Skocz do zawartości
skorupa

Nowy komputer do HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
posiadam komputer z Athlonem 64 3200+, 512 ram i kartą graf ati radeon 9550 lecz pliki 720p mkv idą lecz czasem można zobaczyć lekkie przycięcia. Chciałbym złożyć nowy komputer i myślałem o 1-2 gb ramu, procesor i płyta [url="http://www.allegro.pl/item273780846__gigabyte_athlon64x2_4200_polecamy.html"]http://www.allegro.pl/item273780846__gigab...0_polecamy.html[/url] tylko jaka karta graficzna do tego - nastawiam się na 720p, nie będę grał w żadne gry. Edytowane przez skorupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja bym polecał taki zestaw:
Asus P5W DH Deluxe Intel 975X
Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz
Intel Core2 Duo E6750 2,66GHz (S775) BOX
Radeon 2600 XT Asus 256MB 2xDVI & TV (DVI+HDMI adapter)

Powinien służyć na parę ładnych lat, odtworzy wszystkie BD,HD-DVD,mkv itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pchajmy sie juz w i975 za stary jest ten chipset :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale plyta ma pare bajerów dobrych dla media centera;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='skorupa' post='70956' date='02.12.2007, 12:42 ']Witam,
posiadam komputer z Athlonem 64 3200+, 512 ram i kartą graf ati radeon 9550 lecz pliki 720p mkv idą lecz czasem można zobaczyć lekkie przycięcia. Chciałbym złożyć nowy komputer i myślałem o 1-2 gb ramu, procesor i płyta [url="http://www.allegro.pl/item273780846__gigabyte_athlon64x2_4200_polecamy.html"]http://www.allegro.pl/item273780846__gigab...0_polecamy.html[/url] tylko jaka karta graficzna do tego - nastawiam się na 720p, nie będę grał w żadne gry.[/quote]


Ja mam Athlona 63 3000+, 1,5 gb ram, gf7600 i bez problemu działają wszystkie 720p, a po ostatniej reinstalacji kodeków nawet 1080p.
Spróbuj z kodekami, bo procek masz mocniejszy ode mnie więc nie powinno być problemów. Zainstaluj Media Player Classic do tego CoreAVC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mam takie pytanie: co w moim starym komp. jest "najsłabszym ogniwem" jeśli chodzi o hd? To jest np. mało ramu czy ogólnie słaba konfiguracja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='skorupa' post='71775' date='06.12.2007, 08:08 ']A mam takie pytanie: co w moim starym komp. jest "najsłabszym ogniwem" jeśli chodzi o hd? To jest np. mało ramu czy ogólnie słaba konfiguracja?[/quote]

Witaj
Zdecydowanie karta grafiki - jej wymiana pozwoli ci na odpalenie wszystkiego przy sprawnych kodekach. Ja na słabszym procku w pracy (CeleronD) po dodaniu 7600 GT z tylko 128 ramu chodziłem na wszystkim bez przycięć. Alternatywą jest ATI 2600XT - taka mam w domu- ale ona ma tradycyjnie ciężkie sterowniki - jak się z nimi umęczyłem odwdzięczyła się ładniejszym moim zdaniem obrazem niż 7600 GT NVidii. Generalnie spróbuj zmienić tylko grafikę no i płytę główną bo pasuje kupić już grafę z PCI a nie na AGP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='mizarialkor' post='71776' date='06.12.2007, 08:28 ']Witaj
Zdecydowanie karta grafiki - jej wymiana pozwoli ci na odpalenie wszystkiego przy sprawnych kodekach. Ja na słabszym procku w pracy (CeleronD) po dodaniu 7600 GT z tylko 128 ramu chodziłem na wszystkim bez przycięć. Alternatywą jest ATI 2600XT - taka mam w domu- ale ona ma tradycyjnie ciężkie sterowniki - jak się z nimi umęczyłem odwdzięczyła się ładniejszym moim zdaniem obrazem niż 7600 GT NVidii. Generalnie spróbuj zmienić tylko grafikę no i płytę główną bo pasuje kupić już grafę z PCI a nie na AGP.[/quote]

ani 7600 ani hd2600 nie wspiera h264 w mkv... wiec jaki to ma wplyw na szybkosc dzialania filmu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmien karte na hd2600 bo obecnie to ona najlepiej sobie radzi z materialami hd, ew. poczekaj na RV635 :rolleyes:
polecam rowniez artykol:
[url="http://pcarena.pl/page/80630/single/ATI-vs-NVIDIA-Rozrywka-w-trybie-HD/"]http://pcarena.pl/page/80630/single/ATI-vs...ka-w-trybie-HD/[/url]

Edytowane przez dziq616

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='dziq616' post='72470' date='09.12.2007, 16:21 ']Zmien karte na hd2600 bo obecnie to ona najlepiej sobie radzi z materialami hd, ew. poczekaj na RV635 :rolleyes:[/quote]

ktore nie odciazaja procka przy dekodowaniu *.mkv;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='deenbe' post='72476' date='09.12.2007, 18:39 ']ktore nie odciazaja procka przy dekodowaniu *.mkv;][/quote]
A to wina hardware czy software ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponoć matroski albo cyberlinka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='apatch' post='72487' date='09.12.2007, 19:26 ']Ponoć matroski albo cyberlinka.[/quote]

Czyli software, hmm moze nowe (odswiezone) karty z zerii HD 34xx, 36xx (na ktore niecierpliwie czekam) z UVD drugiej generacji poprawia sytuacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hmm... Czyli karta graf. nvidia 7600, 2gb ramu, procesor 4200+(?) powinno wytarczyć? Tylko czy płyta główna ma takie duże znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wystarczy bez problemu

edit:
oczywiscie mowa o x2 4200+ mam nadzieje:) Edytowane przez deenbe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='deenbe' post='72476' date='09.12.2007, 18:39 ']ktore nie odciazaja procka przy dekodowaniu *.mkv;][/quote]
To bardzo ciekawe, bo mi po wsadzeniu ATI HD 2400(dużo słabsza grafa od 2600) obciążenie procka spadło do 20-30 %.
Wcześniej też czasem mi rwało na Matrosce.
Vista i Dwu jajeczny A64 4000+

I co na to powiesz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='skorupa' post='76487' date='30.12.2007, 23:08 ']hmm... Czyli karta graf. nvidia 7600, 2gb ramu, procesor 4200+(?) powinno wytarczyć? Tylko czy płyta główna ma takie duże znaczenie?[/quote]
Kartę to wsadź sobie Ati. Najlepiej z pasywnym chłodzeniem.
Z serii 2XXX lub 3XXX(lada moment będą dostępne kastraty droższych kart).
Już nie wspomnę że teraz po wsadzeniu takiej karty na 99,99% będzie płynnie chodzić u Ciebie Matroska w 720p.
U mnie słychać tylko dysk, bo mam Vistę i zaledwie 1GB ramu :-). Cichy zasilacz, dobry cichy cooler do proca, płytę bez wiatraczków !!!


Problemem kart NVidia jest to że na XP nie chodzi PureVideo więc się dobrze zastanów. Edytowane przez robert71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='robert71' post='76622' date='31.12.2007, 16:14 ']To bardzo ciekawe, bo mi po wsadzeniu ATI HD 2400(dużo słabsza grafa od 2600) obciążenie procka spadło do 20-30 %.
Wcześniej też czasem mi rwało na Matrosce.
Vista i Dwu jajeczny A64 4000+

I co na to powiesz ??[/quote]

To na to powiem, ze hd2400 i hd2600 wykorzystuja akceleracje sprzetowa gdy korzystaja z kodekow cyberlinka.
Robilem testy na mkv, avi, ts, mov na kodekach cyberlinka, core avc i te z kmplayera i tylko h264/x264 na ts(nie pamietam czy na mov tez) wspieraly sprzetowo odwtarzanie filmow z kodekami [u]cyberlinka[/u].

zaraz bedzie ze programisci nie zaimplementowali obslugi kontenera mkv , ale u nas w polsce na polskich komputerach dziala :P:P

pewnie zmieniles kodeki i spadlo obciazenie procka.

[quote name='robert71' post='76622' date='31.12.2007, 16:14 ']To bardzo ciekawe, bo mi po wsadzeniu ATI HD 2400(dużo słabsza grafa od 2600) obciążenie procka spadło do 20-30 %.
Wcześniej też czasem mi rwało na Matrosce.
Vista i Dwu jajeczny A64 4000+

I co na to powiesz ??[/quote]

takie obciazenie to ja mam tez na karcie ati 9250 i athlonie x2 4200+ ;) jeszcze cos?

Edytowane przez deenbe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='deenbe' post='76626' date='31.12.2007, 18:27 ']pewnie zmieniles kodeki i spadlo obciazenie procka.[/quote]
Nie,

wsadziłem nową kartę i zainstalowałem sterowniki.
Wszystko w HD zaczęło chodzić jak należy i to na zmulonej, pie....j Viście.
Dodatkowo:
FullHD w WMV chodził żenująco, traciłem od 1 do 5 klatek/sek.

Bawiłeś sie taką kartą czy tylko przeczytałeś gdzieś taką opinię że nie wspomaga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='robert71' post='76628' date='31.12.2007, 16:36 ']Bawiłeś sie taką kartą czy tylko przeczytałeś gdzieś taką opinię że nie wspomaga ?[/quote]

Czytac kolega umie? TESTOWAŁEM wiec posiadam ja.
test przeprowadzilem na core2duo e6750 2gb ramu i hd2600 pro,
ATI HD2400 i 2600 nie wspomaga sprzetowo x264 w mkv i BASTA!

20-30% obciazenia mam na athlonie x2 4200+ 1gb ramu i ati 9250 wiec to nie jest zaden wyczyn !!!

edit:

wmv z vc-1? tego nie sprawdzalem , [u]mozliwe[/u] ze dekoduje sprzetowo. musialbym sprawdzic Edytowane przez deenbe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='deenbe' post='76626' date='31.12.2007, 18:27 ']takie obciazenie to ja mam tez na karcie ati 9250 i athlonie x2 4200+ :P jeszcze cos?[/quote]
Jasne, a ja jestem św. Mikołajem :-)

A na poważnie: własnie testuje obciążenie proca na plikach .mkv.
Na wszystich z wyjątkiem jednego obciążenie oscyluje pomiędzy 15 a 25 %(3 na 4).
Ten jeden obciąża 25-35, ale chyba powodem tego jest to, że ma dzwięk zakodowany w DTS, bo nic innego mi nie przychodzi do głowy.

Mam Vistę, nie optymalizowałem niczego w systemie, odtwarzam MPC. Ustawiona rozdzielczość to 1920x1080.

Może Ty coś źle zainstalowałeś i testy Ci nie poszły tak jak powinny :-).

Ja widzę że mi spadło z ok 60-80 % obciążenia do tego co pisałem powyżej i rwało czasem.
Trzymam się tego co widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje jestes jedyny ktoremu dziala sprzetowa akceleracja x264 w mkv , gratuluje szczerze:D
Jestem kiepskim informatykiem i ide sie zwolnic z pracy bo nie potrafie zainstalowac karty graficznej i kodekow do niej :P
Czolem i szampanskiej imprezy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='deenbe' post='76641' date='31.12.2007, 19:09 ']Gratuluje jestes jedyny ktoremu dziala sprzetowa akceleracja x264 w mkv , gratuluje szczerze:D
Jestem kiepskim informatykiem i ide sie zwolnic z pracy bo nie potrafie zainstalowac karty graficznej i kodekow do niej :P
Czolem i szampanskiej imprezy ;)[/quote]
Nie upieram się ...
Może nie jest to w 100% sprzętowo, ale chyba jakoś wspomaga skoro na silniejszym procu masz wyższe obciążenie.
A pewnie wypieszczone pod kątem softu i sprzętu do granic jego możliwości.
Zastanów się ...

Baw się dobrze :-) i się nie upij za mocno. Szczęśliwego Nowego Roku !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...