Skocz do zawartości
nowy66

Sharp seria XL2 (42/46/52) - opinie właścicieli/użytkowników

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja sie dopiszę i na koniec dorzucę małą łyzkę dziegciu (choć bardziej do n-ki niż telewizorka).

Mam 52 XL2E, wcześniej miałem przez rok 46 XD1 ale się wziął i zepsiuł na amen. Zwrócili pieniążki i za tą samą kwotę kupiłem 52 ;) . Ale do rzeczy.

- obraz świetny, moim zdaniem widać znaczną poprawę w stosunku do XD1 zwłaszcza na kanałach SD.
- kąty są lepsze niż w XD1 - jak poprzednio oglądałem tivi z kuchni to ekran był zasnuty jakby szarą firanką (kąt ok. 60 st od osi ekranu). Na XL2 ten efekt też występuje ale jest wyraźnie słabszy.
- pilot jest super z wyglądu, w użyciu już mniej poręczny, bo choć cienki to jest potwornie długi. Jego wielofunkcyjność też IMHO jest przereklamowana, bo choć da sie w teorii obsługiwać np DVD, to praktyczne użycie przycisków które są pod klapką jest wątpliwe - wolę juz sięgnąć po oryginalnego pilota.
- klawisze pilota mają dość specyficzny klik, tzn wciśnięcie przycisku i jego zwolnienie powoduje wygenerowanie dwóch klików.
- podstawową wadą jaką zauważyłem do tej pory jest straaaaaaaasznie wolno działające oprogramowanie. Zmiana kanału trwa wieczność, że o zmianie wejścia nie wspomnę. W XD1 jednak działało to szybciej.
- menu jest zupełnie inaczej zbudowane, czy lepiej ? nie wiem, na pewno jest bardziej rozbudowane niż w XD1.
- duży plus za zapamiętanie ustawień per wejście
- no i na koniec - od dwóch dni nie chce sie dogadać po HDMI z nboxem. Enka wyświetla, że tivi nie obsługuje HDCP i że mogę sobie po componencie... Nie pomagają restarty, cuda, wianki, wczesniej działało bez problemów - czyżbym był nieświadomym betatesterem nowego softu enki ?

To tyle - jakby były jakieś pytania szczegółowe to służę.

Aha, mój jest 708...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='aTomek' post='72818' date='11.12.2007, 01:18 ']To tyle - jakby były jakieś pytania szczegółowe to służę.[/quote]

Witam
to może coś w temacie "różowego" :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 46XL2E od trzech tygodni. Źródło sygnału - N-ka i PS3. Tunera analogowego praktycznie nie używam. Nie wiem dlaczego, ale program pierwszy i drugi z N-ki maja lepszą jakość ... (IMO)
1. Obraz rewelacyjny :)
2. Żadnego różowego nie zauważyłem. Podejrzewam, że chodzi o ustawienie temperatury bieli gdzies tam w ustawieniach
3. Rewelacyjna obróbka obrazu - potrafi zrobić z kanałów SD całkiem oglądalny obraz (odległość od oczu ok. 2,5 m)


[quote name='aTomek' post='72818' date='11.12.2007, 00:18 ']- no i na koniec - od dwóch dni nie chce sie dogadać po HDMI z nboxem. Enka wyświetla, że tivi nie obsługuje HDCP i że mogę sobie po componencie... Nie pomagają restarty, cuda, wianki, wczesniej działało bez problemów - czyżbym był nieświadomym betatesterem nowego softu enki ?[/quote]

Miałem to samo przedwczoraj. Po przełączeniu z PS3 na N przestało działać HDMI.
Ponieważ nie robiłem jeszcze aktualizacji softu, to pomyslałem ze moze warto to teraz zrobic.
Po procedurze aktualizacji softu zaczelo wszystko działać dobrze. Jakkolwiek podejrzewam ze moze chodzic tylko o jeden krok tej procedury np. odłączenie tv od zasilania całkowicie.
Pozdrawiam
Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Zwirek' post='72850' date='11.12.2007, 08:16 ']Miałem to samo przedwczoraj. Po przełączeniu z PS3 na N przestało działać HDMI.
Ponieważ nie robiłem jeszcze aktualizacji softu, to pomyslałem ze moze warto to teraz zrobic.
Po procedurze aktualizacji softu zaczelo wszystko działać dobrze. Jakkolwiek podejrzewam ze moze chodzic tylko o jeden krok tej procedury np. odłączenie tv od zasilania całkowicie.[/quote]
Aktualizacja softu... hmm... a skąd go wziąć i gdzie jest opisana procedura aktualizacji ?
A jak wrócę do domu to spróbuje odłączyc tivi od sieci, bo tego jeszcze nie próbowałem ;)

@km1
Z tym różowym, to jest tak, że w menu mamy możliwość zmiany palety kolorów (nie wiem jak się to specjalistycznie nazywa - niech ktoś to ładnie nazwie). Menu nazywa się chyba Kolor czy Barwa i nie dotyczy nasycenia kolorami ale raczej określa czy obraz ma mieć więcej składowej czerwonej czy zielonej. Jak sobie posterujemy w kierunku czerwieni to wszystko jest różowe. Dlatego jak tu juz opisywano nie można sugerować sie tym co się widzi w sklepie. Przy normalnym ustawieniu NIE MA PROBLEMU RÓŻU.

A do tych co chcą rzeczywiście porównać jakieś telewizory w sklepach - poproście sprzedawców o piloty od interesujących Was telewizorów, w wiekszości dużych sklepów nie robią z tym problemu i sami spróbujcie posterować obrazem tak, żeby Wam pasował.
A może trzeba po prostu zdjąć różowe okulary... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie,
od kilku tygodni poważnie rozważam zakup LCDka 46XL2E i od kilku tygodni jestem czytelnikiem tego forum.
Ale do dziś nie jestem przekonany czy wyłożyć te 8.000.
W 95 % oglądam TV - niestety na obecną chwilę jest tylko kilka rogramów nadawanych w systemie HD która i tak nie wykorzystuje w pełni możliwości tego LCDka.
I mam wrażenie że dużo wody upłynie nim główne programy w TV będą nadawane w HD - więc na dzień dzisiejszy ma to sens tylko dla HD Dvd - ale i tak jest to wątpliwe gdyż jest mało filmów HD DVD, a w gry praktycznie nie gram.
Więc może lepiej poczekać:
-LCD będą tańsze i o wiele lepsze ( może już LED ) - ceny spadają o ok. 10 % / miesiąc
- będzie więcej programów HD TV
- będzie więcej płyt HD DVD
- odtwarzacze HD DVD będą w cenie obecnych DVD
Na obecną chwilę widzę że nie ma to większego sensu pchać się w technologię z której będę korzystał od "święta" lub dla zadania szpanu przed znajomymi

Co o tym sądzicie, co sądzicie o praktycznej stronie posiadania na tą chwilę LCDka za 8.000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 2012 będą już pewnie telewizory w technologii laserowej - na początku zapewne będą drogie, ale już około 2014 za 60 cali zapłacimy 2500 euro >>> tutaj też radziłbym się wstrzymać, bo za niecałe cztery lata (czyli 2018 rok) telewizje będą przechodzić na Ultra-HDTV. I znów nowe modele telewizorów będą bardzo drogie i będą buczć, ale tylko przez pierwsze dwa lata (potem będą już tylko buczeć). Tak więc 10 lat "jak z bicza strzelił" minie i wtedy będzie odpowiedni moment na zakup nowego TV. No chyba że te Japońce w telewizję hologramową pójdą...

Aluzju poniał?

Pozdrawiam
"Złośliwiec" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym różowym, na XL2 w Saturnie.

Przyszło mi takie coś do głowy. W MM i Saturnach sygnał rozprowadzony jest komponentem, czy ma ktoś z was możliwość sprawdzenia czy kabel nie jest uszkodzony (1 składowa) - zamienić kable z tym TV, który działa dobrze, żeby to wykluczyć.
Jeżeli dobrze działa, to kabel, jeżeli dalej źle, to może być wejście componentowe w XL2 walnięte.

Spróbowałbym wtedy podłączenia czegokolwiek po HDMI.

Nie ma żadnego różowego, nie ma takiej możliwości, jak powyższe nic nie da, to walniety jest telewizor.

PS.

W moim XL2, 2 stuck pixele zniknęły - bez masowania, podłączania programów, itp, odblokowały się i działają po prostu :)

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='TOmeKK' post='73145' date='12.12.2007, 12:26 ']Z tym różowym, na XL2 w Saturnie.

Przyszło mi takie coś do głowy. W MM i Saturnach sygnał rozprowadzony jest komponentem, czy ma ktoś z was możliwość sprawdzenia czy kabel nie jest uszkodzony (1 składowa) - zamienić kable z tym TV, który działa dobrze, żeby to wykluczyć.
Jeżeli dobrze działa, to kabel, jeżeli dalej źle, to może być wejście componentowe w XL2 walnięte.

Spróbowałbym wtedy podłączenia czegokolwiek po HDMI.

Nie ma żadnego różowego, nie ma takiej możliwości, jak powyższe nic nie da, to walniety jest telewizor.

PS.

W moim XL2, 2 stuck pixele zniknęły - bez masowania, podłączania programów, itp, odblokowały się i działają po prostu :rolleyes:

pozdr.[/quote]


Kable są na pewno ok. Porównania dokonywałem XD1 z XL2E w różnych sklepach, aby upewnić się w 100% o różowej poświacie w XL2E i niestety podtrzymuje opinię o tej wadzie. Nawet w tych sklepach sprzedawcy nic nie wiedzieli o tym mankamencie, i byli zdziwieni moimi spostrzeżeniami. Dopiero po tej sugestii i bezpośrednim porównaniu stojących obok siebie tych modeli, sami to zauważyli. Dodam że żadne zmiany ustawień temperatury koloru jak i innych parametrów nic nie zmieniły. Początkowo gdy uwaga moja skupiona była tylko na XL2 obraz wydawał mi się ok, ale widoczne było to zaróżowienie dopiero po postawieniu dwóch telewizorów obok siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już kilku użytkowników z forum, 2ch którzy mieli xd1e wcześniej, w 5-6 osób widzieliśmy obok siebie hd1, x20, xd1 i xl2, było takie spotkanie jak pamiętasz, i żadnego różowego nie było, i tv były jednocześnie na planszach testowych HD, goście na codzień mają HD, LCD, N, tylną projekcję, plazmy, snazio, buffalo, xbox, itd....... nie ma miękkiej gry. :rolleyes:
Myślę, że nazywanie tego wadą jest daleko idące, skoro tego nie widzą wszyscy.

Na pewno odwzorowanie kolorów na hd1 jest inne niż na xd1 i jeszcze inne na xl2 i x20, to nie tylko 100 Hz, to są zbudowane inaczej telewizory.

Podtrzymuję również swoja opinię, że nie mam różowego na xl2. Wielokrotnie już sprawadzałem ustawienia na testowym dvd, szukając bandingu, pixeli, itd. oglądałem filmy sd i hd z Arktyki - same lodowce i śnieg - i nic.
Nie mam pomysłu, albo jakaś partia, albo może oświetlenie w sklepie.

Nie chodzi mi, żeby ciebie/kogoś przekonać lub nie do tego sharpa, ale o rzetelność informacji. Każdy może też sprawdzić sam. Jakby nie forum nie wiedzielibyśmy o bandingu, cloudingu, buzzingu, judderingu, itd, więc może teraz jest różowing ;) albo pinking, pink push chyba najlepiej. ;)

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TOmeKK' post='72312' date='08.12.2007, 18:03 ']Płynnośc ruchu - 100 Hz włączone - i wszystko poza podejrzeniem, jak żona Cezara[/quote]

[quote name='nowy66' post='72328' date='08.12.2007, 18:57 ']... płynność ruchu - doskonała. 100Hz działa z boku - niezauważalnie tzn że nie widać, żeby TV się męczył przetwarzając obraz.
Idealnie to można zobaczyć na materiale Astra promo (mecze)[/quote]

Pytanie do @TOmeKK i @nowy66

Czy 100Hz działa wam na wszystkich EXT, zarówno analogowych jak i HDMI ?
Dostałem info, że np. z Fergusona 8900 po HDMI przełącza się na 50Hz i wyświetla 1080i / 50 Hz, pomimo wybrania w opcjach tego EXT wymuszonego trybu 100Hz ?
Czy to możliwe ? Co może być przyczyną, czy Ferguson ma opcjach wybór trybu odświeżania ?

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To z fergusonem to nieporozumienie jakieś. Telewizor pokazuje źródlo sygnału, czyli co jest na wejściu - na wejściu jest z fergusona 1080i/50hz.
Może pokazać np 576p - z mojego TF, albo 576i, itd.


Nie ma to nic wspólnego z tym co sie dzieje dalej.

100 Hz nie działa przy źródle 24p, chyba tylko.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TOmeKK' post='73193' date='12.12.2007, 16:22 ']To z fergusonem to nieporozumienie jakieś. Telewizor pokazuje źródlo sygnału, czyli co jest na wejściu - na wejściu jest z fergusona 1080i/50hz.
Może pokazać np 576p - z mojego TF, albo 576i, itd.


Nie ma to nic wspólnego z tym co sie dzieje dalej.

100 Hz nie działa przy źródle 24p, chyba tylko.

Pozdr.[/quote]


Ferguson 8900 HDTV więc 1080i jak najbardziej prawidłowo, ale 50Hz pokazuje na bank.

Czyli co, mówisz że dostaje 50Hz a i tak obrabia jako 100Hz ?

Na innych źródłach jest ok, np na kinie HK z całą pewnością info że 100Hz.

Ma ktoś może podłączony ten tuner do XL2, i może sprawdzić u siebie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mystic' post='73203' date='12.12.2007, 16:44 ']Ferguson 8900 HDTV więc 1080i jak najbardziej prawidłowo, ale 50Hz pokazuje na bank.[/quote]

Tak, pokazuje co ma na wejściu.
Znowu na przykładzie TF. Masz ten sam kanał na tunerze, mozna zmnieniac sygnał wyjściowy z tunera, i masz [b]1080i50Hz-> 720p50Hz-> 576i50Hz -> Auto2 -> Auto1[/b] (jedno progressive a jedno interlace, chodzi o to żeby mieć 576p jak ktoś chce, bo tak nadaja niektórzy albo 1080i, bez przełączania rozdzielczości.
I to pokazuje sharp, może powyżej nie napisałem dokładnie 1080i50hz, 576i50hz, itd...

A opcję 100 Hz sobie włączasz w menu w ustawieniach, dla każdego ze źródeł osobno (TV też) możesz mieć po 5 chyba wariantów ustawień i w każdym indywidualnie możesz ustawić 100 Hz lub nie.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='trops55' post='73164' date='12.12.2007, 14:46 ']Początkowo gdy uwaga moja skupiona była tylko na XL2 obraz wydawał mi się ok, ale widoczne było to zaróżowienie dopiero po postawieniu dwóch telewizorów obok siebie.[/quote]

Specjalnie dla ciebie, wyszukałem post Nowego z tego spotkania w Sharpie i [b]rzeczywiście[/b] wspomina o zielonym w xd1 i różowym w xl2, pamięć zawodzi - mnie się utrwaliło, że temp. kolorów jest inna.

Co nie zmnienia faktu, że teraz na swoim egzemplarzu, tego nie widzi, ja też. Ale coś w tym było lub jest.


Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='TOmeKK' post='73210' date='12.12.2007, 17:23 ']A opcję 100 Hz sobie włączasz w menu w ustawieniach, dla każdego ze źródeł osobno (TV też) możesz mieć po 5 chyba wariantów ustawień i w każdym indywidualnie możesz ustawić 100 Hz lub nie.[/quote]

W sumie to logiczne, jak pokazuje przykład n-boxa i przycisku RES.

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak jak zapamiętałem i widziałem - tak napisałem. Nie zmienia to faktu, że :

1. zauważyłem taką różnicę w odwzorowywaniu kolorów na białej planszy testowej.
2. na materiale, nazwijmy go - codziennym, takiego zjawiska nie pamiętam żebyśmy zaobserwowali

i

3.

(chyba najważniejsze w tej dyskusji) :

przypominam sobie jak jedna z osób z "wewnątrz" stwierdziła, że to, że teraz tak widzimy to jeszcze nic nie znaczy - może się zdarzyć, że nawet te same modele (a inne egzemplarze) mogą się różnić od siebie sposobem odwzorowywania niektórych kolorów, lub mieć dominantę jednego nad innymi kolorami.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='nowy66' post='73219' date='12.12.2007, 18:02 ']przypominam sobie jak jedna z osób z "wewnątrz" stwierdziła, że to, że teraz tak widzimy to jeszcze nic nie znaczy - może się zdarzyć, że nawet te same modele (a inne egzemplarze) mogą się różnić od siebie sposobem odwzorowywania niektórych kolorów, lub mieć dominantę jednego nad innymi kolorami.

pzdr[/quote]

Tę opinię właśnie słyszałem od kilku sprzedawców, ale niestety przy zakupie tego modelu nie chciałem liczyć na łut szczęścia. Moje spostrzeżenia potwierdziły się aż w czterech sklepach i to było wystarczające aby wydać taką ocenę o tym LCD. Dlatego mój wybór padł na Philipsa 52 PFL9632, którego przez przypadek porównałem z obok stojącym właśnie Sharpem 52XL2E. Jest super, a Sharpa przewyższa

- jakością obrazu
- szczegółowością wyświetlanego obrazu
- lepszą bielą
- super płynnością
- b. dobrym obrazem z sygnału SD, kablówka

Są to tylko moje spostrzeżenia z którymi nie każdy musi się zgodzić. A moją dobrą opinię o tym modelu potwierdzają b. dobre opinie w różnych testach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='trops55' post='73226' date='12.12.2007, 19:06 '].... Są to tylko moje spostrzeżenia z którymi nie każdy musi się zgodzić ....[/quote]

..no i masz rację. Każda z tych cech które podałeś są WZORCOWE W XL2.

Możemy np zrobić zdjęcie z odległości np 1.0m, 2.0m na antenie dachowej (sygnał SD), na DVB-T, C+ (też SD),bo HD nie bardzo jest sens.
Masz już Philipsa? Zrób zdjęcia z Philipsa - porównamy.

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='nowy66' post='73231' date='12.12.2007, 19:23 ']..no i masz rację. Każda z tych cech które podałeś są WZORCOWE W XL2.

Możemy np zrobić zdjęcie z odległości np 1.0m, 2.0m na antenie dachowej (sygnał SD), na DVB-T, C+ (też SD),bo HD nie bardzo jest sens.
Masz już Philipsa? Zrób zdjęcia z Philipsa - porównamy.

pzdr[/quote]

To co proponujesz nie ma najmniejszego sensu i mija się z celem ponieważ

- musiałby być ten sam sygnał
- te same ujęcia
- będą to dwa aparaty o różnej rozdzielczości
- będą też różne ustawienia parametrów aparatów
- jak zdjęcie odda płynność obrazu

Dla mnie jedynym sensem porównującym oba te LCD [size=4]to postawienie ich obok siebie[/size] . Ja takich bezpośrednich porównań dokonałem i dla mnie jak i mojej żony dwójce dorosłych dzieci obraz na Pilipsie o wiele bardziej nam się podobał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='trops55' post='73236' date='12.12.2007, 20:09 ']To co proponujesz nie ma najmniejszego sensu i mija się z celem ponieważ

- musiałby być ten sam sygnał
- te same ujęcia
- będą to dwa aparaty o różnej rozdzielczości
- będą też różne ustawienia parametrów aparatów
- jak zdjęcie odda płynność obrazu

Dla mnie jedynym sensem porównującym oba te LCD [size=4]to postawienie ich obok siebie[/size] . Ja takich bezpośrednich porównań dokonałem i dla mnie jak i mojej żony dwójce dorosłych dzieci obraz na Pilipsie o wiele bardziej nam się podobał.[/quote]

Znaczy wszystko jasne - porównujesz TV widziane w sklepie, których ani nie masz ani nie miałeś w domu. :)

Pozdrowienia - da mnie koniec dyskusji nt Philipsa w tym threadzie. :)

pzdr

Miłego oglądania Philipsa - jak go już nabędziesz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='nowy66' post='73360' date='13.12.2007, 12:49 ']Znaczy wszystko jasne - porównujesz TV widziane w sklepie, których ani nie masz ani nie miałeś w domu. :)

Pozdrowienia - da mnie koniec dyskusji nt Philipsa w tym threadzie. :(

pzdr

Miłego oglądania Philipsa - jak go już nabędziesz. :)[/quote]

Wielka szkoda , że nie ustosunkowałeś się do moich wątpliwości co do robienia zdjęć.

Jak byś uważnie czytał moje posty to byś nie pisał bzdur i wiedziałbyś, że miałem 46XD1E (oddany- buczenie) , byłem z niego b. zadowolony. Dlatego z wielką nadzieją czekałem aż pół roku na XL2E, ale mnie zupełnie rozczarował z wiadomych już względów. Na moje szczęście zobaczyłem w sklepie stojące obok siebie Sharp 52Xl2E i Philips 52PFL 9632D i ten drugi mnie urzekł swoim obrazem,. Mam go od tygodnia, obraz z kabla dobry (zależy od stacji) a z DVD wręcz super. Oglądam ponownie te same filmy i na nowo odkrywam coś nowego , obraz o wiele lepszy niż na XD1E, obraz bogatszy w szczegóły, bardziej wyrazisty. Potwierdza to słuszność mojego wyboru.

Dlatego w tym momencie zamknijmy dywagacje na ten temat i niech każdy delektuje się oglądaniem swojego LCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich,

u mnie od niedawna gości 42calowy XL2. To mój pierwszy telewizor LCD a tym bardziej HD, więc na początku powiem szczerze, że byłem troszkę rozczarowany kiedy zobaczyłem sygnał z kablówki. W porównaniu z poprzednim 28calowym telewizorem CRT każdy blok powstający przy kompresji obrazu czy zakłócenie widać bardzo szczegółowo i dokładnie. No ale rozumiem, że to cena którą trzeba zapłacić za doskonały obraz w wyższych rozdzielczościach. Teraz czekam na jakieś sensowne źródło sygnału HD - po lekturze tego forum ostrzę ząbki na samsungowe combo bluray+hddvd. Mam też nadzieję, że rok 2008 będzie przełomowy jeśli chodzi o ilość udostępnianych przez platformy cyfrowe i kablówki (podobno UPC coś szykuje) kanałów w HD.

Kilka osób poruszało tu temat różowego odcienia koloru białego - mój telewizor był fabrycznie tak ustawiony, że faktycznie na dużych obszarach bieli widać było taki delikatny kolorek. Zabawa z ustawieniami koloru i w zaawansowanych z temperaturą kolorów wyeliminowała ten efekt i biel jest znów biała (rany, jak w jakiejś reklamie proszków do prania!!!)

Przy okazji chciałbym zapytać użytkowników tego TV o efekt, który powstaje przy podłączeniu do komputera - przy połączeniu kablem DVI-HDMI mam utracone "marginesy" z każdej strony ekranu. Trudno mi ocenić jak dużo obrazu jest ucięte, ale na pulpicie windowsa nie widzę prawie przycisku start w lewym dolnym rogu ekranu, więc sporo. Czy można to jakoś wyregulować w TV lub ustawieniach karty graficznej? Grafika to 8800GTX. Poza tym, pomimo, że w komputerze ustawiam rozdzielczość 1920x1080, mam wrażenie, że czcionki na ekranie są przeskalowane (efekt identyczny z tym, gdy wyświetlacie obraz na monitorze LCD w rozdzielczości niższej niż natywna). Można to jakoś ustawić?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi na moje pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do posiadaczy. Czy XL2 przyjmuje w końcu 1080p po componencie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,
mam 2 pytanka odnosnie serii XL2E, a dokladniej modelu 46xl2e

1) czy 46xl2e bezproblemowo wspolpracuje z nboxem ? czy nie przerywa dzwiek ?

2) czy jest sens doplacac ten 1000zl do wersji XL2E (czy zaoszczedzic i wziac 46x20e) - czy roznice sa tak znaczace ?

pozdrawiam i dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ktoś ma wątpliwości, że XL2E to bardzo dobry TV LCD (nie wzorcowy, ale bardzo dobry), to odsyłam do świetnego testu tego TV w wykonaniu Vincenta Theo, specjalisty od testowania płaskich TV:

[url="http://www.hdtvtest.co.uk/Sharp-LC42XL2E"]http://www.hdtvtest.co.uk/Sharp-LC42XL2E[/url]

pozdrowienia

P.S. Do postu kolegi wyżej, IMHO tak, warto dopłacić do X20E za 100 Hz !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...