Skocz do zawartości
buku

TVP zaprasza na poniedziałek

Rekomendowane odpowiedzi

[quote]Zapraszamy na konferencję prasową poświęconą
[b][size=3]Planowaniu częstotliwości w nadawaniu cyfrowym[/size][/b]
3 grudnia (poniedziałek) 2007 r., godz. 14:30-15:00,
Hotel Novotel Centrum, ul. Marszałkowska 94/98
Konferencja prasowa jest organizowana w ramach międzynarodowego Roadshow EBU:
"Frequency Planning for Digital Broadcasting Part III", Warszawa, 3-4 grudnia 2007 r.

Akredytacje i szczegóły:
Agnieszka Skrzypek-Makowska: agnieszka.makowska@waw.tvp.pl 605 605 854[/quote]

Bardzo ciekawe bo niemal codziennie są jakieś konferencje.
A to KRRiT. A to UKE. Regulatorzy rynku szaleją. Coś się stanie.
Wszyscy nadawcy starają się realizować swoje cele.
Głównie chodzi im o bojkot projektu TVP - POLKOMTEL DVB-H/S.
[i]przy czym "S" w H/S nie oznacza SAT w tym przypadku.[/i]
"S" to taki manewr technologiczny związany z "doświetlaniem" nisz sygnałowych z masztów GSM z nadajnikami małej mocy.

Ale generalnie:
Co ma TVP do planowania częstotliwości w nadawaniu cyfrowym ?
Otóż, pole manewru jest ogromne z powodu braku regulacji systemowych tak w EU jak i PL.
Powstała sytuacja:
kto pierwszy ten lepszy.
To im sie może udać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że wreszcie zaczną nadawać w łodzi bo chciałbym móc oglądać polsat w wersji cyfrowej bez konieczności płacenia 10/35zł za PC,Zawsze jakaś F1 czy coś:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu nie chodzi o DVB-T. Jest to obecnie stosunkowo droga technologia.
DVB-H/S jest znacznie tańszym rozwiązaniem.
Mało kto wie, że wcale nie chodzi TV w telefonie GSM. To jest nowy format rozsiewu, także HD.
DVB-T za burtą.
POT na drzewie.
Czy ktoś pamięta analogowe GSM ?
Widziałem taki pracujący system w Norwegii ok. 1988 r. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaraz, zaraz... od kiedy to TVP "planuje częstotliwości"? Za podział pasma i przydzielanie częstotliwości odpowiada KRRiT, a TVP to może sobie co najwyżej pogadać.

DVB-T w Łodzi jest planowane w drugim, czy trzecim rzucie więc niestety musimy jeszcze co najmniej z rok poczekać. Choć z drugiej strony pierwszy rzut tj. Wielkopolska i Warszawa już nadają z pełną mocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pampalini gdzie mozna wyczytac w jakiej kolejnosci ma byc wprowadzane DVB-T w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś pisałem artykuł na temat DVB-T w Polsce i przegooglałem dość solidnie net, udało mi się znaleźć kilka ciekawych, niestety często sprzecznych dokumentów. Postaram się poszukać, może nawet wrócę do ówczesnych moich wypocin na ten temat i coś wrzucę. Problem w tym że, jak wspomniałem, jest szereg sprzeczności w dostępnych materiałach, a do tego ciągle się zmienia koncepcja. Na szczęście jeśli chodzi o zagospodarowanie częstotliwości to nasze władze same nie za wiele mogą mieszać, takie rzeczy uzgadnia się na szczeblu międzynarodowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma żadnych ustaleń kto i kiedy ani w jakim paśmie ma rozdysponować DVB-T.
Plan nie istnieje z powodu, że jest w haosie cel.
Skoro nie ma regulacji to każdy może co chce.
Wszyscy liczyli, że ograją resztę.

Powtarzam DVB-T w Polsce nie istnieje bo nie ma żadnych REGULACJI.
Więc działanie POT to tak jak byś się umówił z dozorcą Twojego osiedla i obalił w tej sprawie flaszkę.
A później nam to opisał jako standard.
Liczą, że powstaną normy.
Urzędy regulacyjne nic nie robią bo niby po co.
Mają pensje i jak nic nie uzgodnią to tym lepiej.
Testy możemy dostać zgodę na jutro. W zakresie podwórka.

Skutek taki, że produceńci TV nie mają kogo spytać o standard TVB-T w ich głowicach na rynek polski.
Tym bardzuej więc cieszy, że SAT TV HD się wq Polsce rozwija znakomicie.
PO CO CI DVB-T ?
Żeby nie zapłacić za dekoder HD SAT ?
Przecież są rozdawane za darmo.
Ta sytuacja skutkuje znakomitym przyrostem klientów platform SAT TV w Polsce.
Jeden ruch regulacyjny i posiadacze tunerów PC, N i C+ zostaną zgłoszeni jako płatnicy abonamentu.
Czy więc ten SEJM taką prostą ustawę uchwali ?
Z tym akurat nie widzę problemu.
Jeżeli upowszechni się ten quazi podatek to będzie na poziomie 12 zł/m-c.

Dam inny przykład katastrofalny "polskiej" głupoty:
AUTOSTRADY:
był opluty projekt ( ok. 2004r. ) powszechnej opłaty za autostrady. Tgz. naklejki.
Kto zna Szwajcarę to wie o co chodzi)
Grupa tumanów, młodych dynamicznych i niby światowych dziennikarzy to wyśmiała.
W kontrze do SLD i kolejnej niby próby opodatkowania społeczności posiadaczy aut.
I SLD odstąpił ( min. POLAK) od systemu powszechnej opłaty.
A więc rolnik z jego traktorem i tgz. dostawczych z kratką będzie jeździł po autobanach nadal za free.
Teraz Ja zamiast płacić 12 zł rocznie muszę za dojazd do Trójmiasta, raz do roku na wakacje płacić 300 zł.
Tak będzie. Bo zorganizowny "BUNT Społeczny" zakatrupił mądrą koncepcję.
I jeszcze będziecie się musieli wielokrotnie zatrzymywać w sprawie ujszczenia opłaty drogowej na bramkach.
Tak oto młodość wygrywa w PL. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sorry, ale bredzisz. Jest chaos, ale na pewno nie w przydziale częstotliwości. Dokładnie wiadomo w jakim regionie, jakie kanały i dla jakich mocy są (względnie będą) dostępne z małymi wyjątkami na terenach przygranicznych. Nie wiadomo tylko komu, ani na jakich zasadach owe częstotliwości będą przydzielone. Na szczęście tworzenie planu sieci nadajników to nie to samo co pisanie ustawy, tu nie można sobie zamieniać "i" na "lub" bo tu obowiązują prawa fizyki, a po drugie uzgodnienia międzynarodowe. I tak np. w Łodzi poszczególne multipleksy będą pracować na kanałach:[indent]M1 - 43
M2 - 56
M3 - 49
M4 - 21
M5 - 24
M6 - 46[/indent]
Gwarantuję Ci że żaden Kaczor, chodź by Donald nic tu nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dominikjestem- nie chcę się czepiać, ale tyle głupot napisałeś ze muszę chociaż kilka z nich skorygować.

[b]Co ma TVP do planowania częstotliwości w nadawaniu cyfrowym ? Otóż, pole manewru jest ogromne z powodu braku regulacji systemowych tak w EU jak i PL. Powstała sytuacja: kto pierwszy ten lepszy.[/b]
Tak się składa że o przyznaniu częstotliwości na DVB-T decyduje KRRiT. TVP ma takie same prawa jak inne stacje w Polsce i nie będzie żadnych "lepszych pierwszych". Nie jest też prawdą że nie ma regulacji w UE - regulacje istnieją co nie znaczy że za kilka lat nie powstanie np. DVB-T2.

[b]Czy ktoś pamięta analogowe GSM ? Widziałem taki pracujący system w Norwegii ok. 1988 [/b]
GSM z samego założenia jest systemem cyfrowym, a w Norwegii w latach 80-tych (i później) działał system NMT który nie ma nic wspólnego z GSM. Zresztą nie trzeba wyjeżdzać do Norwegii, bo w Polsce NMT od 1992 ma Centertel.

[b]Tu nie chodzi o DVB-T. Jest to obecnie stosunkowo droga technologia.[/b]
Droga w jakim znaczeniu ? Tuner do DVB-T kosztuje <400 zł a karta 200-300 zł i cena cały czas spada. W wielomilionowej produkcji cena wbudowanego w telewizor tunera DVB-T spokojnie może zejść poniżej 100 zł.

[b]Nie ma żadnych ustaleń kto i kiedy ani w jakim paśmie ma rozdysponować DVB-T.Plan nie istnieje z powodu, że jest w haosie cel.Skoro nie ma regulacji to każdy może co chce. Wszyscy liczyli, że ograją resztę.[/b]
To oczywista bzdura.

[b]Powtarzam DVB-T w Polsce nie istnieje.[/b]
To ciekawe :lol: w Warszawie nadaje 9 programów TV w DVB-T.

[b]Jeden ruch regulacyjny i posiadacze tunerów PC, N i C+ zostaną zgłoszeni jako płatnicy abonamentu. Czy więc ten SEJM taką prostą ustawę uchwali ?[/b]
Może nie zauważyłeś ale w sejmie własnie zaczęli się zastanawiać jak całkowicie znieść abonament.

[b]I SLD odstąpił ( min. POLAK) od systemu powszechnej opłaty[/b]
Minister nazywał się Marek Pol.

[b]A więc rolnik z jego traktorem ... będzie jeździł po autobanach nadal za free.[/b]
W Polsce traktory nie mogą wjeżdzać na autostrady z powodu zbyt małej osiąganej prędkości maksymalnej- chyba że rolnik udowodni że jego traktor moze jechać ze stałą prędkością powyżej 40 km/h.

[b]Teraz Ja zamiast płacić 12 zł rocznie...[/b]
Winieta miała kosztować rocznie 150zł od samochodu osobowego i jej cena co roku miała wzrastać.

Ja wiem, że dzisiaj co niektórzy dostali wypłatę, ale nie pij więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
seneka;
dzięki za warotściowe odniesienie sie do mojej niejako prowokacji;

[1] Wineta: za 150 zł - i co się stało
Ano dzięki "społecznemu" protestowi ( chodzi o kilku dziennikarzy a nie o społeczeństwo) zamiast jeździc cały rok to za 150 pojedziesz raz z Konina nad Odrę i to co chwilę hamując na bramkach. Więce jeden zero dla mnie.
Ja wtedy wyliczyłem, że zakup wakacyjnej winiety na 30 dni to koszty ok. 25 zł. No ale wtedy się mówiło: nowe podatki są niedopuszczalne. No i nie mamy nowych podatków ani autostrad. Za to Kaczor dał po 6 zł miesięcznie podwyżki i przegał wybory.
[2] Likwidacja abonamentu - nigdy w życiu nikt tego nie podpisze.
Nawet każdy posiadacz telefonu komórkowego z radiem jest zobowiązany płacić abonament.
Jedna ustawa i sieci będą musiały przekazywać listy klientów kablówek czy TV SAT. Zaś CBA z nowym właśnie przyjętym gigantycznym budżetem będzie miało co robić.
[3] DVB-T w fazie testów nie pozwala na jakiekolwiek planowanie inwestycyjne.
Ot taka zabawa dla kilku maniaków - marzycieli.
[b]Nie wiem czy KRRiT już wybrała pomiędzi MPEG2 a MPEG4. [/b]
Z pewnością norm nie ma.
Nie ma norm - nie ma niczego.
[4] DVB-T jest droga. Bo jest głównie za sprawą zbyt małej pojemności pasma a nie kosztów tunera czy karty.
To dlatego angole wchodzą w DVB-T2 o którym piszesz.
Prawdziwe koszty sa zresztą gdzie indziej. Przekaźniki dużej mocy, ich zasilanie, sterowanie systemem kontroli i serwisowanie.
[5] NMT i Centertel - masz rację;
to był skrót myślowy dla zobrazowania, możliwej katastrofy jeżeli zły będzie wybór technologii.
[6] W Polsce jest gotowy jeden multiplex do zagospodarowania a drugi jest ale niepełny z powodu pokrywania się częstotliwości ze wschodnimi sąsiadami. Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dominikjestem,

czasami takie BZDURY wypisujesz, że wszystko opada.

Można poczytaj sobie najpierw oficjalne dokumenty a potem wypisuj te swoje zwidy.

Analogowe GSM... Prosze Cie. Masz ty pojęcie chłopie, że telefonia komórkowa to nie tylko GSM, ale przed nim było jeszcze kilka systemów analogowych sięgających lat 50-tych?

[url="http://www.mt.gov.pl/article/lacznosc/telekomunikacja/przejscie_z_nadawania_analogowego_na_cyfrowe_w_telewizji//index.php?id_item_tree=7af451dd214621ccd7b22674fbdbd642"]http://www.mt.gov.pl/article/lacznosc/tele...7b22674fbdbd642[/url]


DVT-T działa już w Polsce i będzie dalej wdrażane, bo DVB-T odniosło sukces już w wielu krajach Unii (Niemcy, UK) a poza tym Unia wymaga od nas wdrożenia DVB-T. DVB-H i jego odmiany musza zacząć na razie w ogóle faze testów i nie wprowadzi się tego tak sobie, hop siup.
DVB-T jest testowane od kilku lat w Polsce i to co chcieli to już przetestowali i wiedzą. DVB-T jest drogie? Drogi to jest analog. Angole wchodza w DVB-T2, bo już cały kraj pokryli nadajnikami DVB-T, który okazał się takim sukcesem, że faktycznie zaczęło im pojemności brakować, zwłaszcza, że chcą wejść kanały HD. Edytowane przez maxiuca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote][1] Wineta: za 150 zł - i co się stało
Ano dzięki "społecznemu" protestowi ( chodzi o kilku dziennikarzy a nie o społeczeństwo) zamiast jeździc cały rok to za 150 pojedziesz raz z Konina nad Odrę i to co chwilę hamując na bramkach. Więce jeden zero dla mnie.
Ja wtedy wyliczyłem, że zakup wakacyjnej winiety na 30 dni to koszty ok. 25 zł. No ale wtedy się mówiło: nowe podatki są niedopuszczalne. No i nie mamy nowych podatków ani autostrad. Za to Kaczor dał po 6 zł miesięcznie podwyżki i przegał wybory.[/quote]

Oj widzę, że się nie znasz - winiety by obowiązywały - tylko by w jakimś tam % finansowały utrzymanie dróg - resztę - czyli większą część finansowano by z budżetu więc i tak by Ci zabrano tą kasę z jakiegoś innego podatku.

Do tego za kilka lat (do 2011)wszystkie kraje UE w których są płatne autostrady będą musiały wprowadzić ujednolicony system płatności za km przez system GPS (taki sam jak jest na niemieckich autobahnach dla ciężarówek) więc winiety byłyby tylko na kilka lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[quote name='maxiuca' post='70789' date='01.12.2007, 12:28 ']dominikjestem,
czasami takie BZDURY wypisujesz, że wszystko opada.

Można poczytaj sobie najpierw oficjalne dokumenty a potem wypisuj te swoje zwidy.
Analogowe GSM... Prosze Cie. Masz ty pojęcie chłopie, że telefonia komórkowa to nie tylko GSM, ale przed nim było jeszcze kilka systemów analogowych sięgających lat 50-tych?[/quote]
Tę informajcję o analogowym GSM ( Global System for Mobile Communications) przytoczyłem z pamięci bo w drugiej połowie lat 80-tych pracowałem w Norwegii.
Właśnie sprawdziłem:
[b]Do transmisji mowy w systemach NMT 450 oraz w NMT 900, zastosowano analogową modulację FM[/b]
[url="http://pl.wikipedia.org/wiki/Nordic_Mobile_Telephone"]http://pl.wikipedia.org/wiki/Nordic_Mobile_Telephone[/url]
Oczekuję więc, że uzupełnisz dzięki mnie wiedzę. Co więcej nawet dziś TP SA korzysta w opcji "ostatnia mila".
Jak wróciłem do RP to wchodził Centertel. Ewidentnie analogowy bo pamiętam sound i sposób zanikania sygnału.

Polskie DVB-T już chyba przegrało skoro TVP i POLKOMTEL idą w inną technologię.
Faza testów jest całkowicie bez znaczenia skoro nie ma normalizacji.
Ta sytuacja najbardzie sprzyja platformą SAT, którym przybywa abonentów w szokującym tempie. I to oni będą blokować do oporu DVB-T razem z kablarzami.
Wracając do tematu postu:
TVP zaprasza na Roadshow EBU:
"Frequency Planning for Digital Broadcasting Part III".

A czy ktoś sprawdził co to jest EBU ?
[url="http://www.ebu.ch/en/ebu_members/actives/index.php"]http://www.ebu.ch/en/ebu_members/actives/index.php[/url]
Jest member TVP. Brak PC i N i C+.
testy hdtv:
[url="http://www.ebu.ch/en/technical/hdtv/test_sequences.php"]http://www.ebu.ch/en/technical/hdtv/test_sequences.php[/url]
Po co przyjeżdżają ?
[b]Włącz ciekawość.[/b] Edytowane przez dominikjestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dominikjestem,
weź wytrzeźwiej albo coś zrób ze sobą i przestań już głupoty na forum wypisywać, bo się cierpliwość skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...