituner coś ma pokręcone choc dziwi mnie fakt że nawet zwykłego DD nie pokazuje a z PS-3 tak , ale na innym wejściu hdmi czy aby nie musi byc pełne 7,1 , ja mam 5,1 ? Po świętach bedę zmuszony zrobic pełny restart ampli z przywróceniem ustawien fabrycznych . Pozdro mikolai.[/quote]

Nie sądzę, mam 905-kę, poszło bez problemów. Coś musisz źle ustawiać w setupie SONY.

Pozdro Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam chyba jednak onkyo - obraz po hdmi przez ampli jest dziwny tzn zacina się , a z ominięciem onkyo jest o.k. po swiętach zimny restart i wszystko jasne. Przy okazji Tobie i Twoim Bliskim Wspaniałych , Białych , Radosnych , Świąt oraz Tylko w HD- Nowego Roku Ci Życzę mikolai.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mikolai' post='75636' date='24.12.2007, 07:33 ']Witam chyba jednak onkyo - obraz po hdmi przez ampli jest dziwny tzn zacina się , a z ominięciem onkyo jest o.k. po swiętach zimny restart i wszystko jasne. Przy okazji Tobie i Twoim Bliskim Wspaniałych , Białych , Radosnych , Świąt oraz Tylko w HD- Nowego Roku Ci Życzę mikolai.[/quote]

Dzięki,

tylko nie zapomnij "wpaść" dzisiaj do mnie wieczorem. Aha, komin wyczyściłem :) .
:(

Pozdro (i Tobie też)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Gmeru' post='72541' date='09.12.2007, 21:54 ']Jak dla mnie wypas design: ta ruchoma klapka to dobry lans[/quote]

Bardzo dobry! ;-) Ale stary niczym świat. Sony już 10 lat temu takie klapki robiło:
[img]http://www.homecinemachoice.com/reviews/hccreviews/DVDPlayers/Sony/SonyDVP-S7700.jpg[/img]
...i z powodu tejże klapki nie mogę się rozstać z moim DVD DVP-S7700 :-D Tak więc lans do kwadratu. Marketingowy, a jakże :-)
M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mayo' post='75728' date='25.12.2007, 01:39 ']Bardzo dobry! ;-) Ale stary niczym świat. Sony już 10 lat temu takie klapki robiło:
[img]http://www.homecinemachoice.com/reviews/hccreviews/DVDPlayers/Sony/SonyDVP-S7700.jpg[/img]
...i z powodu tejże klapki nie mogę się rozstać z moim DVD DVP-S7700 :-D Tak więc lans do kwadratu. Marketingowy, a jakże :-)
M.[/quote]

Hehe... U mnie też taki stoi na półce. DVD SD odtwarza bezbłednie, audio też niczego sobie :)
Żal wyrzucić, bo kto to dzisiaj kupi :) A pamiętam zapłaciłem za niego 3100 zł. (prywatny import z Niemiec bo u nas kosztował 4300 zł. !!)

Edytowane przez BlackJack1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piękna maszyna !! To jest wykonanie ! Perfekcja !!! Pilocik jak marzenie
Nie to co ten dzisiejszy plastikowy szmelc DVD/HD (badziewiaste plexi gdzie nie spojrzeć) Edytowane przez mobor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie!jestem tu od niedawna zarejestrowany i za bardzo nie wiem jak tu sie poruszac po tym forum ale mysle ze dam rade i ta wiadomosc dotrze do ciebie a ty mi odpowiesz i pomozesz(doradzisz)ja jestem tez maniakiem kina domowego , zreszta wszyscy tu zalogowani:)mam kilka pytan, mysle ze mi odpowiesz.Powiedz ktory warto kupic tak naprawde odtwarzacz blu ray sonego?BDP-S1 czy BDP-S500? bo ja sie juz pogubilem w tej nowej technologii blu-ray!czytalem twoj test odtwarzacza bdp-s1 i czytalem inne testy na necie tego sprzetu i nadal nie wiem jakie ten odtwarzacz ma wyjscie HDMI?jaka wresja?raz piszą 1.0 na glownej stronie sonego 1.2 w centrum sony zapewniali ze 1.3 sami niewiedzą podobno wersja europejska ma 1.3 ja juz nie wiem .BDP-S1 nie ma wbudowanych dekoderow DTS-HD,DOLBY DIGITAL HD??BDP-S1 podoba mi sie za jakosc , wyglad ciezar, widac w tym odtwarzaczu jakosc i klase urzadzenia !!tylko odstrasza mnie to ze niewiem jakie jest tam wyjscie HDMI?mi wewnetrzne dekodery w odtwarzaczu blu-ray sa niepotrzebne, podlacze taki odtwarzacz do amplitunera ONKYO model 805 ten najnowszy co glosno teraz o nich w swiecie kina domowego!:)wiec jesli kupie odtwarzacz BDP-S1 to bede cieszyl sie dzwiekiem DTS-HD MA/HA?? DOLBY DIGITAL HD?nagranych na plytach blu-ray?taki dzwiek przejdzie przez złacze HDMI?1.2?bo chyba takie on ma.......naprawde pogubic sie mozna.Bo czytalem ze tylko przez złącze HDMI 1.3 mozna wypuscic dzwiek nowej generacij ze tylko ono ma takia przepustowosc!Prosze cie abys udzielil mi odpowiedzi na te pytania, mysle ze bede pisal do ciebie jeszcze bo ty masz do czynienia z takim sprzetem ja jeszcze nie, narazie obserwuje rynek i robie przymiarke;)czekam na odpowiedz ..pozdrawiam ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej kup PS3 i przeczekaj na player ktory wyrzuci przez HDMI kazdy dzwiek (zdekodowany) oraz bedzie obsługiwał Profile 1.1 - a póki co zaden obecnie produkowany player SONY nie spełnia tych warunków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='75995' date='27.12.2007, 14:56 ']Najlepiej kup PS3 i przeczekaj na player ktory wyrzuci przez HDMI kazdy dzwiek (zdekodowany) oraz bedzie obsługiwał Profile 1.1 - a póki co zaden obecnie produkowany player SONY nie spełnia tych warunków[/quote]

Mobor dobrze radzi.
A jeżeli już coś MUSISZ i nie może to być PS3 to zapomnij o S1. Wtedy 500-ka.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='75582' date='23.12.2007, 16:41 ']Nie sądzę, mam 905-kę, poszło bez problemów. Coś musisz źle ustawiać w setupie SONY.

Pozdro[/quote]
Witam no i stało się :) po restarcie na zimno ruszyło , a jednak to był onkyo - nie mam pojęcia co z tym ampli kolesie wyprawiali w sklepie ale ważne że ruszył teraz muszę poczekać na III Króli aby drzewko z pcv powędrowało do szafy i w sprzyjającej akustyce ustawić głośniki. Pozdrawiam mikolai.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mikolai' post='76056' date='27.12.2007, 22:11 ']Witam no i stało się :lol: po restarcie na zimno ruszyło , a jednak to był onkyo - nie mam pojęcia co z tym ampli kolesie wyprawiali w sklepie ale ważne że ruszył teraz muszę poczekać na III Króli aby drzewko z pcv powędrowało do szafy i w sprzyjającej akustyce ustawić głośniki. Pozdrawiam mikolai.[/quote]

Super, cieszę się :) , teraz powinieneś być w pełni zadowolony.

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mobor' post='75995' date='27.12.2007, 14:56 ']Najlepiej kup PS3 i przeczekaj na player ktory wyrzuci przez HDMI kazdy dzwiek (zdekodowany) oraz bedzie obsługiwał Profile 1.1 - a póki co zaden obecnie produkowany player SONY nie spełnia tych warunków[/quote]
Witam!jak? co?:)Piszesz aby poczekać na odtwarzacz blu ray ktory wyrzuci przez HDMI każdy dzwięk(zdekodowany)?ale ja pisałem wyżej ze ja dekoderów będe używał w amplitunerze wiec w odtwarzaczu BLU-RAY jest mi to niepotrzebne wiec myśle ze ten model BDP-S500 jest godny zainteresowania co ty na to?no i wkońcu czyta płyty BD-R!!!, a własnie wytłumacz mi co to znaczy PROFILE 1.1 ????? nie wiem o co chodzi........:(odpisz.A ten odtwarzacz BDP-S2000ES to jest chyba wersja amerykańska tak?z tego co zauważyłem to różni sie górnym panelem wykonanym jak w BDP-S1 z aluminium i to mi sie podoba to wykonanie klasa i elegancja:)pozdrawiam ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
500 tka nie jest takim udanym modelem- zapewniam
Oprocz wspomnianych wczesniej niedogodnien posiada DZIWNE i CHORE wg mnie ograniczenie polegające na tym że wypuszcza przez złącze Component tylko 480i (takze pliki AVCHD nagrane na płytę BD-R z np kamery) .... paranoja...
Można zrozumieć ograniczenie dla oryginalnych materiałów filmowych ale to jest przesada. Co zrobi uzytkownik takiego playera majacy np projektor ze złaczem Component ? Może rownie dobrze uzywac playera DVD...

Jak chcesz kupić- kup. Ja w każdym razie czekam na PORZADNY odtwarzacz HighDefinition. Jak dla mnie na razie na rynku nie ma godnego zawodnika w normalnej cenie (ok 3k zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam
Większość dostępnych odtwarzaczy Blue Ray nie ma obsługi DTS HD Master Audio, również testowany Sony BDP-S500. Wedlug przedstawionego testu wygląda jakby była to istotna cecha, na która trzeba zwracać uwgę przy zakupie takiego sprzętu. Zastanawiam się czy rzeczywiście jest to takie istotne, gdyż płyty blue ray, które są na razie w Polsce dostępne sa ledwie w Dolby, a przez 6 lat używania przeze mnie odtwarzaczy DVD, płyty z dżwiękiem DTS, jakie miałem okazję obejrzeć stanowiły może 3 - 5 % płyt dostępnych w wypozyczalniach i polskich sklepach. Prawie wszystkie były tylko w Dolby 5.1.
Czy przypadkiem nie będzie tak, że płyty z DTS HD MA będą się pojawiały tylko w USA, a więc ze względu na regionizację nie będą mogły być odtworzone na blue-playerach dostępnych w Europie?
Czy jest jakaś wiarygodna informacja, że wydawcy płyt będą preferować lub dawać opcję DTS HD MA, więc należałoby mieć odtwarzacz z tym formatem?
Czy muszę mieć specjalny (najnowocześniejszy) amplituner, aby móc wykorzystać format DTS HD MA jeśli trafię na płytę w tym formacie dźwięku?
Czy DTS HD MA jest zauważalnie lepsze od Dolby True HD czy innych odmian Dolby?
Wdzięczny będę za odpowiedzi fachowców, bo planuję zakup blue-playera, ale mam wiele wątpliwości.
Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mikolai' post='76056' date='27.12.2007, 22:11 ']Witam no i stało się :) po restarcie na zimno ruszyło , a jednak to był onkyo - nie mam pojęcia co z tym ampli kolesie wyprawiali w sklepie ale ważne że ruszył teraz muszę poczekać na III Króli aby drzewko z pcv powędrowało do szafy i w sprzyjającej akustyce ustawić głośniki. Pozdrawiam mikolai.[/quote]

Witam mam pytanko do Kolegi pmc... uporałem się z konfiguracją 500 i amplitunera 875 obraz i dzwięk z BD suuuper ale skalowanie dvd SD kicha ! obraz nie do przyjęcia proszę o sugestie jak najlepiej ustawić - skonfigurować BD-500 i ampli aby obraz z dvd był max- dobry. Domyślam się , że jeden i drugi mi skalują - jak wyłączyć i który lepiej ??? Pozdrawiam z nowym Rokiem 2008 :)
PS . jak omijam amplituner i podłącze bezpośrednio do TV po HDMI obraz z dvd SD b.dobry!

Edytowane przez mikolai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wracajac do modelu BDP-S300 czy ma on rownie dobry obraz co model BDP-S500 albo raczej Samsung BD-P1400 jest lepszy ? I chodzi mi wylacznie o obraz nie o standarty audio!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...