Skocz do zawartości
maxiuca

Dwuformatowy Samsung BD-UP5000 już (prawie) oficjalnie dostępny!

Rekomendowane odpowiedzi

Samsung BD-UP5000 właśnie wszedł do sprzedaży;
[url="http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=955388"]http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=955388[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wygląda na to że BDU5000 Samsunga ma na starcie niedopracowany firmware. Z LG 200 jest jeszcze gorzej.
Pocieszające jest, że przy BDP1400 było podobnie, szybkoa zmiana FW i było gut.
Moja teoria spiskowa jest taka, że się Samsung śpieszył przed Swiętami i ... mamy kwiatki.
W styczniu zapewne poprawią.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='74129' date='17.12.2007, 02:30 ']Wygląda na to że BDU5000 Samsunga ma na starcie niedopracowany firmware.[/quote]

>with DTS-MA, on Die Hard, I hear all channels going out the analog outputs, confirmed as John McClaine's plane lands at LAX.

>DTS-MA, check.

>DTS-MA decoding at launch FTW!

:D

EDIT: no niestety radość przedwczesna - przeczytałem cały topic. To DTS-MA to jest tylko DTS core. A DD HD -> tylko 2.0 :(

Edytowane przez BlackJack1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i zostało jeszcze 48 h i koledzy w NA już go mają.
[url="http://www.amazon.com/Samsung-BD-UP5000-HD-DVD-Blu-Ray-Player/dp/B000VDG0UK/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=audio-video&qid=1201733132&sr=1-1"]http://www.amazon.com/Samsung-BD-UP5000-HD...3132&sr=1-1[/url]

ciekawe kiedy będzie w EU i czy też poniżej 2k PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie technicznym amazon.com przy formatach dźwięku dodaje:

Dolby® Digital, Dolby®Digital Plus, Dolby® TrueHD, dts-HD, HR, MA (upgradeable by firmware) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W opisie technicznym jest też: "When playing a dolby TrueHD disc, audio will only be heard over the front left and right speakers".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='sebik' post='82627' date='31.01.2008, 01:16 ']W opisie technicznym jest też: "When playing a dolby TrueHD disc, audio will only be heard over the front left and right speakers".[/quote]

Wszystko sie zgadza z ta tabelka:
[url="http://www.idoblu.co.uk/page2%20Blu-ray%20Players.html"]http://www.idoblu.co.uk/page2%20Blu-ray%20Players.html[/url]

Czyli True HD tylko w stereo. Ciekawe, ze wedlug tabeli brak przesylu przez HDMI lepszych formatow, mozliwe pewnie po wgraniu nowego oprogramowania. Ciekawe czy profil 1.0 ? Jak dla mnie porazka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ja się już z multiformatu po tej publikacji specyfikacji wyleczyłem :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='autorus' post='82650' date='31.01.2008, 09:48 ']No i kiedy bedzie go można kupić ?[/quote]

A po co go kupować skoro nie działa tak jak byśmy chcieli?
Szkoda kasy.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='pmcomp' post='82672' date='31.01.2008, 12:15 ']A po co go kupować skoro nie działa tak jak byśmy chcieli?
Szkoda kasy.[/quote]
Dokladnie. Oto co pisze jeden z uzytkownikow:
Now, the bad part... this player does NOT decode advanced audio formats onboard, and does NOT even allow them to be bitstreamed! The only fully-functional audio formats are core DD, core DTS, and PCM.


Podobno szybciej sie uruchamia, ale za cene 800-1000$ mozna sie chyba spodziewac wiecej niz specyfikacji 1.0 i okrojonego do stereo dzwieku HD. A Samsung BD-UP5500 bedzie jeszcze gorszy :P (tyle ze 1.1 i wszystko przez HDMI). Po wyjasnieniu kolegi PMCOMP odnosnie przesylu dzwieku przez HDMI czekam juz tylko na wyplate...Samsung BD-P1400 rzadzi :P

Edytowane przez crazy-j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='crazy-j' post='82683' date='31.01.2008, 14:06 ']...Samsung BD-P1400 rzadzi :([/quote]
I do tego XE-1 za 1600zł i ... do czego multiplayery ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='mystic' post='82735' date='31.01.2008, 20:00 ']I do tego XE-1 za 1600zł i ... do czego multiplayery ?[/quote]
Dziś idziałem w Media Markecie we Wrocławiu kopię XE1, czyli HD DVD Onkyo za: 3999PLN :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż ja tez go wezmę jak bedę zmieniał tv czyli juz niedługo. Niestety ten multiformat mnie zawiódł :)

Choć przyznaję , że byłem napalony na BD-UP5000, jak arab na kurs pilotarzu. :(

Autorus


[quote name='crazy-j' post='82683' date='31.01.2008, 16:06 ']Dokladnie. Oto co pisze jeden z uzytkownikow:
Now, the bad part... this player does NOT decode advanced audio formats onboard, and does NOT even allow them to be bitstreamed! The only fully-functional audio formats are core DD, core DTS, and PCM.


Podobno szybciej sie uruchamia, ale za cene 800-1000$ mozna sie chyba spodziewac wiecej niz specyfikacji 1.0 i okrojonego do stereo dzwieku HD. A Samsung BD-UP5500 bedzie jeszcze gorszy ;) (tyle ze 1.1 i wszystko przez HDMI). Po wyjasnieniu kolegi PMCOMP odnosnie przesylu dzwieku przez HDMI czekam juz tylko na wyplate...Samsung BD-P1400 rzadzi ;)[/quote]

Edytowane przez autorus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szlag człowieka może trafić...

Jest w końcu jakaś hybryda, którą naprawdę warto kupić?
Która wypuści wszystkie strumienie dźwięków HD?
A zwłaszcza dts-HD MA, pod który m.in. zmieniłem amplituner na Onyko TX-SR605 oraz na który jest taka nagonka?

Co prawda, mam konsolę PS3, która mogłaby robić za odtwarzacz BD, ale ze wszystkim sobie nie radzi, więc opcja prostego dokupienia zwykłego odtwarzacza HD-DVD odpada.

Na www.amazon.com specyfikacja mówi: "DolbyDigital, DolbyDigital Plus, Dolby TrueHD, dts-HD, HR, MA (upgradeable by firmware)", ale tutaj widzę odmienne zdania... Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to według tego co podaje Amerykańska strona LG, już wypuścili multiformatowy odtwarzacz trochę u nas niedoceniany z racji oczekiwań na Samsunga - model BH200, który powienien (prawie) nas zadowolić. Prawie, bo:

Dolby Digital Plus core 5.1
Dolby True HD (tylko 2 kanały..... :) )
DTS-HD (DTS 5.1)
DTS-HD-MA (DTS 5.1)
Dźwięk 7.1 Linear PCM

Jeśli nowy firmware załatwi sprawę Dolby True HD, to może będzie wart zainteresowania? Tak czy inaczej, na razie wciąż nieco za drogi, ale już jest w przeciwieństwie do Samsunga, który jest, ale jakby go nie było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='Ethan' post='83008' date='01.02.2008, 22:38 ']Jest w końcu jakaś hybryda, którą naprawdę warto kupić? Która wypuści wszystkie strumienie dźwięków HD? A zwłaszcza dts-HD MA, pod który m.in. zmieniłem amplituner na Onyko TX-SR605 oraz na który jest taka nagonka? Co prawda, mam konsolę PS3, która mogłaby robić za odtwarzacz BD, ale ze wszystkim sobie nie radzi, więc opcja prostego dokupienia zwykłego odtwarzacza HD-DVD odpada.

Na www.amazon.com specyfikacja mówi: "Dolby? Digital, Dolby?Digital Plus, Dolby? TrueHD, dts-HD, HR, MA (upgradeable by firmware)", ale tutaj widzę odmienne zdania...[/quote]

[quote name='bogge' post='83065' date='02.02.2008, 11:37 ']Szczerze mówiąc, to według tego co podaje Amerykańska strona LG, już wypuścili multiformatowy odtwarzacz trochę u nas niedoceniany z racji oczekiwań na Samsunga - model BH200, który powienien (prawie) nas zadowolić. Prawie, bo:

Dolby Digital Plus core 5.1
Dolby True HD (tylko 2 kanały..... :) )
DTS-HD (DTS 5.1)
DTS-HD-MA (DTS 5.1)
Dźwięk 7.1 Linear PCM

Jeśli nowy firmware załatwi sprawę Dolby True HD, to może będzie wart zainteresowania? Tak czy inaczej, na razie wciąż nieco za drogi, ale już jest w przeciwieństwie do Samsunga, który jest, ale jakby go nie było :)[/quote]
No właśnie, więc to może być tylko sprawa firmware (BD-UP5000).

Być może jednak będzie warto go kupić. Poczekamy, zobaczymy...

Czy ktoś może mniej-więcej wie w jakim czasie pojawi się u nas?
Ściągać z zachodu raczej nie ma sensu...

Przy okazji - jeśli chodzi o firmware, może w PS3 w końcu też coś zrobią, żeby wypuszczała dts-HD MA? :)
Podobno Sony o to walczy, jakieś negocjacje...

Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='Ethan' post='83008' date='01.02.2008, 22:38 ']Szlag człowieka może trafić...

Jest w końcu jakaś hybryda, którą naprawdę warto kupić? Która wypuści wszystkie strumienie dźwięków HD? A zwłaszcza dts-HD MA, pod który m.in. zmieniłem amplituner na Onyko TX-SR605 oraz na który jest taka nagonka? Co prawda, mam konsolę PS3, która mogłaby robić za odtwarzacz BD, ale ze wszystkim sobie nie radzi, więc opcja prostego dokupienia zwykłego odtwarzacza HD-DVD odpada.

Na www.amazon.com specyfikacja mówi: "Dolby? Digital, Dolby?Digital Plus, Dolby? TrueHD, dts-HD, HR, MA (upgradeable by firmware)", ale tutaj widzę odmienne zdania...[/quote]

Na dziś NIE MA.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='pmcomp' post='83072' date='02.02.2008, 11:58 ']Na dziś NIE MA.

Pozdro[/quote]
No tak, takiej odpowiedzi się spodziewałem.

Natomiast myślę, że upgrade firmware to zmieni - na dodatek na darmo by tego nie pisali. Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wynika z doniesień prasowych UP5000 umarł zanim jeszcze się narodził. Samsung skupił się na UP5500 który będzie jego projektem w przeciwieństwie do UP5000, który robiła jakaś inna firma.
A swoją drogą to przy dzisiejszych cenach to bardziej opłaca się kupić P1400 i jakąś Toshibę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='83085' date='02.02.2008, 13:05 ']Jak wynika z doniesień prasowych UP5000 umarł zanim jeszcze się narodził. Samsung skupił się na UP5500 który będzie jego projektem w przeciwieństwie do UP5000, który robiła jakaś inna firma.
A swoją drogą to przy dzisiejszych cenach to bardziej opłaca się kupić P1400 i jakąś Toshibę.[/quote]
No tak, ale jak ktoś już ma PS3, to tak nie bardzo mu się to widzi...

Hybryda to jedyne rozwiązanie, jeśli chce się mieć dostęp całej gamy dźwięków HD (najrozsądniejsze).

Chyba że - powtarzam - coś zrobią z firmware, daj Boże... Edytowane przez Ethan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...